Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
14. jan 2014

@lienka_1
a teda mozno sa aj v rf stretneme 😉 ides cez poistovnu, skusit dat refundovat? ja zhanam informacie, ako je to po novom.

bergalm
14. jan 2014

dobre rano,dievcence je tu niektora z Vas co bola na morfol.utz. v Brne u Dr.Doubka???vobec neviem ako to u neho frci,vcera som mu preskenovala vsetky vysledky co mam u seba a cakam na mail kedy ma objedna len som v 18tt a na pripadnu amnio.aby nebolo neskoro juuuj to su nervy ☹ ☹ ☹

lienka_1
14. jan 2014

@nelly3 Ja este furt nie som poistena na Slovensku. Cakala som na kolaudacne rozhodnutie a tento tyzden si zmenim trvaly pobyt a aj vsetky ostatne oficiality. Nechcelo sa mi stravit predvianocny cas na uradoch a ponovorocny tiez. No a kedze ja mam s uderom februara sladkych 39, tak je to uplne pase. 🙄

lienka_1
14. jan 2014

@bergalm Bejbatko je urcite v poriadku 😉

bergalm
14. jan 2014

@lienka_1 bodaj by si mala pravdu inak drzim palec na pohovore 😅

lienka_1
14. jan 2014

@bergalm Dakujem! To je iba taky cvicny. Tu pracu ani nechcem, ale pojdem, nech sa trosku precvicim a budem hviezda na tom spravnom 🙂 A bejbatko je urcite v poriadku 😉 Aj ked viem, ze je tazke zostat v klude. Ale ked si to dotiahla az sem, zvysok zvladnes tiez 🙂

miskanr1
14. jan 2014

@kako23 Ahoj moja no to je dosť nepríjemné. Ja by som za ním určite išla a dala mu preplatiť lieky, ktoré berieš a musíš ich brať znova daľší mesiac kvôli jeho chybe. A možno nemá kvalitné sono 🙂 Ja mám našťastie výborného lekára. Celý život pracoval v nemocnici ako odborník z neplodnými pármi. Takže mne urobí vždy všetky vyšetrenia 100%. 🙂

miskanr1
14. jan 2014

@schatje6 Ahoj moja tak ako si nakoniec dopadla? Dúfam, že sa podarilo vyhnúť sa kyretu ?

miskanr1
14. jan 2014

@ludinka Ahoj dnes Ti držím palce. O koľkej máš KET?

kako23
14. jan 2014

@miskanr1 Ahojky, kvalitné sono má, lebo ním robí aj 4D...skôr je nezodpovedný flákač a rýchlo, rýchlo chce každú pacientku vybaviť....joooj strašne som na neho naštvaná, to do akého psychického stavu ma dostal počas tých 5 dní, keď som už bola presvedčená, že proste neprodukujem vajíčka to neprajem nikomu...
neviem čo idem spraviť či to idem riešiť alebo sa na to vykašlem.
Ty sa ako cítiš po KET?

miskanr1
14. jan 2014

@kako23 No dnes je zatiaľ 5 deň. Už som objednaná na budúci utorok na krv. No zatiaľ sa cítim dobre. Snažím sa vôbec nesledovať. Len včera ma večer dosť boleli kríže, sem tam ma pichne v brušku, ale inak všetko po starom. No ja sa zasa poznám a viem, že keby mne toto vyviedol môj lekár tak mu narobím v ambulancii taký vietor, že až. Ved si vezmi, máš s tým finančné náklady ( lieky, cesta do Brna, ) Stres a tiež aj určitá záťaž z liekov na tvoj organizmus. A kvôli nemu to celé musíš zabsolvovať znova. Ked mne robil môj lekár folikulometriu ležala som tam asi 10 minút, kým to celé porátal a pomeral. 🙂

ria191
14. jan 2014

@kako23 vykašli sa na to. Vieš na sono v Brne si bola predsa len o niekoľko dní neskôr a za tých pár dní sa môže toho dosť zmeniť a nikdy nevieš kedy ho budeš ešte potrebovať. A veľmi ťažko sa dedukuje zo sona či je to folikul alebo cysta na to kočule pamätajte nelča @nelly3 by vedela o tom rozprávať, že ? Preto ak môžme tak chodíme na kontrolné sono do Brna je to predsa väčšia istota ovšem ak nie si z ďaleka. Hoď to za hlavu a šup do ďalšieho pokusu. Veľa šťastia 😀

schatje6
14. jan 2014

@miskanr1 ahojki, no zatial som sa vyhla, uz som bola vcera na prijme, ale nastastie mala sluzbu moja gyn a dohodli sme vyckavaci postup, pretoze som prestala krvacat. podla sona vsak je sliznica stale okolo 10mm a mala by byt 7mm. Pichli mi dalsiu injekciu na stahy, krce som sice mala, ale nic neslo von...Snad to bude ok.
Nech uz cim skor dostanem ms, nech je to ciste a mozem to uzavriet...
Citala som, ze ty sa mas dobre, tak nech je to pozitivne v utorok. Aj planujes doma testovat?

majba
14. jan 2014

@lienka_1 ahoj, co ja viem, tak poistovna preplaca vratane 39. aspon mi to tak bolo vysvetlene

miskanr1
14. jan 2014

@schatje6 No Skúsim testovať v sobotu. 🙂 To bude 9 deň, tak už by mohol test niečo ukázať.

kako23
14. jan 2014

@miskanr1 to máš pravdu, zaslúžil by si 😠 ešte uvidím.
Držím Ti palce, aby Ti to dobre dopadlo 🙂

kako23
14. jan 2014

@ria191 lenže ja mu už vôbec neverím 😒 takže asi v každom prípade idem od neho preč, len ešte netuším ku komu pôjdem...ešte to musím trochu pre-dýchať a porozmýšľať, aby som do toho nešla stmrhlav...a potom podla na nos 😀
My máme Brno asi tak cca.300 km, takže stratený celý deň - cesta tam a naspať 600km. Ale už určite pôjdem na ultrazvuk len do Brna. Mám zakázané od Macháča chodiť k svojmu gyndošovi 🙂
Ty sa ako cítiš pred operáciou?

gaga83
14. jan 2014

@bergalm neboj budete v poriadku. Ja som sa tiez strasne bala teraz ci sa nezisti dawnov.
@lienka_1
@nelly3 yanka1 @zibi @ikuska
Baby dnes sme boli na prvotrimestrovy screaning v Mt drobci su nastastie v poriadku tak sa tesime len jeden mal 2 cievny pupocnik namiesto 3 ☹ . ale ze to nie je az take zle. Stretli ste sa s tym niektora u svojho maleho???

lienka_1
14. jan 2014

@gaga83 Ja som este tehu nebola, tak neviem. Ale keby to bolo nebezpecne, urcite by Ta oboznamili so vsetkym, co k tomu patri.

ria191
14. jan 2014

@kako23 tak to áno ak mu neveríš tak nemá význam u neho zostávať. Dôležité je byť trošičku nad "vecou". Je super, že dobre reaguješ na lieky. IVF je veľmi ťažká cesta a nie vždy všetko ide ľahko a bez problémov, ale takého zlé skúsenosti sú na niečo dobré pretože ťa naštartujú vpred a dodajú ti silu bojovať a nevzdávať sa 😀 😀 😀 (skrátka budeš silnejšia). Tak ja som ešte v pohode horšie to bude 12.2. až vtedy mi začne cvikať riťka 😀 😀 😀 .

kako23
14. jan 2014

@ria191 ďakujem Ti, si zlatá 🙂 bola som teraz u jedného gynekológa, ku ktorému som chodila 10 rokov a veľmi si ho vážim, tak ma dosť ukľudnil. Jeho "chyba" je, že nerobí ultrazvuk, a už je na dôchodku, takže robí len 1 deň v týždni. ☹ Ale inak je skvelý.
Ja som bola dosť mimo z toho pretože mám zvýšený FSH a nízke AMH takže u mňa je zázrak, že som na stimulku reagovala aj keď o kvalite vajíčok zatiaľ nemajú tucha ani v Brne...tak uvidíme vo februári.
Budem Ti silno držať palce 🙂 Určite to bude v poriadku, musí byť, lebo Ty rovnako ako aj ostatné kočky, ktoré ste si toho toľko prežili si už naozaj najviac na svete zaslúžite byť maminami 🙂

lienka_1
14. jan 2014

@ria191 Rius, sladko zaspis a zobudis sa bez tych sviniarov. Ktovie do akych rozmerov medzicasom narastli tie moje 😠

yanka1
14. jan 2014

@gaga83 neboj, ak by to bolo zle, tak by tomu venoval veeelku pozornorst a dalej by to riesil ...z toho co pises mam pocit, ze dr. tomu az taku vaznost neprikladal.... blahozelam k inak dobrym vysledkom a aj ku krasnym 13.tyzdnom : )))
@kako23 tiez si myslim, ze kasli na to ... samozrejme, taka chyba naserie, ale nevycerpavaj sa, setri sily na dalsi boj : ))
@bergalm no co, uz mas nejaku odpoved od toho dr. ?
@lienka_1 ahoj, utros nakupeny, zajtra balim a posielam a este raz jedno velke DAKUJEM !!!!!!!!

gaga83
14. jan 2014

@yanka1 dakujem no dufam ze to nebude robit nejaku sarapatu ☹ . a ty ako sa mas?

yanka1
14. jan 2014

@nelly3 ahoj nelca, ja som vcera volala na kontaktnu linku do DOVERY a tak som sa nasrala ...
riesila som hlavne prvu ziadost, ktora sa riesi uz 18 tyzdnov a stale nie je este ani vycislena, ale hlavne ma nastvalo, ze mi pani hned z fleku povedala, ze 2.ziadost o refundaciu, ktoru som si podavala 19.11. mi uz nepreplatia, lebo platia nove pravidla, podla ktorych musi byt ziadost schvalena vopred ... ja som tam preventivne volavala uz v oktobri, aj v novembri, tetusky na infolinke ma vzdy ubezpecili, ze to mam podat po starom a teraz tvrdia, ze nepreplatia.... idem tam taky list napisat ...ja aj mm sme tam minimalne 4 krat volali a boli sme ubezpeceni ze to mame urobit po starom ... na ich stranke ani zmienka o nejakej zmene zakona, tetusky na infolinke ta x-krat zle informuju, este aj pri preberani ziadosti ti odkyvaju, ze je to presne tak, ako ma byt a potom sa budu z toho vyvliekat ... som zvedava, ci nieco vyriesim, ale rozhodne to nejak riesit budem ...
takze baby, ktore planujete IVF, treba uz fakt po novom ....

yanka1
14. jan 2014

@gaga83 ale tak, verim tomu, ze snad by ta s tym niekam poslal, ak by mal nejaku pochybnost ...
ja som bola dnes na UTZ v Brne, dnes som cca 6tt + 3, bolo vidiet uz aj srdiecko ...len ja som tam furt kukala a nebolo mi to jasne - marcel s mm ho videli v pohode : )) , tak si dal marcelko tu namahu, ze ma zobral este do jednej vysetrovne s lepsim UTZ aby som ho videla zretelne aj ja a bola spokojna 🙂
a poprial mi vela stastia, nech prejdem tych kritickych 12 tyzdnov ....

gaga83
14. jan 2014

@yanka1 krasne spravicky 😀 tesim sa s tebou. Neboj tento raz to dotiahneme do uspesneho konca 🙂 ja som tiez na tych sonach nevedela nic rozoznat. Akurat dnes som uz zretelne videla co sa dalo 🙂 🙂

kako23
14. jan 2014

@yanka1 veru mas pravdu 🙂 cele je to poriadne psychicky narocne.
Super aky bol zlaty Dr. v Brne 🙂 to sa mi velmi paci, takyto ludsky pristup. S tou poistovnou sa zase Ty prilis nerozculuj, teraz musis byt v klude.Jasne, ze je to cele poriadne svinstvo, ale mimco za tie peniazky stoji 🙂 Drzim palce na cele tehu, aby bolo bez problemov a aby si si ho mohla naplno uzivat 🙂

nelly3
14. jan 2014

@yanka1
no ja som nakoniec napisala cez elektronicku pobocku dovery e-mail, presne pre to co sa tebe stalo to chcem mat pekne na papieri, ale myslim, ze infolinka by mala byt tiez nahravana. netreba sa dat. maju mi do 72 hodin odpisat, no som velmi zvedava.
Ak ste tu niektora, ktora riesi refundaciu, ozvite sa, nech si navzajom pomozeme 😉

nelly3
14. jan 2014

@miskanr1
ahoj, neskusis sa informovat co s tou tvojou refundaciou? ked si to tiez podavala podla stareho co tebe nato povedia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre