Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
26. apr 2013

@dafy aj ja si platím sono to asi každý. Fúha nejako ti to klesá. To sú dosť veľké rozdiely. Fúha tak to možno budeš mať AMH v poriadku. Chyba bude niekde inde.

dafy
26. apr 2013

@ria191 no ano chyba je vo mne 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ria191
26. apr 2013

@dafy neboj sa to je v pohode ja som dostala na 37. deň cyklu. Určite sa dostaví milostivá, tak si to zatiaľ užívaj 😀

ria191
26. apr 2013

@dafy som prekvapená, že netrval na tých 225 jednotkách teraz po tomto poslednom pokuse. Ide na to asi "opaterno" 😀

ria191
26. apr 2013

@dafy a neskúsiš inofolic? Baby si ho dosť chvália. Je to tuším na podporu vaječníkov pred IVF.

dafy
26. apr 2013

@ria191 no opatrno neopatrno teraz mi musí ušiť stimulku na mieru lebo to uz bude fakt moj posledny pokus...jedine ze este potom vykradnem nejaku banku 😀 😀 😀

ria191
26. apr 2013

@dafy tak to ťa chápem. Nie je to veru ľahké s tými € tiež mám z toho hlavu v smútku ☹ ☹ ☹ .

tinna13
26. apr 2013

@falin mame ešte 2 ale dám si teraz pauzu asi nie je vhodne obdobie. Musím nejako zregenerovat telo , podobne ako ty, A na konci leta skúsime znova. A ty čo máš v pláne?

nelly3
26. apr 2013

@falin
mne predpisal gyn. aj pregnyl, to tiez mozu.

falin
26. apr 2013

@tinna13 - jasnacka treba dat pauzu, telo to potrebuje. Ja mam teraz pauzu a cakam kedy ma "kopne muza" ze ideme na to. Este necitim ze je ten spravny cas, ale asi niekedy v lete. Uvidime 🙂

falin
26. apr 2013

@nelly3 - dik, zdalo sa mi ,ale nebola som si ista, lebo som si ho uz davno nedavala predpisovat. Pamat mi uz nesluzi ako volakedy 😀

lucky29
26. apr 2013

Ahojte,
tak kontrolné sono dopadlo dobre a OPU máme 30.4. v utorok o 8:30.Baby je to normálne že ma bolia vaječníky ako pred menštr.? Pri prvom IVF som bolesti nemala tak skoro.

mimika1973
26. apr 2013

@lucky29 a kolko mas folikov na utz? este beries liecbu teraz ? kolko jednotiek?
Tak fajn, OPU sa uz blizi, ak nech to vyjde!!!! 🙂

mimika1973
26. apr 2013

@melisska a ja som robila kapustnicku, mnam, vitaminiky C treba na toto obdobie!!! 😀

mimika1973
26. apr 2013

@ria191 Menopur obsahuje navyse ten LH! T.j. FSH+LH. Ked je liecba napriklad len s Puregonom (len FSH), tak ho niekedy doplnaju aj s Luverisom (LH) ak je carencia v tomto hormone.
Merional nepoznam, ale asi tiez ide len o FSH, bez LH. A je lacnejsi nez Menopur! Stelcl mi to vysvetlil, ze nieco ako "vyssia kozmeticka uprava"! 😀 v tom je rozdiel medzi tymito dvoma hormonmi.
Ja budem brat Menopur (uz som ho volakedy aj mala), lebo Merional tu nedostat velmi v lekarni u nas, tak preto. V Brne som si vyzdvihla len Clostyl a Pregnyl, zatial.

annetty
26. apr 2013

@ria191 Ahojky rius🙂 Vcera som sa necitila dobre, nemala som silu ani na konika ☹. A ze potvoreckaaaa ????? 😀 😀 😀. No jasne......potvorecka je endoska u mna 😅 Dnes som robila testik, ale je taky isty ako predvcerom 😒 Tak neviem ci sa to nemalo zosilniet 😖 . Vcera som sa dohodla horko tazko so sestrickou , ze v utorok rano idem na krv. Potom poviem, ci sme vitazili nad endoskou alebo nie 😵 . Ale ze ty mas ako naladicku kazdy den? 😀 😀 😀 😀 😀

mimika1973
26. apr 2013

@dafy urcite pride o jeden, dva dni! Mne to tiez tak sa robievalo. Cyklus je trosku perturbovany veru po tychto vsetkych hormonoch! 😒

annetty
26. apr 2013

@tinna13 Ahoj ☹ Tak prave citam tvoju spravicku☹ Je mi to strasne luto....velmi dobre to beris 🙂. Ja som tiez taka neista, ze co bude dalej, ako som aj pisala Riuske, ta ciarocka nie je silnejsia☹....Ale tak pockame este....kazdopadne posielam objatie 🙂

ria191
26. apr 2013

@mimika1973 tiež som si myslela, že merional neobsahuje LH ale keď som si ho pozrela tak obsahuje 😀

ria191
26. apr 2013

@annetty nooo 😀 😀 😀 😀 tiež sa tomu čudujem 😀 . Tak dúfam, že sa ti to iba zdá 😀 a ona zosilnie 😀

mimika1973
26. apr 2013

Babky, som v ovulacnej periode! Robila som si zo srandy vcera (16.den) a dnes (17.den) ovul testiky, a su super krasne pozitivne! To znamena, ze aj bez liecby ovulujem??? 😀 No isli sme "na to" vcera 😝 , ale manzelovi sa urcite nebude chciet aj dnes, grrrr....povie, ze je unaveny, ze je piatok a koniec tyzdna! 😔 A mozno ze by sanca bola vacsia, hmmmm...tlacit ho do toho zas nechcem! 😠
Este jedna vec, pred rokom v aprili, mi robili drilling (perforacia vajecnikov) a laparku. Ale som spontanne neotehotnela veru z toho (a tom som velmi dufala), asi to bude aj mojim vekom alebo spermoskami! Tak uz zas len to IVFko nam zostava. 😨

mimika1973
26. apr 2013

@ria191 aha tak su oba asi rovnake, len sa to lisi znackou a vyrobcom, a cenou, ale ucinok je urcite ten isty! 😉

mimika1973
26. apr 2013

Kde sa da zohnat ten Infolic? to je na lepsiu kvalitu vajok? ci ani nie? a ako sa to berie, kedy v cykle?

melisska
26. apr 2013

@mimika1973 no choď na mm dnes ináč , že bude sám chcieť 🙂

mimika1973
26. apr 2013

@tinna13 tinnka, je mi to luto, grrrr.... ☹
A ta pozitivna ciarocka potom co bola? zvysok hormonov z liecby? alebo zaciatok tehotenstva aj tak? hmmm....a na krvicku si nesla pre istotu? to je presnejsie nez testiky niekedy!

mimika1973
26. apr 2013

ako sa hodnotia embryjka v RF? myslim tu graduaciu kvality. Napriklad co je to HB1, Xb2 a pod.?

dafy
26. apr 2013

@mimika1973 aké nebude chcieť?? dneska aspoň 3 krát by som skočila na neho aj keby som ho sputať mala 😀 😀 😀 😀

mimika1973
26. apr 2013

ide sa robit tiramisu s jahodami v poharikoch! ;) Treba si osladit aj zivot, no nie? 😀
Vcera som bola behat, tak dnes potrebujem nabrat par kalorii! 😀 😵 🙂

annetty
26. apr 2013

@ria191 ze odkial beries tu energiu kocka???? 😀 😀 😀 Teba by bola normalna skoda, keby si neficala na koniku 😀 😀 😀 😀 Len uz by som ti dopriala iny forum, napriklad ako zabit cas pocas tehu...viem si predstavit ze by si mala napady 😀. S tebou je sranda.... 😵 A ta ciarocka druha, fakt nie je silnesia...sice som si nahovarala, ze je....ale prd, nie je. Teraz cakam na mm, som zvedava, zas aky test mi donesie 😀 Uz mi volal, ze ani tu nemali mama test 😅 Chlapa poslat pre nieco?.... 😝

mimika1973
26. apr 2013

@dafy jaaaj, niekedy ho musim veru do toho tlacit! Lebo ho odtrhnut z PC a netu, je velka udalost! 😀 😖 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre