Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

annetty
23. apr 2013

@tinkatinulka ☹ ☹ ☹ 13. den od vkladu, ci dc? Ale je to jedno, tie bolesti sposobuje aj tak ta svina ☹

ria191
23. apr 2013

@annetty tak to ti musím dať za pravdu, ale ja som to oddaľovala preto, lebo som chcela byť ešte jeden deň virtuálne tehotná a pokiaľ neocikám, tak až do poslednej chvíľočky v kútiku duše dúfam, že sa mýlim a ty hneď napíšeš že určite nie si a pritom nádej tam stále je 😀

tinkatinulka
23. apr 2013

@annetty 13 den od ET..a kedže už 6 dni špinenie a už aj s krvičkou tak zajtrasia krv bude asi jasna.. 😢

tinkatinulka
23. apr 2013

@ria191 krasne si to napisala..virtualne tehotenstvo bolo to krasne 😎

annetty
23. apr 2013

@ria191 no byva to hodne zle ☹ . Moja rychla rota je uz ready sem prist (moji rodicia). Lebo nikedy este po styrok zvladnem ist na zachod, ale naspat uz vlacia stary koberec 😀 Este ze nemam 100kg 😝 A ze mimi? 😀 Ty si cela mimi 🙂 ...ebryjko nech rad, ze som ho neklofla s nejakym tramalom, tralgitom,... v lepsom pripade aulinom 😀 😀 😀

annetty
23. apr 2013

@tinkatinulka 😢 😢 😢 😢 😢 takze si bola den predo mnou a dafy? Krasna jar a mi tu krvacame.....do riti, spravte uz nieco baby!!! 😝

ria191
23. apr 2013

@annetty a
@tinkatinulka noooo veru zajtra to tu bude zase napäté 😠 . Ešteže som tu zajtra není 😀 😀 😀 , ale veľmi veľmi držím palce vám obom 😀 😀 😀

tinkatinulka
23. apr 2013

@annetty bola som na vklade s lynx19 a obe sme tak skončili.. ☹ asi sme nechytili tu tehu vlnu a vyvažovali štatistiky o uspečnosti IVF..ale dopr... dokedy

tinkatinulka
23. apr 2013

@ria191 rius nic nebude zajtra, testovala som a som v obraze a aj Machač mi to potvrdil

annetty
23. apr 2013

@ria191 napate?..ale kdeze, bude na hov.o :-P A co? Zajtra strajkujes?

ria191
23. apr 2013

@annetty my dve sme na tom podobne. Obidvom by nám nesmierne pomohlo otehotnieť. Ty by si na chvíľku umlčala tú potvoru nechutnú a mne by pri pôrode odstránili toho "somára" čo sa mi tam rozvaľuje 😎 .

ria191
23. apr 2013

@annetty nie 😀 idem si to vybaviť rovno do Brna, že čo to v poslednom čase stvárajú s nami Slovenkami 😠 😠 😠 . Teraz neviem či sa snažíme málo my, alebo oni 😀

falin
23. apr 2013

@ria191 - sa trosku nadopuj, nech tolko netrpis
Tak ty si uz pripraveda na dve, to je super takyto zacvik 😉 Svoje uz budes zvladat lavackou 😎
No tusim sa uz-uz rozbehne, mam takeho tusaka 😖

@annetty - jej, mohla by sa urazit, to by som sa potesila. Ale potvora tu dovolenku nechce

annetty
23. apr 2013

@ria191 to by bola paradicka 😀 . Bodlo by nam to, ako aj ostatnym. Vidim, ze uz aj rodis 😀, ale nech je to uz tak, "somara" prec!!!! Uz som navrhla aj mm, nech kupime klavir, aby sme kvoli tomu nemuseli chodit furt do Brna. Su to nenormalne drahe hudobne hodiny 😀 😀 😀

ria191
23. apr 2013

@tinkatinulka tu vlnu sme nechytili v poslednom čase skoro všetky ☹ ☹ ☹ . Toto som tu ešte nezažila. Smutné ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

falin
23. apr 2013

@tinkatinulka - tinka ja im tiez kazim statistiky 😠 Dokelu, tolko neuspechov ☹ ☹ ☹

nelly3
23. apr 2013

aj ja, ale raz to vylepsime no nie 😵

ria191
23. apr 2013

@falin ja sa mám až príliš rada 😀 . Ja veru trpieť nebudem keď nemusím 😀 . Ibalgin to istí 😀

tinkatinulka
23. apr 2013

@ria191 no až sa mi to nezda že čo potom robime zle..asi nejake prekliatie alebo daco o com nevieme

ria191
23. apr 2013

@tinkatinulka tak na toto sa veru ťažko hľadajú odpovede 😠 .

amali
23. apr 2013

ahojte baby.....tak sono dopadlo super.....srdiečka bijú ako zvon.....tak vám všetci traja posielame veľa tehu virúsikov 😉 😀 držte sa kočky.......aj my budeme bojovať ešte do úspešného konca 😉

melisska
23. apr 2013

@amali kde si bola na sono ?

amali
23. apr 2013

@melisska u svojej dr.

martini
23. apr 2013

@speranza1 zákonná lehota na čo? myslíš na rozhodnutie o tvojej žiadosti o refundáciu? Ak myslíš toto, tak to ti viem zodpovedne povedať, že určite toto zákon nerieši a určite žiadny právny predpis neurčuje do kedy musí poisťovňa o tvojej žiadosti rozhodnúť. Tak len čakaj a dávaj pozor, aby neuplynula všeobecná premlčacia doba 3 roky. Najlepšia rada ak ti to súri je, že tam vyvolávaj a vypytuj sa v akom je to štádiu. Na call-centre tvoju požiadavku zadajú do systému a ten kto to vybavuje sa musí k tomu vyjadriť a oni ti potom odpovedia telefonicky. Takto vlastne nahánaš človeka, ktorý to vybavuje a aby sa ťa zbavil, tak to radšej vybaví 😉 Ak by ti to trvalo fakt dlho (napr. viac ako rok), tak potom mi napíš a skúsime podať podnet na prokuratúru na vydanie upozornenia.

martini
23. apr 2013

@annetty ja som sa s niekoľkymi doktormi radila o bezprostrednej dalšej stimulacii a všetci mi povedali, že pri takych nizkych davkach to kludne možeš parkrat za sebou dať. a pri tvojej endometrioze ak penaženka dovolí by som na to určite išla.

hencidlo
23. apr 2013

@speranza1 ahoj moja, ak si ziadala o prvu refundaciu, tak to trva cca 4 mesiace, lebo tam hodnoti komisia tvoju ziadost a presetruje sa cely spis, mne volali len ked potrebovali este nieco dolozit, ale najskor prisli dukaty na ucet a papier o schvaleni az potom. Ked som ziadala o druhu refundaciu tak to bola bleskovka, dukaty boli do mesiaca na ucte :o))) a som tiez v dovere 😉

hencidlo
23. apr 2013

@zuzu1108 Union nikdy nepreplacal IVF v zahranici ☹ a asi ani nikdy nebude 😠

zuzu1108
23. apr 2013

@hencidlo no super 😠 . Hned sa prepoistim ako to bude mozne. A potom by som mohla podat ziadost o refundaciu aj do inej poistovne? Aj ked to bude az bud.rok?

bergalm
23. apr 2013

ahojte kocky citam tu Vase prispevky chystame sa do Reprofitu a chcela by som vediet nieco o tej refundacii mam VSZP a len 1 pokus na SK takze mam sa o to zaujimat este pred nejakymi vykonmi alebo az po IVFku a kde by som nasla nejake tlacivo?dakujem vopred za radu vobec som netusila ,ze mam narok na nejake preplatenie ked je vykonane mimo SR

alka025
23. apr 2013

@tancik na začiatku mája a ty kedy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre