Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
3. jún 2013

@speranza1 aku mas poistovnu?

speranza1
3. jún 2013

@tinkatinulka doveru mam

tinkatinulka
3. jún 2013

@speranza1 tak si počkaš ešte mne odpisali asi po 3 mesiacoch a peniažky už mam doma, tie prišli o dva tryždne oneskorene.Už som im aj druhy pokus poslala, aby nepovedali že všetko naraz 😝

speranza1
3. jún 2013

@tinkatinulka to ja som im poslala vsetko naraz 😀 2 IVFka😀DDD

nelly3
3. jún 2013

@speranza1
moje slova 😵

tinkatinulka
3. jún 2013

@speranza1 no ja som sa bala,,a ved to je jedno nech platia ved mame na to nárok.Inak chcela som sa spýtať nestimulovala si nahodou niekedy gonalom alebo puregonom?Machac mi hovoril že zbytočne drahe ale že su trošinku lepšie.

nelly3
3. jún 2013

@tinkatinulka
ve aj ja si myslim, ze budem tam mat teda riadny bordel, poprirastane atd. preto si to chcem dat doporiadku a az potom ist na soft dalsi.

speranza1
3. jún 2013

@tinkatinulka nie... ja som stimulovala stale menopur, merional, a naposledy bravelle 🙂

nelly3
3. jún 2013

@speranza1
a nejaky rozdiel - kolko si mala vajicok? lisilo sa to?

speranza1
3. jún 2013

@nelly3 neviem..asi pri menopure som sa citila najmenej zle... ale vajok som mala stale od 5-8 ks....vsetky zrele.... len raz pri merionale som mala iba 3 ks....ale ak mam porovnat vsetkych 5IVF..tak po kazdom IVFku sa mam horsie a horsie... vacsie bolesti po OPU, dlhsia rekonvalescencia a pod..... asi som unavena z tych vsetkych hormonov uz 😀

tinkatinulka
3. jún 2013

@nelly3 no ako ja stale som mala divne pocity že to tam je nejake divne lebo ked mi robili sono tak lavy vajecnik bol problem nasnimat.

nelly3
3. jún 2013

@speranza1
no neboj uz nebude, uz budes mat ine unavy 😉 a si mi neodpovedala, beries nieco teraz okrem utrosu? ked si mala viacej krat biochemicke?

tinkatinulka
3. jún 2013

@speranza1 citila som sa napodobne, lebo už rozmýšlam ake lieky budem zhanať..ja som mala iba menopus a bravelle ale rozdiel žiadny, vždy iba jedno zrele a kvalitné vajuško 😢

nelly3
3. jún 2013

@tinkatinulka
ja ciim obcas tu moju krasnu cystu 5 cm, potom aj na lavje strane ma picha, tam mi brali vlastne slepak, takze asi zrasty a brucho, creva, mocovy mechur ako kedy 😠

speranza1
3. jún 2013

@nelly3 uvidime....a neberiem nic ine okrem utrosu...a mala som nativ KET..takze bez liekov.... 😉 a sliznicu pri KET som mala 9,81 🙂 😉

speranza1
3. jún 2013

@tinkatinulka ja ked pojdem na dalsie IVF tak by som chcela menopur..neviem je mi taky sympaticky 😀 😀 😀 .aj ked neviem preco.... a kedy by si isla na dalsie IVF ty?

tinkatinulka
3. jún 2013

@speranza1 ty ani nerozmýšlaj nad dalším..ved maš poklad v brušku nie???? 😉 😉 😉 😉
no teoreticky by sme chceli po lete skusiť, aby som si aj oddychla, zhodila kilečká po tomto všetkom.Teda ak dake leto bude 😀

speranza1
3. jún 2013

@tinkatinulka no to len tak "kdyby naaahodou".... pripravila som sa na pozitivne ale aj na negativne spravicky..takze je to v pohodke...aj ty mas taky pocit ze od tych hormonov si pribrala? ja by som mala dat dole 4-5 kg...tie kg som nabrala odkedy skusame IVF a kedze som malinka, tak na mne vidiet kazde dg a nie to este kg😀

tinkatinulka
3. jún 2013

@speranza1 no ja som po posledných konských davkach pribrala 10 kg.a to je sila.nalepilo sa to na mna ani neviem a aj predtým dačo takže moj cieľ je dat dole ešte 18 kg.Vidina pekná ale dokážem. 😝

tinkatinulka
3. jún 2013

@speranza1 nepripúštaj náhodu žiadnu, ja som každé IVFko verila že bude babo a akonahle som spochybnila tak to padlo.

melisska
3. jún 2013

@amali urobila si nám cuhte, tak sme si dali na desiatu 😀
@speranza1 držíme palceky ďalej🙂
@nelly3 môžeš mať laparoskopiu, ja som mala raz rez raz laparka a ešte raz tak 😉

U nas stále prší, zima, na depku....

ikuska
3. jún 2013

Ahojte babulky, pomaly sa k Vam pridavam aj ja. 12.6. idem na laparoskopiu - vybrat zvysne nefunkcne vajcovody, a po lete ideme na 1.IVF do Brna, celkovo nase 4.IVF. Vsetkym drzkam palceky nech uvidite // a verim ze tento krat ich uvidim aj ja. 🙂

speranza1
3. jún 2013

@ikuska prajem vela stastia 🙂

falin
3. jún 2013

@mimika1973 - ahoj, aj my chceme slnieckoooo 😵

amali
3. jún 2013

@melisska to je dobré a teraz ideme obedovať.....šuľance s dzemikom a makom

falin
3. jún 2013

@speranza1 - celkom dobre, len by som prijala slniecko, lebo mi je stale zima, brrrrr. Som teraz v takom obdobi ze na nic necakam, este stale rozhodujeme ci jun alebo jul, ale vychadza nam to s mm skor na jul To by som si dala pekny darcek k narodkam 😀 , ale kvoli tomu to neposuvame na jul 😎

@tinkatinulka -super ze to mas za sebou, po pauzicke sup do dalsieho snazenia 🙂 . Uz uspesneho 😎

speranza1
3. jún 2013

@falin budem vam velmi drzal paluchy..a vy pojdete na KET? alebo nove IVF?

falin
3. jún 2013

@tinkatinulka - ja som sti´mulovala aj puregonom, ale este na sk, takze sa to neda porovnavat, lebo davky hormonov boli vyssie.

falin
3. jún 2013

@speranza1 - dakujem, na nove ivf, lieky mam uz doma. Este tento tyzden idem svojmu gyndosovi na preventivku , dam si predpisat clostyl a mozme ist stimulovat 😎

tinkatinulka
3. jún 2013

@ikuska tak to budeme na tom podobne..aj nase už 4 to bude po lete 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre