Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jalaura
18. dec 2013

@gaga83 ty si mala ake hodnoty HCG v tychto dnoch?

gaga83
18. dec 2013

@jalaura ja som mala 12 den od KET 3402;) potom uz mi krv nebrali

nelly3
18. dec 2013

@zibi
hallo je nas tu viacej, nie si tu sama moja, sme s tebou 😉 neboj aj my to dame, hold niekomu to trva dlhsie, ale uvidis aj ty budes tehulka 😉

lusipe
18. dec 2013

@jalaura ale to je dobre ze ides az vtedy...aspon uz bude vsetko u babatka vidiet....ja som bola v 4 tyzdni a nic nevidel...tak ma to trosku mrzelo...tak snad v piatok bude uz vidiet nieco 😉 mna sem tam boli podbrusko a prsia...inak vobec ňic...ale ja som tu mala aj pri dcere,ze som ani nevedela 😉

kako23
18. dec 2013

@zibi ahoj zibi a co su to vlastne tie NK bunky? Ako to suvisi s plodnostou? My ideme na soft v januari...mne zial vyslo fsh vyssie takze ja nemam D3 pravdepodobne znizene, a kvoli tomu potom aj nizke AMH.

kako23
18. dec 2013

@balinka na krv aj sono sa moze kludne chodit aj k svojmu lekarovi, drzim palce 🙂

amali
18. dec 2013

@jalaura rada poradím 😉

bradik
18. dec 2013

@jalaura Nemas sa kam ponahlat, aspon uz bude na sone vidiet mimisek alebo dvaja aj so srdieckom/ ckami. Ono to utecie, ja idem zase k dokymu az 17.1.a tiez sa neviem dockat, to uz by mal robit aj prve vysetrenia 😉

bradik
18. dec 2013

@amali A videli ti obe miminka na sono uz ked si bola prvykrat? Ci kedy ste sa to dozvedeli? Inak gratulujem ku krasnym chlapcom

lada_dee
18. dec 2013

Ahojky kočky, hlásim, že dnes dorazili peniažky s VsZP ...okrem ICSI zdá sa preoplatili všetko, ešte počkám na list. Teraz im to trvalo o pár týždňov dlhšie, ale zdá sa teda že zákroky do 31.10. preplacaju po starom.

Tehulkam veľká gratulka a držím palceky do konca. Čakatelkam verím, že to dajú.
A bojovnickam silu a trpezlivosť, veď v 2014 to dáme 😉 tfuj, tfuj, tfuj

miskanr1
18. dec 2013

@jalaura moja uvidim ako v piatok krv. Tebe velmi držím palce a aj ostatným dievcatam. Ja to vidím na KET v januári

miskanr1
18. dec 2013

@jalaura krásna hodnota určite dvojičky 🙂

bibi24
18. dec 2013

@jalaura ja som mala 12. den po et vyse 1900 a 15. den po et vyse 6000 😉

jjajka
18. dec 2013

http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator
tu je ĺink na porovnavanie hcg, ci stupa OK

zibi
18. dec 2013

@kako23 no to su tei prirodzene zabijace co mas v tele a pohlcuju virusi aj rakovinove bunky a ked to mas velmi vysoke tak mozu ohrozovat implantaciu lebo beru embryjko ako nieco cudzie a chcu to vypoudit...
nevadi ze mas nizske amh ja osm aj napriek nizskemu amh mala pekne vajka a aj embryjka
a este k tym nk bunkam nachadzaju sa v hojnej miere aj v maternici cize ovplyvnuju aj embryjko

zibi
18. dec 2013

@nelly3 no dufam moja lebo uz ma to zacina stvat ... 😖

amali
18. dec 2013

@bradik hned prvý krát a dakujem

yanka1
18. dec 2013

@zibi moja a to kde ti toto vysetrovali - to bolo v ramci imunologie, ci ?

kako23
18. dec 2013

@zibi fiha, takze to vlastne suvisi s imunitou, inak som pocula, ze ked ma zena znizenu imunitu tak vtedy skor otehnie ako naopak, ale asi to plati vtedy ked ma zena problemy s protilatkami a imunitou. a preco vlastne tie NK bunky nevysetruju v CARoch, ked to moze byt byt dolezita pricina? Ako si na to prisla, ze v tom mozes mat problem?

jahoda333
19. dec 2013

kocky tak prave som vypila tu cukrovu vodu iny hnus teda a o desiatej sa ide merat cukor aj maleho to nejak prebralo kope ako besny 🙂 😉

falin
19. dec 2013

@zibi - zibi, neboj, strasi nas tu viac 😖 , ale musime verit ze r. 2014 bude nas 😉

@yanka1 - drzim palce nech sa drobec/ ci pekne zahryzkaju 😉

nomxxx
19. dec 2013

ahojte kočeny, tak som späť z lyžovačky, na ktorej som pre istotu nelyžovala 🙂 ...a možno som dobre urobila, čo poviete? 🙂 (je to 10. deň po KET)

lusipe
19. dec 2013

@nomxxx jej, to dobre ze si nelyzovala 🙂....tfuj tfuj nech to pekne tmavne 😉 drzim pasticky 😉

zibi
19. dec 2013

@yanka1

@kako23

no neiem ci to je pricina na 100 percent ale tak ked mi nevysli uz 3 ivf ka a vklady a pritom som mala embryjka vybornej kvality tak som sa zacala zamyslat ze nieco na tom bude...
@kako23 praveze ja nemam znizenu bunkovu imunitu ja mam zvysenu ... NK bunky mam az 40 a norma je do 18 cize je zvysena .... aj ked je to len take orientacne vysetrenie ale aspon hovori o tom ze tie NK bunky mam vyssie ako je norma a ze mozu zabranovat uhniezdeniu kedze v maternici je ich dost vela..
v centrach nerobia vela veci .... ja som si strasne vela vysetreni obehala sama ..ako iscare je na tom este celkom dobre ..ale ostatne centre nerobia vsetko tak ako by mali...tie NK bunky mi tu poradili baby lebo aj otevrel mi chcel pichat tie intralipidy..lenze mozno aj tie by mi nepomohli kedze to mam dost vysoke a potrebujem asi dlhsiu liecbu ako len na 3 infuzky...dufam ze prednison brat nebudem musiet..
inak ta doktorka z medirexu sa mi velmi pozdava je super... napr som mala problem so sliznicou ledva mi stale do 8mm dorastla a ona ze ziadne hormony ..zrejme oni davaju lieky na prekvenie ciev a tym padom aj prekvia dobre maternicu .... takze pride mi strasne fundovana 🙂

zibi
19. dec 2013

@nomxxx jej super blahozelam potichucky

zibi
19. dec 2013

@yanka1 hej vysetrovali mi to v labamexe v kosiciach ale vybavene som to mala cez medirex blavu cez labak ..girovska beata s nou som to komunikovala ja v maily je velmi mila a ustretova mi to vybavila cez ke aby som sa nemusela trepat do blavy

jalaura
19. dec 2013

@lusipe
@bradik no hej len sme to chceli mat aj takto sonom potvrdene pred vianocami...aby sme to aspon po tajnosti povedali nasim🙂...uvidime...ale hlavne ze je krv v poriadku a rastie....

jalaura
19. dec 2013

@bibi24 tak to si mala tiez vysoke... no som zvedava na sono.
Ty si hovorila ze bilo srdiecko uz v 6. tyzdni, vsak?

ludinka
19. dec 2013

@jalaura
@zibi
@lusipe
baby ja som dnes 6 den po et a citm sa uplne ako pred mrchou 😒 dokonca aj teplota mi klesla od vcera o 0,1 celzia. Vychadza to akurat 14den od pregnylu takze normalne by som mala dostat mrchu, myslim ze ju zadrziava len ten utros ☹

zibi super ze si si takto vybavila to imuno, ze su taky ochotny v tej blave, mozno je to ten tvoj kamen urazu a konecne to pomoze 😉

ludinka
19. dec 2013

@nomxxx vizera to velmi nadejne s tebou 🙂 ides aj na krv?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre