Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bibi24
11. mar 2013

@isabellaa po vklade? Doteraz 😀 😀

mimika1973
11. mar 2013

@radina jupi super vajka! 😀 bude aj dobra urodicka! 😉
To co inac za magic koktaily si davate? ake to kvapky valcovica? 😵

mimika1973
11. mar 2013

Babky, nemal nahodou niekto dnes alebo pripadne zajtra OPU? 😎
Ja som dnes bola na gynci tu u nas, ze na vyter krcku, lenze slabulinky ruzovkasty vytok mam, a som na 22.den cyclu len, zeby potvory na obzore, uz tak skoro???! 😕 Tak samozrejme mi nic nerobila v tomto pripade. Urobila mi vsak sono, a videla, ze som ovulovala, prirodzeneeee!!! videla totizto to vytvorene zlte teliesko po ovulacii, to je fajn, tesim sa, lenze keby aj bolo oplodnene, to by bolo este lepsie, hmmm? 😉 a sliznica mala 8mm! staci to?
A este jedna spravicka, mam konzultaciu s fesakom Stelclom!!!! naozaj rapidny clovek na odpovedanie cez maily! To je sila, takeho som este nezazila co sa tyka doktorov! No proste co na to povedat? PROFESIONALITA!!!! 🙂 😵 😉

tinkatinulka
11. mar 2013

@mimika1973 no niekdy sa aj zazraky deju, ja som dnes bola na sone 15DC a dr povedala že mam teeesne po ovulke..ja že čožeeee..sliznica 7,1 mm co je u mna nádhera..tiež by sa vajko mohlo posnažiť. 🙂

maxag
11. mar 2013

Baby po akej dobe od vypisania on line formulara sa vam ozvali? dakujem za odpoved

mimika1973
11. mar 2013

@maxag ja som vypisovala dotaznik jeden pondelok, a asi stvrtok mi doktor Kozumplik napisal len, ze na kedy by som chcela urobit IVF a ci si mam moznost si odnekadial zohnat lieky... len takto v skratke. Tak som si nebola velmi ista, ci vobec cital ten moj detailny vyplneny dotaznik! 😒
Ale som pockala, neodpisala som mu, preto som sa pytala dievcat tu, ze ci ho niekto pozna a tak a ake skusenosti...a premyslala som aj koho si nakoniec vybrat. No a ako z neba prisiel piatok novy mail, ale tentokrat od Stelcla, sam od seba mi napisal, a omluval sa, ze pise a reaguje az teraz na moj vyplneny formular 🙂
Tak fajn, ostala som pri nom, co mi fakt vyhovuje! 😵
Myslim, maxag, ze do tyzdna Ti urcite niekto z nich napise, ozve sa, ked nie, kludne ich oslov znova. 😉

maxag
11. mar 2013

@mimika1973 ok dakujem sice to neponahla lebo som po 1. neuspesnom ivf a urcite chcem nejaky odstup, len som chcela vediet kolko to asi trva dakujem za dlhu prijemnu odpoved 😉

mimika1973
11. mar 2013

@tinkatinulka wow, super! to tiez bez akehokolvek liecby akoze? to je pozitivna sprava! a ako vravis, aj zazraky mozu byt! 😉 Len este treba ten spravny moment stretnutia ovulky a spermicka! 😀
Jedna tehulka, tu pisala, uz neviem na ktorom forume, ze robili 3x ivf, 1x s darovanymi vajickami aj, a vsetko negativne! No a cez vianoce sup, prirodzene pocali babetko! a 2 roky necele na to sup, druhe babetko na ceste! A to mali oni dvaja nic moc vysledky, a aky 2x zazrak sa stal, aj ked po 5 rokoch snazilkovania a s tym vsetkym co mali s tym.
Tak taketo pozitivne pribehy vzdy cloveka potesia a povzbudia len! 🙂

tinkatinulka
12. mar 2013

@mimika1973 u mňa zabral inofolic,alchemilka,cvicenie mojzisivej a aj to ze som uz bola 2x na opu,zlepšilo moje pco,to je minidriling.a uvidime..aj ja poznam pár kociek co to nešlo s ivf a potombac prirodzene.u nás ale spermosky hrůza..

mimickapn
12. mar 2013

Ahojte mile snazilky chcela by som sa spytat ja som dnes 9.den od ET ale zatial som nemala ziadny vytok a ani nemam nejake velke bolesti,mali ste niektora taketo nieco a predsa ste boli tehotne,teraz som po 2.IVF a pri prvom som dostala menzes na 8.den?dakujem

zuzmil
12. mar 2013

@mimickapn ahoj, ja som po ET nemala ziadne priznaky. V case menstruacia som ale mala bolesti, ako by uz-uz mala zacat a nezacala.

mimickapn
12. mar 2013

@zuzmil A ani ziadne spinenie si nemala ako tu pisu baby ze mali spinenie a to sa zahniezduje embrijko lebo je nemm ziadne spinenie a som 9 D po ET len ma obcas pichne vo vajecnikoch ale inak nic len vcera som mala trosku taky naznak bolesti ako pri ms ale nich ,a ty si tehulka?

zuzmil
12. mar 2013

@mimickapn Nemala som ziadne spinenie a ano, som v 9. tyzdni 🙂 ... ja viem, to cakanie je hrozne, ale naozaj nic nepomoze, len vydzat a cas ukaze. Neskusala si testovat?

isabellaa
12. mar 2013

Caute baby, ako to bolo u vas s mrazenim? Ja som bola v piatok na vklad a povedalimi, ze na druhy den uvidia kolko zamrazia, ale zatial sa mi neozvali ani nenapisali...
Ako to bolo vo vasom pripade, ved za mrazenie sa tiez plati 😕

mimickapn
12. mar 2013

Gratulujem tak nech je s teba stastna maminka a nech je drobcek zdravucky ti prajem 🙂 si ma ukludnila ja uz som zacala chytat paniku,test te neskusila a povedala som si ze vydrzim az do krvi ale asi si dnes kupim a urobim len manzel mi nadava ze aby sme vydrzali 🙂 a tebe ukazal test na ktory den po et // ciarocky ?mne vkladali 2 dnove a 3 embrijka jedno 8,6 a 4 bunkove 🙂

isabellaa
12. mar 2013

@mimickapn ahoj, 3? A to s tym lekri suhlasili? Si aj za trojcata? Drzim palce 😉

zuzmil
12. mar 2013

@mimickapn Dakujem 🙂 ... ja som mala 5 dnove embryo - blastocystu a na 6. den som mala taku ciarku, ze ju bolo vidno len pod specialnym svetlom, ale o dva dni uz bola viditelnejsia.

speranza1
12. mar 2013

@isabellaa ahoj. aj u mna to tak bolo a potom asi na 4 den po ET mi poslali len fakturu ale ja som chcela aspon vediet kolko zamrazili, tak som tam napisala mail a oni mi napisali pocet zamrazenych embryí...ale toto nie je u nich standardny postup... inym dievcatam hned na dalsi den daju vediet kolko maju zamrazenych embryí a nasledne zaslu fakturku.... ale ty ak chces nieco vediet, tak bud napis na embryológiu, alebo svoju osetrujucemu lekarovi... 🙂

annetty
12. mar 2013

@tinkatinulka ahojky🙂 Tak dufam ze tie vitaminy nam zaberu. Drzim palce 🙂 A je to super, ked sa ti napravil cyklus.

isabellaa
12. mar 2013

@speranza1 ahoj a prosim Ta, davala si si fakturu preplacat u nas na poistovni, lebo neviem ci mam cakat na fakturu za mrazenie... niekde sa mi zda, ze jedna baba pisala, ze mrazenie nepreplacaju a ja uz teraz mam za 1100 eur, ze vraj preplacaju iba cca do tej sumy, nevies co je na tom pravdy?

mimickapn
12. mar 2013

@isabellaa no ja som chcela 2 ale povedal mi doki a embriologicka ze to neznamena ze budu 3 deticky ale ze oni si navzajom pomahaju,ale bola by som aj za trojicky,ved aspom by bolo veselo 🙂

isabellaa
12. mar 2013

@mimickapn tak to radosti urcite bude 😀 a u ktoreho lekara si?

speranza1
12. mar 2013

@isabellaa ahojky isa... ja som zatial davala preplacat len posledne dve IVFka.. (este mi nedosla odpoved) a mrazenie som tam nedavala...ja neviem ci aj mrazenie preplacaju...
ty si kt. den po ET? a kolko ti vkladali? 🙂

speranza1
12. mar 2013

@isabellaa prepac ..este raz som si precitala..uz si pisala, ze si bola na ET v piatok, takze si 4 den po ET 🙂 😉 😀 .. niekedy mam dlhsie zapalovanie 😀

isabellaa
12. mar 2013

@speranza1 jedno 🙂. Lekar trval / odporucal jedno, ze som mlada, pri dvojkach mozu byt komplikacie atd...
a som stvrty den, v piatok som mala vklad

isabellaa
12. mar 2013

@speranza1 a ty si na tom ako?

isabellaa
12. mar 2013

@freeze24 Ahoj, ty si si davala ziadost o refundaciu? Preplacaju aj mrazenie a do akej ceny preplatia fakturu? Dakujem

speranza1
12. mar 2013

@isabellaa ja som dnes akurat 1 DC... posledne IVFko som mala v decembri a este stale mi nenabehol normalne cyklus... teraz dosiel po 22 dnoch... neviem preco... nikdy som nemala s tym problem...menzes mi chodieval ako hodinky... ale teraz uz 3 mesiace to mam absolutne rozhadzane... my mame zamrazene len 1 embryjko a zatial neviem kedy si prenho pojdeme 🙂

isabellaa
12. mar 2013

BABY, ako je to s refundaciou nakladou? Preplacaju mrazenie alebo nie? A do akej sumy? Ktore ste si to uz davali, poradte, dnes chcem poslat papiere do poistovne. Dakujem

isabellaa
12. mar 2013

@speranza1 Tak to pekne odmenzesuj a nech sa cyklus cim skor ustaly, aby ste mohli ist po embryjko 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre