Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nomxxx
24. aug 2013

tak také som si nevšimla 😲, iba ten Utrogestan

lubicaligocka
24. aug 2013

@lubicaligocka prepac preklep to mali byt blastocyst a nie astocyst haha ha pisem z play booku a stale sa mi sem vsuvaju angl slovka lebo sa mi neda nadstavit slovencina...

melisska
24. aug 2013

@amali no to mas pravdu, dvojmo🙂))
my mame vsetko vybraté, mm to nakupi, kým budeme v nemocnici 😉

sarasota
24. aug 2013

@mimika1973 je mi to luto ale my sa len tak bez boja nevzdame. 😉

sarasota
24. aug 2013

@nelly3 ano idem hned do dalsieho boja a uspesneho 🙂 😉

amali
24. aug 2013

@melisska ja musím postupne lebo naraz nemám toľko penazí

sarasota
24. aug 2013

babulky moj manzel to okomentoval - bolo by to moc jednoduche keby nam vysiel KET 😉

melisska
24. aug 2013

@amali viem moja, my mame peniazky odlozene

melisska
24. aug 2013

@sarasota a nam vysiel, aj preto, ze som to vobec necakala 😉

amali
24. aug 2013

@melisska keby to bolo pre jedno tak by sa to dalo naraz ale pre dve sa nedá 😒

zibi
24. aug 2013

@gaga83
@miscok

@yanka1
@lienka_1

baby dik no dufam ze to bude dobre
som akurat trochu vystresovana z toho oguritan ci ako sa to vola ta injekcia ..otevrel povedal ze netreba pichat a dr. pospisilova ze treba....
som soknuta ze to tak skoro to opu ...pripada mi to uplne skor ako pri klacisckom ivf
baby hejze by mi nemali foliky popraskat??
jaj drzte palce... v pondelkok este dojdem za docentom na ultrazvuk a vecer pregnyl a streda opu jaj bojim sa aj 😉

zibi
24. aug 2013

@gaga83 ved to ani ja nechapem ...vecer ako som dosla z ultrazvuku som mu pisala mail a automaticky mi odoslalo spravu ze ma je do 2. septembra mimo brno tak som ostala zaskocena ze ked on so mnou komunikoval a ide prec ze co mam teraz robit ..tak som zavolala na tu nonstop linku a dvihla mi ta dokyna oni asi stale maju pohotovost keby dakto volal a nevedia co maju robit ze je nejaka nepredvidana situacia ..tak pani doktorka mi povedala vsetko co a ako ...a naraz rychlo rychlo ze na OPU a v pondelok pregnyl 😀 😝
a ja jej este hovorim ze ved ja som este v pondelok mala ist na ultrazvuk a ona ze nevadi ze to oni uz vedia ako sa foliky budu vyvijat ze uz su dost pekne a velke ze opu dame na stredu tak som bola soknuta aj ked som si myslela ze opu bude v strvrtok jeden den hore dole 😉
ale ani docent mi nejako extra neporadil..teiz on ako gynekolog nemoze uz vela hovorit do toho ivf...tak len na ultrazvuk som tam sla a to je vsetko ....
mne je jedno ku komu pojdem hlavne nech mame embryjka a je co vlozit....este sa bojim ake bude mat mm spermie 😖

stastenka42
24. aug 2013

@lubicaligocka ten vytok mam aj ja..to je v pohode,je to skor ako voda,..a utrogestan vie robit riadnu sarapatu,u kazdej inac...vkladali ti krasnu blastocysticktu

lubicaligocka
24. aug 2013

@stastenka42 Vcera som si dala obrateny cerveny strik ze ak mi po nom bude zle tak sa budem tesit ale zle mi nebolo len teplo ze som uz do konca vecera vonku ani sveter nepotrebovala.

lubicaligocka
24. aug 2013

Toto cakanie na // je utrpenie a ja si ho este o 4dni predlzim. Kedze moj je v UK a ja SVK. 😠

sarasota
24. aug 2013

@lubicaligocka drzim palceky nech si najdes na testiku // kolajnicky 😉

nomxxx
24. aug 2013

@zibi tak pre vlastnú pohodu a upokojenie, ešte stále môžeš ísť v pondelok ráno na sono k svojmu gynekológovi a poslať/zavolať výsledky do RF a spýtať sa, či platí, čo TI povedali s tým pregnylom a opu v stredu, samozrejme môže sa stať, že TI to na základe pondelkových výsledkov posunú, aj keď si to nemyslím, určite vedia, čo robia 🙂 ...ja osobne som bola na prvom sone 8. deň, keď som zavolala, tak mi povedali, že môžem ísť ešte v 10. deň, ale OPU bude na 12. -13.deň, a po sone na 10.deň dali odber na 12.deň. A aj keby mi nenavrhli 10. deň sono, tak môj gyndoš povedal nech prídem, že za to sono nič nedám a budem pokojnejšia 🙂

lubicaligocka
24. aug 2013

@sarasota dakujem. Bodaj by sme vsetky nasli uz coskoro //. Toto je nase prvulinke IVF tak neviem neviem.

stastenka42
24. aug 2013

@lubicaligocka pozitivne myslenie je velmi dolezite,ved uz si tehu tak sa nemas coho obavat..ja stale cakam kedy to pride,myslim tie priznaky,nevolnost a stale nic nastastie...tak si to uzivam,jediny moj priznak je asi zapcha a bolesti prsnikov...inac aj mne vkladali take embryjk🙂🙂🙂

stastenka42
24. aug 2013

@sarasota Zlaticko si velka bojovnicka...mozno prave nanučiky budu tie spravne...aj u mna vyhrali nanučiky🙂🙂🙂

amali
24. aug 2013

@stastenka42 máš presne tie isté príznaky ako ja 😀, teraz už nie .....občas

sarasota
24. aug 2013

@stastenka42 nanuciky uz nemame teraz nam nevyslo Ket ☹ ale budu cerstvucke 😀

yanka1
24. aug 2013

@zibi asi si myslela orgalutran... a bude ho nakoniec pichat, ci nie ? myslim, ze prave ten by mal zabranit prasknutiu folikov... skusenejsie kocky, opravte ma : )

vybrali sme si RF lebo sme im verili, tak musis verit aj teraz !!! aj ked ta tvoj Dr. na dovoleke trochu vyvedie z konceptu 😀 ja to mam tak isto s marcelkom ... poslal mi protokol a vsetko ostatne budem riesit s niekym, kto bude mat sluzby : (
ja idem v stredu na 8.00 na UTZ .. na kolku mas OPU ? ja mam z OPU tiez trochu obavy, v zivote som nebola v nemocnici, pri ihlach, injekciach a krvy odpadavam, z infuzky mam teraz riadny stres 😖
a spermosiek sa neboj - ak nema nejaku prilis vaznu poruchu, tak nejake schopne a pouzitelne mu iste najdu 😉
my tiez nemame uplne idealny spg, tak sa prave na toto spolieham 😉

lienka_1
24. aug 2013

@zibi Zibi, vobec nestresuj. Ja som si bola ista, ze som ovulovala den pred OPU. Odber som mala na 13.DC, presne ako ty a vsetky vajka boli tam kde mali byt. Bude to v poriadku, hlavne bud v pohode. Orgalutranu sa neboj, ten iba blokuje luteinizacny hormon. Ovulku vyvolaju pregnylom celkom presne. To vitazne vajko/vajka tam urcite bude 😉

bergalm
24. aug 2013

@sarasota ja zacinam okolo 10.9.by mala dorazit mrcha a hor sa do boja! 😀

stastenka42
24. aug 2013

@sarasota prepac nejako mi to uslo...tak o to vyssia sanca🙂🙂🙂🙂

nelly3
24. aug 2013

@sarasota
tak ideme spolu 😉

nelly3
24. aug 2013

dneska dosla mrcha, pevne verim, ze aspon 2 roky ju neuvidim potvoru jednu a mam brat od 1DC prednison, este som to nikdy nebrala, kedy si davate? rano ci vecer? pred jedlom ci po jedle?

tinkatinulka
24. aug 2013

@nelly3 prednisom rano a po jedle ked h das nalacno bude ti zle.Budem moooc na teba myslieť a kukať ako budeš napredovať v tom majovcatku 2014 🙂

tinna13
24. aug 2013

@yanka1 ja som mavala odbery vzdy na 12 den.,prajem kvalitnu urodu 🙂
@nelly3
@sarasota super takze zacinate uspesnu a poslednu stimulku, velmi vam budem drzat palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre