Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

amali
5. feb 2013

@zuzu1122 ja potrebujem 2500jednotiek puregonu, 3x orgalutran, pregnyl....

tinka9075
5. feb 2013

@amali ja som platila pri 3ivf za injekcie 250 eur 🙂 🙂

amali
5. feb 2013

@tinka9075 ale ja platím plné sumy...

zuzu1122
5. feb 2013

@amali wow, wow, wow, to su riadne supy 😕 😕 😕

amali
5. feb 2013

@tinka9075 a to si mala aké lieky....?

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 no, takze som sa pozerala na maily, tak nam nezostalo ani jedno embryjko na zamrazenie... v 6 tom dni sa zastavilo ☹ ☹ ☹ takze ked toto nevyjde tak.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

tinka9075
5. feb 2013

@amali 2x gonal a 10X menopur a pregnyl 🙂 🙂

radina
5. feb 2013

@bibi24 To mam jaaaa 🙂 ja som napr. teraz 7 DC s folikom 10mm a citim vsetko co sa v mojom vajku deje, s rastucim folikom to citim viac a viac, hlavne ked dlhsie sedim.

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 no do paroma 😒 😒 ale vyjde musí budeš tehotná a hotovo 🙂 🙂

tinkatinulka
5. feb 2013

@zuzu1122 to je mi luto ☹

amali
5. feb 2013

@tinka9075 tak si daj ceny liekov na stránke reprofit a tam sú plné ceny liekov....nechápem že len 250eur

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 ja som sa tak spoliehala na to, ze mam nejaku nahradnu alternativu keby... chcela som mat aspon nejaku istotu ☹ ☹ ☹ mna asi klepne uz... a vidis, ake boli krasne aj doki co mi robil punkciu povedal, ze su dokonale 😖 😖 😖

radina
5. feb 2013

@zuzu1122 A to si vies predstavit, ako ma stekli vajko , ked ich tam mam folikulov viac. 😀 😝

tinka9075
5. feb 2013

@amali ale to som bola na sk na ivf tak to preplácala niečo poistovna 🙂 🙂 ale to je fakt riadna pálka 😒 😒 a to ti toho puregonu nedali nejako vela? 🙂 🙂

zuzu1122
5. feb 2013

@radina to vazne???? no dobre, ale mas ich vela... ja som mala 7 folikulov a citila som sa uz jak sliepka jak som to v sebe nosila 😀 😀 😀 som si sama so seba utahovala 😀 😀 😀

amali
5. feb 2013

@tinka9075 mám pichať 225jednotiek denne 10 dní

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 musíš byt tehotná 🙂 🙂 dalšie embrijká už nebudeš potrebovat v brušku už maž jedno a z toho bude bábetko 🙂 🙂

tinka9075
5. feb 2013

@amali jáj tak ja som pichala 150 3 dni a potom mi to šupli na 75 lebo som zarodila a pri odbere som mala 20 vajok 🙂 🙂 doki mi vtedy povedal že som plodná ako čerešna 😀 😀

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 ale ak mas pravdu a bude to tak, tak ti normalne asi kupim velikansku coko coko, alebo nieco... 😀 😀 tetula, idem si lahnut uz... som zbita jak pes 😖 porucam sa... prajem dobru nocku 😔 😔

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 len poyitívne mysli a bude dobre 🙂 🙂 dobrú nocku 😔 😔

zuzu1122
5. feb 2013

zienky, prajem vam vsetkym dobru nocku a sladke sny 😔 😔 😔

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 ja stale sa snazim silno mysliet pozitivne 🙂 ... dobru 😔

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 presne len tak pokračuj 🙂 🙂

radina
5. feb 2013

@zuzu1122 Ja som mala vajok na klasickom ivf 10 , len niekedy mi rastie viac folikov naraz. Vcera mi tam lekarka videla niekolko folikov do 8mm - brutalne to citim.
Ale asi je to tym, ze ja mam ovulku len v lavom vajku kazdy mesiac a preto je taky citlivy. Vacsinou viem , kedy mam ovulku a aj to ci pukol atd. Nemam to tak odjakziva, ale len posledne asi dva roky.

radina
5. feb 2013

Dievcence, na google books je jedna kniha: Léčba neplodnosti - 4., aktualizované vydání, ked to date do vyhlavaca, malo by vam ju najst.
http://books.google.sk/books?id=XLB2NFQWG3EC&pr...

lienka_1
5. feb 2013

Ahojte Reprofitacky! Prisla som k Vam po radu. Som dnes 13. den po transfere, menzes v plnom prude a testy negativne, takze naberame smer Reprofit. Myslite, ze ak im napisem e-mail odpovedia mi aj ked tam este nemame dohodnutu konzultaciu? Ako to tam funguje? Objednaju Vas ku komu pride, alebo si mozete konkretneho lekara vybrat? Koho by ste odporucali? Dakujem za odpovede!

panarka
5. feb 2013

@zuzu1122 ahojky, ja som tu dlhšie nebola ale chcela by som ťa povzbudiť, nám tiež vychádzalo že zostane jeden mrazáčika ale presne ako píšeš i nám sa v 6 dni zastavil a neprežil. Bola som z toho tiež prv smutná ale sme verili že prežije silák v brušku. A prežil, čakáme bábätko a zajtra sa i možno dozvieme či to bude dievčatko alebo chlapček. Hlavu hore, musíte veriť že teraz už to bábätko v brušku bude 9 mesiačikov. My sme si s manželom povedali že neprežil mrazáčik preto aby sme nemuseli nad ním rozmýšľať či mu tam nebude tak dlho samému zima a smutno. Veľmi ti držím palčeky a určite embryjko v brušku zabojuje i za mrazáčika. 🙂

tinkatinulka
6. feb 2013

@lienka_1 dohodnut si možes konzultaciu podla výberu alebo podla nahody.všetci su tam odborníci takže výber je tažký.tu na fore je oblubene trio:Koudelka,Stelcl,Macháč.skus napisat mail konkretnemu a uvidíš.

zuzu1122
6. feb 2013

@radina wow, tak to je sila, ze to takto citis... 🙂 to si stimulovala nejakymi injekciami?

bibi24
6. feb 2013

@zuzu1122 je mi to luto s tymi dalsimi embryjkami, ale potesim ta trosku. Chces? 😀 my sme mali pri et 4 embryjka. Jednu vcasnu blastocystu a 3 kompaktne morulky. Z nich vybrali jednu najkrajsiu. Napriek tomu, ze co sa tyka poctu buniek boli na rovnakej urovni, tie ostatne dve neboli vhodne na mrazenie. A tato v brusku sa chytila 😵 Spolahni sa, oni vyberaju najkrajsie embryjka z morfologickeho hladiska. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre