Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
9. okt 2013

@schatje6 super, gratulujem...ja idem v piatok na kontrolu....drzim palce pri odbere ....a brala si len merional?

nelly3
9. okt 2013

@buba08
myslim, ze ano

nelly3
9. okt 2013

@schatje6
super a akej velkosti?

vlasatica
9. okt 2013

ahojte mozte mi poradit. dnes som mala odber. Mam predpisane lieky a jexen z nich je aspirin. To sa nedava na prechladnutie ? lebo este na konzultacii spominal doky anopirin. no a vsimla som si to az po prichode domov.

bubo780
9. okt 2013

@buba08 no, prave som tie starsie prispevky docitala.. dokelu, nas to caka najskor v januari.. :(

buba08
9. okt 2013

@bubo780 ani my nepojdeme skor ako na jar☹, myslim, ze nam to nepreplatia pokial to naozaj bude tak ako baby pisali :-/

bubo780
9. okt 2013

@buba08 no super.. :( my sme chceli stihnut jeden pokus este tento rok, vychadzalo by to na november.. ale manzel bude musiet brat atb, lebo mu na zaklade vysokeho PH v spg zistili zapal.. a v decembri uz ist nechceme, tak sme to chceli presunut na januar.. aj by sme nieco este dosetrili, lebo ja som momentalne bez prace.. hm, tak do konca roka musim najst nejaku pracu a dufat, ze to v tych poistovniach dopadne dobre v nas prospech..

sarasota
9. okt 2013

@ria191 ahoj bola som mimo domova . Sono bude az v stredu takze cakaaaaaaaaaaaaaaam a verim ze bude vsetko v poriadku.Asi 4 dni uz mam tehu. nevolnosti a bohvie co to nieje. 😝 Musim docitat zameskane velmi vela ste toho popisali 😉

buba08
9. okt 2013

@bubo780 hm, je to hrozne ☹, ja musism brat dlhodobo prednison, tak preto to musime cele posunut a momentalne uz 2 tyzdne bojujem s prieduskami, kaslem jak tuberak, nic nepomaha ☹, mm bol vcera na rontgene, takze tiez nie dobre na spermijky a zaroven berie 2 druhy liekov na bolesti krizov, takze sa to cele posunulo aj nasm, do kelu, uz ma to nebavi, uz cakame 6 rokov a babo furt nikde ☹

buba08
9. okt 2013

@bubo780 vy ako dlho bojujete?

bubo780
9. okt 2013

tak, dievcence, nase prve IVF sa necakane odklada az na buduci rok.. :( hlavne ze som sa vcera s Marekom dohodla na konzultacke.. na vlastnu past sme patrali po pricine vysokeho PH pri spg, a dnes nasli manzelovi zapal - takze atb su iste.. v zavere spg bolo napisane, ze za zle vysledky fragmentacie DNA moze oxid stres a blizsie nespecifikovany zapal alebo bakteria.. urolog nam povedal, ze vysoke PH je ta najnepodstatnejsia vec pri spg, nech sa tym netrapime.. ale my sme sa trapili a takto to dopadlo.. fakt si clovek musi vsetko vybavovat sam.. :( kurnik.. a teraz do toho este pototo aj to v tych poistovniach.. ak nieco zistite, alebo niektore idete teraz na IVF a budete davat refundovat, dajte vediet, ako ste dopadli.. drzim vam vsetkym palce.. budem vas nadalej sledovat a nasavat info, a vy nasetrite dost tehu virusikov, aby sme mi ich potom pohli posielat.. ja idem setrit sily, nervy a peniazky.. budu to tazke mesiace, kedze ja som momentalne bez prace.. :( keby aspon tu sa mi podarilo do konca roka najst..

bubo780
9. okt 2013

@buba08 no, tiez toho mate dost.. my budeme mat v sobotu 10.12. jedenaste vyrocie sobasa, spolu sme 16 rokov a o babo sa snazime doost dlho.. ale tak naozaj intenzivne tri roky.. na IUI ani na IVF sme este neboli, lebo vzdy bolo vsetko OK a kazdy vravel, ze to chce cas.. no, a tu to mas - spg katastrofalny, takze ziadny zazrak sa asi konat nebude.. zostava nam IFV, a pri nasej dg jedine asi ISCI.. alebo dokonca PISCI..

schatje6
9. okt 2013

@lusipe dakujem, clostylbegyt+merional
@nelly3 15-24mm
tak snad dobre...

bergalm
9. okt 2013

@isabellaa ano dve

bergalm
9. okt 2013

@jalaura ja som to podala 1.10.tak som zvedava mne to revizna lekarka zobrala este to pozerala a povedala,ze by to malo byt o.k myslim tie papiere ako sa refundovali po starom

ikuska
9. okt 2013

@vlasatica ahoj, mne to tiez tak napisal a je to jedno a to iste. Ja uzivam anopyrin 100.

nelly3
9. okt 2013

@bergalm
a ty mas doveru ci vseobecnu? ja si myslim, ze v pohode to preplatia. daj nam potom vediet.

bergalm
9. okt 2013

@nelly3 ja mam vseob.zdr.poistovnu a vykon mi robili 26.9. myslis ,ze spadam este do toho datumu po starom?

buba08
9. okt 2013

@bubo780 no my sme mali 8 vyrocie sobasa a snazime sa 6 rokov, mame za sebou 3x IUI a 1x IVF

vlasatica
9. okt 2013

@ikuska dakujem. Doma mam anopyrin ale iba 30 mg. to mi predpisovala este moja gynda tu na sk

nelly3
9. okt 2013

@bergalm
hmm ja vobec neviem ako to bude, ale dufam, ze to bude tak ako predtym.

bergalm
9. okt 2013

@nelly3 no tak to dufam 😕

ikuska
9. okt 2013

@vlasatica tak to neviem ci staci, ale kludne napis do centra a oni ti poradia 🙂

vlasatica
9. okt 2013

zajtra budem volat ohladom vajok tak sa na to hned teda opytam.

vlasatica
9. okt 2013

ikuska Zajtra budem volat ohladom vajok tak sa na to hned teda opytam.

gaga83
9. okt 2013

@vlasatica anopyrin kupis i bez receptu, aj tak poistovna len par centov preplaca.

vlasatica
9. okt 2013

@gaga83
@ikuska dievcence a neviete mi povedat ako dlho ma bude boliet celt spodok brucha? asi my vycucli aj mozog 😉 Nechcem robit zase poplach, aj trosku krvacam.

ikuska
9. okt 2013

@vlasatica ja som krvacala len trosku a spodok ma nebol, pi vela tekutin a hlavne oddychuj. 🙂

bubo780
9. okt 2013

@buba08 tak to je uz najvyssi cas, aby sa zadarilo.. obdivujem vsetky baby, co su tu - maju dost svojich problemov a aj napriek tomu radia, podporuju, dodavaju nadej a silu.. ale ako sa hovori, v nudzi poznas priatela.. nas sa to tyka zatial len kratko a neskutocne sa bojim vsetkeho.. nervy tiez neskutocne.. preto drzim vsetkym palce, kazda jedna z nas si zasluzi ten maly vonavy batoztek.. nevravim, ze dievcata, ktorym sa to postasti bez problemov a prirodzene, ze si to nevazia, ale.. az ked o nieco clovek bojuje, az vtedy pozna cenu a hodnotu..

gaga83
9. okt 2013

@vlasatica no mna bolelo po opu este 1 den dost a ten dalsi uz to bolo lepsie. Spinit mozes to je normalne. Hlavne vela pi ale nie cistu vodu, acytko, mineralky, bielkoviny. Drz sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre