Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jalaura
1. dec 2013

@miskanr1 ja sa citim uplne vynikajuco...mna vobec nic neboli a vobec nemam pocit ze mi vcera vkladali fazulky... akurat dnes som sa dostala na stranky o dvojickach {dali sme si dve} a veru som dostala trosku strach. ale nebudem predbiehat...budeme cakat...
Ty ako? uz mas mensie bolesti? ty sa pripravuj na prichod fazuliek

gagik
1. dec 2013

@jjajka ja som mala pred odberom strasne vela ovu hlienu, tiez som sa bala ci folikuly nepraskli, ale bolo to OK

miskanr1
1. dec 2013

@jjajka ja som si zobrala pre istotu aj vlozku, maly uterak a gel na intimnu hygienu. Ale dost ma bolelo brucho tak som sa tam nesprchovala. Ani nebolo treba lebo som nekrvacala. Ale vlozku som si pre istotu dala.

miskanr1
1. dec 2013

@jalaura uz je to lepsie. Dnes cez den ma to trocha este pobolievalo, ale verim, ze zajtra to uz bude dobre. No ja sa tesim na fazulky. Mame 4 urcite oplodnene a jedno sa este tiez snazi. 🙂 tak hadam sa aj to rozbehne. Ty hladkaj brusko. Ja sa pridam vo stvrtok o 9 30 🙂

falin
2. dec 2013

@nomxxx -napis na recepciu nech ti poslu tlaciva ktore sa podpisujú pred KET mailom, a donesies ich potom so sebou 😉

@lindush123 ahoj, to mi je luto ☹ ja som prezila to iste pred rokom 😖 . V RF su vsetci super, ja osobne chodim Stelclovi a som spokojna

falin
2. dec 2013

zdravim vas dievcence, ako sa mate? Sem tam nakuknem co nove ale nemam moc prehlad

ludinka
2. dec 2013

@jjajka myslim na teba, drzim place 🙂

@miskanr1 tak super sa vam oplodnili

baby a ako to cele prebieha ten odber?? co si mam vsetko zobrat? ozaj a neviete ci sa da v rf platit aj eurami??

miskanr1
2. dec 2013

@ludinka Prebieha to rýchlo 🙂 Zober si nočnú košeľu, a papuče. Ja som si vzala aj uterák a vložku, ale nekrvácala som, no aj tak som si pre istotu dala. Na cestu domov. Po zákroku ťa odprevadia na izbu. Pôjdeš po vlastných, len ťa budú podopierať sestričky, ešte trocha pospíš, dostaneš čajík a niečo zjesť. A ak Ti nebude zle môžeš ísť domov. Medzi tým ti príde lekár povedať koľko sa podarilo odobrať vajíčok, naordinuje ti lieky, a prinesie faktúru. Dá sa platiť aj eurami aj kartou.

ludinka
2. dec 2013

@miskanr1 no tak super ze beru aj eurace-som nevedela ze uz po odbere sa plati, myslela som ze az na konci....dobre ze vravis.
A rano nam budu brat obom aj krv??, a kedy ti dali kanilu este naizbe ci az na operacke??-toho sa bojim naviac 😀

miskanr1
2. dec 2013

@ludinka Nie nebudeš platiť hned po odbere, ale dajú Ti fkt, aby si vedela koľko ťa to víde. A áno hned ráno tebe ešte pred tým ako dajú narkózu ti vezmú krv, aby ťa nemuseli pichnúť 2x a mužovi po odbere spermií. Kanilu na operačke, ale ani som to necítila. Je tam výborná anesteziologička. Jemne pichla, zobrala krv a hned ani som nevedela ako už aj som mala kanilu. Zaspíš ani nevieš ako. Neboj

ludinka
2. dec 2013

@miskanr1 ak sa mozem opytat tak kolko ste platili po tom zakroku? dakujem

miskanr1
2. dec 2013

@ludinka celé nás to víde 27.200 CZK. Zaokruhlene.

ludinka
2. dec 2013

@miskanr1 dakujem za odpovede, uz som pokojnejsia ked viem do coho idem 😀

gaga83
2. dec 2013

@lindush123 ahoj je mi to luto ze ti to nevyslo. Ja som to 3 krat prezila a teraz cakam dvojicky vdaka rf. No uvidime ci sa to teraz podari. V rf su vsetci doktori super, ja chodim k Otevzelovi. Je to tam urcite lepsie ako na sk, takze doporucujem;)

miskanr1
2. dec 2013

@ludinka Neboj aj ja som mala trocha strach. je to pre mňa všetko nové tak verím, že to všetko dotiahneme do úspešného konca 🙂

ludinka
2. dec 2013

@miskanr1 ano spravna rec- musime 🙂
len skoda ze ste vsetky odo mna tyzden popredu- neviem ako sama potom dockam vysledku 😀

bimba8
2. dec 2013

Ahojte kocky. Tak v sobotu sme boli u androloga a zajtra budeme mat výsledky. 🤐
Sono ok,vôbec nic nenašli. Spermiogram sme čakali 10 min lebo na tie všetky testy bol potrebný určitý počet spermii co sa manžel bál bo v kabínke to predsa neni ako doma v posteli 😀 a bolo toho malinko.
Nakoniec číslo bolo 90 miliónov takze super. Som z toho trosku zmenená lebo androlog hovoril cely cas o plánovanom styku, prípadne IUI. Ked zistil ze sme uz boli ns Ivf tak sa čudoval prečo hned tak drasticky 😨 Ze však 1% morfologia z 90 míl je stále krasne číslo na otehu.
Tak sme zvedaví co vyjde, bojim sa tej DNA tak držte palce 😒

ludinka
2. dec 2013

@bimba8 ahoj a kde ste boli u toho androloga?
to cslo je podobne nasemu zpred 3 rokov, cca 90 mil a 1,5 percenta morfologia

bimba8
2. dec 2013

@ludinka my žijeme v It. Povedal nam ze uvidí co zisti z tých všetkých testov. Niektore trvajú 3 dni. Ale ze podla toho co vidí v mikroskope to nevidí na taku tragédiu zasa.No som zvedava zajtra na výsledky.

ludinka
2. dec 2013

@bimba8 aha 🙂
tak nech to dobre dopadne

bimba8
2. dec 2013

@ludinka dakujem a ty sa chystas na prve IVF? 🙂

miskanr1
2. dec 2013

@ludinka Neboj sa to zvládneš. Aj predo mnou sú baby ako @jalaura čo už má bábätká v brušku. A kopec iných. Rýchlo to prejde uvidíš 🙂

sally2401
2. dec 2013

@gaga83 ako si na tom bola si už na sone? ja som bola dnes po týždni a ešte stále nie je odozva srdca, ďalšie sono o týždeň, neviem vklad som mala 1.11. že by už nemalo byť vidno.

ludinka
2. dec 2013

@bimba8 ano na prve a dufam ze aj posledne 😀

@miskanr1 ved urcite ze zvladnem uz len aby to vyslo 🙂

gaga83
2. dec 2013

@sally2401 ahoj mozno je este stale skoro, niektorym to vidno az 10tt. No ja som bola vo stvrtok a boli dvaja a bolo vidno len zltkove vaky, od nedele zas spinim tak len odychujem skoro cely den. Na dalsie idem teraz vo stvrtok tak som zvedava. Ja som mala vklad 8.11 takze o tyzden som za tebou. Inac ako sa citis?

sally2401
2. dec 2013

@gaga83 mne je tiež vidno iba žltkový vak, a môj gynekológ mi povedal že zatiaľ to vyzerá v poriadku, iba tam mám hematóm, a pýtal sa ma či chcem zostať v nemocnici na pozorovanie, tak som povedala že nie by som sa tam zbláznila, inak sa cítim v pohode prsia ma neboli vôbec, ani zle mi nieje, a brucho ma sem tam pobolieva, keby mi bolo dobre zle aspoň by som sa ukľudňovala že je všetko v poriadku.

schatje6
2. dec 2013

@miskanr1 akoo??
u nas zatial dobre 😅 zo siedmich oocytov bolo 6embrijok, dnes ich je 5, 1x 4bunkove, 2x 3bunkove a 1x 2bunkove. Dufam, ze sa im bude krasne darit!

miskanr1
2. dec 2013

@schatje6 Ahoooj no my máme nakoniec 4. 3 x 4bunkové a 1x 2bunkové

schatje6
2. dec 2013

@miskanr1 super 😉

miskanr1
2. dec 2013

@schatje6 Aj u Vás to ide podľa plánu. Už nech sú u nás domka 🙂 V našich bruškách

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre