Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
5. jan 2010

Ahojte babulky, pozdravujem vam vsetky 🙂

Ja som dnes dostala mrchu, od zajtra zacinam stimulkovanie, tak mi prosim drzte palce...snad mi zaciatok roka prinesie stastie...Je tu este niekto kto zacina stimulku? aby som nebola sama 😅

mirinda10
5. jan 2010

orsulka tak vitaj v klube, Brno to isti sme tu vsetky take co sa nam to doma nepodarilo a v Brne asi maju zazracbu klimu tam sme tehu postupne vsetky
ja som chodila k Stelclovi je super ale tam mozes ist ku komukolvek su to vsetko odbornici, pozri ich web stranku a niekoho si vyber
ja som necakala viac ako tyzden od objednania

lahelik tak thuj thuj 🙂 🙂 🙂 🙂 nech to teraz budu dialnce ako maju byt, nezabudni nas informovat a pi vela vody

ninockaskv
5. jan 2010

taky neboj, aby bolo teraz vsetko v rovnovahe, tak sa drobcovi nic nestane a ochvilu ho budete mat vonaveho kriciaceho doma.. verim tomu 😀 😀

mirindik, aj tebe drzim palce.. tiez ti to krasne nabieha, holan je strasne zlaty aj ja som u neho bola, vraj jeden z najlepsich odbornikov na uzv hlavne na srdiecko na slovensku.. tak drzim palce.. 😉

lahlel, ja by som uz.. len my nemozme, my sa akoze mame dat najrpv do poriadku.. tak ty to cele tento rok zacnes a ja neskor naskocim na vlak.. tak posielam energiu, nech sa drobci zahniezdia 😀 😀

lenka20
5. jan 2010

caute hviezdy, dufam, ze ste do noveho roku vykrocili vsetky pravou nohou, aj ked keby sa robila v tejto teme statistika ze ako sme travili silvestra tak fakticky asi vsetky doma s nohami vylozenymi, vsak 😉 ale to je dobre, tolko tehuliek to snad nie je v ziadnej teme 😵 😵 😵 😵
dakujem za tehu a babatkovske virusy, este prskajte prskajte 😵 😵 😵 😵 MS prisla presne podla koudyho vypoctov, o par dni mam ist na kontrolu, OPU bude niekedy okolo 21-ho, uz sa to bliiiiiiiizi, tesim sa, ze sa k vam uz konecne pridam, dost bolo pauzovania, lahhelik drzim palciska nech mas krasnu urodicku a nech si tehu, o par dni ma asi predbehnes, budeme si porovnavat bruska potom 😉 inak s topu kombinaciou liekov - ja myslim, ze kludne, aj ja som dopichavala kadecim a to mi dali v repraku, ale ak si nie si ista, zacni s tym, coho mas viac a ked pojdes na kontrolu tak sa spytaj ci mozes pokracovat s tym druhym.. alebo im tam brnkni, len nie vo stvrtok, to vraj vsetci niekam idu o desiatej tam uz nebude ani nohy 😉
orsulka cau, vitaj, ty si bola heliosacka, vsak, no ja myslim, ked uz nemas poistovnou hradene pokusy tak nie je nad cim rozmyslat, v brne ta to vyjde podstatne lacnejsie a ak si bola v heliku spokojna, tak v reprofite budes nadsena, uvidis... no a vidis sama - tehulkami sa to len tak hemzi 😵 😵 😵 vsetci lekari su super, su zlati, mili, vyborni... ku komukolvek pojdes..
babiky ak sa mi nepodari zase dostat na net tak poreferuje o mne tanicka - tani, poslem sms ked bude po kontrole 😉

orsulka
5. jan 2010

mirinda....stranku som už pozerala, ale dakujem za info 🙂

lenka......dik za privitanie....ano, ja som chodila do Heliosu....a možno by som tam aj ostala, keby mi chceli urobit vklad bez PK.....ale nechcu....

lahhel.....držim place, nech vsetko ide tak ako ma......a snad aj ja ta dobehnem ... 🙂 🙂

mirinda10
5. jan 2010

lenik no pekne od teba, ze si sa ukazala, tak aj tebe moja prajeme aby sa to podarilo, takze na konci Jan budes uz mat drobcekov v brusku, super moc na teba tu budeme mysliet a silno drzkat palceky 🙂 🙂 🙂

ninockaskv ja som uz u Holana bola v 24tt a hned sme sa objednali aj na 30tt takze viem, ze je super inak mne ho sesternica odporucila a vedela som, ze je odbornik na srdiecka a to som aj potrebovala preverit u malej ed si tolko uzila ci je srdiecko ok tak ako ma byt a odpoved bola, ze ide ako svajciarske hodinky tak som spokojna

tanitta
5. jan 2010

caute kukucky...
jasne Leni budem na prijme 😵 ....koudy je jasnovidec ci co? 😀 😵 ...
Orsulka...uvidis neolutujes... napr. co zaplatis v heliku ivf v brne mas za to dva softiky😝 ... 😵 ja som tiez chodila do heliku ale proste finac je financ a vlastne som si ymslela ze helik je naj naj no mozno je ale uz nie pre nas co raz skusia repracik 😎 😉 ... koudy machac stelc.. vitouskova...su skvely vsetci...je uplne fuk ku komu...

tanitta
5. jan 2010

a tie priestory orsul 😀 😵 ... vybavenie... palzma na sale...delisa a cajik po opu.. mangel pri et....

tanitta
5. jan 2010

Lahelik... zacinaaas s lenusikom...musite nastaroovat tu vlnu konecne... 😎

takyna
5. jan 2010

Ahojte kočky 🙂

Tak sme po poradni máme 7,8 cm 🙂 , krčok je zatiaľ v poriadku, ale poklopem..., aj keď stále špekulujeme s doktorom, teda hlavne ja , na serkláži krčka preventívnej, tak sa uvidí, čo bude 19.1 máme tripláky, to bude zase stres... 😝 , ale už viem čo ma čaká, takže sa dá 😉

mikózu zatiaľ tiež nemáme, klop,klop,klop, ale robí sa mi priebežne stále výter pre istotu...

Orsulka mne osobne sa páči MUDR, Koudelka, aj keď všetci sú v Reprofite super, mne tie pravé orechové embrijká práve on vkladal 😵

Lahel, Leni budeme vás poctivo opluvať výrusíkmi , aby sme koncom roka mohli otvoriť novú témičku..... 😉 ako navrhla Juli 😵

takyna
5. jan 2010

Mudr Holan je kde doktor?

tanitta
5. jan 2010

Taky... jupi 😵 .. pocuj a co spekuluje dr s krckom?... preventivne zasit?..je na to dovod? bezdovodne zasivat...no neviem... 🙄

ninockaskv
5. jan 2010

mirinda.. tak to som rada.. ze ste v poriadku najlepsom.. este vychutanjte tych par tyzdov.. a coby dup to tu mate ..

vsetkym ostatnem zelam stastne tehulkovanie, babulam, ktore zacinaju teraz so stimulkou vela drobcov, hlavne takych, ktorym sa v brusku zapaci..

a ja sa hadam na jar uspesne pridama.. ani neviem, ci sa viac tesim alebo bojim,, ze to nepojde a budeme bojovat.. 😅

julietka
5. jan 2010

ahojki babulky 🙂 ako ste sa rozsupli zrazu to tu pekne ozilo po sviatkoch 😵

taky MUDr.Holan je predovsetkym detsky kardiolog a odbornik na prenatalnu diagnostiku, ale nie je gynekolog. Dolezite je ze je naozaj najlepsi odbornik na Slovensku v tom svojom odbore 🙂

lahelik a lenik strasne vam budeme drzat palciska a posielat tehu virusky, zatial len tak preventivne tu mate zopar dvojickovskych 🙂 🙂 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ninocka viem ze musite mat pauzu, ale uz si nepamatam dokedy..tusim si spominala pol roka? nevychadza to cca na marec? to by bolo krasne keby sme tu boli vsetky uz len tehulky, sice v marci uz postupne aj maminky a pridame sa k tanitke ktora je tu zatial tusim jedina mamina, ak nepocitam aj renusku s reprofitacikmi

julietka
5. jan 2010

ninocka ten strach je v tvojom pripade uplne odovodneny, ale ked cele tehu ti prebiehalo normalne bude urcite aj teraz, ale dolezite je aby ta viac sledovali, hlavne ku koncu a nic neodflakli a nezanedbali

taky ty len pekne papaj probiotika, a urcite sa vyhnes mykoze, prip. ak by si aj nejaku chytila tak prebehne v lahsej forme, ale take sa snad nestane 😉

ninockaskv
5. jan 2010

hej, Mudr Holan je kardiolog.. ale vraj je aj velmi dobry na UZV, vie to citat tak ako treba, to som myslela.. ked som vravela, ze patri k najlepsim.. a este aj Cunderlik

juli, hej.. pol roka.. vo februari sa chystam objednat na konzultaicu do gynfivu a v marci na ket.. a ak to nevyjde, tak chcem hned dat to brno.. kym sa mi ta moja endometrioza nezobudi.. a kym ma telo este zbytky tehu informacie 😅 .. len aby sa mrnuskovia udomacnili v brusku 😀 ratam dni, uz neviem, co si mam vymysliet.. svadbu uz mame kompletne naplanovanu, vybavenu.. vsetko bolo hotove behom dvoch mesiacov.. neviem, cim sa mam zabavit, aby som na to nemyslela, nestresovala a dostala to z hlavy..

ale velmi sa tesim, ze vy tu tak uspesne tehulkujete, uz som aj priatela uplne namotala na to brno 😅 😅 😀

taky, na mykozu skus uplne vysadit cukor a mlieko, syry, vapnik nahradit makom, riasami a orieskami.. a v pripade poterby cajovnikovy olej taka mast je v lekarni dostat, ak ti to doky dovoli

takyna
5. jan 2010

Tanit áno špekulujem, lebo pri dcére som bola zašívana tiež, nie síce preventívne ale začala som sa otvárať, a pri malom, stále bolo..., že všetko je v najlepšom poriadku a zrazu HUPS a krčok otvorený a predčasný pôrod, ja osobne si myslím, že mám oslabený krčok...
a čím vyšie štádium , tým skor sa začne otvárať..., a Juli mikóza nie je ako mikóza, u mňa to poprvé ani presne neviem, či to bola mikoza, nakolko ma nikto nevyšetril, a ked mi robili už CRW s krvy až vtedy tak bola vysoká zápalová hodnota, ale to už boli plodové blany, počas kontrakcii napadnuté....tak si vyber 😖

takyna
5. jan 2010

Mykozu ma v tehotenstve 80percent žien,ale len určité typy bacilov , pri mikoze, môžu spôsobiť nebezpečenstvo, som taká múdra ... 🙂 lebo dnes mi to doktor všetko povysvetloval ...polopatisticky 😉

ninockaskv
5. jan 2010

taky a tie triplaky.. no ja neviem, na to nie je spolah.. nam vysli zle.. boli sme aj na kotrolnych na kramaroch.. aj tie vysli zle.. aj odbe plodovej vody som odmietla

a nakoniec z pitvy z genetiky vyslo, ze maly bol uplne najviac zdravy.. ze mu absolutne nic nebolo... nebyt toho prenasania a toho, ze lekari sa na nas vyprdnu.. tak by sme ho mali tu 😠

takyna
5. jan 2010

Ja viem Ninocka, aj mne vysli zle pri prvom, a na 3 krat co ma stresovali ako sprostu, tak prislo vyjadrenie, ze vzhladom na IVFko su negativne, cize ja to neriesim, urcite si radsej dam spravit morfologicky ULZvuk ako pri malom, Triplaky urcite nebudu dobre, vzhladom na moj vek... 🙄

takyna
5. jan 2010

aj môj maly bol uplne zdravucky, zil nam 12 hodin, bohuzial skoro narodeny...a vysli na Downa pozitivne

ninockaskv
5. jan 2010

no mykoza je svinstvo.. to treba podchytit, nech to nerobi sarapatu.. ja som to mala cele tehu a nastastie nic.. ten moj krcok nie a nie sa otvarat.. nic ako beton 😅

tak nech na teba doky dava riadny pozor.. 😀

takyna
5. jan 2010

Diky Ninocka hádam dozrie na nás 🙂

ninockaskv
5. jan 2010

jej, ako si piseme na preskacku.. 😀

jo, aj my sme to uhrali na morfologicky.. u holana a cunderlika a este v gynfive .. vsetko bolo v poho..

a teba budu aj nutit ist na odber plodovej vody, nie? neboj, teraz bude vsetko v poriadku, vas malus na vas da teraz pozor.. 😔a dotiahnete do uspesneho konca!!!

no, to boli teda stresy.. keby som bola tusila, ze aj horsie bude ako zle vysledky z triplov.. 😠 😅

takyna
5. jan 2010

Nie nebudu ma nutit, s doktorom sme dohodnuty, ze by to muselo byt skutocne nevyhnutne aby som to musela absolvovat...

mircalla
5. jan 2010

ahojte - lenka a lahhel, drzim palce, mate to za par...

orsulka - suhlasim so vsetkym, co tu bolo napisane a doktori su tam vsetci skveli, je to jedno. cakat na konzlataciu budes mat 7-10, ani nie

takyna krasne miery....

lahhel
autor
5. jan 2010

Lenuska, tak sa velmi tesim, ze budeme stimulkovat spolu a drzat si palceky a verit, ze januar bude ten pravy..
A ty kedy presne zacinas? A co budes brat a aku davku?

A dakujeme za vsetky tehu virusiky a podporu, urcite sa nam to bude len a len hodit 🙂

mircalla
5. jan 2010

a ja som sa sekla, mimi nema 2.58cm ale 2.8cm....teraz si to citam

avaka
5. jan 2010

Ahojte 🙂
Mircalla,to je jedno 2,58 ci 2,8 -krasny drobcek uz 😵 a veru pomaly budes koncit 1.trimester 🙂
Taky,a Tvoje babatko uz je veru riadne velke 😵 Som rada,ze je vsetko v poriadku,no a s tym krckom tazko,ved uvidis ako sa s dr.dohodnete...Inak mne ani raz v tehu nerobili stery na mykozu... 😕 neviem,ci mi teraz budu,v pondelok mam poradnu..
Lahhel,Leni moc Vam drzim palce na uspesnu stimulku a posielam virusiky,uz take zrele... 😵 - 😵 - 😵 - 😵 - 😵 - 😵 - 😵 - 😵 - 😵 - 😵 - 😵
A Lenka aka zaneprazdnena furt,uz aj asistentku Tanicku si zadovazila.. 😀 ,no ale aspon ze nam das vediet... 😉 sme na Teba zvedave vsetky
Orsulka,ahoj,kocky maju pravdu,koho si vyberies,urcite budes spokojna,ved vidis tie uspechy,nie? 😵
Juli,takze Ty uz si pripravena.. 🙂 V podstate aj ja-vecicky konecne pozehlene,este sa nieco najde,ale to staci aj potom...Postielku som prave objednala z netu no a kocik nemame stale... 😖 to som zvedava,aky nakoniec kupime..Veru mas pravdu najvyssi cas,vo februarovkach sa uz rodi,tiez tam obcas kuknem 🙂

julietka
5. jan 2010

avusik a aku postielku a kde si objednala, lebo ani my nemame postielky este..
a kociarik? mas aspon nejakeho favorita? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre