Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
14. jún 2013

@mimika1973 je lepsie 🙂 je vyborne .....

speranza1
14. jún 2013

@ria191 neboj..my myslime aj na teba...cmukyy 😉
@mimika1973 dakujem 😀 😉

melisska
14. jún 2013

@sarasota 😵 😀

sarasota
14. jún 2013

@melisska dakujem 😀

sarasota
14. jún 2013

@ria191 😀

sarasota
14. jún 2013

@speranza1 ako to ze teba si nemozem pridat za priatelku? 😠

nelly3
14. jún 2013

@speranza1
no ja by som nesla, teda isla mozno keby mam zvysne money, ja radsej chcem ist pri more 😀 mne koudelka povedal, ked som sa pytala ci teda aj imunologiu si mam dat urobit, ze nie, aj tak davaju prednison a ten vam teraz nasadim, ja ze hmmm to nie je moc dobry liek a on ze jedna tabletka denne je neskodna 😀 , no uvidime, lebo ja som mala krasne embryjka, ukazkove mi hovoril ked pozrel do papierov a ze preco sa to neudrzalo no ze je to tam hore ukazal, lebo hysteroskopiu mam urobenu takze maternicu mam oki, tak asi skusa ci teda ten prednison nieco pomoze, lebo ze hematologia si myslim, ze tiez bude oki, proste uz len kusok chyba a budem tehotna, jasna vec 😵 musim pozitivne mysliet, podari sa to, vzorom mi je rienok, melisska a dalsie baby co sa nevzdali a su tehulky a mamicky 😵

strapula27
14. jún 2013

caute babulky🙂 ako sa mate?? chcem sa opytat, kedy vam preplatili umele, ja som 28.2. posielala ziadost o refundaciu a nic, ani sa len neozvali☹(((((
inak ked budu dve baby,mena mame vybrate🙂: jedno je ANIELA a druhe AMELI🙂 moze byt?🙂 ale pre chlapcekov,ani jedno😀

dafy
14. jún 2013

ahojte dievčence som tu na skok nestíham vás posledné 3dni ale ja to dobehnééém 😀 😀 😀 😀 😀

nelly3
14. jún 2013

@strapula27
mne dovera preplatila po 3 mesiacoch ( v septembri som poslala ziadost a v decembri mi prisli peniazky) 😉

tinkatinulka
14. jún 2013

@strapula27 posielala som jan. a prisli až v maji..krasne mena take netradičné 😝

speranza1
14. jún 2013

@sarasota my uz priatelky sme..ja ta uz mam v priateloch😀

@nelly3 skusim este raz napisat Dr., uvidim co mi povie... 😉
@dafy servus moja..nemozem sa dovolat lekarke na hematologii 😕

speranza1
14. jún 2013

@strapula27 pekne mena 😵 😵 a vy cakate jedno alebo dve?

lienka_1
14. jún 2013

@speranza1 Ja som sa na imunologiu objednala po 2.IVF, ked mi po KET ukazalo ducha aj ked som spinila a krvacala hned na druhy den po KET. Nase vysledky boli katastrofalne. U mm sa to dalo predpokladat a aj tak sa s tym neda nic robit. Ja som mala vysoke protilatky na spermose(ale to sa da obist aj obycajnym IUI) a hlavne na trofoblast. Zvycajne volaju na kontrolu po 3 mesiacoch a mne dokina povedala, ze musim brat prednison aspon pol roka a samozrejme sme museli pouzivat kondom a dostali sme stop na dalsie IVF. Po polroku sa protilatky upravili, v akom stave su teraz neviem, Koudelka povedal, ze radsej si mame zaplatit tie infuzky. Robili mi komplet inumo a vysiel mi aj mierne pozitivny annexin a viem, ze ten robi pri tehu riadnu sarapatu.

lienka_1
14. jún 2013

@mimika1973 Neviem, s tymto som sa nestretla.

strapula27
14. jún 2013

@speranza1 cakame dve🙂

melisska
14. jún 2013

@dafy no to sme zvedave ako to chces dobehnut 😀

sarasota
14. jún 2013

@speranza1 vidis tak lietam v oblakoch ze som si ta tam nevsimla som slepa 😎

mimika1973
14. jún 2013

@lienka_1 este ze clovek si da robit tie testy!
A protilatky na trofoblast, to je co vlastne presne? to ked je uz napriklad po uhniezdeni vajicka ci ako?
a na spermose? tiez ako sa to zistuje?
tie testy si robila na SK?
Normalne neviem ci si to nemam dat veru spravit pred ivf! 😕
Idem si kuk do predoslych papierov co mi robili na serologiu tu...ale ten trofoblast ci spermie urcite to nemam urobene 😒

tinus8
14. jún 2013

@manita este som ten protokol nevidela a uz ho ani neuvivim 😀 lebo tam viac ani nepachnem (do GF) 😀 a notara sme museli riesit zakazdym pred IUI 😝

lienka_1
14. jún 2013

@mimika1973 Reprodukcnu imunologiu sme si dali urobit na vlastnu ziadost. Boli sme v Prahe v UPMD v Podoli, ale baby chodia aj k dr. Malickovej do Prahy. V UPMD sa dost dlho caka. Robili mi krvne testy a mm robili nejaky speci spermiogram. U nas je to asi tak, ze mm ma skoro 100% protilatky proti vlastnym spermiam a pravdepodobne sa u mna spustila imunologicka reakcia tiez 🙄 Co je zvlastne, na cudzie spermie som mala este horsie vysledky ako na manzelove. A trofoblast je cast embryjka, ktora je zodpovedna za uhniezdovanie. Touto castou sa embrusko uhniezdi do vystelky a z trofoblastu sa postupne vyvija placenta. Kym nie je placenta plne vyvinuta, je velmi zranitelna, lebo tie sproste protilatky ju mozu nicit aj postupne, nie len pri uhniezdovani. Ked je placenta uz plne vyvinuta, uz jej protilatky nemozu uskodit. No a ked protilatky zautocia este iba na vlozene embryjko, tak sa to chudatko vlastne nema ako uhniezdit.
Od lekarov v centrach som dostavala pomerne negativnu odpoved, co sa reprodukcnej imunologie tyka. Tu u nas mi dokonca povedali, ze oni take vobec neuznavaju, ze nie je dostatok vedeckych dokazov 🙄 🙄 🙄 , ale ze je to mozne, ze sa to deje.
Ja som si dlhy cas merala aj bazalnu teplotu a kym mal este manzel aky-taky spermiogram, tak sa mi stavalo, ze zhruba na 6-8 den po ovulke som mavala zvysene teploty do 38stC a bola som slaba, ale necitila som sa chora. Ked som toto ikazala lekarovi v Prahe, tak povedal, ze kludne mohlo ist o to, ze sa oplodnene embryjko snazilo uhniezdit, ale moje telo sa zacalo branit a trofoblast zlikvidovalo.
Tak uz nam zostava iba verit, ze to moje pomylene telo sa raz pomyli a prestane bojovat 😕 🙂

tinka9075
14. jún 2013

@melisska čo by som za to dala keby som spala celú noc ked spím dve hodinky tak som štastná vždy zaspávam o 7 ráno 🙂 🙂

mimika1973
14. jún 2013

@lienka_1 dakujem za detailnu odpoved 🙂
No uznam, ze je to fakt dobre komplikovane toto ludske rozmnozovanie! fuuuha, na taketo veci sme si veru ani nepomysleli, co moze zabranit dobrehmu uhniezdovaniu, vyvin placenty, embryjka a pod... 😖
Takze telo moze normalne vylucit to drobuliatko kadejakymi protilatkami, nieco ako cudzie teliesko v tele?! hmmm...
Dufajme, ze raz sa to uz konecne podari a telo pochopi, ze bude mat noveho podnajomnika v sebe! 😉 😵
No ja som mala 1x pri mojom prvom IVF klasickom, anembryolu! embryjko sa teda asi snazilo uchytit, lebo aj krvicka bola pozitivna, hoci o dva dni uz velmi nestupala a bolo to zle znamenie na dalsi vyvoj, a pri sone bol len prazdny vacok bez bambulka, v 8.tt.... 😢 Moze ist teda aj o ten trofoblast co prave umoznuje dobre uhniezdovanie a vyvin placenty nasledovne? no neviem kde bola chyba, bud toto, alebo samotne embryjko malo dake vady a uz sa potom nevyvijalo v tele? To bola 3.dnova kultivacia so 6 bunkami, vkladali dve vtedy ...
A odvtedy ani jedno IVF uz neukazalo mi tehotenstvo! zvlastne, no asi vajka nemam potom dobre, ktovie....
Na toto odpoved asi nikdy nebude veru...ani sami doki nevedia vysvetlit taketo veci. 😔

lienka_1
14. jún 2013

@mimika1973 Neviem ci to mohlo byt pricinou. Ja som iba laik co veeeeela cita 😀 😀 😀 Az z toho citania potom doktorov boli hlava, lebo im davam take otazky, ze sa im oci 10x prekrutia 😀 Ja som pri 1.IVF mala biochemicke a po Ket, co bol 3. transfer v poradi ducha na teste( ale je mozne, ze aj test bol chybny, kedze sa uz nezopakoval)
Mne Koudelka slubil, ze najde sposob ako zo mna urobit tehulku.....tak mu verim 🙂

melisska
14. jún 2013

Lubica mala dnes utz a neozvala sa

tinkatinulka
14. jún 2013

@lienka_1 Koudak je zlaty Machac nam povedal že do Vianoc sme tehu ale drahy poznamenal že do ktotrých 😀

lienka_1
14. jún 2013

@tinkatinulka Koudelka je taky pohodak. Na mna vplyva tak otcovsky xixix A moj otec chce pre mna iba dobre 🙂 🙂

lienka_1
14. jún 2013

Ja mam dnes sladky zivot 😀 😀 Kto si so mnou da?

amali
14. jún 2013

@lienka_1 vyzerá to chutne,ale pre mna moc sladké 😉

lienka_1
14. jún 2013

@amali Mna prejde chut pravdepodobne po 1. laskonke 😀 😀 😀 Ale strasne velku chut som na ne mala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre