Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

radina
6. mar 2013

@buba08 Ahoj, mne to odporucili v car, a vraj naraz, aj laparo aj hystero. skus sa na to popytat. 😉

gerdusha
6. mar 2013

@buba08

Mozno sa da urobit oboje naraz...skus napisat do rf alebo na neplodnost.org

buba08
6. mar 2013

@radina @gerdusha dakujem baby, bolo by to super, keby sa to dalo urobit naraz

kvietok1605
6. mar 2013

@buba08 mne to robili naraz urobili mi laparku + odstraňovali folikulármu cystu+driling vaječníkov a hystero

lubica1979
6. mar 2013

@karinuska22 určite dám vedieť, už sa do Brna aj teším. Ku ktorému lekárovi si chodila? Dúfam, že sa nám to podarí. Držkaj sa. 🙂

buba08
6. mar 2013

@kvietok1605 no to je super, dufam, ze aj mne to urobia naraz, ako dlho si sa davala dokopy? mala si aj bolesti? po hystero ta to bolelo zospodu, kde si si to davala robit? v reprofite?

tinkatinulka
6. mar 2013

@kvietok1605 prosim kde ti robili drilling a nevratilo sa ti PCO??

kvietok1605
6. mar 2013

@tinkatinulka mne to nerobili v CAR ale na Sliači v Gynpore a ja som nemala PCO len sa mi tvoria folikulárne cysty vždy len jedna ale pomohlo to predtým som mala úplne rozbitý cyklus a teraz ho mám pravidelný len sa mi nepodarilo otehotnieť

rot
7. mar 2013

@dafy ja som v RF stimulovala Clostilom, mala som minimálku so 4 ks oocytov. merional som iba dopichla, dvakrát, aby sme išli na istotu. Mohla som sa rozhodnúť ísť aj bez neho, ale keďže mi tri kusy ostali z predchádzajúceho IVF na Slovensku, rozhodla som sa ich použiť. Stačili ale dva, preto mi jeden ostal.

ria191
7. mar 2013

@marverka má na stránke tlačivá, tak určite áno nemajú na to dôvod. Treba vyskúšať a poslať.

nelly3
7. mar 2013

dobre ranko, poslusne hlasim, ze mrcha sa pomaly blizi.

ria191
7. mar 2013

@nelly3 madam sa konečne uráčilo? Potvorka jedna. Naťahovala ťa riadne dlho. Počítam, že pôjdeš s estrimaxom. 😀 😀 😀

nelly3
7. mar 2013

@ria191
ano s nim pojdem, no ale nejako sa mi do toho vsetkeho ani nechce, ist, nejako tomu uz neverim, ze sa to podari, no ved uvidime.

annetty
7. mar 2013

@ria191 @nelly3 Ahojte kocky🙂 Na ket pojdem aj ja s estrimaxom 🙂 Tiez si moc tomu neverim, kedze endosku mam spat 😢 . Ale vsetko spravime preto, hlavne preto lebo mame iba jednu bublinku 🙂 Nelly drzim palceky! Sprav zazrak! 🙂

nelly3
7. mar 2013

@annetty
aj ja mam len jednu zmrzlinku, ja idem s estrofenom, ved to je to iste a kedy sa chystas? jaj keby viem ten zazrak urobit urobim ich vsetkym nam co sme tu, mam vas moc rada 😵

annetty
7. mar 2013

@nelly3 ket my vychadza cca az o mesiac. Vcera som bola v RF u Vitouskovej, a zial ta moja sliznica nie je idealna, a este mi rasti krasne endo cysty 😠 , takze musi mi umelo vyvolat cyklus a s estrixom zacinam az koncom marca.

nelly3
7. mar 2013

@annetty
ja mam tiez jednu velku na lavom vajecniku, svinucha drzi sa ma, ale zatial sa nejako neriesi.

ria191
7. mar 2013

@nelly3 tak tieto pocity poznám aj ja. Toto sa hádam ani ovplyvniť nedá aj keď viem, že ostatné kočky majú iný názor. Viem, že dáš do toho všetko čo je v tvojej moci a ostatné nech sa deje vôľa božia to sa ovplyvniť nedá. Veľa šťastia 😀 😀 😀

speranza1
7. mar 2013

@nelly3
@ria191 cavte baby... dnes mame "kraaasny" uprsany den😀.... ale ja mam rada ked prsi ..takze v pohodke...
takze nelinka mrchana je uz tu? verim, ti ze sa ti do toho uz ani nechce... ale skus si aspon predstavit to, ze na konci tejto cesty budes drzat v naruci Vase spolocne dietatko s mm 🙂
ria ty ako? cca o mesiac ides na to aj ty, ze? 😉

ria191
7. mar 2013

@annetty a akú si mala sliznicu? Viem, že minimum je 6-7mm, ale teraz s tým máme problémy hlavne kvôli clostilbegytu pretože on sliznicu znižuje. Ja idem na sliznicu 28. marca, ale tiež neverím žeby bola OK.

ria191
7. mar 2013

@speranza1 no plánujem, ale už ma chytajú zajačie úmysly 😀 😀 😀 😀

annetty
7. mar 2013

@nelly3 u mna detto. Na lavom ju mam tiez. Moj gynda hovori, ze je to vodova cysta a ked idem do RF nech mi to odsaju, tak len na mna kuka dr. ze toto mi uz nik odsaju. Super!! Hned som bola v obraze. Tie obrobske bolesti co mam zas aj mimo ms su od tej mrchy. Funkcnu cystu mam na pravej strane, ale ta ma ani nahodou neboli.
@speranza1 ahojky 🙂 Tak tomu sa hovori optimizmus, ked ti vie dobru naladu spravit aj taky o nicom uprsany a depkovy den 🙂

speranza1
7. mar 2013

@annetty no jasan... ja sa snazim "momentalne" sama preladovat na pozitivnu strunu a hladam aj v tom nepeknom to krasne....pretoze som zistila, ze po poslednom IVFku..no a uz aj pred nim som mala zrejme depky ci co.... vsetkeho som sa bala, stresovala, plakala..podotykam skoro stale plakala.... 😲 😲 😲 .... a bola som totalne mimo... dokonca som plakala aj pri ET...len tak zo zialu 😨 😨 😨 a strachu ze to urcite nevyjde... no a nevyslo to 😖 😠 ☹ 😢 ...
takze asi tolko... a dalej som zistila, ze ked si sama nepomozem, tak mi nepomoze nikto...musim predovsetkym sama chciet byt pozitivne naladena a duuuuufam, ze sa mi to podari.... byt v pohode... aspon trosilinka... 😉 🙂

@ria191 no ani sa ti nedivim, preto ani ja este nejdem pre nasu zmrzlinu, lebo viem, ze este neprisiel ten spravny cas na to aby som pre nu sla.... skusam na sebe samej uplatnovat pozitivnu pseudoterapiu (to som teraz vymyslela) 😀 😀 😀

annetty
7. mar 2013

@ria191 no presne ti nepoviem, lebo som sa ani nepytala, mne stacilo, ked povedala ze nie je dobra. Popri tom moj gynda povedal, ze vyzera to dobre. Ja som uz taka popletena z nich, ze az az. Vcera som mala 9. dc a to uz videla doktorka, ze nie je dobra. Pri ET-cku som mala 7,5 mm. Ale ze teraz ani na to by nevyslo ☹

marverka
7. mar 2013

@ria191 dik

ria191
7. mar 2013

@speranza1 tak to je fakt krásny prístup. Ja som total flegmatik ale občas aj cholerik 😀 😀 😀 keď ma mm vytočí alebo svokra a za volantom 😀 😀 😀 . Teraz som zatiaľ v pohode a dokonca sa teším, ale ako tak stále počítam super mi to vychádza na máj lebo by mi to vyšlo na tie sviatky a na zvyšok týždňa by som si zobrala dovolenku a konečne by som sa hneď po ET netrepala do robotky to by bolo supeeeeer. Uvidím ako dopadnem u gynďáka na kontrole a podľa toho sa rozhodnem. Apríl alebo máj 😀 😀 😀

ria191
7. mar 2013

@annetty tak musela byť pod 6. Vyzerá to, že pôjdeme asi v podobnom čase na KET 🙂

ria191
7. mar 2013

@marverka nie je zač aj vyskúšaš to podať?

strapula27
7. mar 2013

ahojte babulky, ja idem zajtra na utz ci je v poriadku vyska sliznice, normalne mam stres...pri ET som mala len 7 mm a ani sa to nepodarilo,myslim, ze prave kvoli tomu..tak uvidim zajtra,ak to bude ok,mozem sa pripravovat na KET🙂 vsetkym drzim silno palceky 😉

annetty
7. mar 2013

@ria191 Jej to je super ze trnavcanky pojdu naraz 🙂 Ja sa sice moc neponahlam na ten ket, kedze len teraz som zacala brat ten NosiFol a idealne je brat ho 3 mesiace pred tehom 🙂 Tak rius, drzim velmi velmi velmi palceky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre