Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tancik
17. jún 2013

@sarasota dakujem moja dakujem

buba08
17. jún 2013

@sarasota tak to som rada, ze sa nemusi cez mrchu, lebo mi to nejako terminovo nevychadzalo, kedze Stelcl robi len do 6.7. a potom ma dovcu a potom ked sa vrati, tak zase ja nebudem moct, potesila ma tvoja info, dakujem 🙂

mimika1973
17. jún 2013

@tancik to teliesko videl pocas utz alebo po OPU v labaku potom? ;)
Som nevedela, ze to mozu vidiet dopredu, maju asi naozaj super pristroje potom! 🙂
Ano, tento bojovnicek je silny a ten to aj dotiahne do uspesneho konca, a o 2 tyzdne budes plakat ale od stastia, velmi ti to prajem! 🙂 😵

melisska
18. jún 2013

Dobré ranko 🙂

melisska
18. jún 2013

@vrabcek24
@tancik po srdiečku 🙂 držíme palceky 🙂

inna74
18. jún 2013

@melisska dobré ráno Melli.Dnes som 8 my deň po PK a testovala som ,mám test prázdny ako sneh hmmm.Mala som HB 1.tak neviem asi ešte počkám.

tancik
18. jún 2013

@melisska jej dakujem to je moje prve srdieckoooooo

melisska
18. jún 2013

@inna74 jasné, počkaj ako kázal dr., ja som testovala až 12 deň 😉 držíme palceky 🙂

tancik
18. jún 2013

@mimika1973 ano bolo vidiet teliesko ja som sa ho aj pytala ake je to vajicko a ci to nebude zbytocne,kedze je tam len jedno a on, ze urcite nie ze vidno aj polove teliesko a ukazal mi monitor, a ze je krasne velke predovulacne.A aj dr. Vitouskova ,ked mi robila pukkciu, tak tiez povedala, ze vyzera moc pekne.

marverka
18. jún 2013

@tinkatinulka dakujem ale za info, ale mne povedal Dr,Otevrel, ze ivf stoji 26 000ck, tak teraz neviem

marverka
18. jún 2013

@tinkatinulka a zabudla som ja som v unione a prestupit mozem az od noveho roka,ale hned na zaciatku februara mam 39 rokov ,takze ..... ☹ ☹ t ☹ o nepojde, naozaj ten u ☹ nion nepreplati nic??

marverka
18. jún 2013

@karinuska22 ahoj, dakujem, ja neviem aka to je ivf soft, mne iba povedali n akonzultacii ze navrhuju ivf antagonisticky protokol

marverka
18. jún 2013

@karinuska22 a to ti tam poradili, lebo mne nic take nevraveli len ze doporucuju to co som ti uz pisala, a blahozelam k tehotenstvu a po pravde tak tisko zavidim ale mooooc prajem kazdej jednej. 🙂

marverka
18. jún 2013

@mimika1973 ahoj, v Brne mi nespominali IVF soft, lieky mi zatial nenavrhovali, tyzden pred ocakavanou menstr. mame prist a sa dohodneme na ostatnom, v papieroch mam pisane ze v pripade neuspechu - 2 cyklus stimulacie vhodny antagonisticky protokol s uvodnou davkou 150iu denne - nic viac
pri 1 ivf dlhy protokol som mala ziskanych 15 vajok, 12 zrelych, 8 nam prezilo po 5 dnovej PK a postupne povkladalo, vsetko boli blastocysty, jedna nam v mrazaku neprezila.
spermiogram mame katastrofalny ale na icsi alebo picsi vraj staci...dna spermii halosperm vysiel v norme, ja mam problem s rastom sliznice ale posledny ket som mala 9mm bez liekov, napr. 2 ket som mala vklad pri necelych 6mm. mam mierne zvysene AMH ale len 3,09 do 3 je ok,zvyseny testosteron a v car mi povedali ze mam sklon k pco nic
viac mi nepovedali.

strapula27
18. jún 2013

ahojte babulky,ako zvladate tieto teploty??? u nas dnes 35 stupnov☹ ani von nevychadzam...a este ma boli aj lava panvova kost,brusko rastie kazdy den a panva dostava zabrat..muz mi to kazdy den masiruje,ale aj tak to boli☹ jajajaj,co ja budem robit v poslednom trimestri???

vrabcek24
18. jún 2013

@melisska ďakujem za srdiečko 😵

inna74
18. jún 2013

@tancik ahoj ,ty si mala v natívnom cykle jedno vajíčko?Pri opu ta uspali?

melisska
18. jún 2013

@strapula27 ahoj moja, tie teploty nic moc ....asi su na ľavej strane bambulky 🙂 a ked si lahnes na druhý bok? Asi si tenucka?

andy175
18. jún 2013

Ahojte! v papieroch z Brna mám napísané, že mám užívať dve ampulky merionalu denne. Len teraz neviem či si to dobre miešam. Keď som chodila do Martina, tak som zmiešala dva prášky a jeden ten roztok... Dúfam, že to je tak správne... Nepichá si niektorá z Vás tiež takto dve ampulky? je to O.K.? a ešte sa chcem opýtať, keď beriem tieto hormonálne injekcie, môžem sa opaľovať??? 🙂) ďakujem.

melisska
18. jún 2013

@andy175 je to ok 🙂
Čo sa týka opaľovania, neprehanaj, su to hormóny 😉

vrabcek24
18. jún 2013

@andy175 je to o.k. na dve ampulky prášku ti stačí jedna ampulka rozpúšťadla

andy175
18. jún 2013

@melisska čo sa týka tých liekov, tak to rada počujem, že si to pichám správne. Nebola som si istá... ale to opaľovanie. Ja milujem slnko a aj opaľovanie. Ale tak obetujem sa 🙂 dúfam, že to prinesie nejaké to ovocie 🙂

andy175
18. jún 2013

@vrabcek24 ďakujem. 🙂

amali
18. jún 2013

tak babky, sme vššetci v poriadku......krvné testy sú ok, dnes zobrali dalšie,tlak ok, moč ok........máme bábo č.1: 9,37cm/15/1tt, č.2: 9,09cm /15/0 čiže sme v poriadku a musíme ísť aj na morfologický ultrazvuk lebo mamka má hrubú brušnú dutinu 😀

falin
18. jún 2013

Ahojte dievcata 😵
trosku som vas zanedbavala, ale bolo kopec roboty 😎
Zhrnte mi pls nejake novinky, nove tehulky a pod 😵

@ofrah - za malo 🙂 Ja by som mala o mesiac zacat so stimulkou

@ria191 - riuska, ty kde na tych smajlikov chodis? 😀

falin
18. jún 2013

@nelly3 - neviem ci je to aktualne, ale asi uz nie. Mna na hemato odporucila dr. z car, normalne mi dala vymenny listok

falin
18. jún 2013

@tinkatinulka - tinka, cvicis podla mojzisovej? Veru je to riadna makacka, ja som cvicievala, ale uz dlhsiu dobu necvicim 😖 . Bola to zaberacka, aj casovo

karinuska22
18. jún 2013

@marverka Ja som do Brna isla s tym, ze vyskusame SOFT, lebo na klasicke IVF sme uz nemali financie a mam vycerpane 3 pokusy IVF a vek 40. Doktor Stelcl teda povedal, ze najprv vyskusame minimalnu stimulaciu iba Clostylom a ked nezaberie, tak v druhom pokuse prida este dalsiu davku hormonov. Avsak vyslo to aj pri minimalnej stimulacii. Necakala som taky rychly priebeh. Ja som pri poslednom klasickom IVF mala podobny pocet vajicok ako ty. Dve, ze vraj najkvalitnejsie mi vlozili a nic z toho. Bola som velmi zufala, kedze to bol posledny hradeny pokus a vek prekroceny. Tak uz mi ostaval jedine Reprofit v Brne a SOFT. Lutujem, ze som tam nesla skor.

falin
18. jún 2013

@amali - super, paradicka. Velmi rada citam taketo krasne spravicky. DrztNech sa pekne dari 😉

karinuska22
18. jún 2013

@marverka SOFT IVF je IVF s minimalnou stimulaciou a na rozdiel od IVF je zamerany nie na kvantitu vajicok ale na ich kvalitu. Pri SOFTE sa snazia vyprodukovat 1 az 5 kvalitnych vajicok. Mne odobrali 5 vajicok a z toho 3 sa oplodnili. 2 vlozili a 1 mame zamrazene.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre