Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 uz sa tesim ked to ani so mnou nebude nic robit... a ked este pocujem ako sa chvalia, ze ani nevedia ako otehotneli... je to hlupa zavist a som si toho vodoma, len proste podla mna zena bola predurcena na materstvo a otehotniet je asi ta najprirodzenejsia vec... nechapem preco to musi ist niektorym z nas tak strasne tazko 😖

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 to aj mna najviac jedovalo ked aj v robote sa niektoré chválili že ani nevedeli ako zostali tehu vtedy by som sa najradšej rozrevala ked som si pomyslela čo som všetko preskákala 😖 😖 ale viem že ked budem mat detičky pri sebe ked sa narodia budem najštastnejšia na svete 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 tieto pocity poznam a som rada, ze niesu zname len mne a ze v tom niesom sama 😉 kedy mas termin? uz aj nieco citits? nejake mravcanie, letme pohyby 🙂

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 niektoré baby sú blbé ja som v robote také mala 😖 😖 len nevedeli pochopit čo všetko za tím je ked žena konečne zostane tehotná 🙂 🙂 ale teraz ich asi šlak trafí ked sa dozvedia že som tehu a čakám dvojky 😀 😀 termín mám 22 júla ale asi pri dvojkách to bude skôr 🙂 🙂 ešte sa mi nič nerobí ani bruško velmi nerastie 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 presne, zena ktora si tym nepresla to len velmi tazko pochopi... a najhorsie je ked sa zacnu vypytovat: a ty kedy uz konecne budes tehotna? a to nechcete mat deti? a na co cakata... vtedy by som im najradsej nieco od srdca povedala... bez chrbtovej kosti sa ta opytaju take veci, ze ti to je az neprijemne... 😖

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 presne tak ktorá si tým neprešla nevie čo by iné dali za to mat detičky 🙂 🙂 mna sa to stále pýtala suseda že kedy budeme mat deti či nechceme alebo nemôžme 🙂 🙂 tak som jej povedala že my chceme dvojičky a tie sa robia trošku dlhšie 😀 😀 len to som nevedela že sa mi to aj splní síce ešte nič nevie ale na jar ked sa odložia bundy tak budem pozerat kde som zobrala brucho 😀 😀

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 a potom jej spadne sanka... ach jo, blby lidi taky lidi... 😀 ze to aj niekomu nieje trapne takto sa vypytovat, keby sa radsej starali o seba...

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 ved uvidím ako sa bude tvárit 😀 😀 zatial to vedia len dvaja susedia a tí sú velmi štastný lebo vedia čím som prešla 🙂 🙂 niektorý sú taký že sa stále vypytujú ale kašlat na nich 🙂 🙂 a najlepšie v robote tam si všetci myslia že mám cystu a operovali ma tak som im to povedala a tvárila som sa velmi neštastne 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 no sak ano, ani u mna to v podstate nik nevie... z rodiny len svokra, manzelov dedko a jedna moja kolegyna, ktora je zhodou okolnosti ako som sa dozvedela vzdialena rodina 🙂 no, idem si ja lahnut, lebo zajtra skoro vstavam do prace... este si zavolam poobede do brna ako to vyzera a vecer podam hlasenie... 😉 prajem dobru nocku

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 tak ti držím palce na zajtra nech sa bublinky pekne delia 🙂 🙂 dobrú nocku prajem 😔 😔 😔

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 kujeeeem 😉

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 🙂 🙂 🙂

yaya1
29. jan 2013

@zuzu1122 ahoj zuzi, par dni som tu nebola, lebo sa mi nedalo a teda citam, ze to mas uspesne za sebou a vajkam sa pekne dari 🙂 🙂 ja idem zajtra do RF na sono - zistenie priechodnosti vajcovodov, tak tam tie tvoje vajka pekne od teba pozdravim 🙂 super si to zvladla a budem drzat palce na piatok !!!!!!!!!!!!!!! drz sa !!!

strapula27
30. jan 2013

@tinkatinulka ahoj, picham si od minuleho stvrtka a akurat sa chystame na kontrolu do RF,tak som zvedava co mi povie

tinkatinulka
30. jan 2013

@strapula27 vela folikov zeelam

nelly3
30. jan 2013

baby ahojteeee 🙂 ja si vecer popijam cerveno vinecko 😀 a idem sa objednat na utz, ze aka je ta moja sliznica maternice z toho vinecka a uvidime ci teda pojdem teraz na KET, je mi to v podstate jedno, ked nie teraz, tak o mesiac s estrofemom a ideme si dneska zaplatit dovcu na rhodos, tesimm, nech uz je leto 😵 a mozno tam budem uz ako tehulka.

ria191
30. jan 2013

@nelly3 wow super naplánované 😀 😀 😀 . Rhodos je veľmi dobrá voľba 😀 😀 😀 . Som zvedavá ako ti sliznica narástla 😀 😀 😀 nech nemusíš do seba pchať už žiadne hormóny 😀 😀 😀. Veľa šťastia. Už by to konečne mohol niekto prelomiť. Tak sa snaž 😀 😀 😀

ria191
30. jan 2013

@yaya1 tá priechodnosť by aj mňa zaujímala. Môžeš mi potom napísať koľko ťa to stálo a akým spôsobom ti to robili? Ďakujem ti 🙂

nelly3
30. jan 2013

@ria191
aj mna by to zaujimalo, ale ja ich mam urcite nepriechodne, sice nikdy som na tom nebola, podla mna to robia pod utz.

ria191
30. jan 2013

@nelly3 no keď to nebude drahé, tak na to pôjdeme no nie? Ja musím vyskúšať tuším všetko. Som hrozná 😀 😀 😀

lusipe
30. jan 2013

@ria191
@nelly3
kocky kludne na to chodte, je to super, a urcite lepsie ako laparoskopicky, je to predsa operacia...ja som na tom bola, ziadne bolesti, nic....vstreknu do teba tekutinu a na UTZ vidi ako to je...a ty citis len taky chlad....ak sa dobre pamatam, tak je to cca. 60 EUR v GF....

nelly3
30. jan 2013

@ria191
pozerala som to v ich cenniku a stoji to 1500czk.

nelly3
30. jan 2013

@lusipe
ja som chodila do gyn-fivu, posledny krat sme sa aj o tom bavili, neviem preco mi to nenevrhol drabek ked to tam robia, asi pre mna je to zbytocne.

lusipe
30. jan 2013

@nelly3
to je skoda...my sme to s Harbulakom urobili takmer ako prvu vec....vidis, co lekar, to iny pristup...
ale je to dobre si dat urobit, aspon budes vediet, ako to funguje a podla toho sa zariadis...mne povedal, ze on by to vedel, ze su nepriechodne hned, lebo ked do teba vstrekne tu tekutinu, tak je pod tlakom...a zacala by som mat bolesti a vracala by sa mu spat...takze vraj u mna je vsetko ok...

ria191
30. jan 2013

@nelly3 takže tak isto ako v GF 😀 . Ak mi dôjdu € na IVF tak mi nič iné nezostane ako IUI s darovanými chudák mm ☹ ☹ ☹ ☹ . Ale aj takáto možnosť ma napadla. Kurňa už nemám veľa času. Začali sa objavovať nové myómy. Dva roky po laparke ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

amali
30. jan 2013

ahoj baby, tak a máme krátky protokol, už len čakať na mrchu, zohnať lieky a začíname 😉

falin
30. jan 2013

@strapula27 - cca 14 den, podla toho ako budes reagovat

@dafy - ja som na sk stimulovala vzdy puregonom. V rf mi na prvu stimulku dali clostyl, dalsiu stimulku som mala clostyl + merional.
@zuzu1122 - to jedno ich moze dobehnut neboj sa. Niekedy sa moze stat ze sa prestane vyvijat, ale to automaticky neznamena ze aj ostatne sa prestanu. Uvidis ake budeu dnesne spravicky, verim ze dobre 😉
@nelly3 - nech pekne narastie, drzim palce
@ria191 - ahojky ria, ty si tusim taky pokusny kralik 😀 . Dokelu, tie myomy ti nedaju pokija ☹ ☹ ☹ ☹

ria191
30. jan 2013

@falin no veď to, tie myómy ma tlačia do kúta. Už vymýšľam aj nemožné ☹ ☹ ☹ . Tak by som chcela ísť na KET, ale mám taký vnútorný pocit, že mám ešte vyskúšať ten nový liek. To je moja posledná šanca, aby sa aspoň zmenšil. Ale ak mám byť úprimná, tak sa mi do tých hormónov vôbec nechce. Už mám toho plné zuby fakt ☹ ☹ ☹

falin
30. jan 2013

@ria191 - to ti verim, ze mas toho plne zuby. Kebyze clovek dopredu vie kedy spravi dobre. 3 mesiace sa musia uzivat tie lieky? aku uspesnost "slubuju" ? Ale ked to vnutorne citis, tak by som do toho sla. Aspon u mna sa viackrat potvrdilo ak bol rozpor medzi tym co som citila a co mi hovoril rozum, tak bolo podla toho vnut. citenia.

ria191
30. jan 2013

@falin áno tri mesiace. Dosť ho vychvaľujú. Dokáže myóm zmenšiť aj o polovicu a aj viac, ale problém je v tom, že je na trhu od minulého roka a nemôžem nájsť naňho skoro žiadne reakcie a skúsenosti kočiek, ktoré ho brali. Minulý rok ho totižto nepreplácala poisťovňa takže bol dosť drahý. Tak, ale ja verím, že mi pomôže a po ňom konečne budem tehuľa. Musím veriť. Nič iné mi nezostáva. S tým myómom nemám moc veľké šance ☹ ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre