Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

karinuska22
23. jan 2013

@deinad Dakujem moc.

sherny
23. jan 2013

@karinuska22 ja som bola na laparke minulý rok, a všetko ok.... ja viem, môže tam byť strašne veľa príčin....

pekný deň 🙂

nelly3
23. jan 2013

baby kuknite co mi odpisal koudelka ohladom KET - som sa informovala, ze ci mozem ist na KET bez estrofemu hmmm, nechapem tomu. Nepomylil si to s IUI? ale na konci pise, ze KET 😕

Dobrý den, je možné zkusit nativní cyklus , tedy bez léků a kontrolní UZ musí prokázat endometrium ve výšce nad 8 mm,a průkaz foliklu , pak pregnyl 14 den a od 15.dne Utrogestan 2x2 vaginálně a objednat se na KET 19.-20. den
cyklu

tinka9075
23. jan 2013

@nelly3 ten začiatok je pri iui ja som to tak mala asi sa pomýlil 🙂 🙂 tam sa pichá pregnyl 🙂 🙂

nelly3
23. jan 2013

@tinka9075
ved to, ani mne sa to nezda, ale viem, ze na konovi som citala, ze niektore centra pichaju pred KET pregnyl, sice neviem preco, no idem mu odpisat ci sa nesekol 😀

tinka9075
23. jan 2013

@nelly3 ale hlavne že koniec zakončil KET 😀 😀

nelly3
23. jan 2013

@tinka9075
😀 😀 😀 😀 😀 dobre nie

tinka9075
23. jan 2013

@nelly3 tak to áno no čo sekol sa 😀 😀 som zvedavá čo ti odpíše 🙂 🙂

nelly3
23. jan 2013

@tinka9075
som zvedava co mi odpise 🙂

tinka9075
23. jan 2013

@nelly3 to som aj ja zvedavá 🙂 🙂

bibi24
23. jan 2013

@nelly3 mozno sa nesekol, mozno je to naozaj tak, pichnu pregnyl, aby doslo k ovulacii ako pri normalnom prirodzenom cykle. Okrem ineho, pregnyl je hcg a pripravuje telo na tehotenstvo. A vklad = KET nastane v tom case, kedy by aj oplodnene vajicko uz bolo v maternici.
Lebo, pokial viem, pri KET sa normalne cely cyklus berie estrofem - estrogen a ten ovulaciu blokuje, cize nie je potrebny ziadny pregnyl.
Ale mozno sa aj zmylil, nie som lekar.

radina
23. jan 2013

@jani2 Ahojky, DR v RF mi to ma este check, ale ja idem este tento tyzden si to dat pozriet do caru v BA a mojmu gyndosovi, ak sa to potvrdi aj u nich ,idem na tu laparku. Lebo mna i tak dost boli cely cyklus ta strana, kde to mam. ☹
Ako dlho si sa potom liecila na PNke?

radina
23. jan 2013

@tinkatinulka prave on mi to objavil, ale vraj ak sa to potvrdi na druhy x, tak az potom to bude iste, ale ved ja ked ho najblizsie uvidim, budem uz stimulkovat ! .... asi by mi tu stimulku potom stopol, ale skoda 8mich dni brania stimulky! takze asi to cele posuniem.

radina
23. jan 2013

@nelly3 Ahoj, tak mne sa to muselo vyhodit len nedavno, lebo pred rokom som bola na rengene maternice a tam to bolo OK, potom mi aj brali cystu, aj ivf som mala v lete a ketko v oktobri ,dokonca som chodila v novembri na folikulometriu, a tam to nebolo ! ale ja mavam ovulku prave len v lavom vajku, kazdy mesiac a ak nemam, mavala som vodove cysty, cize to mam asi z toho celeho, uz chudak lavy vajcovod nevladal spolu s vajkom tahat to kazdy mesiac bez praveho . 😠 ☹
Takze asi sa mi to preto vyhodilo, vola sa to saktosalpinx. A videl mi to DR. v RF.

horalka79
23. jan 2013

Ahojte dievcata,
dnes sme boli na velkom ultrazvuku. Babatku sa vedie dobre, vsetko je v naprostom poriadku, ma asi 23cm a je velmi aktivne - zial ani kvoli fotke neposedelo (dohodila som jednu do albumu). Nozky drzalo stale spolu a tak nam neukazalo, ci je dievcatko, alebo chlapcek (akurat na chvilu sme tam zbadali nieco ako pipika..tak uvidime na buduce, ci sa to potvrdi). Hlavne, ze je drobcek zdravy 🙂 😵
20.04.13 mam dalsi termin,hadam sa dozveime viac..uz by som vazne rada kupila par milych veciciek nie len neutralnej farby, ale krasne chlapcenske, alebo dievcenske 😎
Pekne tehulkovanie vsetkym!

tinkatinulka
23. jan 2013

@radina neuvazlovala si ist napr. o tyzden k tvojmu a aby kuk na to a potom do RF poslat výsledok a poradit sa????

radina
23. jan 2013

@tinkatinulka ano, ideeem a dokonca aj k mojmu aj do SR caru , nech mi to mrknu. Cize ma uvidia traja gyndosi za tyzden . 😀 ... ale podla mna koudelka sa nemyli , a tie bolesti, co mam uz mesiace to len potvrdzuju.

zuzu1122
23. jan 2013

ahojte dievcence, tak zajtra ideme do RF, tak som zvedava, co nam povedia... je normalne aby ma po clostile boleli vajecniky a pichalo v podbrusku?

jani2
23. jan 2013

@radina - na PN som zostala asi 2 týždne. A aj mňa tá strana stále bolievala 😒 .

radina
24. jan 2013

@jani2 Uff, mna uz asi aj z prace vykopnu, ved som stale u lekara alebo PN . 😖

bibi24
24. jan 2013

@radina myslis na pn po laparke? Ja som bola 7 pracovnych dni. Vo stvrtok ma operovali, do piatku som tam bola. Do nedele som bola este ubolena a takmer len leziaca, potom sa to uz velmi zlepsovalo. Po tyzdni som uz normalne fungovala.

bibi24
24. jan 2013

@horalka79 jeeej, no tak super, skveleee 😵 A zeby chlapcek dalsi? 😀 Nejak sa im viac chlapci v RF daria 😉 no uvidime.... A ty by si si co viac priala? Viem, ze aby bolo zdravucke, to je jasne.
A aky neskory termin mas dalsi, fuuuha 😕 az za 2 mesiace? Tu je poradna povinna raz za mesiac a ja chodim aj castejsie.

nelly3
24. jan 2013

@bibi24
@tinka9075
takze toto mi odpisal koudelka ohladom toho KET co som vcera pisala :
"pregynl jako podpora přirozené ovulace , je vhodná "

ria191
24. jan 2013

@zabka1124 ďakujem 😀

ria191
24. jan 2013

@nelly3 o tom pregnyle pred KET-om som tu už aj ja čítala a v poslednej dobe často. Nelča aj pred tým si mala utrogestan 2x2 či ti to znížil teraz?

nelly3
24. jan 2013

@ria191
predtym utros som mala 2x 4 tabletky.

ria191
24. jan 2013

@nelly3 a nepýtala si sa prečo ti to znížil? Len pre zaujímavosť 😀

nelly3
24. jan 2013

@ria191
nie nepytala, nechcem ho moc otravovat, ved ma urcite toho moc, ale ved ani neviem ci pojdem teraz alebo az marec. mrcha sa mi prave rozbieha, brucho boli, uvidime aj podla vysky sliznice atd.

ria191
24. jan 2013

@nelly3 a ty nemáš žiadny problémy po poslednom ET?. Ja sa nemôžem dať dajako dokopy. Dostávam MS úplne odveci. Celý cyklus mám rozhádzaný a som z toho trošku nešťastná. Ešte sa mi to nevrátilo do normálu. ☹ ☹ ☹

nelly3
24. jan 2013

@ria191
nie, ja som s tym nikdy nemala problem a ty nevies to cervene vino na sliznicu sa ako ma casto pit a kolko asi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre