Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
25. apr 2013

@ria191 a nevies kolko by cca stala ta operacia v Prahe?

mabumi
25. apr 2013

@ria191 tak to je super 🙂 🙂 🙂 , to si ma potesila 😉
mne tiez vsetko neodstranili ani v prahe, lebo je to strasne komplikovana operacia, ani Bielik sa do toho nepustal, vraj kym to nerobi neznesitelne problemy. ale keby to uz bolo potrebne, tak by to urobil. Aj on, aj v Prahe. bola som uz aj tam aj tam, viem to porovnat. v prahe som bola velmi spokojna, ale je to ozaj narocne.
aj ked clovek urobi ozaj VSETKO pre to, aby minimalizoval riziko a maximalizoval sance, takte ta uuuuplne chapem a drzim vsetky palce 😉 😉 😉

speranza1
25. apr 2013

@isabellaa moja rada je tato: nechaj oddychnut svoje telo, maternicu a aj svoju psychiku.... ja viem, ze je to velmi tazke...aj ja casto ronim slzy ako hrachy...ale niekedy je lepsie pockat a neunahlit sa...tvoja maternica je eteraz po kyrete oslabena..aj ona sa musi spamatat zo soku, podobne ako aj ty.... tolko moja rada 🙂

emma30
25. apr 2013

@mabumi ahoj už som ťa tu čakala 🙂 tak dúfam, že sa zajtra stretneme aj so sekundovým lepidlom 😀 a ja len pobehujem po dome a pozerám na hodinky

speranza1
25. apr 2013

@emma30 ja pevne verim, ze tento vas jeden bojovnik je sice len jeden, ale o to kvalitnejsi... a zdravy ako buk... som si takmer ista, ze sa pekne oplodnil a ze budete mat co vkladat...no a potom je to uz len v Bozich rukach.... 🙂

mabumi
25. apr 2013

@emma30 jasne, ze sa stretneme 😉 nervozna som ako prvy krat 😀

melisska
25. apr 2013

@isabellaa úplne sa stotožňujem so speranzou1

ria191
25. apr 2013

@isabellaa aj ja sa stotožňujem so speri 😀 . Teraz je to síce ťažké, ale to prejde a ty budeš rozmýšľať s chladnou hlavou. Inak niekoho mi pripomínaš 😀

isabellaa
25. apr 2013

@speranza1
@melisska
@ria191 uzasne........teraz mi lekar odpisal, ze po kyrete najskor na treti cyklus 😒 same dobre spravy 😠
Idem sa asi cez leto vrhnut na cvicenie, letne dovolenky a vypustit vsetko z hlavy.
Dakujem dievcata, krasny slnecny den, idem von- vyblaznit sa a nadychat sa tej jari, alebo zeby uz leta? 😉 .

makovicka53
25. apr 2013

ahojte zienky...sorac, ze vam vstupujem do debaty 😀
mam strasne zly pocit... v nedelu som mala vklad, bolelo ma brucho hned v ten den take mierne bolesti, ktore pretrvavali aj v pondelok..v utorok rano som sa zobudila a zacali sa uplne ine bolesti mrchovske (bolia vajecniky obidva a aj maternica), ktore pretrvavaju stale a VKUSE, dnes je uz stvrtok a brucho boli rovnako...viem, ze je normale ze brucho boli, ale vkuse?normalne cakam, ze dorazi mrcha...este jedna vec co ma zarazila, doktor mi vkladal embrijko na 2x, lebo sa mu zaseklo v tom katatri, tvrdil, ze to sa bezne stava a ze to nie je problem...ale ja neviem no
co si o tom myslite?

melisska
25. apr 2013

@makovicka53 no myslím si, že sa uhniezduje 🙂

makovicka53
25. apr 2013

@melisska myslis, ze to trva tak dlho?...fakt to brucho je dost neprijemne ...inak tebe moooc moc gratulkujem k tehu 😉 a prajem len to najlepsie

melisska
25. apr 2013

@makovicka53 každá sme iná a aj každé tehu je iné 🙂 držím palceky 🙂

Ďakujem🙂

ria191
25. apr 2013

@makovicka53 super aj ja to vidím ružovo 😀 😀 😀 . Veru zaslúžiš si to. A sliznica sa ako pochlapila? Inak čo som počula, tak v Heliose sa to stáva, že sa zasekne embryo v tej pipete, ale to nie je žiaden problém ani chyba toho sa určite neboj 😀

makovicka53
25. apr 2013

@melisska dakujem 🙂
@ria191 sliznica bola nizka malicko nad 6mm ...ved to, ze mne sa to este nestalo, tak som bola v pomykove 😅 ...kocky dakujem vam, ste ma trochu upokojili ...straaaasne sa to vlecie, to cakanie je neskutocne dlhee

ria191
25. apr 2013

@makovicka53 to čakanie je straaaaaaaaaaaaašnéééééééééééééééééééééééé 😠 😠 😠 😠 . Ja som mala teraz 12 mm a prd z toho ☹ ☹ ☹ , ale nevzdávam sa. A čo Helios poslúcha? Krajko ti robil vklad?

makovicka53
25. apr 2013

@ria191 no mne presne hovorili, ze nezavisi od vysky ale od kvality...vraj tych 6-7mm staci ked je kvalitna tak dufjme 🙂 ty si bola kedy na vklade...co ti ja viem ci poslucha... 😀 ...jj Krajko tentokrat...ale dobra je aj Dr. Culbova tu mam tiez rada

ria191
25. apr 2013

@makovicka53 ja som bola 5.4. ale zase negatívne, ale to je pesnička o niečom inom 😠 . Cuľbovú som tam tiež zažila, ale ešte len začínala. Dá sa porovnať s Gatovou ? (neviem či som jej neskomolila meno 😀 ), lebo tá bola famózna 😀 .

tinna13
25. apr 2013

@ria191 ďakujem moja, veľmi ti držím palce, aby si sa tej potvory zbavila, aby všetko dobre dopadlo, a hlavne nech ten další pokus je už úspešný. 🙂

ria191
25. apr 2013

@tinna13 ďakujem veru už by mohol 😀 😀 😀 .

dafy
25. apr 2013

@emma30 ahojky ja som dopadla presne ako ty kopec vajok na ultrazvuku a nakoniec iba dve dozrete a najhoršie na tom bolo ze iba jedno jedinké sa dalo oplodniť 😒 ...stresovala som ako bláznivá ale to jedno sa zacalo delit...tak držím palce aby aj u teba to tak bolo 😉

makovicka53
25. apr 2013

@ria191 to ma mrzi ...no ja som bola u Gatovej asi 2x, takze som ju moc nepoznala...Culbova je skor tichsia, ale je v pohode a je jemna..nic ma pri nej neboli 😀 ...a mas mrazacikov?

dafy
25. apr 2013

dievčata do koľkých dní ste dostali mš od vysadenia utrogestanu?

tinna13
25. apr 2013

@dafy ja vždy do 2,3 dni po vysadeni

tinkatinulka
25. apr 2013

@dafy ahoj mne už dorazila pani velkomožná aj cez utos. ☹

ria191
25. apr 2013

@makovicka53 ešte jedného prcka 😀 . Ja som chodila iba Krajkovi, ale raz mi vyšiel ET na sobotu a zrovna bola Gatova, ale bola fakt perfektná. Síce sa pri mne natrápila, ale bola veľmi milá. 😀

ria191
25. apr 2013

@dafy môže to byť aj 8 dní moja prvá skúsenosť 😀 teraz do 5 dní som dostala, ale každá sme iná takže čakaj kedy sa paničke uráči 😀. A inak ako sa máš. Už je lepšie?

hencidlo
25. apr 2013

@lienka_1 ahoj, ja som do RF nikdy nesla po dialnici, ked si nastavis na navigacke mimo dialnic, tak ta krasne zavedie a nemusis platit za dialnicnu znamku :o)

dafy
25. apr 2013

@ria191 lepšie mi nie je ale tak co uz 🙄 ja som vysadila uz včera lieky na 12 deň.....dneska som bola na kožnom nech uz so mnou nieco robia čo mám tu koprivku takze dufam ze ma daju do kopy chceli ma nechat v nemocnici ale odmietla som

tutovka
25. apr 2013

@ria191 Ahoj Ria, pred 2 rokmi som podstúpila vyšetrenie a nie ani o mesiac aj operáciu myómu v Prahe u Apolináre. Musím ťa povzbudiť, že p. MUDr. Mára je naozaj veľký odborník, má profesionálny prístup a okrem tohto je aj veľmi ľudský. Nemusíš sa ničoho báť. Deň pred operáciou som nastúpila, na druhý deň operácia a nasledujúce 2 dni ešte hospitalizácia a domov. Po operácii som nemala žiadne problémy. Najskôr sa však objednaj na konzultáciu k nemu do ambulancie /dá sa len mailom ale do 2 dní máš odpoveď/ a na základe vyšetrenia ti bude vedieť povedať viac. Je tam ešte možno stále menej invázne riešenie. V prípade iných otázok ma kontaktuj rada ti odpoviem a ver nemusíš sa ničoho báť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre