Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ikuska
15. nov 2013

@sally2401 gratulujem, krasne testiky, chod k svojmu.dokymu na krv nech to mas specatene 🙂 a o dva tyzdne na utz 🙂 tfuj tfuj tfuj nech to dobre dopadne ...

kako23
15. nov 2013

@buba08 to je strašné títo lekári....včera sme sa tu so zibi poriadne rozčulovali nad nimi. Určite si to daj zobrať keď tak aj kompletný vit. D. Uvidíš aká bude hodnota a podľa toho začni brať...podľa mňa to nebude ovplyvňovať rast AMH, podľa mňa to dvíha len vtedy keď je výrazné znížená tá hodnota AMH...ale to sú len moje dohady. v každom prípade Ti závidím obvodnú lekárku, ktorá Ti vie zobrať D. super 🙂 🙂 🙂

sally2401
15. nov 2013

@gaga83 a vkladali ti 2? keď tak skoro máš // 🙂

gaga83
15. nov 2013

@sally2401 ano 2 sme davali HB1, FHB1. Ty sa ako cítiš?

buba08
15. nov 2013

@kako23 ano, citala som vas
prave som volala ohladom vysledkov D-cka, tak vraj je v norme, ale ako som uz pisala nebrala mi D3 ale klasicke d-cko. mam d3 uz kupenu, tak nebudem to brat kazdy den, ale asi len 2-3x do tyzdna, tak som sa rozhodla

gaga83
15. nov 2013

@speranza1 nešvi maaaaaaaaaaaaaa, veď si len pár dní po vklade. Takže toto nechcem počuť flek ti držím hneď za mnou vo vláčiku 😀 😀 😀 😀

sally2401
15. nov 2013

@gaga83 tak to preto tak skoro pozitívny test, sem tam ma bolí brucho, trocha prsia ale na tých nejaký výrazné zmeny nepociťujem, minulý víkend som celý špinila, ešte aj 2 dni v týždni ráno, a v noci, a inak necítim nič....., a ty?

speranza1
15. nov 2013

@gaga83 🙂 dakujem

speranza1
15. nov 2013

@sally2401 a tebe kolko vkladali? akej kvality?

gaga83
15. nov 2013

@sally2401 ja mám viac priznakov ako píšu knihy 😀 😀 😀 U mňa klasika ako vždy písala som o včera večer čo mi je všetkooo 😝 😝 😝 . Niekto nevie pár mesiacov že je tehu a ja si to od začiatku "užívam""

bibi24
15. nov 2013

@speranza1 6 je stastne cislo 😉 aj u mna sestka zabrala 😀 Hrooozne silno drzim palce!!!! Co zvysne embryjka?

andrejta
15. nov 2013

@kako23
@zibi ahojte, prepáčte, že vám vstupujem do debaty, ale z vlastnej skúsenosti aj z okolia môžem potvrdiť, že D-čka nie je nikdy dosť, hlavne teraz v zime. my doma (okrem malého) užívame 5000 IU déčka denne a aj tak sme ledva okolo spodnej hranice referenčných hodnôt. držím silno palce, tiež som si tým prešla

jalaura
15. nov 2013

@buba08 daj vediet potom ak odoopadli vysledky

jalaura
15. nov 2013

@kako23 no ja som mala hematom a ten mi bohuzial ukoncil tehu. BOla som u gynekologa a ten ma poslal k super hematologicke - Dr. Drakulova...Ta nechcela odo mna ani listok ani nic...len som povedala co sa stalo a ze potrebujem vysetrenie krvi a spravila mi aj geneticke vysetrenie krvi - sama od seba.... strasne zlata doktorka. Tak ak by si chcela a si z BA objednaj sa k nej...ja som jej najskor pisala mail a na zaklade toho sme sa dohodli na termin

Dakujem za info ohladom toho mlieka - budem to tak brat.

sally2401
15. nov 2013

@speranza1 mne iba jedno, EB/1

speranza1
15. nov 2013

@sally2401 verila som, ze ti KETko vyjde....mas prekrasne testiky... gratulujem a velmi drzim palce, nech Vam to dopadne vsetko na 1s*....budem Vam aj nadalej drzat paluchy..velmi prevelmi

sally2401
15. nov 2013

@speranza1 ďakujem moja, nech bože dá a nech to dobre dopadne.... 😉

mirkakn1
15. nov 2013

@argenti ty si ako dopadla moja?

speranza1
15. nov 2013

@mirkakn1 @argenti nebola na ET... pretoze s im embryjko dalej nevyvyjalo... ☹ ..bude pokracovat v roku 2014 a ty si na tom ako?

buba08
15. nov 2013

@jalaura volala som dr, a povedala, ze d-cko je v norme, ale nerobila to d3, kedze ho uz mam kupene, nebudem ho brat kazdy den, ale len 2-3x do tyzdna

yanka1
15. nov 2013

@gaga83 ahoj, drobci su zatial v norme, vcera na 2 den po OPU mame 1 x 4 bunk., 4x3 bunk. a 12x2bunk.
tak dufam, ze sa aj tie malinke rozbehnu ... a potom pojdem tiez pohladat nejake tehu gate : )))

yanka1
15. nov 2013

@kako23 ahoj .. neskusala si na to nizke AMH vceliu matersku kasicku ? ... tu to kockam pomohlo takmer strojnasobit hodnotu ... asi mesiac dozadu tu bola taka intenzivnejsia debata o nej ... treba si kupit taku silnejsiu, od Walmarku je taka 20 dnova kura v sklenenych ampulkach, 1500 jednotiek , stoji cca 20 eur ...
vola sa to Royal jelly bio 1500 ... skus si to mrknut 😉

yanka1
15. nov 2013

@bergalm neboj sa, o chvilu to vsetko vybehas ... horsie je, ked som ani tehu neni a vyzeram tak 🙂

bergalm
15. nov 2013

@sally2401 gratulujem aj ja

mirkakn1
15. nov 2013

@speranza1 ja tak ako argenti, zo 4 vajok, sa oplodnilo najprv jedno, potom sa na druhy den zobudilo druhe, svitla nadej a na treti den sa jedno zastavilo vo vyvoji a potom aj druhe, cize nedoslo k et. mm mal strasne zly spermiogram, aj ked bral vitaminy, takze tiez az na buduci rok ideme opat do toho 😒

kako23
15. nov 2013

@andrejta vďaka za info. musím už nejakého lekára dokopať, aby mi to D konečne niekto vyšetril. Nechcem si to dávať bez vyšetrenia, aby to ešte náhodou neuškodilo.ďakujeme 🙂

kako23
15. nov 2013

@jalaura tak to je vynikajúce, že si natrafila na takú výbornú doktorku. ja nie som z BA ale z BB, skúsim ešte pootravovať nejakých lekárov, aby mi zobrali to D a uvidím, že čo. aj sa teraz niekedy chystáš na IVF alebo na KET? držím palčeky 🙂

andrejta
15. nov 2013

@kako23 to ti môže vrámci krvného obrazu urobiť aj obvoďák, mám silný pocit, že to prepláca poisťovňa. Ak sa ťa bude pýtať, že načo to chceš, tak povedz, že užívaš déčko a chceš vedieť, aký to má efekt alebo si dačo vymysli 😀

kako23
15. nov 2013

@buba08 super, to je výborné, že to máš v poriadku....určite bude aj D3 v poriadku keď máš kompletne celé D v poriadku. Jasne ber to, veď teraz v zime bude toho D určite pomenej. klikla som na Tvoj fotobolg a si v skupine psíčkari...máš psíka? 🙂 my máme dvoch bišónov, to je radosť 🙂

kako23
15. nov 2013

@andrejta pravze obvodacka mi povedala, ze ona to zobrat nevie.brala mi krvny obraz ale toto nie.skusim to este u gynekologa.zatial sa mi kazdy lekar len vyhovaral... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre