Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1122
24. jan 2013

@tinkatinulka to mi vravel doktor, tak ked mi v nedelu berie vajicka a na ET idem az v piatok...

tinkatinulka
24. jan 2013

@zuzu1122 jasne ak budes mat PK tak 10 den by už dašo malo byť a kludne 12-14 den na krv

tinkatinulka
24. jan 2013

@zuzu1122 lebo v RF ked je vajicom a potom embryi tak do 4 tak nerobia PK, aspon tak mi to bolo vysvetlene, ak je vela embryii tak sa može robit podla toho ako sa dohodnes s embryologom

zuzu1122
24. jan 2013

@tinkatinulka ta predleza kultivacia je viac ako 3 dni, teda aspon tak som sa docitala, cize mozem to chapat, ze my budeme mat 5 dni kultivaciu

tinkatinulka
24. jan 2013

@zuzu1122 ano *5 dnova kultivacia je predlžená a vkladajú sa už blastocysty alebo morulky

zuzu1122
24. jan 2013

@tinkatinulka takze vyssia pravdepodobnost uchytenia, vsak? ja mam az 7 folikulov vo velkosti cca 16 mm mi spominal, este bol prekvapeny, ze to je akosi vela na to ze som stimulovala iba clostilom... ale aj pred tym som tak mala ked sme mali to 1xiui a 1xplanovany styk... inak moj muz dnes skoro dostal infarkt... totiz, doki nam povedal, ze planovany nam neodporuca lebo by sa mohlo stat, ze by sa mohlo oplodnit 3 a viac vajicok, co by bol pruser... ale pritom v martine nam veselo naplanovali pohlavny styk a to som mala dozretych az 9 vajicok... potom sme to s muzom v aute na ceste domov rozoberali, neviem si predstavit, ze by sa to stalo... mam taky dojem, ze niektore centra tu na SR zamestnavaju "doktorov" co im je bud vsetko jedno alebo nevedia co robila...

horalka79
24. jan 2013

@bibi24 opravujem 20.02. !! 😀 😎 toz preklep.. tiez chodim raz za 4 tyzdne, minule to bolo ale 5. Som rada, ze drobcek sa ma fajn a mam pocit ze nejak stale kope v poslednom case, vzdy ked som trochu v klude citim ze kopka..to bude neskor vesele, haha. Som bola dnes prave pozriet nemocnicu- info vecer a ukazali nam porodnnicu a povedali co to k starostlivosti a tak.a pozeram na prednaske na sveter a kop, vydulo sa mi par krat brusko, hihi.
Co by sme chceli viac? hm, moj muz mozno chlapca ale v podstate to nehra velku rolu a ja som tak zistila, potom ako mi povedala ze mozno chlapec, ze vlastne som tak trochu bola nastavena, ze to bude dievcatko..mozno aj kvoli tomu, ze sa mi raz o dievcatku snivalo, hih, ale ci chlapciatko alebo dievcatko, budeme mat velku radost. 🙂

rot
25. jan 2013

Ahojte, dlhšie som sa neozvala - možno si spomeniete, že sme mali naposledy 2 srdiečka.
Po minulotýždňovom ultrazvuku už bolo iba jedno, takže som tŕpla, čo sa bude diať. Je to klasický syndróm zanikajúceho dvojčaťa, ale našťastie prvé mimi malo už pri tom zistení minulý týždeň, že je iba jedno - 16 mm (týždeň predtým 4,8 mm, takže podrástlo poriadne 🙂 ).
Včera som bola na ďalšej kontrole a druhý vak sa už zmenšuje a prvé mimi malo včera 24,5 mm, takže našťastie všetko v poriadku. Podľa utz zodpovedalo 9tt+1 a podľa klasických výpočtov som včera bola 8tt+6.
Ďalšiu kontrolu mám až o tri týždne, takže sa načakám.
Všetkým čakateľkám na testovanie držím silno palce, rovnako aj nadchádzajúcim stimulantkám. A maminám želám pokojný priebeh celého tehotenstva 🙂 .

falin
25. jan 2013

ahojte babulky 🙂
nestiham vsetko precitat, par dni som sem ani nekukla, nebolo kedy

@speranza1 - za malo, odpisem ti, len som nestihala MK, nejak sa mi toho nakopilo. Pozerala som , ze sa aktualizovala tabulka, musim pohladat posledu a opravit sa, lebo tam svietim este ako tehulka ☹

@annetty - to mi je luto co sa stalo kamoske. Drz sa mojka a ver ze to vyjde. Posielam vela energie

@sherny - supeeer, uvidis budes spokojna, ten pristup - profesionalny aj ludsky je uplne iny ako na sk. Kedy mas konzultaciu?

@radina - nie, nemala som o tom ani potuchy 😖 . Dcerka je tiez z ivf - po ket. Mala som endometriozu a cysty a anovulacne cykly, dr. sa zaoberal najma tym, lebo to sa zdalo ako hlavny problem + manzelov spg, vzdy musime mat icsi. Po laparke, kde mi odstranili endo cysty som isla hned v dalsom cykle na ket a zadarilo sa a mame nasu bambulku. Az po dalsich neuspesnych ivf a ket, nas poslali na genetiku a hemato. Asi tak.

@annetty - anetty dakujem, krasne si to napisala

@kukulik30 - ahojky, verim ze pre vas bude 2013 uspesny, drzim silno palceky

@ria191 - ani ja neviem ci pojdem, napisem viac do samostatneho prispevku. Nech ti ten novy liek zaberie, treba vyskusat.

@speranza1 - ako keby si o mne pisala 😒 . Sme na tom podobne. Ale nevzdame to 😉

falin
25. jan 2013

aktualizujem

zabka1124 / 1.IVF RF-Brno(6oocytov), vklad 2! ET-28.6.2012, test pozitivny -9.7.2012, TERMIN 10.3.2013
horalka79 / 2x IUI neg., 1. IVF Brno vyslo/15.9.ET Gr.II, 13.den po ET- test pozitívny HCG 680 , TERMIN 2.6.2013
bibi24 / 1. ivf Iscare (4 oocyty) bez ET, OHSS, 1. KET (4, 5 bunkove bez PK) - neg., 2. KET (5 a 6 bunk. bez PK) - biochem., 2. ivf Iscare (2 oocyty), OHSS - ET (2 bunk. bez PK) - neg., 3. ivf soft Iscare (2 oocyty = dve 8 bunk. embrya, Gr. I.) - neg. (predtym duch na teste), 4. ivf Reprofit (2 oocyty) - 1B Gr. I. - negat., 5. ivf Reprofit (5 oocytov) - 16.9.ET - morula a vcasna blastocsta Gr.II, neostalo nic na mrazenie, 9. den po ET - domaci test +, 12. den po ET - hcg 1900, 15. den po ET - hcg cez 6000 a dve dutinky v maternici , DVOJICKY = chalani, TERMIN: 4. 6. 2013
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +TERMIN 9.6.2013
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +, TERMIN 16.6.2013
zeina62 / 20.10 ET - test pozitivny +, TERMIN 4.7.2013
panarka / 25.10 ET - domáci test pozitivny +, TERMIN 16.7.2013
tinka9075 / IUI 26.10.2012 , krv +
staga / 5.IVF - domáci test pozitivny +
hora_lka / 1.IVF+KET GF negativne, 24.9.2012 2.IVF Brno negativne, KET 30.10.2012 test pozitívny +
sofia17/ET 18.11.2012 test pozitívny +
rot 1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola, 4. IVF krv + (hcg 11. deň 715.5, hcg 13. deň 1370), dva gestačné vaky (jeden zrejme zanikajúci) a jedno ♥ (25. deň od ET).

Stimulantky a čakateľky na //:
annetty 1.ivf - ET 17.1.2013

Čakateľky:
deinad / čakateľka, 4. IVF Brno negat.
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
stastenka42 / ET 3.11, test neg. -
tinkatinulka/ 1 IVF biochem.tehu
adra17 / možno to ešte raz skúsime
ria191 / 3. IVF Reprofit Brno negatívne
hencidlo / 3x IUI neuspesne, 1.IVF neuspesne, 2.IVF biochemické, 3.IVF neuspesne
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., 5 IVF
falin / ET 3.11, krv +, 13-ty den po ET HCG 2061

Nove stimulky v roku 2013:
zuzmil
sherny
radina
strapula27
marcelka83s
yaya1
kukulik30 1.IVF (KE, 2005) , ET neg ., 1.KET (2005), poozit, chlapcek, 2.KET neg.; 3.KET neg.;, 2.IVF (KE -2008), ET bioch. teh, 1.KET neg, 2.KET neg, 3 KET neg;, 3 IVF (KE -2010) ET pozit, dvojicky , 9tt a 36tt zial umreli , 1.KET neg,
Reprofit Brno 1. Soft IVF (2012 ) ET neg, 2.Soft IVf ET neg, KET neg

ria191
25. jan 2013

@falin ahoj falinka 😀 😀 😀 . Veru dlho som ťa tu nevidela, ale nenapadlo ma, žeby si mala nejaké problémy. Dúfam, že nie zdravotné. A ďakujem dúfam, že tie nové lieky zaberú, ale Štelcl nebol spočiatku nadšený mojím nápadom. Povedal, že sa rozhádžem po hormonálnej stránke a že je to len dočasné riešenie. Sú to síce ďalšie hormóny z čoho nie som 2 x nadšená, ale potrebujem ten myóm zmenšiť a ja verím, že mi tie lieky pomôžu. 😀 😀 😀

falin
25. jan 2013

este oprava

zabka1124 / 1.IVF RF-Brno(6oocytov), vklad 2! ET-28.6.2012, test pozitivny -9.7.2012, TERMIN 10.3.2013
horalka79 / 2x IUI neg., 1. IVF Brno vyslo/15.9.ET Gr.II, 13.den po ET- test pozitívny HCG 680 , TERMIN 2.6.2013
bibi24 / 1. ivf Iscare (4 oocyty) bez ET, OHSS, 1. KET (4, 5 bunkove bez PK) - neg., 2. KET (5 a 6 bunk. bez PK) - biochem., 2. ivf Iscare (2 oocyty), OHSS - ET (2 bunk. bez PK) - neg., 3. ivf soft Iscare (2 oocyty = dve 8 bunk. embrya, Gr. I.) - neg. (predtym duch na teste), 4. ivf Reprofit (2 oocyty) - 1B Gr. I. - negat., 5. ivf Reprofit (5 oocytov) - 16.9.ET - morula a vcasna blastocsta Gr.II, neostalo nic na mrazenie, 9. den po ET - domaci test +, 12. den po ET - hcg 1900, 15. den po ET - hcg cez 6000 a dve dutinky v maternici , DVOJICKY = chalani, TERMIN: 4. 6. 2013
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +TERMIN 9.6.2013
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +, TERMIN 16.6.2013
zeina62 / 20.10 ET - test pozitivny +, TERMIN 4.7.2013
panarka / 25.10 ET - domáci test pozitivny +, TERMIN 16.7.2013
tinka9075 / IUI 26.10.2012 , krv +
staga / 5.IVF - domáci test pozitivny +
hora_lka / 1.IVF+KET GF negativne, 24.9.2012 2.IVF Brno negativne, KET 30.10.2012 test pozitívny +
sofia17/ET 18.11.2012 test pozitívny +
rot 1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola, 4. IVF krv + (hcg 11. deň 715.5, hcg 13. deň 1370), dva gestačné vaky (jeden zrejme zanikajúci) a jedno ♥ (25. deň od ET).

Stimulantky a čakateľky na //:
annetty 1.ivf - ET 17.1.2013

Čakateľky:
deinad / čakateľka, 4. IVF Brno negat.
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
stastenka42 / ET 3.11, test neg. -
tinkatinulka/ 1 IVF biochem.tehu
adra17 / možno to ešte raz skúsime
ria191 / 3. IVF Reprofit Brno negatívne
hencidlo / 3x IUI neuspesne, 1.IVF neuspesne, 2.IVF biochemické, 3.IVF neuspesne
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., 5 IVF
falin / ET 3.11, 13-ty den po ET HCG 2061 - MA v 8.tt

Nove stimulky v roku 2013:
zuzmil
sherny
radina
strapula27
marcelka83s
yaya1
kukulik30 1.IVF (KE, 2005) , ET neg ., 1.KET (2005), poozit, chlapcek, 2.KET neg.; 3.KET neg.;, 2.IVF (KE -2008), ET bioch. teh, 1.KET neg, 2.KET neg, 3 KET neg;, 3 IVF (KE -2010) ET pozit, dvojicky , 9tt a 36tt zial umreli , 1.KET neg,
Reprofit Brno 1. Soft IVF (2012 ) ET neg, 2.Soft IVf ET neg, KET neg

falin
25. jan 2013

@ria191 - dufam ze ti zaberu, hormony su potvory, dokazu dobre rozhasit organizmus. Ale kebyze to nevyskusas, tak by ta to skrelo, ze si mohla urobit nieco viac.

Nastastie som nemala problemy, len nestihacky. Ale vcera som bola na kontrole po ms ako mi nakazali v brne. Maternca ok, ale mam 2 cysty zlteho telieska. Zobrali mi krv na hcg (ale na ziadanke nebolo zaskrtnute hcg v casti hormony, ale v casti onkomarkery). V pondelok budu vysledky. Dufam ze to bude v poriadku, lebo ma dr. nastrasil ze z toho mozu byt nadory. Dost som bola mimo z toho co mi hovoril. A kontrola o 2 mesiace. Takze ket sa zrejme posunie 😖 . Ak by to bolo dobre, tak skusime ket, lebo sme dohodnutí s dr. ze pojdeme bez estrofemu. Tak som zvedava

A tebe je ako? uz je psychicky lepsie?

ria191
25. jan 2013

@falin jasné už je lepšie. Konečne som si myslela, že je pomoc aj pre mňa (keď som objavila ten nový liek 😀 ) a potom keď ma Štelcl tak pekne uzemnil, tak som bola z toho taká sklamaná, ale už to beriem športovo. Predvčerom sme boli pre sestru, ktorá priletela aj s malým Leom po polroku domov, tak mám rozptýlenie. V júli bude mať dva rôčky, tak teraz je v takom peknom období 😀 😀 😀. Užívam si ho ako môžem 😀 😀 😀. Fíha keď máš dve cysty zo žltého telieska tak mohli byť dvojky prirodzene, ak by bol mužíček OK 😀 😀 😀. Inak aj ja si myslím, že teraz mám ovulku na obidvoch vaječníkoch pretože mám bolesti na oboch stranách aj pichanie. Sme prehormonované. Jasné, že to bude v poriadku. Veď tie cysty sa tvoria často. To čo ti povedal, tak to som fakt ešte nepočula. Uvidíš o dva mesiace tam nič nebude.

nelly3
25. jan 2013

@falin
ahoj, a ty chodis k eliasovi? takze aj ty vyskusas ist na KET bez hormonov? neviem ci si citala co som pisala, ze co mi pisal koudelka ohladom KET, pregnyl pichnut atd. ty budes mat aky postup na KET bez estrofemu?

radina
25. jan 2013

@falin nechapem, preco zeny neposlu na tieto vysetrenia najskor ... ja som si vsetky vysetrenia musela vypytat sama, a len na zaklade infosiek tu z MK ..... a dobre som spravila, lebo vsade mi nieco zistili....trvalo to cca rok. a este k tomu ma caka ta laparka a budem mat za sebou asi uz vsetko 😝

nelly3
25. jan 2013

@annetty
ahoj, tak ako? uz by si mohla aj testovat ci? kolky si den?

radina
25. jan 2013

Kocky, tak dnes som bola na kontrole u nas v nemocnici , vraj tam ten saktosalpinx nemam, asi to puklo, ale i tak som sa dohodla ,ze mi spravila laparku aj hysteroskopiu, takze po najblizsej mrche nezacnem stimulkovat ale pojdem po noz, takze do brna na zakrok az v marci.

zuzmil
25. jan 2013

Ahojte, vcera som bola na punkcii v Reprofite. Pristup je tam naozaj neporovnatelny so slovenskymi centrami. Brno bola naozaj dobra volba, verim, ze o par dni budem tehotna 🙂

zuzu1122
25. jan 2013

@zuzmil ahoj, mna to caka v nedelu, chcem sa opytat, mala si bolesti? a co narkoza, nebolo ti po nej zle?

zuzmil
25. jan 2013

@zuzu1122 Narkoza je uzasna ... naozaj, ziaden problem po nej nie je. Privitala by som ju aj doma. 🙂
Bolesti som mala aj mam - ale to len preto, ze mam PCO a riadny hyperstimulacny syndrom aj po minimalnej stimulacii. Ale hned som na to dostala infuzie a lieky aj na doma, tak snad to bude pomaly ustupovat. Transfer ma byt v utorok. Ides prvykrat?

dafy
25. jan 2013

ahojte napíše mi prosím niektorá z vás presnu adresu ?? neviem či je táto správna Hlinky 122/48

kukulik30
25. jan 2013

@dafy ano , je to ono 😉

dafy
25. jan 2013

@kukulik30 dakujem kukulik ako sa ináč máš??? aj ty sa chystáš do Brna?? to sa dá aj vybrať ku ktorému Dr by si chcela ísť? 🙂

kukulik30
25. jan 2013

@dafy ahoj, ano chystam sa uz coskoro na 3. soft u nich ...mozes si vybrat lekara 😉

dafy
25. jan 2013

@kukulik30 fuuuha už tretie?? takže ani jedno sa nezadarilo? 😒 a ja sa tu pripravujem s nadšením že tam mi to určite vyjde 😒

kukulik30
25. jan 2013

@dafy raz to skoro vyslo, ale neudrzalo sa ....biochemicke tehotenstvo ☹
ale vkladam do nich vsetky nadeje...do KE uz nepachnem ani zadarmo 🙄

falin
25. jan 2013

@ria191 - dakujem, dufam ze sa pekne vstrebu. Zeby som vymenila muzicka a budu dvojky raz dva 😀 😀 😀 . Ale nie, navrhovali nam aj darcovske a nie som s tym vobec stotoznena, skusame dalej s mm potvorkami, aj ked nas takto trapia.
Veru si to uzivaj, v tomto veku su deturence velmi zlate. Mas aspon trosku rozptylenia.
Velmi ti prajem aby novy liek pomohol, myslim na teba. Pekny vikend so synovcom ti prajem 🙂

@nelly3 - ano k Eliasovi. Len cim je starsi tym rozprava tusim potichsie a potichsie, ale vcelku rychlo. Tak sa aj 2 razy pytam ci som dobre porozumela. 😝 . Len som tie prispevky preletela, takze aj pregnyl budes pichat? Ktory den? Ja som zatial detailnejsie nehovorila, len mi Stelcl hovoril ze dalsie ket skusime bez estrofemu. Viac sme sa k tomu nebavili, nebolo to aktualne, takze sa budem vypytovat pred ketkom 😉

@radina - ani ja nechapem, vsetko si clovek musi "vydupat", vyzistit. Ved pri takom dlhom snazeni a neuspechoch by mali automaticky porobit vsetky mozne vysetrenia. My sme sa zacali snazilkovat v r.2000, este nebolo na nete tolko informacii ako teraz je. Vela veci som sa dozvedela az pri snazilkovani sa o druhe baby.
To je fajn ze mas vsetko porobene, ozaj este ta laparka a sup do brna

@zuzmil @zuzu1122 - prajem krasny vysledok stimulky. Zuzu narkozy sa neboj, pospis si trochu a zachvilu si ok, su to kratucke narkozy.

Pekny vikend modrokonickarkam 🙂

radina
25. jan 2013

@falin Tak za tu dobu ste uz museli prejst kade cim, ze? 😒 .... mne povedali v care, ze tie testy sa robia az po troch neuspesnych ivf. Takze zena musi do seba davat konske davky hormonov, kym ich vobec vezmu krv na dalsie vysetrenia. Ved to by poistovnu vyslo menej, ako zenam zbytocne platit ivfka. ☹
Jednoducho, my si musime nase zdravie manazovat same, nikto to za nas nespravi.

amali
25. jan 2013

ahoj baby, dnes mi odpísali z reprofit dr. kozumplík že ak chcem tak mi pošle stymulačný protokol a ostatné inštrukcie...alebo mám ísť na konzultáciu do brna...ja to mám 660km tam tak neviem....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre