Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

amali
4. feb 2013

@zuzu1122 musíš sa vedieť odosobniť 😉

amali
4. feb 2013

@zuzu1122 dobru

tinka9075
4. feb 2013

@zeina62 možno už pohyby či? 🙂 🙂

tinka9075
4. feb 2013

@zuzu1122 dobrú nocku 😔 😔 😔

zeina62
4. feb 2013

@tinka9075 dufam ze su to pohyby, ty to necitis?

zuzu1122
4. feb 2013

@amali keby som prisla na to ako sa to robi, to odosobnenie, tak si myslim, ze by som aj svoju pracu brala ovela lepsie... musis ma to naucit 🙂

zuzu1122
4. feb 2013

@tinka9075 dobru tinuska 😔

tinka9075
4. feb 2013

@zeina62 ja ešte nič necítim ale každý den počúvam aspon viem že sú v poriadku 🙂 🙂

tinka9075
4. feb 2013

@zuzu1122 dobrú 🙂 🙂

zeina62
4. feb 2013

@tinka9075 to cakanie je hrozne ze! No nic idem uz spinkat dobruuuu

tinka9075
4. feb 2013

@zeina62 tak to je dobrú nocku 😔 😔

dafy
4. feb 2013

@radina nie ja som bola v oktobri na KET posledné 2 bublinky z tretieho IVF v Splne. v novembri som bola na laparke a vybrali mi obe vajcovody 😒 Teraz chcem skusiť Brno

speranza1
5. feb 2013

@zuzu1122 ahojcek zuzu... sesternica ma mozno stopkaty myom, to je taky, ktory sa da v pohode vybrat... ale tie moje sa nedaju... bolo by tam vraj velke riziko krvácania a následnej hysterektómie.... 😖 neva.... musim sa s tym popasovat 🙂 ...

radina
5. feb 2013

@dafy och, to mi je luto :( a dovod ich vzatia bol tiez saktosalpinx ? niekedy je lepsie ak ich vezmu, nez by mali robit galibu pri ivf .

dafy
5. feb 2013

@radina no ja som po šiestich neuspechoch IVF+KET sa rozhodla ze pojdem na laparku aj ked ma nikto neposielal a dufala som ze mozno nejakým zázrakom mi ich spriechodnia 😖 no a pri laparke sa rozhodli ze mi ich vyberu pretoze som mala strašné zápalové ložiská a vajcovody boli v katastrofálnom stave a vraj uz boli namotané na črevo takže okamžite museli ísť von pretoze by mi mohli sposobiť nádor na čreve teda tak mi to vysvetlil lekár 😒 vraj aj to mohlo zabrániť uhniezdeniu bubliniek kvoli zapalom ktore som mala z tých vajovodov

dafy
5. feb 2013

no a odkedy som doma z nemocnice sa mi spustila alergia Koprivka ktorej sa neviem zbaviť 😠 a vobe neviem z čoho

strapula27
5. feb 2013

@tinkatinulka ahoj🙂) vcera som nebola na pc, ostali sme v brne..takze mala som 17 vajickok, z toho 13 zrelych a oplodnilo sa 7.. transfer mam zatial naplanovany na sobotu..

tinkatinulka
5. feb 2013

@strapula27 Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper, bože toto je moj sen krasny počet..a kto ti robil odber???

strapula27
5. feb 2013

dr. Vitoušková, bola velmi zlata🙂 ked prisla za mnou na izbu,tak som vedela ze je dobre,lebo sa usmievala..bola velmi spokojna..len dufam,ze nam do soboty vydrzia...som zvedava co ti povedia v piatok,ale urcite to bude dobre!

tinkatinulka
5. feb 2013

@strapula27 ano ona je zlata, no mne bude asi Machac, ale to je jedno.Len som zvedava kolko budem mať. A ozaj, zabudla som, čím si stimulovala?Ja dneska už 5x 150 jednotiek/denne

strapula27
5. feb 2013

@tinkatinulka prvych 5 dni som brala clostyl aj merional 150 jednotiek a po piatich dnoch uz len merional..

tinkatinulka
5. feb 2013

@strapula27 tak cca ako ja..ja som mala od 2dc menopur a od 3-do 5 clostil...teraz budem už iba menopur..No normálne neverím že aká úúroda, juj krasa.Vložia ti blastocystu a budeš tehula 🙂

strapula27
5. feb 2013

@tinkatinulka inak vcera po odbere ma bolelo dost podbrusko, dr. hovorila ze to prebo,lebo ich bolo tolko...ja som uz v nedelu vecer vedela ze ich mam dost,brucho som mala ako loptu..

tinkatinulka
5. feb 2013

@strapula27 NO ja cítim od včera tlaky,ppijes vodu ako mas???

strapula27
5. feb 2013

@tinkatinulka prvy krat ked som bola na slovensku,tak som mala len 5 vajicok a len dve sa oplodnili..a vkladali ich hned na druhy den,i ked som s tym velmi nesuhlasila..podla mna boli vtedy velmi slabe..

strapula27
5. feb 2013

@tinkatinulka jasne pijem a neprestala som ani vcera..dnes je to uz omnoho lepsie...

radina
5. feb 2013

@dafy Tak dobre , ze ti ich vybrali . :( .... ak tam bol aj ten zapal, co som mala na neho podozrenie ja ,tak v tom vacku , co sa tvori ta tekutina, tak ta je prave nebezpecna, lebo zvykne vytekat a posobi potom na embryjko toxicky. .... a to ti nikto nevidel z utz , ze su v taktom stave?

tinkatinulka
5. feb 2013

Baby kde je tabulka?

zuzu1122
5. feb 2013

@speranza1 podla toho ako pises, ty to zvladnes... mam pocit, ze si silne ziena 🙂 a ja ti moc, moc drzim prsteky 🙂

zuzu1122
5. feb 2013

kocky, chcem sa opytat, som 4-ty den po ET s PK a dnes ma rano strasne boleli prsia a pichalo ma v podbrusku, cely den mam pocit akoby som mala dostat MS (uplne rovnaka bolest podbruska a vajecnikov ako pri MS) a teraz mi prislo zle uplne na vracanie ☹ mate s tym niektora skusenost? vopred dakujem za kazdu radu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre