Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

buba08
31. okt 2013

@vlasatica dufam, ze to nebude mimomaternicove. V akej nemocke lezis? Ked je personal zly, tak to na psychike neprida, ale kasli na nich a dodavaj babatenku pozitivnu energy, drzim palce.

buba08
31. okt 2013

@melisska mnam, hned by som si dala jesienku alebo piknik, ale nemozem, mam alergiu na mlieko a vsetko z neho, tak si dajte s Janickom aj za mna 🙂

melisska
31. okt 2013

@buba08 😉

speranza1
31. okt 2013

@lusipe dakujem pekne 😵 ...som si ista ze vajka budu krasne 😵 😵 😵
@maxag ako ti vysiel UTZ? sliznica je OK? kolko si mala folikov?

argenti
31. okt 2013

@maxag Držím palce, aby sa zadarilo. A kolky den ti vyšlo OPU?

maxag
31. okt 2013

@speranza1 6 kuskov , 2 take zrele, sliznica este nic moc, ale bolo to vraj este skoro, bola som tam v utorok a opu dali az na nedelu, vraj to spravil clostylbegyt, lebo este v pondelko som brala posaledny, tak uvidime

vlasatica
31. okt 2013

@buba08 je to tu hrozne clovek sa stazuje a oni ta iba obchadzaju. vsak hadam nejako bude.len lezat a lezat. nic proti slabemu krvacaniu. ja uz neviem ako jej mam visvetlit na rannej vizite ze proste preto je ta vlozka cista.lebo ani pri menzese cez noc nekrvacam a tiez ju mam cistu pokial.nespravim par pohybov.tak to jednoducho zo mna nejde. a ked vidi ze mam rano vlozku cistu tak nic neriesi a darmo sa mozem cely den stazovat ze je to horsie.nikto nic. este aj na vecernej vizite som sa stazovala a nic nikto o mna ani nezakopne. koleginku v 8tt obskakuju a ja tu trpim.

maxag
31. okt 2013

@argenti 13 den

maxag
31. okt 2013

@argenti a dakujem, som zvedava ako to dopadne na prvom som mala 5 vajicok, ale oplodnili sa len dve, z toho bolo jedno pomalsie, dali sme vlozit obe a nic, dufam, ze ostane nieco aj na zamrazenie, Koudelka povedal, ze z toho urcite nieco spravia, tak som zvedava

tlucka
31. okt 2013

@vlasatica kde si v nemocnici?

speranza1
31. okt 2013

@maxag kraaasny pocet.... aj my mavame 5-7 kuskov ..iba raz sme mali 3 vajka.... a na sliznicu skus papat chilly..alebo kajenské korenie, popripade si dajte poharik cerveneho vinka na vecer s mm a sliznica bude urcite kraaasna 🙂 🙂

maxag
31. okt 2013

@speranza1 asi dam vinko, chilli velmi nemusim, jedine nejake v tabletovej forme 🙂 jem aj Femibion este naviac, ja som rada, ze 6 kuskov, lebo mam aj nizku ovarialnu zasobu, este mam aj folik aj bez stimulky, ale uz nie na dlho, ma nizke AMH len 0,4 a to mam 28 rokov, snad to vypali ako ma

argenti
31. okt 2013

@maxag Ja chodím Koudelkovi a na UTZ idem v sobotu, som zvedava kto bude mať službu. Ale vraj su tam všetci zlatí a ochotni.

speranza1
31. okt 2013

@maxag a aku si mala stimulku?

maxag
31. okt 2013

@argenti ja ma Stelcla, ale aj Koudelka bol zlaty, drzim palce, nech tam toho objavite pozehnane 🙂

maxag
31. okt 2013

@speranza1 clostilbegyt 1-1-1 a 3 ampulky Merional, tera uz picham aj Orgalutran

speranza1
31. okt 2013

@maxag ja mam clostil 1-1-1 a 2xmerional..uvidim k comu sa dopracujem ja 😀 😀 😀

argenti
31. okt 2013

@speranza1 Tak to červené vinko je dobrý tip😀😀 preventivne si ho dám aj ja, len neviem ci to nebude vadit ked uzivam clostil. Ale nevadí zostane na sobotu prip. nedelu,no nie😉

argenti
31. okt 2013

@maxag Dakujem, dúfam že sa bude pozerat poriadne😀

speranza1
31. okt 2013

@argenti tak poharik... nie je na skodu....aj ja si ho dam.... a myslim si ze ti urobi len dobre🙂....

mianpa
31. okt 2013

Ahojte vidim ze ste tu vela chodili najprv do BA a potom do brna, chcem sa opytat ked ste boli samoplatci kolko to cele stalo? Alebo ked ste si aj davali preplacat poistovnou ako to prebieha? Kamaratka bola dva krat v BA ze im to hradila poistovna a ten treti by chcela ist do brna no nevie ako to tam prebieha co ma urobit ked si to chce dat preplatit od poistovne. Budem povdacna za kazdu radu . Dakujem

argenti
31. okt 2013

@speranza1 Kde ste si kupovali ten Merional v lekarni v Brně alebo na Slovensku?

maxag
31. okt 2013

@argenti ja v TT

maxag
31. okt 2013

@mianpa Ahoj no na toto Ti teraz asi nikto neodpovie, menil sa zakon k 1.10, kde je uvedene, ze nebudu preplacat IVF mimo SR, ale na poistovni este ani netusia ako to budu robit, asi treba pockat, co sa podari nam, co uz sme v procese, len za mna aj keby to nepreplatili, tak jednoznacne Brno, uz len kvoli tomu pristupu

speranza1
31. okt 2013

@argenti v lekarni na SVK s CR receptom (samoplatci)

argenti
31. okt 2013

@maxag a kolko to vyšlo? Je to lacnejšie v CR alebo SR?

mianpa
31. okt 2013

@maxag ja myslim ze tie co uz su v procese to este preplacat budu len uz tim co vstupia do procesu po 1.10 to uz nepreplatia, uvidime oni idu az 11.11. Na prvu konzultaciu tak sa uvidi

gaga83
31. okt 2013

@speranza1 ahoj to kajanske korenie , chilli papricky sa da kde zohnat? Dnes som bola na sono a mam nizku sliznicu 6,5 mm a potrebujem aby bola 7mm minimalne aby som mohla ist na Ket. Do stvrtka musim nieco s nou spravit.

speranza1
31. okt 2013

@gaga83 chili sa da kupit aj v tabletach v lekarni a kajanske korenie...je korenie... medzi koreninami🙂 a do stvrtka do 07.11??? tak to budes mat prekrasnu sliznicu... len papaj trosku pikantnejsie veci a daj si cervene vinko s mm 😉 a hlavne sa nalad tak, ze si predstavuj ako sa ti krasne prekrvuje sliznica a ako ti rastie.... a dam na to jed ze budes mat nadhernu sliznicu..daj mi potom vediet 😉

gaga83
31. okt 2013

@speranza1 dakujem urcite skusim to vinko a to korenie;);) a do toho 7.11 dufam ze porastie;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre