Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
16. sep 2013

@nelly3 @zibi - zibi ja si tiez myslim ze tento pokus ti nova poistovna nepreplati, lebo v case vykonu si nebola ich poistencom 😒

falin
16. sep 2013

@ikuska - to je dobra kombinacia liekov, aj ked 17 oocytov asi nebude pri 1 ampulke, ale zatobudu kvalitnejsie. Ja pri takejto kombinacii mavam 10-12 oocytov, z toho oplodnenych 8-10. Ale je to velmi individualne

@miscok - veru mas pravdu, to cakanie je nekonecne 😝

mimika1973
16. sep 2013

@zibi 😢
Este sa uvidi co dnes z tej krvicky! Dnes si kolky den akoze po ET?
Inac testy mozu byt aj falosne pozitivne, alebo je tam taky maly uchytok embryjka a predcasny potrat, ale krvicka vacsinou neklame! 😔
A povedali Ti, kolko bolo to HCG, ci len ze negativne je to?
Su to nervy a stresy, ale nabuduce to urcite vyjde!!! 😉

ikuska
16. sep 2013

@miscok To ti verim, uz som to prezila tri krat a tri krat to bolo negativne, zacala som krvacat pocas cakania. Ani som nikdy netestovala, tak som sama zvedava co a ako to bude v Brne. Avsak teraz uz nemam vajcovody, tak verim ze sa babatko uchyti, predtym som mala. Drzim palce. ...

ikuska
16. sep 2013

@falin Som v Brne prvykrat a mam z tohto centra velmi pozitivnu energiu, uvidime ako sa to vyvinie, ale uz teraz mam ine pocity, vcera som pichla prvu vcelicku a uz sa deju v mojich vajecnikoch veci ... 🙂

miscok
16. sep 2013

@ikuska Tak tentoraz to dufam dotiahnes do uspesneho konca 😉

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludinka
16. sep 2013

@zibi je mi to strasne luto 🙄
viem ze teraz ti ziadne slova utechy nepomozu....ale ono to vsetko prejde a zase budes bojovat dalej uvidis raz sa to musi podarit !!

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dafy
16. sep 2013

dievčatá mne Stelcl vobec neodpisuje ....ten estrimax do kedy mám brať???tu na MK som čítala ze hned po otehotnení vysadiť no druhá polovica ze beru dalej ale do kedy??? 😕

kacenkab
16. sep 2013

@zibi Ahojcek, velmi ma to mrzi, verila som tomu u Teba, ale zrejme su veci medzi nebom a zemou.... ☹ Ale takisto viem ze po dazdi vzdy vyjde slniecko, nechaj to plynut, treba sa vysmutnit, urcite ze je to sklamanie, ale potom si oddychni a nikdy nevies, co Ti este zivot prinesie 🙂
A naozaj ako pisu, treba este tu krv vysetrit, bolo to trosku cudne s tym testom

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
falin
16. sep 2013

@dafy -dafy ja som brala az do 12tt

falin
16. sep 2013

@zibi - to mi je luto 😔 ☹

nelly3
16. sep 2013

@zibi
je mi to tiez luto, ach jo, ja som sa ani k ET teraz nedostala a poviem ti, este piatok co bol to na mna dolahko aj som si opat doma porevala 😢 dufam, ze casom to opat prejde a ideme dalej do boja, ach jo tie peniaze to je tiez na prd 😠
@falin ty ako? nejako si potichucky 😀

lienka_1
16. sep 2013

@zibi Och zibi, je mi to velmi-velmi luto :(

zibi
16. sep 2013

@lienka_1 dik lienka 😔

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miscok
16. sep 2013

Baby,kedy mam asi cakat mail z RF o vhodnostl mrazenia embryjok,ked ET sme mali v sobotu?

lienka_1
16. sep 2013

@zibi Mne Koudy pri vstupnej konzultacii vravel, ze vedia vysetrit aj imunologicke faktory, ale ze v mojom pripade budeme zbytocne minat na nieco, co uz o mne vieme. A ked zozenies dobreho urologa-androloga, daj mi vediet. Myslim, ze moj muz ho potrebuje ako sol, lebo davat atb dookola nie je riesenie a v nasom pripade uz nemozeme stracat cas.

buba08
16. sep 2013

@zibi och zibi, je mi to velmi luto, cakala som pozitivnu spravicku
Co sa tyka imunologie, vysetrenia sa robia v Prahe, ale ak aj v Prahe zistia protilatky, tak vsetkym davaju prednison a ten si teraz brala vsak? Odporuca sa ho brat 6-8 tyzdnov pred ivf, inak to vraj nema zmysel. Ale viem, ze niektore baby ho brali 2 tyzdne pred ivf a otehotneli, tak asi je to indivudualne.

bergalm
16. sep 2013

@ikuska ako kto to zalezi na velkosti folikov ake budu aspon tak si to myslim no mne to vyslo na Stredu tak snad uz nepojdem a ak ano tak do Brna urcite ja mam radsej ked vsetko robia radsej oni navyse to nemam daleko a vlacik mam zadara 😀 😀 😀 😀

mimika1973
16. sep 2013

@buba08 ahoj, tak preco ho potom davaju len od OPU a nie skor? 😨
Mozno ze je to velmi kratko na to aby to zaucinkovalo ak sa da len od toho OPU a nie skor, ktovie...vsak nikto to ani poriadne nevysvetli, len ho naordinuju a hotovo! 😒

buba08
16. sep 2013

@mimika1973 my ked sme boli u Stelcla, tak dokonca povedal, ze oni vlastne presne nevedia, ci to pomaha, vyjadril sa, ze ho vsetkym nechcu davat, lebo, ze prednison nerobi zazraky. Mne ho tiez nechcel dat, ale ked som mu ukazala papiere z Prahy, tak povedal, ze teda dobre, mam ho brat tak ako mam napisane v papieroch, teda 6-8 tyzdnov pred ivf, ale ze bezne sa nedava tak skoro, lebo ma vela vedlajsich ucinkov. Takze tazko povedat. Dokonca viem, ze Koudelka ho tiez nechce davat vsetkym, ty chodis ku komu?

stastenka42
16. sep 2013

@sarasota mamina tak kedy testujes? zajtra? Tak zeby posledne tehuvirusiky? Tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

mimika1973
16. sep 2013

@buba08 k Marcelkovi, tiez! 😉
Vedlajsie ucinky??? vsak inac nie je to na to, aby sa telo moc nebranilo voci embryjko pri nidaciii?
Ja mam zvysene protilatky anti-natifs, tak asi preto mi ho dali, ale len vzdy od OPU, nikdy nie skor...
No je to cudne, davaju to aj niektorym ako prevenciu, ale ani sami nevedia ci to pomoze k dacomu, vzdy len take dohady a ziadna istota! 😔
À le ako tvrdim vzdy, tieto IVF to je len samotna loteria! bud vyhras, alebo prehras, kedze ani doki nic nezarucuju...
a cloveka to uz po tolkych neuspechoch prestava aj bavit jednoducho!
Este jeden pokus si myslim, a potom dost, kvoli tomuto v zivote ani nenapredujem, hovorim si uz, ked to ma byt bude, a ked nie, tak asi to nie je sudene... 😢

mimika1973
16. sep 2013

@sarasota kde si?
cakas este s testikom? drzim palce!!!! 😉
Uz tu chyba nejaka pozitivna spravicka, tak sup! 😵

gaga83
16. sep 2013

@miscok ahoj, ja som mala vklad v pondelok a štvrtok mi poslali že zamrazili 😀 😀

gaga83
16. sep 2013

@buba08
@mimika1973 baby mne prednison dali uživať od začiatku stimulky preventivne tak neviem podľa čoho to dávaju

buba08
16. sep 2013

@mimika1973 ved to, je to taka loteria ...
Nam Marcel povedal, ze keby prednison robil zazraky, takze on by uz v RF nepracoval a uzival si zivot s vylozenymi nohami, lebo vsetky baby by boli uz tehotne a oni by nemali co robit 😉
Ano viem, ze niektorym babam to davaju iba ako prevenciu. Ja som ho este stale nezacala uzivat, lebo mam v tele streptococa a neviem sa ho nijako zabavit.
No vedlajsie ucinky to moze mat take, ze to znizuje imunitu, aby telo prijalo embryjko, takze ak niekto pracuje v infekcnom prostredi (ako napr. ja ucim na ZS), tak je to velmi tazke, lebo mi to znizuje imunitu a tym padom som nachylnejsia na rozne infekty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre