Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
20. okt 2009

zuzlicek pozeram ze mas krasnu silnejucu ciarocku, uvidis ze toto budu dvojky 100percent 😉 ja som taku tiez mala tusim na 7 den, mam z teba veliku preveliku radost, ved vravim ze toto by uz bolo tapne keby to nevyslo 😉
len davaj na seba teraz pozor, uzivas aj prednison a pichas heparin?

avusik no malinka je uz teraz krasna, princeznicka malinka ako si spinka a ziva 🙂
na tych nasich drobcov kazdy lekar co ich pozera iba frfle ako sa metaju a nespolupracuju a ja uz zacinam mat v hlave chrobaka ci je to ok ze su taki hyperaktivni 😕 oni su totiz zakliesneni do seba a vzajomne sa okopavaju a biju sa uz teraz..
avusik a uz mas vybavicku kupenu?a kociarik aky?

takynka ty si prosim davaj tiez na seba veliky pozor, ale ako som si vsimla uz z minuleho razu u teba nie je tusim problem s uhniezdovanim, takze by to malo byt ok, len si prosim davaj nejake tie probiotika na cistu crevnu floru, to by si inak kazda z nas mala davat, lebo pokial nie je cista crevna flora uspesnost otehotnenia vyrazne klesa
taky a aj ty budes pichat heparin a papat prednison?

ninockaskv
20. okt 2009

ahojte..

chcela by som sa opytat, absolovala som 1 x IVF v gynfive, hned sa nam podairlo otehotniet, ale o babtko sme v 42 tt prisli.. chystam sa na dalsie IVF a docitala som sa o reprofite v brne..

mate s tymto centorm lepsiu skusenost?

kolko sa tam cca plati za stimulaciu a vsetky ukony ked som samoplatca?

julietka
20. okt 2009

tanitka citam ze veduci robi pokroky jedna radost, no len tak dalej 🙂 uz mate asi vyznacene aj misky s napismi "pre havina" a "pre veduceho" 😉
ale musim uznat ze rastie z neho technicky typ...a aku mate tu predpoved do buducna pre blondacika?

mirindik sa neozvala a ja jej urcite tento tyzden napisem SMS za nas vsetky, dufam ze sa obidve drzia a ze malinka prospieva a pekne rastie, musi...

siam
20. okt 2009

Ahojky 🙂
Zuzlík gratulujééém a prajem bezproblémové tehu 🙂
Tanittka ja som svoju IVF kariéru začala v iscare,tam som sa zdržala 20minút a stačilo,potom sme sa presunuli do GF vtedy začínali a zdalo sa mi to fajn centrum,prišla 1stimulka a ja žiadna reakcia,takže stop cyklus,povedali že neva zmenia protokol a všetko bude OK.Pri druhej stimulke minimálna reakcia,test negatívny.Tak prišla na rad 3,medzitým výlet do Prahy k Madarovi a lečenie prednisonom.Pri 3stim.zase strašne slabá reakcia 1vajko a doki mi len tak medzi dverami oznámil,že toto je moja posledná šanca na bábo,mierne som sa zosypala.U nás bol problém u manžela a zrazu bum ja mám tiež prúser.Nakoniec z toho bolo bioche.tehu.Tak sme si povedali dost,hoci mi ostal ešte 1 hradený pokus.V tom čase fungovali super stránky neplodnost.cz neviem čo je s nimi teraz už mi nejdú otvorit a tam som čítala len samé pozitíva na R. a hlavne majú naj embriologičku v ČR.1IVF u nich hned úspech chytili sa obidve blastocysty,ale len naša princeznička mala akciu srdiečka.Celé tehu OK až prišiel 29tt a ja som akútnou sekciou porodila kvôli preklampsii.....no niekto si to potrebuje vyžrat až do konca.Naštastie však všetko dobre dopadlo malá je v poriadku a krásne všetko dobieha.Od začiatku je velká bojovníčka.Ostal nám ešte 1mrazáčik,tak asi v lete si pôjdeme pre brášku.

julietka
20. okt 2009

ninockaskv prepac ze sa pytam, ale co sa prosim, stalo ze ste prisli o babatko v 42tt? ved to uz je zivotaschopny cloviecik?a je to velmi cerstve, musis byt velmi silna. 😔
Ak sa naozaj budes citit po tom co sa stalo ist do dalsieho boja urcite odporucam reprofit. Ak budes mat chvilku cas, prebehni si nase diskusie. Kazda z nas ma vacsinou negativne skusenosti zo slovenskymi centrami. Ale reprofit je uplne o niecom inom, hlavne ten pristup, pretoze im nejde o peniaze, ale o to aby to naozaj vyslo.
SI tam ako samoplatca,ale vychadza to lacnejsie ako na SK cez poistovnu.
Vsetky co tam chodime, tak absolvujeme IVF soft, zakladna cena je 10tis.ceskych korun a potom platis podla toho kolko mas vajicok za ICSI, za kazde jedno vajko je tusim 1000 korun. Lieky nepocitam, daju sa zohnat aj lacnejsie..
Ked budes mat na to silu, urcite sa objednajte aspon na konzultaciu, za to sa neplati a uvidis podla vasho dojmu a pocitu 🙂

takyna
20. okt 2009

Ahoj Juli, este ze sa ozves 😉 tak kotrmelce robia malicky, no museli ste sa riadne nasmiat, s tymi pohlavam, este aby ste nebol nakoniec prekvapeny 😉 😵 co to bude 😵
ja uzivam uz probiotika, aj poctivo sa umyvam specialnym pripravkom, len neviem ci mi nezacne robit neplechu utros, ale skusila som ho raz orálne a myslela som , ze zaspím v stoji ☹ proste tak sa neda fungovat
ja neviem asi fraxiparin budem musiet pichat, pre vyzivu maternice ale prednison urcite nie

julietka
20. okt 2009

taky, ja osm ti pisala o tom crinone, len si na to neragovala, tak neviem ci si ho citala 😉 nechces to vyskusat? je s tym naozaj menej roboty a nema ziadne vedlajsie ucinky, aspon na mna nie..po utrosi som bola uplne paralyzovana 😅
taky neblazni, dufam ze s tymi pohlaviami to uz ostane tak ako je 😉 ved ja mam pre chlapceka vybrate meno uz 10 rokov a aj moj muzik asi 5 rokov pre dievcatko 😵
taky a prednison nechces, alebo ti ho nepredpisali?

bobjan
20. okt 2009

Siam, téééda...super a maličkej držím palce. Čo je to preklampsia??
Inak neplodnosť sa presťahovala sem: http://www.neplodnost.org/

Julietka, super, že ste našli nakoniec aj dievčatko 😉 Teším sa s vami 😵 a probiotiká sa majú po ET? To som ani ešte nepočula...človek sa stále dozvedá niečo nové... 😔

ninockaskv
20. okt 2009

ahojte.. niekde sa mi stratil prispevok..

chcela by som sa opytat, my sme minuly rok boli na IVF v gynfive, otehotneli sme na 1x, o diedatko sme prisli v 42 tt.. chcem sa opytat, ake su skusenosti s reprofitom v brne a kolko sa tam plati za stimulaciu, lieky a lekarske ukony.. ako samoplatca?

dakujem

takyna
20. okt 2009

Juli zachytila som crinone, len som to potom nedoriešila s Koudelkom, a u mojho gyndosa som este nebola, nakolko este neviem vysledok, chcela som pockat, a prednison mi asi nie je treba, Koudy sa o tom vobec nezmienoval, iba moj gyndos na fraxiparin, pre porod predcasny co som mala...tak neviem 😒

takyna
20. okt 2009

Ninocka úprimnú sústrasť 😔 čítala som tvoj príspevok 😔
V Reprofite Brno stimulujes zhruba 14-dni, protokol ti prisposobia podla liekov co mas doma, potom je OPU a nasledne ET, platis 10000CZ za ET + 1000CZ za kazde oplodnene vajko metodou vecsinou ICSI, +platis za krvne testy..ako je HIV,Syfilis,Zltacky atd...tvoje aj partnerovej krvy, to je vsjo 😵

bobjan
20. okt 2009

Ninocka nestratil sa, je vyššie, a Juiietka ti aj odpovedala 😉

bobjan
20. okt 2009

Taky, tie testy robia oni tam? Aké staré môžu byť? Dajú sa aj tu?

takyna
20. okt 2009

este k tomu, za prvu konzultaciu neplatite nic, ani za sona, ULzvuky 🙂 , vsetko sa plati az po uspesnom absolvovani ET

takyna
20. okt 2009

Nie Bobi, nedajú sa tu oni si ich robia sami

bobjan
20. okt 2009

taky, aha...ďakujem 😉

takyna
20. okt 2009

Nemáš za čo 🙂 rado sa stalo 🙂

takyna
20. okt 2009

aj pri oplodnovani je Strop co sa týka penazí, keby si mala napr.20 vajok tak neplatis 20000, ale myslím len 6000, ale toto som si nie uplne ista....

takyna
20. okt 2009

http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...
toto som nasla, ale nie je to uplne presne iba orientacne ceny

siam
20. okt 2009

Bobjan dakujeme za držanie palčekov....preklampsia je vysoký krvný tlak,ja som už mala aj bielkovinu,príšerne som z ničoho nič opuchla a klesali mi tromboc.U mna sa už rozvíjal help syndrom a keby nekonali dr.okamžite tak asi neprežijeme.

takyna
20. okt 2009

Siam gratulujem, velmi pekne si to napisala 🙂 cloveku to hned doda pozitivnej nalady 😵

takyna
20. okt 2009

myslim s Reprofitom, 🙂 , aj mne sa zvysoval riadne tlak pri malom, bohuzial my sme sa predc.narodili , ale velmi predcasne 😔

tanitta
20. okt 2009

jejda vy ste tu toho popisali my sme boli vonku a uz spi ... uz ani neviem ci som 😅 ...
Julie.. hej mne tvrdlo brusko...jasne nechytat to je zaklad...tym sa drazdi maternica.. takze hladkat az babetka v postielke;)...mne potom proti tvrdnutiu zaberali uz len infuzie magnezkove ved som ich vybrala za ten cas cca 300ks 😒 ale halvne ze sme vydrzali tak ako sme vydrzali...... tabletky boli pre mna slabe....
Siam... veru tie deticky to dobiehaju teda jedna radost;)...hlavne vsetko dobre dopadlo 🙂 .. o R. som s atiez dozvedela z cz diskusii tak som skusila... a aha hned prvy sup;)...inak na sk vedia teda cloveka potesit 😠 😠 ta sa musi uznat v tomto veru nemaju konkurenciu 😅
idem rychlo uvarit daco.. pa

julietka
20. okt 2009

siam prosim Ta a mala si problem uz dlhsie s vysokym tlakom, alebo ?
vies pytam sa preto, lebo ja mam stale problem s nizkym tlakom aj teraz v tehu, ale vcera mi doki v poradni namerala 150/75 a zlakla sa tak ma hned objednala na krv..ale ona mi nechce verit ze mam syndrom bieleho plasta, ked som prisla domov som si merala uz v klude a mala som zasa 105/70.. 😕
a tu bielkovinu to ti nasli v moci asi vsak?

julietka
20. okt 2009

tani ked dovaris 😉 , tak mi este prosim napis ake si brala na zaciatku kym si sla do nemocky magneziove tablety...mne doki vcera kazala aby som si kupila magnezium a ja trapka vystresovana z lekarov som sa aj zabudla opytat ake a kolko to treba uzivat,akurat viem ze sa nemaju sumive..ale mam kupene Magne B6, takze budem to len neviem kolko tabliet..

ninockaskv
20. okt 2009

hej.. uz ich vidim.. dakujem

no nas maly sa zadusil pupocnikovou snurou, inak bol uplne zdravy..

psychicky sme pripraveni na dalsie dietatko, myslim, ze to jedine nam teraz pomoze.. skor aby telo bolo v pohode...

v januari sa chystame na to vrhnut.. tak asi skusime to brno.. aj ked nechapem, preco ako samoplatca tam platim to co tu so spoluucastou poistovne..

ved uz len tie lieky stali strasne vela penazi. a posledne sme icsi nepotrebovali.. ak hadam aspon to by bolo v poho..

bobjan
20. okt 2009

Siam, vyskoký tlak?? No to som mala aj ja v tehu a už mi akosi zostal 😔

Juli a ako by sa mali jesť tie probiotiká??

ninockaskv
20. okt 2009

takyna, sledujem tvoj boj o babacikov.. drzim palce 🙂

a co znamena uspesny ET? ked sa emryjko uchyti a potvrdi tehu?

bobjan
20. okt 2009

ninocka, Taky myslela, že sa absolvuje ET, teda k nemu dôjde 😉

julietka
20. okt 2009

bobi, zalezi od toho ake probiotika...ja som napr.po neuspesnych ET skoncila u jedneho pana docenta na akupunkture a vysvetlil mi ze zaklad je dobra crevna flora, tak mi kazal uzivat probiotika, okrem ineho a je na tebe ake si kupis, ja som ich zo zaciatku mala brat 3krat denne a ked sa mi to upravilo tak uz len dvakrat a ako prevencia jedenkrat za den. Zacala som uzivat Probiofix, potom som presla na Dophilus, ten je aj Dophilus women, a ked som chora tak si nasadim BioGaia, ten ma vacsinou postavi na nohy,len tak ako je velmi dobry je aj velmi drahy, 10 tabl.stoji cca 290sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre