Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
29. dec 2013

@lienka_1 kam dole ??? 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😕 😕 😕 Myslíš na ňu??? 😀 😀 😀

lienka_1
29. dec 2013

@ria191 Tak tuto konverzaciu som musela precitat svojmu chlapovi, lebo trval na tom, ze chce silou mocou vediet z coho sa rehocem 😀 😀 😀 😀 Vies co odpovedal??? Ze ano na nu, lebo je oslepujuco krasna 😀 😀 😀 😀 No vy dvaja mi teda nahravate 😀 😀

nomxxx
30. dec 2013

dobré ráno dievčatá, tak poslušne hlásim, že som tehotnáááááá 🙂 ...bola som u gyndoša na sona a už bolo vidno žĺtkový vačok 🙂 stráááášne sa tešíííím 🙂 🙂 ...držte mi palce 🙂

lusipe
30. dec 2013

@nomxxx juj moooc sa tesim s tebou 😉 cakala som na info 😉 ja idem tiez dnes na kontrolu poobede,tak snad bude stale srdiecko pekne bit 😉 a kolky tyzden si?

nomxxx
30. dec 2013

@lusipe 🙂 ja to asi ani neviem počítať, posledný menzes 21. 11., vklad 9. 12. a gyndoš napísal "zodpovedá 4/5t" 🙂 , ďalšie sono za 4 týždne, a teraz riešim dilemu, či ísť na PN alebo nie, on mi to sám navrhol, ale ako to urobiť, keď to ešte nechcem zverejňovať 😲

lusipe
30. dec 2013

@nomxxx ja som si to hodila do tehotenskej kalkulacky na nete a to mi vyhodilo 😉 a preco chces ist na pn?mas tazku pracu? Ja chodim normalne do prace teda teraz cez sviatky mam dovolenku 😉

nomxxx
30. dec 2013

@lusipe ťažkú ako ťažkú, skôr psychicky vyčerpávajúcu, a tento január-február ľahký nebude, zvyčajne je to práca 10-11hodín denne, niekedy zostane aj na víkend, ideálne by bolo, keby sa z toho dalo ubrať, ale nedá :( a do toho musím robiť diplomku, preto som aj písala, že by sa mi to hodilo aspoň do konca 3 mesiaca, uvidím, dohodnem sa s drahým ako to vyriešime 🙂

tak som to skúsila podľa kalkulačky🙂
Vaša posledná menštruácia sa začala: November 21, 2013
Vaše dieťatko sa narodí: August 28, 2014, a to pod astrologickým znamením Panny.
Informácie z Vášho LPM
Na základe Vášho LPM (posledné menštruačné obdobie) usudzujeme, že Ste dnes už 6 týždňov tehotná!
Prvému tzv. "kopaniu" dieťatka sa budete môcť tešiť od March 27, 2014.
Tlkot srdiečka Vášho dieťatka sa ozve January 02, 2014.
Koniec 1. trimestra: February 13, 2014.
Koniec 2. trimestra: May 29, 2014.

lusipe
30. dec 2013

@nomxxx jej tak to ti krasne vyhodilo🙂 toto je dilema,ked zatial nechces povedat ale chces pn.a ked im das len on listok tak asi nemusis uviest dovod nie? 😉

nomxxx
30. dec 2013

@lusipe na lístok napíše gyndoš diagnózu, a to práve neviem, čo by tam napísal, musím to preskúmať 🙂

yanka1
30. dec 2013

@nomxxx ahoj, ked si pisala naposledy, mala si hcg 7,5....ako sa ti to potom vyvijalo dalej ?
ciarky na testoch mam podobne ako si mala ty, este cakam na vysku hcg, ale obavam sa, ze bude nizka....
Tebe sa to krasne rozbehlo🙂
A nemozes sa dat vypisat u vseobecneho?

nomxxx
30. dec 2013

@yanka1 mne už druhý krát nebrali krv, a dnes som prišla, som myslela, že zoberú krv, ale išla som rovno na sono, posledný test som si robila 26. 12. a stále tá druhá čiarka nebola rovnaká, však pozri, ani vtedy som ešte neverila, ale už sa začali diať také tehu veci 🙂 (v noci som sa budila, že sa mi chce na záchod, čo sa mi nestalo hádam od puberty, jedno ráno som sa zobudila o 4h., že mi je zle, ale prešlo to atď.)

yanka1
30. dec 2013

Wau, tak tato je uz paradna🙂 to je ktory den ? super, ze aj z nizkeho hcg moze byt taky krasny vysledok 🙂
ja este asi hodinu musim cakat na hodnotu, od strachu mi je az zle :-\

lusipe
30. dec 2013

@yanka1 mooc drzim palceky aby to krasne rastlo 😉

nomxxx
30. dec 2013

@yanka1 ...tak to je test na 17. deň po KET (nepočítam deň vkladu)

hencidlo
30. dec 2013

@nomxxx ahojky, tak to je nadhera, moooooc drzim palceky aby ste krasne rastli a boli zdravucky!!!!!!!!!!!!!!!
a v auguste mali ruzovucky uzlicek uz v naruciiiiiiiiii 😉 😵 😀

nelly3
30. dec 2013

@nomxxx
uzasne, drzim moc palce, z takeho maleho hcg a vidis, proste osud si to aj tak zariadi po svojom 😉
@hencidlo a ty ako pokracujes?

gagik
30. dec 2013

dali ste si niektora pri endometrioze odstranit vajcovody oba?ja mam jeden nepriechodny a druhy len pod tlakom ked mi robili laparku a nahovaraju ma na odstranenie oboch ze to moze byt pricina neuspesnych iVF, ale ja sa bojim, ze ked si ich dam odstranit uz budem uplne odkazana len na IVF-ka a ked ni ani tie nepomozu tak uz ani zazrak nie.

yanka1
30. dec 2013

Kocky, tak 12 den po KET je hcg 253 🙂 dufam ze to bude dobre.... toto je vobec prvy krat v zivote, co mam nejake hcg a pozitivny test 🙂 jak sa tesim a zaroven bojim !!!

tinkatinulka
30. dec 2013

@yanka1 gratulujem krasne cisielko 🙂 tak to bude krasna oslava Silvestra, to mas dodatocny darcek.a testovala si?

nomxxx
30. dec 2013

@yanka1 a my sa tešíme s tebou 🙂 ...gratulujééém 🙂 (sme na tom rovnako, prvý krát som to dnes počula od lekára, až sa tomu bojím veriť 🙂)

bimba8
30. dec 2013

@nomxxx
@yanka1 moooc gratulujem kocky 😵

bimba8
30. dec 2013

@lienka_1 wau to je nadhera,ved to je na prirodzene tehu 😉 nesmie to byt pod 4% aspon tak mi vraveli v brne.Inak mna by zaujimalo ako to vyhodnocuju,ci zoberu 100 spermijok a podla poctu dobrych vyhodnotia percenta alebo ako.Lebo mojmu robili taky podorbny a na jednej vzorke vseobecnej mal morfologiu 2% a potom pri testovani niecoho ineho cize to bola ina vzorka mal 5% 😕

lienka_1
30. dec 2013

@bimba8 U mna prirodzene tehu nehrozi! Ja ich mlatim hlava-nehlava uz v posve, k vajicku sa plavci u mna nedostanu. Mam vysoke protilatky proti spermoskam 😠 okrem ineho. Ale ten vysledok naozaj potesil, aj ked ho beriem s veeeeeeeelkou rezervou a budem sa tesit az ked kontrolny bude podobny.

tinkatinulka
30. dec 2013

@lienka_1 nerozmýšlala asi že ak bude kontrolny oki či nedáte zamrazit do rezervy??

bimba8
30. dec 2013

@lienka_1 ano,to si pamatam,ze mas problem s imunitou.A kedy sa chystate na dalsie ivf?inak ty si pisala o zapaloch.Myslis,ze ked ma mm napisane v sprave,ze v spermiograme sa nachadzaju bakterie,tak to je zapal?k urologovi ideme s vysledkami az za tyzden..chcela som ist uz teraz na ivf,ale asi nas cakaju antibiotika co 😒

tinkatinulka
30. dec 2013

@lienka_1 lebo aj nas caka kontrolny spg len sa mi nechce do ciech tak uvazujem ze pojdeme do stareho CARu, ale 10% by bol nas sen 😉

lienka_1
30. dec 2013

@tinkatinulka Urcite dame, aby sme zase nemuseli cakat 3/4 roka, kym sa to zlepsi.

tinkatinulka
30. dec 2013

@lienka_1 tak super lebo je to super mat zamrazene, myslim že podla mnoztva to aj na 3 pokusy IVF staci 🙂

lienka_1
30. dec 2013

@bimba8 Ked mal ten moj takyto vysledok v Brne, hned nasadili ATB. A ja by som radsej pockala. Nema zmysel veci urychlovat, ale radsej si pockat na ten spravny cas 😉

lienka_1
30. dec 2013

@tinkatinulka Ved aj nas 🙂 som naozaj zvedava na kontrolny spg.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre