Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zajacik...
23. nov 2009

Taky ja vobec nemam ziadne priznaky ako tehulka, tak dufam ze je vsetko OK 😒 Nastastie uz zajtra idem na UZV, tak snad budem vidiet to malilinke srdiecko 🙂

dior
23. nov 2009

ahoj zajko,ty ides zajtra 1x na srdiecko? tak drzim palce nech ho je uz krasne vidiet, mna to caka vo stvrtok-uz bojkam ,aj sa tesim 🙂

zajacik...
23. nov 2009

Dior ano zajtra 1.krat na srdiecko, pred 2 tyzdnami som bola na UZV ci je dutinka v maternici... Aj ja tebe drzim palceky 🙂
A baby julovky, nejako to zanedbavate v nasej teme 😅

zuzla80
23. nov 2009

Taky aj ja zvyknem mať také bolesti v podbrušku a ako píše diorka, tak z časti je tá bolesť akoby od vaječníka, ľavého. Niekedy ma to bolí aj na dotyk, ale keďže to máme všetky, tak predpokladám, že to nič zlé nebude, a to škaredé slovo tu nechcem ani vidieť...

Leni ta ty si iná stíhačka - to zase ja až tak nie, ja mám obchody rada tak s mierou, predtým keď bolo viac energie, tak som obchodov zvládla viac, ale čím som staršia, som lenivšia a už nevládzem všetky obehnúť - a vlastne poslednú dobu u nás je to samý číňak - predtým ísť do mesta a niečo si tam kúpiť, tak to bolo iné kafé a teraz sa všade rozvaľujú tí činania, tak to už je také oničom. Ja mám rada oblečenie, ktoré nemá každý 😅

Tánička ešte raz gratulírujem malému, poriadne to oslávte 😉

Pozdravujem babulky 🙂

takyna
23. nov 2009

Zajko tak drzim palcoke 🙂 , neboj sa vsetko bude dobre, aj srdiecko krásne blikať 😵 , ja musím čakať do piatku 😝 , ale ak nevydržím zajtra naklusam tiez k doktorovi 😉 , Zajko patris do VIP ako niektore slavne osobnosti, ani Dara Rolins, ani Puškárka nemali príznaky tehu žiadne 😉 😉 😉

Zuzík ja viem, že su to take bolesti lebo sa ta maternica roztahuje, ale clovek ma predsa len obavy, hlavne ked je to silnejsie ako som si zvykla 😝 a po tych obchodoch radsej nie 😉
Lenik este moze, ale o par mesiacov uz aj ona bude len lezat na kanape 😀

zajacik...
23. nov 2009

Takynka ze VIP 😀 😀 😀 Aj ja ti drzim palceky, ci uz zajtra alebo v piatok 😉

takyna
23. nov 2009

Zajko 😀 , len z ničoho nič ti bude bruško rásť... 😉 🙂

zajacik...
23. nov 2009

To by som brala 🙂

takyna
23. nov 2009

veru aj ja 😉 🙂
akurat si robim jaternicu, tak som zvedava co to s bobikom spravi 😉 🙂

kanhwa
23. nov 2009

Kocky, volala som do brna a transfer mame v stredu.
Pytala som sa na stav embryi a vraj su dve 4bunkove a dve 2bunkove. Mne sa to nejak nezda, dnes je 3. den a posledne dva razy sme mali ET 3. den a embrya boli 8bunkove. Takze asi by mali byt viac ako 4-bunkove dneska. Ja sa hrozne bojim...

kanhwa
23. nov 2009

A ak niektora viete. Kolkobunkove maju byt embrya ked sa vkladaju pri predlzenej kultivaci?

takyna
23. nov 2009

Kanhwa nebojkaj sa , ved v Brne su odbornici, mame kocky co mali 4bunkove embryjka a dnes maju dvojky 😉 😎

takyna
23. nov 2009

a pri predlzenej kult. je to uz blastocysta atd...

tomka12
23. nov 2009

Ahojte, mam len jedno 3 bunkove embryjko, na vklad idem uz zajtra.

julietka
23. nov 2009

tomka no vidis, a tak si sa bala, krasne 🙂 ved jedno zdravucke babatko staci

kanhwi tiez gratulujem k peknym embrijkam, neboj vsetko dobre dopadne 🙂
taky ty si nemala tiez 4bunkove na 3den, alebo to mam pomylene?

avusik ty sa zacni uz setrit, nepresiluj sa pri tej vasej prerabke bytu, teraz by si mala mat uz fakt kludovy rezim, max. z namahavejsich cinnosti uz len ten sexik, ak vam to doki dovolil 😅

zajko a diorka drzim palce na srdiecko 😵 uvidite ze bude byt o 106 😉

mirindik s tou postielkou z IKEA si to este premysli, ja ta nejdem odhovarat, ale tiez som ju mala vyhliadnutu no viacero ludi co malo skusenosti s nou ma odhovorilo ze nie su kvalitne a vraj su labilne, tak sme sa sli s muzikom pozriet ze aj tak kupime, ale muzik ako prvy povedal ze v ziadnom pripade ked ju skusil omakat..naozaj su take labilnejsie..
no kupila som tam paploniky a vankusiky a tiez teraz frflem na to pretoze nikde sa nedaju kupit k tomu ziadne navlecky, pretoze oni maju specificke rozmery, takze zase musime kupit obliecky len v IKEA nikde inde..

lenik musim sa priznat ze kedysi som tiez bola posadnuta nakupovanim nebol obchod ktory by som nepresla a nebol den kedy som nebola nakupovat, ale posledne roky som z toho otravena a uz nenakupujem len ked musim a to potom prebieha tak ako Zuzlik pise 🙂 🙂 s muzikom sa zastavime v nejakom centre, on zaparkuje taktiez na kave a ja shopingujem a to tak ze ked nieco potrebuje aj on, musim to najskor vyhliadnut a volam na mobil z obchodu pride tam a tam vyskusat 😅

zuzlik aj ten moj manzelik ma vzdy roztrhane medzi nohami, no unho je to tym ze on je riadny macko, takze ked chodi sa mu osuchavaju stehna, tak ak su este pouzitelne take nohavice aspon okolo domu davam mu ich vzdy u krajcirky opravit 🙂

tani vsetko naj naj zelam Adamkovi k tomu krasnemu rociku, nech len krasne rastie aj nadalej a nech vam robi iba radost 🙂

pozdravujem vsetky ostatne babulky 🙂

tomka12
23. nov 2009

Mas pravdu Julietka 🙂 , aj tak uz inak nebude...Tesim sa aj z toho jedneho 😉

zajacik...
23. nov 2009

Julietka dakujem 🙂
Kanhwicka nebojkaj, ta rychlost delenia nemusi byt rovnaka, dolezite je ze sa delia... strasne silno drzkam palceky na stredu 😵
Tomka zajtra sa drzkaj, nech je tento tvoj trojlistok, ci trojbublinka ta najspravnejsia bublinka 😵

takyna
23. nov 2009

Tomka, Kanvi držím moc palčoke, nech sa riadne zahryznú 🙂 🙂 🙂

Juli pozdravujem 🙂 krásne ti pribudajú dvojičkovské tt 😵

takyna
23. nov 2009

Juli ja som mala jedno 8bunkove a druhe 7 😉

kanhwa
23. nov 2009

Baby, dik za optimisticke slova, ale ja som z toho dost hotova ☹ Logika mi vravi, ze ked vcera boli 4,3,2,2 a dnes su 4,4,2,2 tak to znamena, ze tie dvojbunkove sa zastavili, to 4bunkove zrejme tiez - ved inak by uz mali dnes viac buniek. Tak neviem, ci nam nahodou tiez nezostalo len to jedno, co malo vcera 3 a dnes ma 4. A fakt neviem, co bude do stredy...Zda sa mi to cudne, ze preco ma byt transfer az na 5.den, ked bolo embryi tak malo. Jedno dobre mi samozrejme uplne staci, ale hrozne-hrozne sa bojim.

Tomka, drzim palce na zajtrajsi transfer.

Zajko, tebe vkladali na ktory den?

takyna
23. nov 2009

baby vysoké množstvo ženských hormónov ako ovplyvnuje stimulku??????

zajacik...
23. nov 2009

Kanhwa vacsinou sa delia raz sa 24 hodin, takze kludne sa este dnes mozu rozdelit a bude z nich 2-nasobok 🙂 Niekedy je lepsie nevediet, ja som nevedela ani kolko nam ostalo ani kolkobunkove, dozvedela som sa to (len pocet embryjok) tesne pred vkladom. Mne vkladali 4.den po OPU (vo stvrtok OPU a v pondelok ET). Nepremyslaj uz tolko nad cisielkami, tes sa ze mas bublinky ktore na teba v stredu cakaju 😵 Ajked viem ze lahko sa mi to hovori, ja sama "stresujem" 😅

tanitta
23. nov 2009

Ahojky...
babulky pokial povedia ze et bude tak tie embrijka stale maju sancu 😉...chalani byvaju lenivsi 😉....

Taky.. vysoky fsh moze ovplyvnit stimulku.. teda folikolo stimulacny hromon... ak je vysoky tak treba vyssie davky vajecniky nie velmi raguju...

tomka12
23. nov 2009

Ahojte, dakujem za drzanie palcov a chcem sa vas este nieco opytat. Spinili ste niektora po OPU? Ja este stale spinim...je to hnede...a strasne ma pobolieva brucho, akoby som mala uz uz dostat mrchu... Je to normalne????

takyna
23. nov 2009

Tomka je to normalne po OPU niektore zvyknu spinit, mrchu urcite nedostanes, to je proste bolest po OPU

Tanit ty si pokladík, jedna známa sa ma pýtala , a ja až také znalosti nemám 😉 🙂 ďakujem 😵

takyna
23. nov 2009

Ešte som chcela napísať, Tomka ja som po prvom OPU v Heliose špinila... 😉

kanhwa
23. nov 2009

Tomka, to je normalne, ja som spinila vzdy dva dni po opu.
Baby, dufam, ze mate pravdu. A mne sa vzdy snivalo, ze mam babetko chlapca, tak ked su lenivsi, tak to bude chlapec.
No a este vam chcem povedat, ze sa mi v sobotu v noci snivalo, ze som mala pozitivny test, normalne dve ciarky na pasiku a bola som taka stastna v tom sne, ako nikdy, ze aj ja to prvy krat na svojom teste vidim - lebo ked som bola tehotna pre 17 rokmi, tak este u nas take testy neboli.
Myslim na vas a ozvem sa - asi az v stredu popoludni.

avaka
23. nov 2009

Ahojte,
Tanittka,vsetko najsamlepsie Adamkovi k narodeninkam 😵 ...tak nas maly reprofitacik uz oslavuje rocik.. 🙂
Zajko,Diorka,nech srdiecka krasne tlkocu.. 😉
Tomka,kanhwa,musite verit svojim embryjkam,ja viem,ze sa bojite,aj mna vzdy napadali rozne scenare...ale Kanhwi,naco by Ti kazali prist na transfer,keby si mysleli,ze embr.nie su dobre???V RF nie su taki...Takze urcite bude krasne babatko z nich 😉
Juli,ja sa zase pri prerabkach nepretrham... 😎 ,ale co uz ,dokoncit to musime...muzik maka,ja si uz len tak utieram svoju novu linku.. 😵 a ked bol velky bordel,ani sme doma nebyvali...
Miri,vy ste chceli v Ikei postielku??Ja som tiez rozmyslala,ze vybehneme a pokupime tam este co nam chyba,ale ked Juli pise,ze su zle... 😕 teraz neviem.juli a kde ste nakonoec vybrali?Ci este nemate?
pozdravujem vsetky 🙂

mirinda10
23. nov 2009

tak veduci uz ma 1 rok, to je velka udalost tak dufame, ze mamina prida fotku s veducim ako sfukuje svoju prvu sviecku nech sa aj my cakatelky na drobcov vieme na co tesit

no tu postielku ja neviem moja sestra ju ma doma a je ok a uz ju ma po jednom dietatku a to bol chalan a iny drak a vydrzala ale bol tam iba 2 roky, potom ako velky chlap sup na postel teda mensiu ale on uz nechcel spat v postielke ked v jaslickach spi na posteli tak neviem co budem robit
perinky a obliecky budem kupovat standardne nie v Ikei na to ma upozornila sestra ja si davam radit od mojich bab ja som posledna v rodine co nema babo a som najstarsia tak mladsie mi radia, konecne si to uzivam, ze ja nemusim vediet vsetko

avi cakame dievcata tak hadam tam nebudu skakat a inak maju tam viac druhou aj masivnu da sa vybrat mne sestra povedala, ze sa mam najviac zamerat na matrac kvalitny tak neviem uvidim pozeram aj na mimibazar ci tam nieco neuvidim

tomka zajtra sa drz neboj bude to silny bojovnik

kanhwa moja indianska sestra, ja si myslim, ze nejak prehliadli vysledky a vsetko je tak ako ma byt, nakolko ak by bolo len jedno vajko ver, ze si ides zajtra pon, takze musis vydrzat alebo aj zajtra si zavolaj a spytaj sa urcite ti povedia ako sa bobaci maju

zajacik tak zajtra uz uvidis ten zazrak blikajuce srdiecko a ked ho este budes pocut tak to je najkrajsia hudba sveta

taky jaternicu by som si aj ja dala, mnam aj calamadu boze nejak som vyhladla no idem za chvilku na druhu veceru nech do rana dozijem inak dnes som bola v poradni a rano som sa vazila a po prezierani pocas vikendu mam o 0,5kg menej tak mam spolu 3,5 kg a to som neverila cakala som za vikend aspon plus 1kg ved som jedla zltkove rezy ( pocet ks nepocitam radsej asi by som sa hanbila😎 a suseda doniesla na kostovku kolaciky, dcera mala narodky, no muzikovi som nechala jeden aby sa nepovedalo. no ja som sa sladkeho prezrala, tak nechapem ale ved dobre, som rada

po poradni, doc povedal , ze vysledky su ok, na buduci tyzden idem na ten glukozovy test a na krv dostala som 3 papiere na odber vsetkeho mozneho, budu mi robit testy ako v 1 trimestri tak sa tesim a idem trosku znizit chute na sladke ved sa buduci tyzden tou vodou dorazim 😀
vychadzky ked som si pytala tak doc povedal, co chcete po takej operacii sa musite iba setrit a mozete max robit tolko aby ste sa postarali o seba a nic viac, takze som tam kde som bola ☹ ☹

kanhwa
23. nov 2009

Miri, ze indianska sestra - si mi dobre zdvihla naladu 🙂 🙂 🙂 aj moj muz ma presviedca, ze mi tam povedali nejake blbosti. zajtra tam uz volat radsej nebudem, aby som sa zas nenervacila. ale ja tak sa bojim 😒
Gratulujem k dobrym vysledkom z poradne a aj k tym, ktore budu dobre na buduci tyzden 🙂
tak uz fakt koncim a zajtra sa uz budem venovat len praci, lebo dnes som sa nevedela vobec sustredit a neurobila som takmer nic ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre