Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
31. jan 2013

@zuzu1122 ved pozri na menovku a budeš vediet kto ta oplodnuje 😀 😀 😀 dobrú nocku pozdravím bábetká 🙂 🙂 🙂

lubicaligocka
31. jan 2013

@strapula27 ideme ku MUDr. Štěpán Machač, Ph.D. 😀

tinkatinulka
1. feb 2013

@lubicaligocka hihi to je naš doktor 🙂

radina
1. feb 2013

@falin Ahoj, tak volala som do medirexu, resp. potom aj pisala, mam im poslat vysledky vsetkych vysetrenie, oni to mrknu a potom mi odporucia dalsie dodatocne, teda aj mojmu muzikovi.
Praveze laparka nebude diagnosticka. Ale mam zapal ,resp. saktosalpinx vo vajcovode, takze to mi idu mrknut a ak to bude zle, pojde vajcovod von. 😒 A zaroven mi spravia diagnosticku hysteroskopiu. Takze ivfko sa cele posuva.

lubicaligocka
1. feb 2013

@tinkatinulka a aky je ?? na co chodite vy a ako daleko ste s liecbou ? x

tinkatinulka
1. feb 2013

@lubicaligocka je dobrý..snaží sa nám naozaj pomoct, dneska prva vcelicka sme v 2ivf min stimulka

falin
1. feb 2013

@ria191 @nelly3 - spravny pristup baby. Ked sa ma nieco stat sa stane aj keby sme tomu chceli neviem ako zabranit. A tentokrat to vyjde a basta, ine si clovek nepripusta 😎 (len tych tentoraz bolo akosi vela, ale clovek ide vzdy dalej)

@annetty - ☹ niektory dr. maju talent ...

falin
1. feb 2013

@radina ake vysetrenia chceli - hemato a genetiku alebo aj nejake ine?
Ah uz si o tom saktosaplixe pisala, len som si to nedala do suvislosti s tebou. Dufam ze bude moct vajcovod zostat, drzim palce. Kedy ta caka laparka?

nelly3
1. feb 2013

@falin
prosim ta nemozem sa uz 3 den dovolat eliasovi? nevies ci robi alebo co? viem, ze si bola nedavno u neho, ja potrebujem ist na utz pomoccc.

radina
1. feb 2013

@falin myslis , ake im mam poslat? hej ,chcu vsetko, co suvisi s tymto problemom. ... na laparku idem hned po mrche. v pondelok sa dozviem, kedy 🙂

tinkatinulka
1. feb 2013

@strapula27 Ahj tak ako i dnes dopadla?Ja už mám prvú včeličku zasebou...auuubolelo, trafila som asi žilku ☹

strapula27
1. feb 2013

@tinkatinulka ahoj🙂) dnes dobre,je 10 folikulov a pekne rastu,uz su vyse 14..takze v pondelok uz idem na odber🙂) tesim sa..dnes som si pichala uz dve injekcie a tiez ma to bolelo🙂 zle som to asi pichla..ty ides potom v stredu na kontrolu?

tinkatinulka
1. feb 2013

@strapula27 ja som dnes pichla prvu vcielku, kontrola asi Stvrtok,pondelok volam o presny termin.inak super pocet,krasna uroda,takze sobota vklad.ja som o 8 dni pozadu.

tinkatinulka
1. feb 2013

@zuzu1122 Aky bol vklad ?

yaya1
1. feb 2013

@ria191 nelly3 kocky, to vysetrenie priechodnosti vajecnikov stalo 1500 CZK a bolo to celkom v pohode... najprv mi tam zaviedli taky dlhy tenky kateter a cez ten mi tam natlacili tusim 30 ml geloveho roztoku a pozorovali ako a ci postupuje vo vajcovodoch ...citila som trosku taky tlak a napatie vo vajecnikoch, ale samozrejme, v pohode vydrzatelne 🙂 ale aj tak som bola rada, ze tych 30 ml stacilo a uz nepridali dalsie : ) ja mam potvrdenu obojstrannu priechodnost, tak som rada ....@zuzu1122 netrpezlivo cakam, ako sa ti dnes darilo,myslela som na teba .... ja som z brna odchadzala hodne sklamana, lebo okrem toho utz mi robili aj folikulometriu a v pondelok -utorok som mala mat IUI, ale v tomto cykle mi nenarastol ziadny dominantny folikul, takze IUI sa rusi ☹ ☹ mala som mat IUI bez stimulacie, lebo doteraz som ovulaciu aj foliky mavala v poriadku ... tak si teraz nadavam, preco som radsej neisla rovno s clostilom .... dalsi mesiac strateny ☹ viem, ze 1 mesiac je v podstate nic, ale vek - takmer 37 - ma sakramentsky tlaci ☹ tak dufam, ze sa ozves s dobrou spravou : )))

strapula27
1. feb 2013

@tinkatinulka som zvedava,kolko bude nakoniec dobrych tych folikulov. Uz sa aj tesim na odber,len si neviem predstavit ten cas ked budeme cakat ci sa nejake uchytili☹

tinkatinulka
1. feb 2013

@strapula27 to ubehne, budes otapena a unavena z celeho dna a zaspis ako babatko, rano kuknes v telke rozpravky co bezia doobeda a o 13.00 si na telefone a huraaa dozvies sa.Pocet vajok sa dozvies už po odbere a to je hlavne aby boli zrele vajka.

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 ako dúfam že všetko ok a máš už bublinku v brušku 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

zienky dakujem za opytanie... zostali mi len dve bublinky, z toho jedna lepsia a druha horsia, pricom ani jedna nebola perfektna ☹ ale tu krajsiu bublinku mi vlozili... silno silno dufam, ze to vyjde...

@tinkatinulka
@tinka9075

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 vyjde musí bublinka zabojuje uvidíš 🙂 🙂 a ktorý ujo ti robil vklad? 😀 😀

zuzu1122
1. feb 2013

@yaya1 ajojky, no ja som mala po clostile 7 folikulov, 5 dokonale zrelych vajicok a z toho sa mi oplodnili 4... jedno bolo hned od zaciatku slabsie, dalsie dve mi oznamili dnes, ze zdegenerovali a zostalo mi jedno s oznacenim M asi ako morula a jedno s oznacenim B predpokladam ze to bude asi blastocysta...

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 tak strasne si to prajem... manzel ma len hladka a obskakuje okolo mna 😀 juj na to by som si chytro zvykla 😀 no bud to bol koudelka ale v papieroch mam napisane michael kozumplik... bol to bud jeden alebo druhy.. kazdopadne sa ten ujo volal na K... tak strasne som sa snazila zistit to mene, som sa normalne slepila na tu menovku 😀

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 len nech pekne hladká mne muž stále po iui hladkal bruško 🙂 🙂 tak asi ti robil konzumplík ak bol mladý tak to bol on 🙂 🙂 len nech mal štastnú ruku 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 islo to strasne rychlo... iba ked mi daval tie zrkadla ci co to bolo tak to dost bolelo, ale ked mi to tam zaviedol, a potom povedal, ze hotovo, tak som len kukala a vravim, to uuuuuz? kolko vlastne trva uhniezdenie? on mi povedal ze test si mam robit az po dvoch tyzdnoch, to sa mi zda zbytocne vela...

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 ja som zase mala iui úplne bezbolestnú ale tiež taká rýchlovka 🙂 🙂 test môžeš spravit aj za 12 dní 🙂 🙂 vela vás bolo na vklad? 🙂 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 no pred nami boli traja ale ci isli vsetci na vklad to neviem, ale boli tam nejaky anglicania a tusim aj francuzi 😕 ja som si chcela test robit na osmy den, to keby mi ukazali dve ciarocky, tak pregnyl by to uz urcite nebol a mam mamatest... citlivost 10.. no veru inak mohol to byt ten doktor...

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 my ked sme boli na iui tak pred nami boli 4 páry 🙂 🙂 môžeš skúsit aj na 8 den aspon budeš mat istotu že pregnyl tam už nebude 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 ved prave, nechcem to zas moc prehanat... a ako to je vlastne s tym uhniezdenim? dnes ma sice pichalo v podbrusku, viem ze to este nemohlo byt uhniezdenie, ale asi to je normalne, teda to pichanie, ci?

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 ja som uhniezdenie velmi neriešila že kedy by to mohlo byt vždy som testy robila 14 dní od vkladu len po iui mi kázal na 17 den 🙂 🙂 mna nikdy nič nepichalo proste nič sa mi nerobilo 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 po ceste domov sme s muzom len tak vymyslali ake by sme dali mena 😀 nieje to sibnute?? 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre