Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
28. feb 2013

@ria191
@falin
ahojte, no na KET sa chystam, mrcha meska ked ju prave potrebujem 😀 ved ja si pockam 😉

ria191
28. feb 2013

@nelly3 mešká 😀 😀 😀 a príde vôbec 😀 😀 😀

nelly3
28. feb 2013

@ria191
jasne, ze pride, ja to neriesim lebo mne hocikedy meska potvora jedna.

sarasota
28. feb 2013

@ria191 ahoj moja.Do prace nastupujem zajtra po vyse 4 mesiacoch.Uvidim ci chlapci posluchali.Bola som na kontrolnom sone a spravila mi aj vyter a zase tam mam neakeho bacila tak mi dala tabletky.V prepustacej sprave z nemocnice bolo vsetko negativne a za dva tyzdne zase bacil a to nemame ziadne techtle mechtle:Mame si dat pauzu 6 tyzdnou tak ja uz neviem.V stredu idem do Blavy mame vysledky z amniocentezy..A vcera volala svagrinka ze z cytogenetiky sa jej ozvala kamaratka ze do dvoch tyzdnou by mohli byt vysledky.Nieco sa este kultivuje a nieco sa jej tam nezda tak caka na vysledky z pitvy aj tie by mali byt zachvilku hotove.Tak uvidime ci sa nieco zisti.Kazdy den myslim na Tomaska aj teraz sa mi kotulaju slzicky po tvari ale je to uz lepsie ono to chce cas.Ako sa hovori Pan Boh dal Pan Boh vzal a ja viem ze nam za Tomaska niekoho posle 🙂

sarasota
28. feb 2013

Chcela som sa spytat doktorka sa ma pytala ci uz som mala mrchu zatial nie kolko jej mam dat cas a ked nedorazi mam ist na vyvolavacku?

izzie27
28. feb 2013

@ria191 ahoj, ria prosim ta nemas cislo do RF, lebo ja som si opisala z ich stranky ale nedovolala som sa alebo je lepsie napisat mail? Dakujem
🙂

ria191
28. feb 2013

@sarasota to ti verím, že naňho myslíš každučký deň a budeš myslieť vždy a všade aj keby okolo teba behalo kopu ďalších detičiek pretože Tomáško žije v tvojom srdiečku a v tvojej mysli. Je to veľmi ťažké a ja dúfam, že čoskoro sa budete znova tešiť či už zo života alebo z rastúceho bruška. Prajem ti to veľmi veľmi veľmi. Takže výsledky budete mať podstatne skorej ako vám hovorili?

ria191
28. feb 2013

@izzie27 napíš mu mail odpovedá dosť promptne marcel.stelcl@reprofit.cz alebo skús toto číslo: 774117766 česká predvoľba je tuším 00420 ak sa nemýlim ☹

izzie27
28. feb 2013

@ria191 dakujem velmi pekne 🙂

ria191
28. feb 2013

@izzie27 😀 😀 😀 tak potom daj vedieť ako ste dopadli a ako ste sa rozhodli, čo vám navrhne 😀 😀 😀

sarasota
28. feb 2013

@ria191 Dakujem za krasne slova.Ano budu skorej svagrinka to vybavila ale aj ked budu vysledky dobre tak Stelcl odporucil pauzu pol roka takze po 2 mrazacikov by sme isli asi Jul,august.

izzie27
28. feb 2013

@ria191 tak mail poslany uz len cakam na odpoved 🙂 Jasne ze dám vediet

karinuska22
28. feb 2013

@radina Zacala som si pichat den po odbere vajicok a picham si 0,3 ml kazdy vecer. Inak v den vkladu som zacala brat aj prednison preventivne. Ale ked sa mi po 3 dnoch zhorsoval stav ohladom zapalu priedusiek, tak som ho vysadila. Velku vinu tej choroby som davala prave jemu. Totiz zacala som ho brat vtedy, ked uz som mala oslabenu imunitu kvoli nastupujucej chorobe a prednison mi ju este zhorsil. Nastastie mi imunologicke testy dopadli dobre, takze som ho brala len tak preventivne.

falin
28. feb 2013

@ria191 - pojdeme do toho spolu 😀 aj mne vychadza vklad po sviatkoch. 😉
Lenze ja ich citim hocikedy v priebehu cyklu, cez ovulku to citim duplovane 😖 . Inac aj ja citim teraz ovulku , pred ivf-kami som mala anouvalecne cykly, takze to som nemala co citit

falin
28. feb 2013

@nelly3 - ahojky. A nemusela by prist vobec. Taky zazrak asi necakas 😀

karinuska22
28. feb 2013

@jomini V SR som bola v Gyn-five. Odozva na stimulku bola vzdy dobra ale embrya sa prestali vyvijat. Pri 2 IVF sa dokonca obe uhniezdili ale jedno sa vobec nevyvijalo v brusku a druhe sa prestalo vyvijat okolo 7.tyzdna. Potom som este isla 3x do Gynfivu, ze ked uz som bola tak blizko pri druhom pokuse, tak na 3x sa to podari. Avsak bola to chyba. A lutujem, ze som nesla uz vtedy do Reprofitu. Ale bolo velmi malo casu na rozhodovanie, lebo mi tahalo na 39 a ten 3 pokus som stihla len tak tak. To som este nevedela, ze sa da aj Reprofit preplatit cez poistovnu. Teraz si vsak myslim, ze v Reprofite vyuzivaju lepsie spotrebne materialy,, kedze sa to tak jednoducho podarilo. Mozno bol problem v roztokoch, v ktorych embrya drzia. Ja uz som si myslela, ze problem bude v genetike, kedze sa embrya prestali vzdy vyvijat ale v tom to nebolo. V Reprofite mam este 1 zamrazene embryo. Okrem IVF som v gynfive postupila aj 2x KET.

falin
28. feb 2013

@sarasota - ahojky, normalne mi slzicky vybehli ked som to citala. Na Tomaska nikdy nezabudnes, vzdy bude s tebou, nosis ho v srdiecku. A neboj s Tomaskom sa raz stretnete, verim tomu. Precitaj si knizocku Nebo nie je vymysel. Krasna knizka. Strasne ti drzim palceky a verim ze nabuduce to dopadne dobre. Drz sa a zajtra prajem uspesny start do prace.

ria191
28. feb 2013

@falin ani ja pred IVF som to tak veľmi necítila 😀 😀 😀 vedela som kedy mám, ale teraz sa niekedy skrúcam ako hadica 😀 😀 😀 ani vystrieť a o ovulačnom hliene ani nehovorím 😀 😀 😀 aj keď naposledy sa môj gynďák vyjadril na moju otázku či mám ovuláciu tak, že predpokladá že cysty sú to není už mi ani neotŕča monitor, aby som príliš nemúdrovala. Neviem čo sa mi tam deje a ani to nechcem vedieť. Teším sa na apríl a veľmi 😀 😀 😀

sarasota
28. feb 2013

@falin-ahojcek ,dakujem za pekne slova.Verim ze sa stretneme.Babulky budem drzat palceky na Vase ketka nech rozbehnete dalsiu tehu vlnu 😀 😀 😀 .Prajem Vam to zo srdiecka@falin@ria191@nelly3 posielam srdiecka mna uz potesili teraz nech potesia Vas.Knizku zozeniem a precitam .Rano vykrocim pravou nohou. 🙂

ria191
28. feb 2013

@sarasota ďakujeme. Normálne ma to dojalo a to ja som iný tvrďas 😀 😀 😀

melisska
28. feb 2013

@nelly3 aj ja sa vytesujem, ze ti meska 😀 😀 😀 co ked ? 😅

melisska
28. feb 2013

@sarasota my zeny sme velmi silne osobky 🤐
@falin ahoj, ides na KET ?
@ria191 KET?

drzim silne palce🙂 aj na nohach 🙂)) aspon sa snazim 🙂)))

stale so s vami aj ked tu nepisem 😉

ria191
28. feb 2013

@melisska áno možno ako ty apríl možno máj podľa toho ako dorastie sliznica 🙂 🙂 🙂 a ďakujeme za palce aj tebe budeme držať 😀 😀 😀

sarasota
28. feb 2013

@melisska davam TI za pravdu to teda sme nas nic nezlozi a budeme bojovat dalej az do uspesneho konca na ktorom bude malicky vonavucky uzlik.A Ty ako pokracujes?

melisska
28. feb 2013

@ria191 to si myslim, ze mi budete drzat palce 😀 😀 😀 😀 a nie naozaj, dakujem 😨 😵
@sarasota tak moja 🙂 no ja stale cakam na zazrak 🙂))) mame este jedenu zmrzlinku, tak pojdeme po nu a ak zase nic, neviem, potom sa rozhodnem,mam uz 40, takze ja bojujem uz 16 rokov..... no neviem dokedy budem skusat 😀

nelly3
28. feb 2013

@melisska
ale to urcite nie, mne meskava, pokial bude viacej ako tyzden testnem, ale vzdy dovtedy pride, jaj ja a zazrak, nehrozi 🙂

nelly3
28. feb 2013

@sarasota
jej moc dakujem za srdenko 😵

melisska
28. feb 2013

@nelly3 nikdy nehovor nikdy 😉 no dobre, uvidime🙂))

melisska
28. feb 2013

mne zase chodi ako hodinky 😝

sarasota
28. feb 2013

@meliska nech potesi aj teba srdiecko.Klobuk dolu 16 rokov .Tak palceky budu aj pre teba stiskane. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre