Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
4. dec 2009

prave som citala o tych siamskych dvojickach, nechapem ze matka sa dozvedela iba pred 2 tyzdnami ze caka siamske dvojky, to mala jednovajecne uz tak ju mali kontrolovat castejsie a nechapem ked isla v 20tt na morfologiu tak tam to muselo byt nadherne vidiet, ze su spojene. Boze co to tu mame za lekarov, ked nevedia citat utz to fakt nechapem
ved ja ked som bola na utz v 12tt na NT tak tam je krasne vidiet drobcekov aj ked su jednovajecne tak ci maju blanu a su oddelene alebo nie ak nie je tak je to este viac rizikove ako to co ma teraz diorka a co som mala ja.
Hroza co iba pomysliet. babulky z vychodu pekne chodievajte k Dankovicovi nikde inde by som ani nesla

zuzla80
4. dec 2009

Ahojte babulky, ja len tak narýchlo ešte som vás nestihla prečítať.
Dnešná kontrola dopadla našťastie OK - drobček je v poriadku, má 3,8cm a je veľký na 10+4tt. Mám aj fotku neskôr pridám, len musím pustiť mužíka na pc. Mali sme dnes príjemný zážitok z utz, malý sa tam tak hemžil, kýval ručičkami, kopal nožičkami - no proste radosť veliká. Ešte sme nemali tú česť vidieť takýto "záber" naživo - fakt sme si to veeeľmi užívali, na utz bol aj mužík. Doki nám aj predbežne pomerala nosovú kostičku a vyzerá to byť taktiež ok. Už mám za sebou aj odbery a prvú poradňu a dostali sme aj tehotenskú knižku s takým obalom, kde sú vypísané chlapčenské aj dievčenské mená, trošku sme ich študovali, ale výber necháme na neskôr 😵 🙂
Inak dokina mi robila utz cez bruško, hovorila, že nechce do mňa príliš vŕtať, že nech sa tam drobec radšej pekne rozťahuje. Najbližšie ideme na NTčko 16.12, snáď sa potvrdia dokinine slová, že je to ok, a potom sa dohodneme kedy ďalšia kontrola. Ani neviete aká som rada, že je všetko v najlepšom poriadku

Neskôr sa ozvem a pridám aj fotku, našu prvú z utz, tak sa zatiaľ majte paaa

mirinda10
4. dec 2009

zuzil gratulujem k tehu knizke 🙂 a k drobcekovi, kazde utz bude zazitok ked bude robit salta atd. je to krasa a este je krajsie ked citis ako sa hybu ale aj to bude za par tyzdnov nebojkaj.moc si to zasluzis😵

bobjan
4. dec 2009

Ahojte🙂

Zuzi gratulujem 😉 😵

lulu27
4. dec 2009

Zuzi obrovská gratulacia 😀

lenka20
4. dec 2009

zuzlinka no gratulujem moja, som rada, ze ta ukludnili a ze malinkemu babatku v brusku sa dari, len tak dalej.. a tehu knizka - no parada 😵 😵 😵

takyna
4. dec 2009

Zuzík gratulujem k tehu knižke a teším sa na vašu prvú fotečku 😵 😵 😵

tanitta
4. dec 2009

Ahojte...
Zuzlicek.... takze gratulujem aj ja 😉 .... maly betarik sa ma k svetu tesim sa velmi 😵
Lulu... myslim si ze je to uplne ok... 😉
Leni.. fotecky prisli...pekna pekna nevesticka 😉 ...

julietka
4. dec 2009

zuzlik velka gratulacia k tehu knizke 🙂 neplakali ste od dojatia s muzikom? my ano, pre nas to bol strasne silny zazitok 😵
tiez mam taky isty obal na tehu knizku s tymi menami z jednej strany zenske a z druhej strany muzske mena 🙂

ahojte vsetky babule 🙂

julietka
4. dec 2009

jej zuzlik, ty si pridala fotecku bublinky 🙂 ..len akosi ju neviem dobre rozoznat 😅 to je asi 4D?

julietka
4. dec 2009

miri mas pravdu s tymi siamcatami, neverim tomu ze sa to dozvedela az teraz ze bude mat siamske dvojicky 😕 😨 tomu neverim...

akurat pozeram spravy a hovoria ze zomreli obaja chlapcekovia..

mirinda10
4. dec 2009

zuzik to ma 3D ta sa ma, pekny drobcek🙂 tuj tuj len nech pekne raste a robi rodicom velku radost 🙂

no to je mi luto tych siamskych dvojciat ale videla som v akych podmienkach zije a rodina a viem si predstavit, ze to mozno mala aj tazke a asi jej naozaj robili min utz asi tolko kolko preplaca poistovna 3 za cele tehu

olympia
4. dec 2009

ahojte reprofitky,
tomka a kanhwi, ja verím, že sa vo vašom pripade este stane zazrak, ja som ani na chvilku nepochybovala, že sa vam to podarilo. 😔 A keby náááhodou nie, tak posluchnite Lenku a nevzdavajte to. Nic nie je stratene, treba skusata, aj ked to nie je nijaka sranda.

Lulu, perfektné, držím palce na ET!

Takynka, Zuzla, pozdravujem aj vás, takisto Mirindíka, Avaku, Tanitku a ďalšie.

Lenka, budeme v januári parťáčky! 😉

lulu27
4. dec 2009

Oly ďakujem.V januári sa ti určite bude dariť lepšie 😉 a dotiahneš to do úspešného konca, musíme veriť. Keď si písala že si mala OPU skôr, na koľký deň? Ja som ju mala tiež asi skôr ako ostatné babulky, lebo ja som bola 8 deň na utz a hneď v ten deň som si pichala pregnyl a na 10 deň bola OPU.

olympia
4. dec 2009

Lulu, ja presne tak isto.

rebeka33
4. dec 2009

Zuzla gratulujem. 😵 😵 😵 A už len kludné a spokojné tehotenstvo.

rebeka33
4. dec 2009

takyna až teraz som si vás začala čítať a povzbudovač náledy funguje, rozosmial ma . ďakujem.

lulu27
5. dec 2009

Oly aj si si pichla cetrotide, ja som stihla jednu injekciu, tak možno to ma zachránilo 😅

olympia
5. dec 2009

ahoj Lulu, nič som nestihla pichať, len jeden Pregnyl.

lulu27
5. dec 2009

Ja som bola na utz doma a ako to vyzerá som dr. volala. Mne na konzultácii kázal kúpiť cetrotide, tak som sa ho spýtala keď som mu volala či si to mám pichnúť a on mi povedal že hneď. Potom som stresovala či si to nemám pichnúť aj na druhý deň aby mi foliky nepraskli, ale dievčatá mi perfektne poradili, že po pregnyle nič nepichať 😉 . Tak som dúfala že vydržia a vydržali. Reagovali sme asi rýchlejšie.
Škoda, mohli sme spolu prežívať to čakanie na test. Oly ale budeš mať super parťáčku Lenku, to už si ťa ustrážia a budeš mať kopu vajok 😀

juja
5. dec 2009

Ahojte kočky. 🙂
Zuzlík blahoželám k tehu knižke a teším sa, že ste OK a drobček krásne rastie 🙂 🙂 ...kukla som už aj fotečku. 😉 😵 😵 😵 len tak ďalej...páni veď vy už máte čo nevidieť aj prvý trimester za sebou.. 😕 ..no beží to, tak sa držkajte 😉 🙂
...želám pekný víkend a pozdravujem Vás všetky 🙂

lulu27
5. dec 2009

Zuzla a Tanittka chcem sa vás opýtať vyste spomínali, že za PK sa v Softe neplatí, dobre som to pochopila? 😨

tanitta
5. dec 2009

ahojky... kocky..
Lulu.. fuha.. najnovsie info o plateni pk nemam predsa je to uz "skoro" 2roky 😵 .. vtedy bola PK v softe v cene....snad kocky napisu a potvrdia ze sa nic odvtedy nezmenilo 😉
ja neviem co si mam mylsiet o tych siamcatach... dla mna to matka vedela mozno to viznie blbo ale co ked to bolo prepeniaze koli prispevku po narodeni?... je tam sice podmienka dozita niekolkych dni tusim 20dni ale kedze zili v takych podmienkach v akych zili ludia su vseliaky..... 😔
ked som bola v nemocke lezala tam aj jedna mamina tiez socialne slabsie cakala dvojky doma 4deti a lezala na rizikovom utz jej robili priamo na izbe aby nemusela chodit a utz chodil za nou a ona chodila hulit a na navstevy mala podgurazeneho mangela s kamaratmi no kovbojka to vzdy bola.... 😅 lutovala som vzdy tie spoluibyvajuce.....
...tak vselico sa deje...
pozdravujem babulky vsetky... a novy rok sa blizi takze davame si zavazky otehulkovat ..rozkaz? 😉

lulu27
5. dec 2009

Ďakujem Tanittka, 2 roky sú ozaj dlhá doba, takže sa to mohlo zmeniť 😉
Tehulky ako sa vam darí?

kanhwa
5. dec 2009

Ahojte babule.
Zuzlik, vcera som ti pisala gratulaciu, ale tusim sa ten prispevok sem nedostal. Takze este raz, velmi sa tesim 🙂 🙂 🙂 a fotka je nadherna, tusim prave v realnej velkosti, aspon u mna na monitore a vsetucko je krasne vidno 🙂 je to neuveritelne, ako uz takyto malicky cloviecik vyzera ako babetko 🙂 Zuzi, ja viem, ze je skoro na tipovanie, ale ja mam tusaka, ze je to chlapciatko 😉 proste ako som ho uvidela, to bolo prve co mi napadlo 🙂

Baby, u nas to zas nedopadlo dobre, pani mrcha si tentoraz ani nedavala nacas ☹ Je to pre nas tazke sa s tym vyrovnat, tentoraz sme naisto pocitali, ze to vyjde, lebo este nikdy sa vsetko nevyvijalo takto slubne. Bolo to nase tretie ivf, vsetky tento rok, som z toho hrozne nestastna, vycerpana a zufala...isli sme tam rozhodnuti ze je to naposledy a stale sa k tomu priklanam ze asi ano...
Ja viem naisto, ze my budeme mat dietatko, kedze nemam vlastne ziadne problemy so zenskymi zalezitostami, tak si myslim, ze este mozem aj prirodzene otehotniet a ak nie, pride k nam dietatko inym sposobom ako mojim porodom. Zrejme sa s tym budem musiet vyrovnat, ze tie zazitky s tehotenstvom nebudem mat, ale som nesmierne vdacna, ze uz mi to raz bolo dopriate. Takze teraz potrebujem cas, nejako sa z toho dostat a vycistit si hlavu, lebo je to fakt zle ☹

Tomka, ako???

Vsetkym vam prajem, aby bol pre vas tento vikend veselsi a pozitivnejsi.

kanhwa
5. dec 2009

Lulu - este som zabudla - my sme naplatili nic za PK. A tento raz sme dokonca neplatili ani 2400 za odbery krvi, co sme platili v auguste. Takze neviem, ci na to zabudli alebo sa to zmenilo.

lulu27
5. dec 2009

Kanhwa škoda ☹ , dúfala som že predsa len. Píšeš že toto bolo 3 IVF, všetky boli v R.?
Určite sa to podarí, musí. Asi skoro všetky si to vieme predstaviť, nevešaj hlavu, bude lepšie...
Koľko ste mali embrijok?

kanhwa
5. dec 2009

Lulu, prve bolo v BA a dalsie 2 v R. Mali sme 4 embryjka, vsetky na PK. Kedy idete na transfer?

zajacik...
5. dec 2009

Zuzlik mas nadherneho drobceka, gratulujem ze je vsetko OK a aj k tehuknizke 😵 😵 😵 Ja idem na UZV v stredu, tiez uvidim drobceka prvykrat, dufam ze bude vsetko dobre 🙂

Kanhwicka moja je mi to velmi luto, ani neviem co ti mam napisat, viem ze ziadne slova utechy nepomozu... Strasne silno drzim palce aby sa vam to podarilo prirodzene, ved ste obaja OK a hormonov uz bolo toho roku viac ako dost. Myslim na vas, drzkajte sa, cmuk 🙂

Ahojte ostatne babulky 😉

kanhwa
5. dec 2009

Zajko, vdaka...hroznem som dufala, ze to budeme vsetko prezivat spolu...uz som si predstavovala, ako sa vratim na babetko s fotkou testika. Aj sa mi snival ten pozitivny test...
Drzim moc palce na stredu, urcite uvidis nadherneho cloviecika 🙂 Skoda, ze ked som bola tehu, tak este neboli taketo vymozenosti - ved to bolo uz hrozne davno, v minulom tisicroci 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre