Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
31. máj 2013

600g polohe. Múka, 3 žĺtka, 1 cele vajce, 120 g masla - rozpustiť, 1 kocka drozdia+ 3,5dclmlieka+ 50 g pr. Cukor- kvasok,
Kyslo 40 min. V teplé, na plechu 10-15 min.
Potrela som ich maslom, olejom a sup do rúry na 180
Plnila som dom. Slivk.lekvarom....tvaroh...mak

melisska
31. máj 2013

@mimika1973 už máš recept, su ako paperie 🙂
@amali to nevadí, skúsiť môžeš 🙂

amali
31. máj 2013

@melisska to možem, muž by si dal...on je na koláče a buchty 😀

melisska
31. máj 2013

@mimika1973 este stipka soli 😀

strapula27
31. máj 2013

@melisska mnaaaam,tie buchticky vyzeraju uzasne!!!!!!! tak cez vikend urcite vyskusam🙂

strapula27
31. máj 2013

@melisska ozaj meli,ty si v rovnakom tyzdni ako ja, ci?

melisska
31. máj 2013

@strapula27 zajtra začíname 15 tt, ja som malavklad 13.3. A ty ?

strapula27
31. máj 2013

@melisska ja v pondelokk zacinam 15 tt, ja som mala vklad 15.3.:-)

mimika1973
31. máj 2013

@melisska dakujem🙂
uz mi slinky tecu! ;)
A aky je vlastne postup na ich vytvaranie? ked sa spracuva to cesto.... ty ich mas take krasne na tom plechu! 😵
Si velka sikula! naozaj su krasnucke, drobcekovi urcite pochutili! 😉

mimika1973
31. máj 2013

@amali hi hi aj ten moj! 😀 😉

dafy
31. máj 2013

@melisska takuto odpoved som dostala 🙂

takto se to úplně říct nedá, že by jste měla špatnou sliznici a tak je potřeba ji odstranit :o). Ale Váš gynekolog má pravdu v tom, že někdy se to dělá, že se sliznice cyklus před plánovaným IVF ve druhé polovině cyklu trošku „podráždí“. Tedy ne přímo nějakou násilnou kyretáž, ale jen drobné poškrábání sliznice. Některé studie ukazují, že to může lehce zvýšit pravděpodobnost úspěchu.

Jinak až do 6. 7. tady budu přítomen :o).

mimika1973
31. máj 2013

@dafy no a bud mudra teraz! 😉
Tak co ides urobit? si dat zoskrabkat z nej ci skusis najprv este softik a az potom ak nahodou?
A povedal Ti kedy znovu nastupuje do prace potom?

cora41
31. máj 2013

@sarasota nema moja, len ma urcite vybrany pre teba specificky termin, kedy sa to podari, aby to bolo najlepsie 🙂 ver tomu 😀 😀

cora41
31. máj 2013

@melisska uaaau, to vyzera supeeer 🙂 pri mojom zdochynani teraz by som nezvladla ani natriet plech, nie to este urobit cesto 🙂 si sikulica 🙂

dafy
31. máj 2013

@mimika1973 no uz som teraz az premudretá ale kašlem na to 😀 😀 😀 nie nepýtala som sa ho je mi uz potom nanič kedže vklad mi vychádza az po 6tom 😀 😀 🙄 ale odber stíham

nelly3
31. máj 2013

@melisska
mnam, uzasne buchty, skoda, ze nie som kamoska s kysnutym cestom 😀

cookienka
31. máj 2013

@lubica1979 nebola som tu dlho...a vidim že sa asi zadarilo🙂 držim palce nech to tmavne viac a viac.

melisska
31. máj 2013

@dafy ty máš dobrú sliznicu, to by chodili vsetky na to po neuspechoch ?

cookienka
31. máj 2013

Dievčatá ktoré ste z Trnavy....chcela by som sa spýtat či ste niektoré isli do brna do RF busom? ci je to ok cesta a kde to v brne stoji...? dakujem 🙂

nelly3
31. máj 2013

@cookienka
ahoj, ja som trnavacka a ked manzelik nemoze idem busom. cesta trva 2,5 hod. stoji na autobusovom nadrazi-Zvonarka, odtadial treba zobrat metsku a ist na mendlovo namestie, odtadial ja idem peso,je to cca do 10 minut peso potom do reprofitu. idem tam 12.6. aj na konzultaciu 😉

nelly3
31. máj 2013

@cookienka
bus ide rano o 8 hod. z trnavy a v brne je o 10.30 hod. ide cez blavu a potom po dialnici do brna, spat mam spoj o 14.30 hod. az, skor myslim, ze bus nejde, ale to nevadi lebo je tam nakupne centrum hned na autobusovej stanici blizko 🙂 a ten co ide spat do trnavy nejde cez blavu, ale cez hodonin, holic, senica 😉

vilaamalia
31. máj 2013

@cookienka ja som isla par krat z Ba vlakom, bud nieco po 6.00h a bola som tam pred 7.45 h, alebo potom o dve hodiny neskor okolo 8.00h s prichodom okolo 9.45 h. Z hlavneho nadrazia v Brne ide rovno pred RF elektricka c.1 asi 10minutova trasa. Vlakom je to super, taky vyletik🙂 Odporucam!

cookienka
31. máj 2013

@nelly3
@vilaamalia dakujem baby, teraz sme po IVF, ale rozmyslam nad dalším , asi august a teda ak by som nahodou musela sama niekedy tak som chcela vedet....a vyzera že fajn busom. aj ja radsej chodim pešo, ak to nie je uplne daleko a je fakt že z mendlovho je to kusok už.

sarasota
31. máj 2013

Ja už mám vybrané

sarasota
31. máj 2013

@ria191 slubene foto som Elvis 😀

andydi
31. máj 2013

Ahojte baby, chcem sa spytat, ktoreho doktora v Reprofite by ste odporucili?Diky 🙂

inna74
31. máj 2013

@andydi ahoj vraj sú všetci Mudr. veľmi dobrí.Ja som u Koudelku.Celkom pohoda.

inna74
31. máj 2013

Ahojte viete mi niekto poradiť ako je to s preplatením IVF na Slovensku,ak mám už 39 rokov či to ešte platí alebo nie? ďakujem za odpoveď.

melisska
31. máj 2013

@strapula27 tak to sme rovnako 🙂

No tie buchty dostali košom od mm, niejaky je nervózny, ani so mnou nerozpráva,počkám kým ho to prejde

vilaamalia
31. máj 2013

@inna74 Mam pocit, ze to plati len do dovrsenia 39. roku, nie som si stopercentne ista, ale obavam sa, ze je to takto...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre