Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lovela1
9. jan 2013

sarasota všetkým ,ktoré držali palce dakuje a odkazuje............záver vyšetrení a konzultácií :bábatko má nevyvinuté plúca...........z dovodu nedostatku plodovej vody a nevyvinutých plúc , bábatko nemá šancu prežit mimo tela matky.......

cora41
9. jan 2013

@lovela1 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 neviem, co povedat...myslela som, ze to nejako zvladnu....kurnik, to nie je spravodlive☹ po takom tazkom boji, straasne ju pozdrav, aj babatko moj malicky bojovnicek, bojoval statocne a dlho ako mohol... co teraz s nimi urobia? musia to ukoncit alebo budu na nieco cakat? najhorsia sprava tohto roka... 😢

lenusika
9. jan 2013

@freeze24 ja som ho brala do 12 ty a v pohode po vysadeni

annetty
9. jan 2013

@lovela1 velmi velmi velmi smutna sprava 😢 Tak sme jej drzali palce ! ☹ Povedz jej prosim, ze myslime stale na nu, a posielame jej vela, vela sil a energii!

zeina62
9. jan 2013

@freeze24 ahoj ja som ho do 10 tyzdna brala v tej davke 4-0-4 a od 11 tyzdna som ho znizovala na polovicu na 2-0-2 a v 12 tyzdni som to este znizila na 1x 200 cez den a potom vysadila

zeina62
9. jan 2013

@lovela1 boze az mi je do placu, boze nechce sa mi tomu verit☹ co teraz spravi ?a uz tam neni vobec ziadna santca ze sa to dovyvinie? Boze moj nech sa stane zazrak!

freeze24
9. jan 2013

@zeina62 dakujem ti krasne, toto som potrebovala vediet 🙂 lebo mne dr.povedal ze v 10.tyzdni vysadit.co sa mi zda strasne skoro.este raz dakujem 😉

tinkatinulka
10. jan 2013

@lovela1 😢 posielame veľa síl..pozdrav ju od nás..myslíme na nich

zuzu1122
10. jan 2013

@zeina62 no, len problem je v tom, ze reakcia na lieky to nemoze byt, pretoze ich len idem zacat brat... ☹ ja viem, ze to moze byt vselico, len sa bojim... snazim sa hned nemysliet na najhorsie, ale poznas ten pocit, ked niekde v kutiku duse mas strach, ze co ak je to prave to najhorsie... ☹

ria191
10. jan 2013

@lovela1 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .

melisska
10. jan 2013

☹ ☹ ☹ ☹ 😢

bibi24
10. jan 2013

@lovela1 @sarasota je mi to velmi velmi luto 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Ja som tak velmi verila, ze ked babatko bojuje, ze sa to vsetko zvladne a zle sa na dobre obrati. Ine ako pozitivne spravy som ani necakala. Je mi velmi smutno.
Sarasotka, drz sa!!!!

speranza1
10. jan 2013

@sarasota posielam aspon srdiecko...
..neviem co mam povedat... 😔 😔 posielam vela sil ...
... je mi to uprimne luto 😢

ria191
10. jan 2013

@speranza1 ja som tiež chcela poslať srdiečko, ale ho tam nemám prečo nevieš? Ono tam nebýva každý deň? Lebo som ho už pár dní nemala.

speranza1
10. jan 2013

@ria191 ak si ho niekomu neposlala, tak by tam malo byt stale 🙂

speranza1
10. jan 2013

@ria191 a inak riuska? ako sa ti dari?

ria191
10. jan 2013

@speranza1 myslíš tým dneska neposlala? Naposledy som ho posielala tuším v utorok a od vtedy sa mi už nezjavilo. Ja som si myslela, že mám na každý deň jedno. Ja som z toho fakt debil. Ja som raz dole a raz hore. V poslednej dobe viacej dole ako hore 😠 😠 😠 . Chcela som ísť teraz na KET, ale pokazil sa nám televízor takže € išli do telky takže zase čakám. Dneska som sa objednala gynďákovi tak na budúci týždeň chcem, aby ma preklepol a skontroloval a možno aj niečo vymyslel. A občas ma total vytočí svokra, ale inak v pohode 😀 😀 😀 . Už zarezávam v robotke 😀 😀 😀 . Konečne môžem byť na koníkovi stále, lebo ste mi cez sviatky veľmi chýbali 😀 😀 😀 . A ty ako? Už ste sa bavili s mm ako ďalej? Dávaš si pauzu? Alebo sa pripojíš k nám ostatným 😀 😀 😀 . Ja plánujem tak február alebo marec. Uvidím ako dopadnem na budúci týždeň. Začala som brať indonal na ten myóm, tak som zvedavá čo to sním robí 😎

ria191
10. jan 2013

@speranza1 ozaj vy musíte mať tam hore veľmi veľa snehu 😀

speranza1
10. jan 2013

@ria191 no ten indonal ti schvalujem... len ho treba uzivat tak aspon 6 mesiacov.... aj ja uz zarezavam v robote.. ja vas citavam kazdy den..ale malokedy napisem...
..to srdiecko tam nebudes mat kazdy den.... to srdiecko ti musi niekto poslat aby si ho dostala a aby sa ti tam zobrazilo a ty ho potom posielas dalej komu uznas za vhodne... takze ak sa ti tam objavi srdiecko, tak to znamena, ze niekto si na teba spomenul a poslal ti ho🙂 je to prijemne dostat srdiecko🙂
ja si musim dat pauzu... hoci aj nechceme..ale samo telo si to ziada...ja este doteraz spinim, z posledneho neuspesneho IVFka...takze, potom kym dostanem menzes... tak to bude trvat dlhsie...a doteraz ma pobolieva podbrusko, takze nech sa to tam upokoji, upokojime sa aj my... vstrebame neuspech a pojdeme si po nasko milovaneho nanucika... ale teraz este neviem povedat kedy... a poviem ti ani neviem kolko sa za KETko plati...
vy byvate so svokrovcami? alebo sami?

nelly3
10. jan 2013

@ria191
pocuj ja som kedysi brala ten indonal, kupila som si 3 balenie, bolo vyhodne, ale to uz bolo cca 5 rokov mozno dozadu a mne nejako zle robil, mala som bolesti brucha, ale mozno to nebolo z toho, len som ho vtedy brala tak som to tomu pripisovala a nakoniec som ho vyhodila. co ja som uz vselico vyskusala, ved uvidis ako zaberie tebe, clovek vselico skusa, co ine mu ostava. ja ked som mala ist na 2.IVF do reprofitu, tak som bola na konzultacii myslim v maji a nakonec som zacala stimulku az koncom augusta lebo clovek mieni pan boh meni ako som pisala, najskor pre pracu som nemohla, potom dovolenka atd. pozname to vsakze. ale bude tak ako ma byt 😉

nelly3
10. jan 2013

@speranza1
plati sa 5000czk za KET.

speranza1
10. jan 2013

@nelly3 och...paaaani... uz sme zaplatili za mrazenie 250 €...a teraz este raz za KETko treba .... ach jaj
ale co uz....

nelly3
10. jan 2013

@speranza1
ani mi nehovor, to je cca 200€, + cesta+znamka dialnicna ked chcem ist po dialnici tam 😠 preco to nemozeme mat take lahke, otehotniet, porodit a mat pokoj 😠

speranza1
10. jan 2013

@nelly3 neviem nelly...ale uz z toho zacinam byt na prasky... 😲 ..a to si predstav, ze my potrebujeme cca 120 €ste na benzin...kedze to mame vyse 1000 km... medzitym sa niekde zastavime najest, potom ako vravis dialnicna... je to naozaj o drzku...

ria191
10. jan 2013

@speranza1 tak už mi to je úplne jasné s tým srdiečkom 😀. Ďakujem ti za vysvetlenie 😀. Máš pravdu celý cyklus po neúspešnom ET je totálne rozhádzaný a treba sa dať dokopy. KET stojí 5000,- Kč tak to vychádza asi 200 €. U nás je to dosť zložité. 6 rokov sme bývali u svokrovcov so svokrou. Svokor sedel a kým sa vrátil, tak sme si postavili bungalov stým, aby tam mohla bývať aj svokra, ale všetko má samostatne aj vchod, ale ani to nerobí dobrotu. Ale ja to rozchodím, občas si zanadávam a potom mám na chvíľku pokoj. Nie je zlá naopak až príliš dobrá, ale ja som až príliš samostatná a pripadá mi, že nám robí slúžku, čo neznášam. Kopu veci si chcem robiť sama a ona sa mi do toho mieša a potom pením. Druhé by boli rady, ale ja som skrátka asi divná.

speranza1
10. jan 2013

@ria191 nie ria uplne ta chapem..aj ja som sebestacna a napriklad by som v dome nechcela mat nikdy sluzku...aby mi pchala nos do nasich sukromnych veci....pradlo a pod....

ria191
10. jan 2013

@speranza1 to som rada, lebo veľa ľudí ma za to odsudzuje ☹.

bibi24
10. jan 2013

@ria191 ahoj 🙂 ja ti indonal mozem len odporucit, brala som ho tiez po 4. neuspesnom ivf. Brala som ho tak ako pisu v navode, ze tusim 3 mesiace a pauza a potom som ho brala zase az do 5. ivf. a podarilo sa. 🙂
A toto bolo jedine co som inac spravila. Neviem, ci to prispelo k uspechu, alebo nie, ale skusila som. 😉

speranza1
10. jan 2013

@ria191 ja pochopim a respektujem kazdeho ..aj ked ma iny nazor ako ja... ale odsudzovat a.ebo sudit niekoho by som si nikdy nedovolila....

ria191
10. jan 2013

@bibi24 ďakujem ti za názor a hlavne za skúsenosť pretože som čítala aj pozitívne aj negatívne recenzie naňho. @nelly3 keď som sa radila so Štelclom, tak povedal, že ho môžem brať, ale nemám čakať zázraky. Tak ja ho beriem hlavne kvôli tomu myómu, ktorý sa zatiaľ nedá zoperovať a ak mám byť úprimná tak viem, že mi tá potvora nezmizne z maternice, ale keby sa zmenšil, tak by som bola nesmierne šťastná. Potom dám vedieť 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre