Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
29. okt 2013

@monikak1 No odporučil nám jedno kvôli môjmu relatívne "nízkemu veku" a ešte vysvetloval hroziace riziká viacpočetného tehotenstva, tak sme sa nakoniec rozhodli vložiť len jedno. Snáď sme sa dobre rozhodli 😒

nelly3
29. okt 2013

@tlucka
urcite ano, ja som mala 5 vkladov po dve a nic a naposledy 1 vlozene HB1, ktore sa aj uchytilo, len to neskoncilo dobre.

monikak1
29. okt 2013

@tlucka tiež v tomto dôverujem lekárom a nechávam si poradiť, dobre si spravila 🙂 🙂 🙂 a ten kočík, veď to by bol prúser keby nemôžeš kúpiť vysnívaný 😀 😀 😀

tlucka
29. okt 2013

@monikak1 Ja som tiež stresovala, to je normálne, ale veď sa ti pekne vyvíjali, tak to bude v poriadku. Tešíme sa na tvoje správičky. A koľko chceš vkladať ty?

nelly3
29. okt 2013

@falin dakujem moc za cetrotide 😉

monikak1
29. okt 2013

@tlucka presne ako ty 😉 , som nalomená na dve, ale nechám si poradiť. Závisí od kvality drobčekov a od toho čo lekár povie.

tlucka
29. okt 2013

@nelly3 Čo z toho vyplýva? Že menej je niekedy viac... 😀 😀 Teraz to bude posledné a úspešné 😉

nelly3
29. okt 2013

@tlucka
musi to byt, ja uz potrebujem mat klud, ist na matersku a uzivat si to aspon 3 roky 😵 nie som narocna 🙂

kama2
29. okt 2013

@nelly3 ahoj,mam vseobecnu,tak uvidim ake vyjadrenie mi pride

tlucka
29. okt 2013

@nelly3 Musí sa to podariť každej z nás.. Skôr alebo neskôr, ale určite sa podarí 😀 😀 Aj ja sa už teším na materskú, moje kamošky už s kočíkovaním čakajú len na mňa 😀 😀 😀 😀

tlucka
29. okt 2013

@monikak1 Ja som tam išla s tým, že dáme dve, ale je fakt dobré nechať si asi odporučiť od lekára.

sona_fit
29. okt 2013

@tlucka
No vytaj, už sme sa Ťa nevedeli dočkať 🙂 Verím že to spolu dosiahneme do úspešného konca 🙂 vďaka za info ohľadom platenia, uvidím ako Monika zajtra, potom možno napíšem dokímu 😉
Ja sa dneska cítim akože už už dostanem mesiaciky, dúfam len že to je tými hormónmi.
Ja som sa tiež bála toho tehulkovania s dvojicami v mojom veku, radšej 4x po sebe, tphuj, tphuj, nech to nezakrikneme 😉

tlucka
29. okt 2013

@sona_fit Jasné že to všetky tri dotiahneme do úspešného konca 😀 Neboj, žiadna mrcha nebude, na 9 mesiacov máš pokoj 😉 Mňa to brucho bolí stále, doktor dnes hovoril, že mám ešte dosť zväčšené vaječníky. Takže preto som mala tie bolesti. Ale kvôli bambulke všetko vytrpím 😉

mirkakn1
29. okt 2013

@nelly3 tak to ti zavidim, ja furt. na slovensku som mala vysoke davky hormonov, tak som sa z toho dostavala skoro dva roky, som bola cela naliata, aj teraz mam brucho jak v 5 mesiaci 🙂

lienka_1
29. okt 2013

@gerdusha Ja som mala KET mesiac po IVF. Teda mesiac pauza a dalsi cyklus, kedze som od poslednej infuzie mala menej ako 8 tyzdnovy rozdiel, tak mi dali infuzku v den vkladu(KET).

lienka_1
29. okt 2013

Zeny, tak trosku od temy, ale ja na tu prihodicku stale myslim 🙂 🙂 🙂 Vcera som si kupila nove teplaky. Take, co nemaju pevnu gumicku, ale pas, co sa sklada na polovicu. Ked som si ich doma skusala, tak som to vysukala az pod prsia a hovorim muzovi, ze to preto som si ich kupila, aby dobre sadli na tehu brusko. Hodil na mna taky uzasne krasny usmev, plny istoty, ze to nabuduce uz urcite vyjde. To sa bojuje, ked mate po boku takuto istotu 🙂 🙂 🙂 🙂

speranza1
30. okt 2013

@lienka_1 ja si takto kupujem veci cca 2-3 roky...ze co ked budem tehu 😀 😀 😀 😀

amali
30. okt 2013

@melisska ahojky,tak som v nem. až do porodu cisarskym,chlapci su v poriadku vahu maju už cez 2200,ešte tyžden do začiatku 9.mesiaca,držte pršteky-myslím na vás

gaga83
30. okt 2013

@amali držím palčeky nech všetko dobre dopadne 🙂

falin
30. okt 2013

@mirkakn1 aj ja ti dakujem 🙂 , jaj snad este naberieme silu, ale ked ten cas tak strasne leti a rozky pribudaju 😝

falin
30. okt 2013

@nelly3 - rado sa stalo a aj ja ti dakujem. A som rada ze sme sa stretli 🙂 , si velmi mila 😉 . Verim ze tentoraz bude pekne vajka. Drzim palce

chloe77
30. okt 2013

Ahojte dievcata prosiiiim Vas strasne o radu chodim tiez do brna ako samoplatca a snazim sa otehotniet ale prosim o radu potrebujem zmenit gynekologa v BA. Viete mi poradit??? Takeho ktory bude vediet citlivo reagovat v pripade diagnozy neplodnost a bude sa snazit pomoct s vecami s tym suvisiacimi napr. lieky pripadne PN po transfere alebo volno ked idem do Brna? 😢 Viete mi odporucit je mi jedno ci zena ci muz. Velka vdaka vam dievcata a prajem co najrychlejsie to po com tak dlho tuzime.. 😵

lienka_1
30. okt 2013

@speranza1 Ja som tie teplaky iba omrkla a hodila do nakupneho kosika. Skusala som ich az doma. Vobec som nemala ten umysel, ze na tehu brusko. To az ked som ich na seba natiahla, poriadne vypucila ten moj tuk tak skoro na 5. mesiac 😀 😀 😀 , to vtedy ma napadlo zahlasit, ze to na tehu brusko. Ja mam tolko tuku na bruchu, ze ja vyzeram polotehotno uz dlhsiu dobu 😀 😀 😕 🙄 😠

gaga83
30. okt 2013

@lienka_1 nič si stoho nerob aj ja tak vyzerám, na 4 mesiac určite 😝 😝

mirkakn1
30. okt 2013

@lienka_1 ja tiez dak vyzeram 😉

lusipe
30. okt 2013

@tlucka
@monikak1 dievcata, mooooc vam drzim palceky.... 😉

mirkakn1
30. okt 2013

@falin to hej, ja som tiez bola stale nervozna, kedy ideme na dalsi pokus, ja som bola na ivf len raz a teraz druhykrat, su tomu dva a pol roka. strasne dlha doba, neboli peniazky. muza do toho musim trosku nenapadne tlacit, uz je presvedceny, ze super bude vsetko vyjde, ale musela som ho dlhsie presviedcat, stale veril, ze sa to podari prirodzene. takze uplne chapem, to s tym vekom. 😒

lienka_1
30. okt 2013

@gaga83
@mirkakn1 Mam kamosku s ktorou si vzdy k teme nasej "tazkej" vahy povieme, ze, ved blahobyt treba predsa ukazat 😀 😀 😀

gaga83
30. okt 2013

@lienka_1 ja tiež ako som sa vydala tak som pekne pribrala a každému poviem na otázku či som tehotná, že nie mám sa dobre veď to na mne nevidno 😀 😀 😀

gaga83
30. okt 2013

@yanka1 a ty ako moja?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre