Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cikyta
23. sep 2013

@tlucka Nevypúšťaj ju. V týchto injekciách sa nemá vypúšťať.

kacenkab
23. sep 2013

Ahojte, bola som dnes na ultrazvuku, no dopadlo to asi nie veľmi dobre, ukázal sa len jeden folikul, teraz ze sa mam rozhodnut, či chcem prísť na odber? Ja mam veľmi nízke amh, zo mňa asi viacej nebude, ale mohli byť aspoň dva....
Je tu z Vás niektorá s podobným problémom? Stimulovala som len s clostilbegytom (2-1-2).
Pred odberom treba aj nejaké predoperačné vyšetrenie?

miscok
23. sep 2013

@yanka1 Tak hor sa do dalsieho pokusu,dufam,ze uz uspesneho 😉 Ja tiez k ziankam,ktore tak dlho bojuju prechovavam velky obdiv a uctu.U lekara este len cakam,dam potom vediet.Dnes mi je ale obzvlast tazko 😒

lienka_1
23. sep 2013

@kacenkab So mnou bola na OPU jedna zienka a mala iba jedno vajko a je tehulka. Nadej je vzdy.

kama2
23. sep 2013

@kacenkab ahoj,ja som mala 4 foliky,z toho 1 vajko,ale neoplodnilo sa.mala som clostyl 2_0_2

manita
23. sep 2013

@yanka1 aj mňa tlačí jak hovado... 😀
39, ale teda aspoň to 1 už mám

@kacenkab treba veriť aj 1 vajku
ja som tak mala jedno z mojich IVF - len 1 vajko, krásne sa oplodnilo a v najvyššej kvalite mi ho vkladali (neujalo sa, žiaľ, ale mnohým dievčatám to vyšlo, skús mu veriť)
však nemáš čo stratiť

gaga83
23. sep 2013

@lienka_1 ďakujem za infošky, no som zvedavá či to bude mať zmysel. Ešte mi chce spraviť scratchbiopsiu . Čo si písala o tej babe s tými intralipydmi, keď by som si išla vybaviť recept na imunologiu dajú mi odporučenie aby mi to mohli pichnúť na pohotovosti? No lebo mne gyndoš to vie predpisať len neviem kde mi to pichnú.
Ešte sa chcem spýtať koľko asi trval ten zákrok a bola si v narkóze?

speranza1
23. sep 2013

@gaga83 nie mne nezistili nic... mala som chvala Bohu všetko v poriadku, a ked dojdem domov, tak ti napisem aj sumu.... prajem pekny den

gaga83
23. sep 2013

@yanka1 Super moja že sa nevzdávaš, budeme spolu bojovať ďalej ako ostatné baby 😀

gaga83
23. sep 2013

@zibi ahoj, no ja mám brať prednison ďalej, no aspoň že ti niečo zistil a môžeš to preliečiť teraz v klude. Držím palce 🙂

stastenka42
23. sep 2013

@sarasota pamatas sa na mna ako som vypisovala ake mam bolesti? to je roztahovanim maternice....neboj 😉 😉 😉

speranza1
23. sep 2013

dievcata mozete mi vysvetlit prosim Vas co su tie intralipidove infuzie?? naco je to dobre?

gaga83
23. sep 2013

@miscok ako si dopadla?

lienka_1
23. sep 2013

@gaga83 Tej zienke robili reproimunologiu v Bratislave. Na zaklade odporucania od imunologicky jej CAR infuzie objednal aj podal. Platila iba cenu infuzie. Ak budes mat odporucanie od dokiho z Rf, myslim, ze by to malo stacit na to, qby Ti to tvoj gynekolog podal, alebo obvodak, alebo na pohoyovosti a ja som tozhodnuta zalobovat u vsetkych znamych lekarov. Ved kde je vola, tam je cesta, vsak 🙂
Na HSK ides presne ako na OPU a trva to asi aj rovnako dlho. Robia to v celkovej anesteze. Som zartovala s anesteziologickou, ze vzdy sa snazim nezaspat a ona, ze takto je to lepsie, lebo je to chir. zakrok a je lepsie ked necitime bolest. Tak matne si pamatam, ze ked som schadzala z kozy, tak som citila dost velke bolesti a tak sa mi zda, ze som na sestricky hovorila po anglicky, ale vsetko je iba taky tusak. Jedine, co si pamatam je, ze mi sestricka povedala, ze mi daju nieco od bolesti. Ale neskot to uz bolo lepsie, tak som si ani nic nepytala. Nechali ma vyspat, prisiel Koudy, zreferoval co a ako a isli sme prec.

manita
23. sep 2013

@zibi aké antibiotikum ideš brať na tú baktériu? čo ti dal otevřel? (a ideš do toho?)

kacenkab
23. sep 2013

@lienka_1
@manita diki baby, sak ja mu teda dam sancu, je to jeden folik, len aby v nom nieco bolo....

lienka_1
23. sep 2013

@speranza1 Ja som mala velmi zle vysledky z reproimunologie. Protilaky proti trofoblastu boli naozaj vysoke. Koudelk nam pri konzultacii navrhol intralipidy, ale zesa mame sami rozhodnut, lebo su drahe. Vysvetlil nam, ze tuky v infuzke na seba naviazu pripadne protilatky a tie tak neutocia na embryjko, teda na trofoblast a tak sa embryjko dokaze uhniezdit. Ak protilatky znicia trofobast, embryjko sa nema cim uhniezdit, odumiera a zvysok poznas. Takto som to pochopila ja.

gaga83
23. sep 2013

@lienka_1 no po dnešnej skúsenosti brania krvi na slepo určite si nedám tam pichať infuzku, ona mala problém mi zobrať krv a kde by toto zvládla. No budem musieť tiež niečo vymyslieť koho na to nahovorím 😀 😀 . Ešte mám čas aspoô 2 týždne pozisťovať čo a ako a potom pôjdem dať objednať do lekárne.
To si ma potešila že to nie je nič také hrozné, jasné že je to zásah ale čo by sme nespravili pre to aby bol aspôj jeden drobec.

mimika1973
23. sep 2013

@gaga83 😖 nevadi, pojde sa do dalsieho kola a boja! ale uz vitazneho! 😉
Inac co je to ta scratchbiopsia? to je na co? kto ti to navrhol? Koudy, Marcel? 😉

gaga83
23. sep 2013

@mimika1973 tzn. drobné poranění sliznice, které nastartuje hojivé procesy a zvýší šanci, že o 4 týdny později bude sliznice lépe připravená na uchycení embrya. No skopírovala som to radšej. 😝 😝 😝 😝 😝 Chodím k Otevrelovi

mimika1973
23. sep 2013

@gaga83 aha tak toto som este ani nepocula! 😕
A to by si musela absolvovat ten cyklus pred dalsim IVF?
Za pokus to stoji, ja tiez neviem, ci sa nejedna u nas o tu nidaciu embryjka praveze...co ak u mna nenastane to spravne implantacne okno ci jak sa to vola? 😕 Pisala som Marcelovi, ci aj anopyrin dame, ale zas neodpisuje, zatial...

mimika1973
23. sep 2013

@lienka_1 ahojky, a tie protilatky na trofopblast sa zistuju z krvi, ze? a ako sa presne volaju tieto protilatky?
teda ako to mas napisane v papieroch myslim... 😉
normalne teraz ani ja neviem, ci toto mame vlastne v poriadku?! 😕

lienka_1
23. sep 2013

@kacenkab Budem silno drzat palce! 🙂

stella25
23. sep 2013

@kacenkab ahoj, ja som ten istý prípad čo ty, mala som sice 3 vajka no iba jedno sa podarilo oplodnit no neprežilo do vkladu.
Určite by som šla, čo ak je jedno ale sílne?

lienka_1
23. sep 2013

@mimika1973 Pozriem doma do papierov a pisnem, co vsetko som mala blbo. Ale protilatky proti trofoblastu boli najhorsie.

kacenkab
23. sep 2013

Baby a pred vkladom treba ist na nejake predoperacne vysetrenie?

melisska
23. sep 2013

@kacenkab pred vkladom naco??? v brne ani pred opu nejdes na predoperacne 😉

kacenkab
23. sep 2013

@melisska ja len tak pre istotu sa pytam....dik

lienka_1
23. sep 2013

@gaga83 Uz aj mne sa stalo, ze mi sestricka nevedela trafit tie moje povrazy, co vidno na dialku. Ale bola to taka mlada zabka po skole a ja som mala za sebou akurat rok na onkologii ako sestricka, tak som jej davala instrukcie a do druhej ruky to uz islo hladko aj ked sa jej ruky stale triasli 😀
Ja mam v zalohe dvojku lekarov, co mi infuzku neodmietnu(aspon dufam, ze nie)
A bude ti robit abraziu sliznice, ja to mam v papieroch takto pisane, akurat, ze mi mozeme na Ivf az led bude mat mm lepsie vysledky.
A ozaj, ta baba, co mi pisala o tych intralipidoch je tehulka, akurat dnes to dala do fora. Takze nadej je tu vzdy. 🙂

kacenkab
23. sep 2013

@melisska a kukam, ze este som to doplietla, myslela som pred OPU....a nie pred vkladom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre