Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zeina62
8. jan 2013

@zuzu1122 ahoj, ja by som na tvojom mieste zavolal do caru a poradila by som sa s tvojim lekarom ono to moze byt vselico nemusi to byt hned cysta a neboj sa mozno iba tak reaugujes na lieky nemysli hned na zle🙂

falin
8. jan 2013

@lovela1 - dakujeme za spravicky, pozdrav sarasotu, velmi drzime palceky a modlime sa.

falin
8. jan 2013

@ria191 - dakujem, som rada ze som pre teba pozitivnym stimulom. U mna to funguje podobne, ked mi je smutno, psychicky zle a pod tak si poviem ze nie som na tom najhorsie a su tu ludia, ktori sa trapia daleko viac a idu dalej a bojuju a to ma povzdbudi v tom aby som sa nevzdala. A nehanbi sa vyplac sa, pofrfli si ci zanadavaj, cloveku sa ulavi a pomoze to. A prezila si si toho tiez riadne vela, si silne ziena 😉
Prajem ti aby ste rychlo nasetrili € a sup do dalsieho boja. Raz to vyjde a verim ze to bude coskoro 😵

ria191
8. jan 2013

@zeina62 predtým som chodila do Heliosu v Martine, ale nemôžem povedať žiadne krivé slovo, ale s Reprofitom sa to fakt nedá porovnať. V Heliose to bolo potom o strašnej hektike išlo to ako na bežiacom páse a stratila som k nim dôveru. Baby tam mávali veľa embryí a ledva ledva sa dostali k transféru. Viem, že to mohla byť iba náhoda, ale človek začne potom pochybovať. A mala som plné zuby dlhého protokolu, už by som ho nechcela za nič na svete 😀 😀 😀

ria191
8. jan 2013

@tinka9075 tak ja dúfam, že aj ja mu to budem môcť šplechnúť o chvíľku do tváre 😀

ria191
8. jan 2013

@rot tak ja o tom snívam stále, ale ja chcem aspoň dvoch, ale mm mi vždy povie, že potom sa k nám presťahuje celá rómska dedina tak stiahnem uši 😀 😀 😀 to by bolo asi priveľa

ria191
8. jan 2013

@lovela1 držím sarasotke a malinkému veľmi palce na stredu. Pozdravuj ju od nás prosím ťa 🙂

ria191
8. jan 2013

@falin ďakujem ti falinka od teba je to pre mňa veľká pocta 😀 . Pokiaľ budú nejaké € tak to určite nevzdám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀, ale aj vďaka vašej podpore to nevzdávam .

cora41
8. jan 2013

@lovela1 Pane Boze, urob zazrak....prosim...

tea284
8. jan 2013

@lovela1 odkaz prosím sarasotke ze jej veeeeeeelmi držím palce!!!

rot
8. jan 2013

dievčatká, tak ja mám dnes za sebou druhý ultrazvuk, tentokrát už s dvomi srdiečkami 😅 😀 😵

tinkatinulka
8. jan 2013

@rot takže 4 pokus úspešný dvojnásobne gratulujem

rot
8. jan 2013

@tinkatinulka zatiaľ to tak vyzerá, ďakujem pekne 🙂 . Minulý týždeň sme mali v RF na utz jedno srdiečko a druhý gestačný vak mal zväčšený žĺtkový vak, tak to vyzeralo tak, že zanikne a vstrebe sa. No a dnes sa pýtam mojej doktorky, či sa ten druhý teda už vstrebáva a ona na mňa vyvalila oči, že čo by sa vstrebával, a ukázala mi dve blikajúce srdiečka 🙂 .

ria191
8. jan 2013

@rot wow super to musí byť krásny pocit. Úžasné v dobrom závidím a držím silno palce nech tehuľkovanie prebieha bez problémov 😀 😀 😀

zeina62
8. jan 2013

@rot super srdecne gratulujem Velma as tesim s tebou

bibi24
8. jan 2013

@rot kraaasne, velmi gratulujem, nech vsetko ide hladko a bezproblemovo 😵

Dievcata, ja uz mam po utz a dnesnej kontrole a chvaaalabohu je vsetko v poriadku. Moc negativny, krvny tlak idealny, krcok vysoko, zavrety, placenta vpredu a prietoky v poriadku. Deticky su obe rovnake, zodpovedaju dnesnemu tt, meraju okolo 18 - 19 cm, vazia okolo 270 - 280 g, srdiecko bilo, mocovy mechur je plny, plodovej vody dostatok, krpci su ulozeni akoby vedla seba, aktualne boli dole hlavickami a nozickami hore. Cize uz viem, ze to co ma okopkava su oni a nie creva. 🙂 citim ich hlavne vecer a rano 😵 boli velmi aktivne, obe sa furt hmyrili, kyvali rucickami a kopali nozickami, dr. mala problem ich zmerat poriadne. A maternicu mam uz cca 5 cm nad pupkom 🙂
No a teda potvrdeny dvaja chalani 😵

lenusika
8. jan 2013

@bibi24 je paráda, ja sem občas prispejem alebo napisem ci poradím, ale sledujem vsetky....
chcem sa opýtať sarašotka ma darovane vajicka ci?

tinkatinulka
8. jan 2013

@bibi24 gratulujem 🙂

rot
8. jan 2013

dievčatá, srdečne vám ďakujem 🙂 . mm minulý týždeň v RF najprv zbledol pri slove dve, potom sa mu trocha uľavilo, keď počul, že teda asi bude len jedno a dnes sa začal strašne smiať, keď som mu povedala, že srdiečka sú tentokrát dve 😀

@bibi24 gratulujem, je super, že sú guloši v poriadku! 😵 viem si predstaviť ako si tŕpla, či je všetko ok (na tie stresy sa teda až tak neteším, ale čo už bez toho to nejde...). Ty si na rizikovom?

ria191
8. jan 2013

@lenusika nie podľa mňa má svoje

bibi24
8. jan 2013

@rot Nie, nie som. Bola som doma na pn 2 mesiace, ale len preventivne, kedze to bolo po 5. ivf a dvojicky, ze aby som oddychovala, nenamahala sa a nestresovala v praci.
Teraz opat chodim do prace, ale uvidim dokedy vzhladom k rastucemu bruchu a s tym suvisiace "tazkosti".

rot
8. jan 2013

@bibi24 aha, ďakujem za info. 🙂 mňa to asi neminie, ale nechcem predbiehať udalosti.

zlatanka30
8. jan 2013

@rot aj u nas to tak bolo,ze dve potom jedno a nakoniec predsa mame dve 😀

rot
8. jan 2013

@zlatanka30 😀 😀 celkom sranda, však?
ja som hneď zbadala v rf na obrazovke dva gestačné vaky, ale teda počkali sme na mm, kým vojde a následne nám doktor vysvetlil, že ten jeden vyzerá slabšie, inak a že teda jedno srdiečko bliká, aj sme ho videli.

zeina62
8. jan 2013

@bibi24 supeeeeeeeer gratulujem heaven k tomb SE veto je ok a k chalanom🙂 Manzel musi mat obrovsku Radoslav ze su to chaplain🙂 Velma as tesim s tebou

rot
8. jan 2013

@zeina62 a teraz preklad 😀 😀

zeina62
8. jan 2013

@bibi24 to si mala klasicki ultrazvuk,albedo ten detailny co as Robinson v 20 tyzdni?

zeina62
8. jan 2013

@rot ale mine tu Blbne klavesnica

zeina62
8. jan 2013

@bibi24 blba mi klavesnica , to som pisala ze as velmi tesim a ze urcite Ja Manzel ma obrovsku Radost ze su to chalani

karkana
8. jan 2013

Štelcl mi poslal odpoved, aj formulár, na darkyňu a odpovie mi, či majú také, 37000korún stoja dve, ale ked asi ma nepochopil, ja nechcem len vajká ale cele embrijka, asi chce najprv toto skusiť, skusim vypísať poslať a muž ešte nevie, no ,uvidím čo povie 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre