Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
21. feb 2013

@mates777 asi som to blbo napísala. Nemám zlú skúsenosť s predošlým gynekológom len som tým chcela povedať, že ma presviedčal, aby som išla na IVF, ale manžela sme nemohli presvedčiť niekoľko rokov a medzitým sa môj stav rapídne zhoršil takže tak.

ria191
21. feb 2013

@speranza1 ahoj speri nejako je tu mŕtvo. Asi nás je veľa v "čakacej fáze" 😀 😀 😀

mates777
21. feb 2013

@ria191 aha...no to je fakt ze tito nasi chlapi to beru trosku inak ako my zeny...ale este mas cas, neboj..
u mna je to horsie, ja mam na krku 39 v marci a moj ma 47 v oktobri... 😠
a presne ako u teba tak aj u mna bol problem presvedcit toho mojho aby sme to vyskusali...a podarilo sa mi to az minuly rok ☹

ria191
21. feb 2013

@izzie27 vitaj izzie. Ty tuším na ten Helios nedáš dopustiť 😀 😀 😀 . Tu sa veľa o ňom nedozvieš a ani na koníkovi, ale čo ja viem, tak aj ten si veľmi chvália, ale používa sa tam hlavne dlhý protokol ( je to veľmi podobné Martinu) a Reprofit je hlavne o tom softe a o prijateľnej cene za soft a o výsledkoch ani nehovorím 😀 😀 😀 . Tak veľa šťastia

ria191
21. feb 2013

@mates777 práveže nemám čas. Mám myómy na maternici a hrozí mi, že o ňu do 40-tky prídem ach joj ☹ ☹ ☹ .

speranza1
21. feb 2013

@ria191 asi ano.... 😀 😀 😀 ..ako sa mas inak?

ria191
21. feb 2013

@speranza1 dobre 😀. Sranda veľmi sa teším na KET, len keď si predstavím tie dva týždne čakania tak ma aj hneď prejde chuť ☹ ☹ ☹ . Tento cyklus si chcem dať skontrolovať sliznicu či pekne dorastá, aby som mohla ísť na ďalší cyklus na KET 😀 😀 😀 . Takže marec alebo apríl je môj 😀 😀 😀

mates777
21. feb 2013

@ria191 juuuj na take ani nemysli ze by si mala o nu prist kym nebudes mat minimalne 2 bejbatka...
a ako to teraz riesite v Brne ? ides klasicky na ivf alebo musis podstupit este nejake liecby pred tym?

ria191
21. feb 2013

@mates777 tak to sa mi "vyhrážajú" doktori, ale ja si ju len tak ľahko nedám 😀 😀 😀. Som po neúspešnom IVF v Brne tak teraz chcem ísť po nanučika 😀 😀 😀 a môj stav je takmer neriešiteľný. Štelclova taktika je len skúšať a veriť, že sa to raz podarí. To by mi veľmi pomohlo, lebo ak by Boh dal a zostala by som tehotná, tak by mi pri cisárskom odstránili aj ten myóm, ktorý mi bráni otehotneniu. Každopádne je to už len v rukách božích 😀 😀 😀

speranza1
21. feb 2013

@ria191 riuska a ako ti brani myom k otehotneniu?? to ti povedal aj lekar v RF?

melisska
21. feb 2013

pozdravujem Vas tehulky a buduce tehulky 🙂

speranza1
21. feb 2013

@melisska ahoj meliska..ako sa ti dari?

mates777
21. feb 2013

@ria191 veeeelmi ti drzim prsteky, aby nanucik dopadol supeeeer 😎 kolko mas mrazacikov? a uz aj stimulujes?

ria191
21. feb 2013

@speranza1 nie v RF našťastie nie. Koudelka pri vklade bol super. Videl, že som z toho myómu nešťastná tak mi hovorí, že žiaden "nemám" že mám naňho úplne zabudnúť. Štelcl vždy síce krúti hlavou, ale to je asi tak všetko. To len ten môj gynekológ mi vraví, že je to pliaga ktorá bráni otehotneniu. Pravda bude niekde uprostred. Veď vieš, že mne vrastá do výstelky maternice a to je hlavný problém. Ty ho máš na inom mieste nerob si z toho ťažkú hlavičku, aj keď viem, že o tom veľa premýšľaš pretože aj zostaneš tehotná a hneď o mimi prídeš, ale nikto nám nepovie prečo. Treba asi bojovať aj keď ty máš toho za sebou podstatne viacej, ale ja verím, že raz budeme mať veľmi silného bojovníka, ktorý porazí aj myóm 😀 😀 😀 .

ria191
21. feb 2013

@mates777 ďakujem ti 😀. Máme ešte dvoch nanučikov . Aj tebe držím veľmi palce a keď si ty v poriadku, tak v RF určite zostaneš tehuľka.

ria191
21. feb 2013

@melisska čau melli kedy ideš na to?

melisska
21. feb 2013

@speranza1 ahoj moja, ujde to 🙂

melisska
21. feb 2013

@ria191 asi v juli 😉

melisska
21. feb 2013

my mame iba jeden nanučik, mozno ten pravy 🙂

mates777
21. feb 2013

@ria191 no mala by som byt v poriadku...len po MA mi nerobili ziadne testy..ja nemam hematologiu ani imunologiu urobenu...cize neviem neviem...je to cele take divne...aj som otehotnela na 1x a aj to dopadlo tak, ako dopadlo... 😢
moj nanucik sa rozmrazil aj bol transfer, ale z toho nic nebolo ☹

ria191
21. feb 2013

@melisska nad letom som uvažovala aj ja, lebo toto obdobie ešte nemám vyskúšané, ale dovtedy nevydržím 😀 😀 😀 . A už nie som začiatočníčka, aby som verila, že záleží na tom kto a kedy to robí (ET alebo KET) 😀 😀 😀 😀. Musí byť ten pravý no nie?

melisska
21. feb 2013

@mates777 jeden MA moze mat kazda zena aj prirodzene, mozno preto ti nerobili ziadne vysetrenia, ale myslim si, keby si poprosila svojho gyn. urcite by ta poslal na genetiku aj hematologiu? ci nie?

speranza1
21. feb 2013

@melisska tak drzim palce v juli... 😵

melisska
21. feb 2013

@ria191 jasne, ze to musi byt ten pravy 🙂))) no ja som uz veteran 😀

@speranza1 dakujem 🙂))) aj ja na teba stale myslim 🙂

ria191
21. feb 2013

@mates777 to v Brne hravo vyriešia anopyrinom a prednisonom. Ja verím, že sa vám to v Brne podarí 😀 😀 😀 .

mates777
21. feb 2013

@melisska no jeden som uz mala MA ale to uz bolo strasne davno... 😠
myslis ze by som mala zajst za svojim dokim??? mam noveho a je strasne zlaty...bol nestastny ako som dopadla a bola velka skoda ze som k nemu nechodila pred IVF...by ma mal pod kontrolou...

ria191
21. feb 2013

@melisska tak vytrvalosť a húževnatosť je tvoja devíza 😀 😀 😀 .

speranza1
21. feb 2013

@melisska aj my mame este jedneho nanucika v RF.. ale ja sa najskor musim pozbierat fyzicky a psychicky.. a ak pojde vsetko OK..tak my pojdeme na KET "mozno" v maji.... doteraz sme skusali same parne mesiace (2,4,6,8,12).. tento rok skusime neparne 😀 😀 😀 😀 ... (ale to, ze sme skusali v same parne mesiace ..to som si uvedomila praave teraz) 😀 😀

melisska
21. feb 2013

@mates777 Ja by som isla, a dala si urobit tie vysetrenia-ja ich mam tiez som mala MA...

mates777
21. feb 2013

@melisska a prosim ta dlho sa caka na vysledky? alebo ako to funguje?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre