Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miskanr1
26. nov 2013

@jjajka No takto sa aspoň podporíme aj ked sa osobne nepoznáme, ale riešime rovnaký problém tak je fajn mať niekoho kto absolvuje to čo ja. 🙂 ja mám termín v sobotu ráno o 8 na odber. 🙂

mimika1973
26. nov 2013

@melisska milacik malicky zlatunky, urcite Vam robi velku radost! 😵 😵

melisska
26. nov 2013

@mimika1973 robí moja 🙂 😵

amali
26. nov 2013

@zoji79 dakujeme 😉

jjajka
26. nov 2013

Ahojte,
tak som bola na utz, dnes 7. den cyklu mame 2 dominantne folikuli velkost 11mm (beriem len clostil 1-0-1). Sliznica je zatial nizka 2-3mm, ale vraj este dorastie, tak uvidime. Asi by som mala toho vina pit viac, ale snad to este dobehne, ved ta je dolezita az pri vklade a ten bude aj za 10 dni, no nie??? Aka by mala byt vlastne velka???

lienka64
26. nov 2013

@zoji79 ahoj, ďakujem pekne za privítanie 😉 s tým prvým šupom to bude asi otázne... už dnes ráno som sa vyplakala...asi tak od 4-tého dňa ma pobolievali prsia, a od dnešnej noci - 6.deň od vkladu bolesti pominuli...takže sa mi vidí, že z toho asi nič nebude ☹ veď keď ma už raz začali prsia bolieť, tak by sa tá bolesť mala podľa mňa stupňovať, a nie ustúpiť...takže asi tak
a ty? ako si na tom ty? v akom si štádiu? 🙂 stimulka? čakateľka? maminka???

tinka9075
26. nov 2013

@lienka64 ahoj musíš verit mna nebolelo nič a tehu som bola 🙂 🙂 kto ti robil vklad Štelcl?ja mám od neho dvojičky na prvý šup 🙂 🙂

lienka64
26. nov 2013

@tinka9075 ahoj 🙂 áno, ja viem že máš dvojičky, ja ťa tu sledujem 😉 áno, vklad mi robil Štelcl, a bol naozaj zlatý... ja viem, že nie všetky máme bolesti ( aj kámoška, ktorá už má malú tvrdí, že tiež vôbec, ale vôbec nič necítila...) len to sledovanie sa a čakanie ma asi zničí...ale nejako to už vydržím 🙂 🙂 a ďakujem za podporu 🙂

monikak1
26. nov 2013

@jjajka ahooooj ale nás je 😉 sa nám bude lahšie bojovať 😉 😉 😉 držím palčeky a píšeme 😉

monikak1
26. nov 2013

@melisska ahoj melisska, kukala som práve album boooože drobček je nadherný 😵 😵 😵, rastie Vám do krásy 😉

tinka9075
26. nov 2013

@lienka64 ja som sa celé tehu cítila akoby som ani tehu nebola len som dávila každý deň až do pôrodu 🙂 🙂 Štelcl je v pohode ja som bola rada že mi iui robil práve on 🙂 🙂 to čakanie je najhoršie my sme v tom čase prerábali dom ja som aj s fúrikom chodila a na tehu som nejak nemyslela ale ja som verila že sa podarí s tým som aj do centra šla že ja odtiaľ tehotná odídem 🙂 🙂

jalaura
26. nov 2013

@jjajka @miskanr1 @lusipe @monikak1
no tak to dotiahneme spolu aj do vytazneho konca, co poviete?
Ja som tiez chcela len clostyl ale potom som dala ale len 3 ampulky merionalu takze som rada ze to nebolo viac...ved som iba cez clostyl mala 4 dominantne...takze super. Len som sa zlakla toho ze prvy krat mi vybrali a oplodnili 7 a len jedno jedine prezilo .... tak som si dala 3x merional nech je radsej viac...aj ked nabuduci si dam asi uz len clostyl
tak baby zajtra drzte palce - idem na to hned rano....potom dam vediet

monikak1
26. nov 2013

@jalaura držkaj sa zajtra a potom sa ozvi, čakáááááme 😉

jjajka
26. nov 2013

@jalaura jasne, zajtra budem netrpezlivo cakat na spravy 🙂 A v ktore dni si davala ten merional, az po utz? Lebo mne tiez doktorka spominala, ze ked clostil nebude stacit dopichneme.

melisska
26. nov 2013

@monikak1 ďakujeme 🙂
@tinka9075 kojim aneviem či to drobcekovi stačí, je spokojný len občas chce viac papat 🙂 nemám váhu tak som občas nespokojná, ale cika láka dosť, tak je to vporiadku 🙂 vy sa ako drzkate ?

yanka1
26. nov 2013

@lienka64 ahoj lienocka, hej, ja som veru uz testla ☹ tiez som sa bala bieleho testu, ale moja neuveritelna netrpezlivost opat raz zvitazila 😒 pokial co len trosku vydrzis, netestuj zbytocne skoro ... drzim palce aby to bolo u teba pozitivne .... ja som zajtra 10 den po ET, skusim asi opat ...

miskanr1
26. nov 2013

@jalaura no urcite ti drzim palce zajtra a samozrejme aj ostatnym kockam @monikak1 @jjajka aj lusipe 🙂

tinka9075
26. nov 2013

@melisska ahoj to máš super že kojíš 🙂 🙂 ja som kojila len tri týždne lebo po operácii mi dávali infúzie a zakázali kojit a potom už mliečka bolo málo tak som dokrmovala Nutrilonom 🙂 🙂 a teraz už aj dokrmujem výživky zeleninku tá im chutí 🙂 🙂 očkovanie zvládame bez teploty tak som rada sú zdravučký naštastie 🙂 🙂

miskanr1
26. nov 2013

@lienka64 ahoj ja tiez k nemu chodim a toto je moje prve IVF. Drzim ti palce aby to dobre dopadlo. A mozem sa opytat ako si to riesila s poistovnou?

yanka1
26. nov 2013

@slniecko34 ahoj moja, ja som zatial nikdy nic nedavala, ale vzdy som tiez mala pocit, ze by som nejaku malickost chcela dat ... takze nabudúce urcite nejaky dezert alebo flasku zoberiem ... ked som bola v RF uplne prvy krat, vtedy tam bolo prave dost rusno a takmer kazdy par niesol so sebou nejaku pozornost ... takze trapne to urcite neni 😉

lienka64
26. nov 2013

@yanka1 ahoj yani...akosi si sa stratila 😉 takže ty si už testovala? óóóó testovania sa ja veľmi obávam...zatiaľ som zažívala len samé biele testy, takže ja som sa už rozhodla, že testnem až na 13. deň 🙂 🙂 🙂 pretože ten môj dlho očakávaný 12. deň budem ešte stále v zahraničí, takže testnem, keď sa dostanem v utorok ráno domov... a čo tvoje pocity??? niečo už cítiš???

lienka64
26. nov 2013

@miskanr1 ahojky...veľmi, veľmi ti držím aj ja palce!!! ak som to tu správne vyčítala, tak sa práve chystáš na odber? vieš čo, ja som zatiaľ poisťovňu neriešila...ale budem ju riešiť určite po starom...teda len im pošlem žiadosť o refundáciu, čo majú na stránke (dôvera), a bude čo bude!!! veď komu sa mám na Slovensku doprosovať aby mi podpísal žiadosť o ivf robené v čechách!!! 😒 veď to je celé na hlavu!!!

monikak1
26. nov 2013

@miskanr1 ďakujemeeeeee aj my Tebe moc držíme paluchy 😉 😉 😉

monikak1
26. nov 2013

@lienka64 dievčatá, tiež som podala žiadosť o refundáciu minulý týždeň po starom, tak uvidíme. Potom dám vedieť čo mi odpísali.

miskanr1
26. nov 2013

@lienka64 no to mas velku pravdu. Ja mam tiez doveru a ked som tam 2 x volala o info tak povedali, ze vopred nepotrebujem nic len to odoslem s tou ziadostou na refundaciu.🙂 a potom na stranke pisu ine a na pobocke tiez nic nevedeli. No hroza tu na SK. A ty si len hladkaj brusko a mysli pozitivne, ze babo je tam 🙂

yanka1
26. nov 2013

@lienka64 hej, dva dni som tu nebola : ) dobre si sa rozhodla s tym testovanim, budes mat aspon absolutnu istotu ... ja potrebujem testnut skor, lebo ak bude hcg 0, potrebujem rychle vysadit utros, na pondelok som objednana totiz na imunologiu do prahy, tak kvôli krvi potrebujem aby sa hormony cim skor odburali ... takze ja na hcg pojdem uz na 11 den, co bude vo stvrtok ... ale nevidim to pozitivne ... necitim absolutne nic, ani podbrusko ani prsia, skratka nic ... takze to by bol moc velky zazrak, ak by to vyslo ...no nic, este ze mam 2 mrazacikov, vidim to skor na KET 😒

a este k tej poistovni ... tiez mam doveru, mm tam volal, ze aky je po novom postup a na call centre mu povedali, ze to mame podat po starom ... tak sme to podali osobne, pri preberani tiez nikto neriesil, ze by to malo byt inak, tak teraz mozem 3 mesiace cakat na vyjadrenie ...

miskanr1
26. nov 2013

@monikak1 dakujem pekne, nech nam vsetko dobre dopadne🙂 a aku mas poistovnu?

monikak1
26. nov 2013

@miskanr1 ja mám všeobecnú

melisska
26. nov 2013

@tinka9075 super 🙂 som rada ze kojim,ale neviem či ma malý dosť

bradik
26. nov 2013

@monikak1 Ahoj a aku poistovnu mas? Ja som si prave tiez vypisala ziadost o refundaciu a zajtra ju poslem, tak uvidime 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre