Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
20. dec 2013

dobre ranko, dneska posledny krat v praci, opat idem az 7. januara jupiiiiiiiiiiii. Uz sa tesim na rok 2014. ten je nas 😉

nelly3
20. dec 2013

@zuzu1122
ja som tiez bola, ale uz davnejsie v gyn-five ked som tam este chodila, rano som prisla, poobede odisla, nic ma nebolelo, trosku som krvacala, to preslo, nic mi nenasli, platila som okolo 170€. a musis mat predoperacne vysetrenie urobene. nicoho sa neboj 😉

mimika1973
20. dec 2013

@gaga83 super! 😵 😵
a kolko merali na 9.tyzden? drzkaj sa!

lusipe
20. dec 2013

Dobre ranko dievcata,tak sme z Brna naspat...sono dopadlo skvele. Je tam babatko,bilo mu srdiecko a zodpoveda 6 tyzdnu.maternica vraj super,ziadne hematomy a na vajecniku zlte prirodzene teliesko ktore ho vyzivuje 😉 tak sa strasne tesime a prajem tento zazitok kazdej z vas aby bol co najskor 😉

miskanr1
20. dec 2013

@gaga83 Tak to sú výborné správy 🙂 Blahoželám

miskanr1
20. dec 2013

@schatje6 Ahoj neozvali sa Ti ešte?

nomxxx
20. dec 2013

dievčence, asi som sa tešila predčasne, dnes je 11. deň po KET (vkladali sme HB2) a výška HCG je 7,5 ☹ ...som z toho smutná, aj keď táto tabuľka hovorí, že je to ešte v norme
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

Mali ste niektorá také nízke hcg a bola tehu?

bradik
20. dec 2013

@lusipe Krasa, gratulujem a som rada,ze je vsetko v poriadku

bradik
20. dec 2013

@nomxxx Ja s tym nemam skusenosti, ale skus ist na kontrolny odber krvi, ci Hcg rastie, mozno sa drobcek iba neskor zahniezdil a hcg ti krasne narastie... Drzim palce

schatje6
20. dec 2013

@nomxxx mojka, snad to bude ok...
@lusipe super, super, tesim sa 😀

@miskanr1 ahojki, este nie, bola si uz na krv?

miskanr1
20. dec 2013

@schatje6 Bola a za chvílku si idem po výsledky. Dr. mi robil aj sono a hovoril, že to ešte nemusí byť stratené. No krv to potvrdí, alebo vyvráti.

gaga83
20. dec 2013

@lusipe super tesim sa s tebou;);) a gratulujem k srdiecku

lusipe
20. dec 2013

@gaga83
@bradik
@schatje6
Dakujem vam dievcata.i ked to bola taka sranda sledovat len take malinke meniace sa farby teda tlkot srdca 😉 a je len jedno🙂 co sa tesime. Lebo sme len jedno vkladali🙂

lusipe
20. dec 2013

@miskanr1 miska moooc drzim palceky aby to krasne rastlo 😉

schatje6
20. dec 2013

@miskanr1 a co videl na sone? Mne dr povedala, ze nema vyznam robit sono, lebo vraj je nieco vidno az od HCG1000-1500 ale 30-teho idem na kontrolu.
inak, je ked som bola tehu, tak ledva mi test ukazal // a na sone bolo vidno machulku, tak neviem, ako to vlastne je...
aj si testovala? snad ti stuplo 😅

miskanr1
20. dec 2013

@lusipe
@schatje6 takze baby úplne mi to kleslo na 1. Takze nic. A lekár len sonom pozeral sliznicu. Ale bola len 8,4 mm. Takze tento krát nic. Naše prvé IVF oficiálne nevyšlo. Napíšem do Brna a dohodneme KET. Držím palce ostatným babam.

lusipe
20. dec 2013

@miskanr1 moja,je mi to velmi luto...ale ket vyjde,uvidis.vtedy je telo viac v prirodzenom stave ako teraz...moc budem drzkat palceky 😉

jalaura
20. dec 2013

@miskanr1 juuuj tak to ma mrzi moja....ale je super ze v takomto pripade mate mrazacikov.... na druhy pocus to stopro vyjde!!! Uzi si Vianoce, daj sa do pohody a v januari sup na to🙂. Budem drzat palceky vsetky

schatje6
20. dec 2013

@miskanr1 je mi to luto, mne uz z Brna odpisali, ze mam vysadit lieky a cakat, ako sa bude hcg vyvijat a vraj budu radi, ak bude negativne 😔 , inak hrozi mimomaternicove...

miskanr1
20. dec 2013

@schatje6 Ó zlatko tak to ma tiež mrzí. ☹ Ale čo už. Skúsime Ket, to už verím, že víde. Nebudem taká plná hormónov a možno to aj bude lepšie 🙂

schatje6
20. dec 2013

@miskanr1 no ja len nanovo IVF, nemame mrazacikov 😔
ale tebe to urcite vyjde v januari, ved oni maju asi na KET statisticky vyssiu uspesnost...

jalaura
20. dec 2013

@schatje6 tak toto ma tiez mrzi...ale ja som myslela ze tebe to vyslo...ved si mala aj 2 //... co sa stalo?

schatje6
20. dec 2013

@jalaura hcg bolo na 12den po ET len 20 a nestupa tak ako by malo...

zibi
20. dec 2013

baby nasla som nieco na ti eNK bunky co ich dokaze znizit prirodzene kuknit co si mysliete o tom?
Diétne suplementácia eikosapentaenová kyselina, ale nie s iným dlhým reťazcom n-3 a n-6 polynenasýtených mastných kyselín, znižuje aktivitu NK buniek u zdravých jedincov vo veku> 55 y.

Thies F, Nebo-von-Caron G, Powell JR, Yaqoob P, Newsholme EA, Calder PC.

Ústav biochémie, University of Oxford, Oxford, Veľká Británia.

Doterajší stav: Štúdie na zvieratách ukázali, že diétne ľanový olej [bohaté na n-3 polynenasýtené mastné kyseliny alfa-linolénovej kyseliny (ALA)], pupalkový olej [bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny gama-linolénovej kyseliny n-6 (GLA)], a rybí tuk [bohatý na dlhým reťazcom n-3 polynenasýtené mastné kyseliny, kyselina eikosapentaenová (EPA) a dokosahexaenová kyselina (DHA)] môže znížiť prirodzené zabíjačské (NK) bunky aktivity. Neboli vykonané žiadne štúdie vplyvu na aktivity NK buniek pridanie týchto olejov k strave človeka.
Cieľ: Naším cieľom bolo zistiť vplyv doplnok stravy s olejom zmesi bohatej na ALA, GLA, kyseliny arachidónovej (AA), DHA, EPA a DHA alebo (rybí olej) na aktivity NK-buniek z ľudských mononukleárnych buniek periférnej krvi.
DESIGN: randomizovaná, placebom kontrolovaná, dvojito slepá, paralelná štúdia bola vykonaná. U zdravých jedincov vo veku 55 až 75 rok spotrebuje 9 kapsúl / d na 12 wk, kapsule obsahovala placebo olej (80:20 mix z palmového a slnečnicového oleja zo semien) alebo zmesi s placebom oleja a olejov bohatých na ALA, GLA, AA, DHA , alebo EPA a DHA. Predmety v týchto skupinách spotrebovaný 2 g ALA, 770 mg GLA, 680 mg AA, 720 mg DHA, alebo 1 g EPA a DHA (720 mg EPA + DHA 280 mg) denne, resp. Celkový príjem tukov z toboliek je 4 g / d
Výsledky: Zloženie mastných kyselín v plazme fosfolipidov výrazne zmenili v GLA, AA, DHA, a skupiny rybieho oleja. . Aktivita NK buniek nebola významne ovplyvnená placebo, ALA, GLA, AA alebo DHA liečba Rybí olej spôsobil významné zníženie (znamenať pokles: 48%) vo aktivity NK buniek, ktoré sú plne zvrátiť 4 týž po doplnení prestal.
ZÁVER: mierne množstvo EPA, ale nie z iných n-6 a n-3 polynenasýtených mastných kyselín môže znižovať aktivitu NK buniek u zdravých jedincov.

zibi
20. dec 2013

@jjajka no divne ot je

zibi
20. dec 2013

@jessie222
kukni co som dala o NK bunkach co si myslis? ze ryby olej znizuje Nk bunky vyznamne ... ked mozes tak kukni aj ty na zahranicnych forach ...
ja som si tak prirodzene pomohla s AMH mozno aj to by bolo fajn..
inak treba davat pozor na vsetky doplnky ..ktore podporuju imunitu..napr. aj vitamin D3 moze zvysovat nk bunky a na isto viem ze vitamin C ich zvysuje

zibi
20. dec 2013

@jjajka no ale je to divne...este ma na padlo ze to mohol byt aj pregnyl ... mozes ho mat aj dlhsie v tele ako je zvycajne..ze vraj aj ja som bola na tom tak 😝

buba08
20. dec 2013

@zibi odkial mas info, ze D3 aj vit. C zvysuje NK bunky? Lebo dr. Malickova z Prahy odporucala, ze sa moze aj pri prednisone uzivat vit. C, tak nejako mi to nesedi

zibi
20. dec 2013

no cecko vseobecne zvysuje imunitu a ked som si to dala do google ze vitamin C a NK bunky tak mi to tam vyhodilo ...plus to iste aj vitemin D 3 ..ked ho uz mas v norme tak zbytocne netreba brat
okrem toho vitamin c nie je dobry na vajecniky ... viac ako 500 mg denne by sa nemal brat

zibi
20. dec 2013

@buba08 napr ucinok wafarinu alebo liekov na reidenie krvi znizuje
ÚČINOK WARFARÍNU ZNIŽUJÚ: lieky proti žalúdočnej kyslosti (Rennie, Gasterin gel,
Anacid), lieky proti alergií, glukokortikoidy (Prednison, Hydrocortison), lieky na liečbu
schizofrénie a psychózy (haloperidol), koenzým Q10, lieky na tlmenie úzkosti a strachu
(Meprobamat), lieky na zabránenie počatia, antibiotiká pri liečbe tuberkulózy (Rifampicín),
vitamín K, vitamín C

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre