Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
22. jan 2014

@speranza1 - ahoj Speri, dakujem, aj tebe prajem krasne rano a pekny cely dnik 😵

falin
22. jan 2014

@melisska - meli, chlapi su takí, oni to neprezivaju ako zeny. Vies co sa ma spytala nasa mala ked raz este ako prvacka prisla zo skoly? Hovori ze"mami, preco su ti chlapci taki nemozni?" Krasne to vystihla a velmi skoro pochopila 😀 😎 😀

Treba sa zmierit s tym ze su ini a neprerobis ich. Vela muzov si zacne uzivat dietatko az ked s nim "moze nieco robit". Napr. stavat kocky, hrat futbal a pod. Uvidis, bude to dobre

falin
22. jan 2014

@amali - aaach, drobcekovia su krasnucki. Musia ti robit velku radost. Ako ich zvladas dvoch? Je to urcite makacka, ale verim ze ked sa na nich pozries, tak ti to 100-nasobne vynahradi vsetku unavu

tinkatinulka
22. jan 2014

@speranza1 ahoj speri..aj tebe krasny den.ja sa ni e a nie orzbehnut nieco tvorive spravit. 😉

speranza1
22. jan 2014

@tinkatinulka no ani sa niet comu divit, ved slniecko, ktore nam dodava energiu som uz nevidela ani nepamatam... 😲 ja mam ten isty problem a este k tomu ma zacala nechutne boliet krcna chrbtica 😒 ... ale nevadi...poterbujem trocha pohybu a hned mi bude lepsie...uz sa len dokopat k tomu pohybu 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
22. jan 2014

@speranza1 tu máš slnko srdco moje 😀 😀 😀 . Škoda vôbec nemám čas len nakuknem a šup preč. Ale vy sa tu majte krásne 😀 😀 😀

tinkatinulka
22. jan 2014

@speranza1 no s tou chrbticou sme na tom rovnako už dve noci som poriadne nespala..

nelly3
22. jan 2014

Na zaklade telefonickeho hovoru Vam zasielame zoznam klinickych pracovisk podla vyhlasky MZSR, ktore su opravnene davat vyjadrenie k ziadostiam o zahranicnu liecbu:

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb
Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb
Národný onkologický ústav
Východoslovenský onkologický ústav
Národný ústav tuberkulózy a respiračných chorôb
Národný ústav reumatických chorôb
Národný endokrinologický a diabetologický ústav
Onkologický ústav sv. Alžbety Bratislava
Detské kardiocentrum
Detské fakultné nemocnice
Univerzitné nemocnice
Fakultná nemocnica Banská Bystric

no a co teraz? kde tam mam ist????

rienok
22. jan 2014

@nelly3 a co potrebujes? nerozzumiem.... vsetky baby to robili opacne. Najprv absolvovali cyklus a potom žiadali refundaciu 🙂
alebo sa to týka niečoho iného? ale myslím, že hociktorá univerzitná by to zvládla ak tam máš niekoho známeho 😎

miskanr1
22. jan 2014

@nelly3 Ahoj prosím ťa ty máš to číslo na to refundačné do dôvery?

ludinka
22. jan 2014

@rienok od 1.11. to treba mat schvalene dopredu inak nedostanes ani korunu

@nelly3 univerzitne nemocnice su na kazdom kroku napr. ruzivovska v ba, martinska zilinska... su vsetky fakultne teda univerzitne nemocnice, neviem kde byvas ale ja napr. do martina to mam naskok
skus sa skontaktovat s nejakym primarom gynekologickeho oddelenia a uvidis co ti povie

nelly3
22. jan 2014

@rienok
no bolo to tak ako pises minuly rok, od 1.11.2013 sa to vsetko pomenilo,takze musis mat najskor suhlas od poistovne a az potom ist na ivf. do zahranicia 😠 a vslijeka potvrdenia atd. a aj od klinickeho pracoviska.
@miskanr1 nemam ja ziadne cislo.

miskanr1
22. jan 2014

@nelly3 Sem do tejto diskusie dávala jedna baba kontakt do dôvery, z jej papiera o refundácií. Myslela som si, že tebe

ludinka
22. jan 2014

@miskanr1 ozaj a tebe sa uz ozvali z tej dovery? ci este vobec nie, som zvedava ci ti to preplatia tak ako ti to slubili...

tinkatinulka
22. jan 2014

@nelly3 toto je ale vtip sak pomaly ani jedno z týchto pracovísk sa nezaobera IVF..

ludinka
22. jan 2014

@tinkatinulka to je pravda ale tak hadam na gynekologickom oddeleni tych univerzitnych nemocnic
sa to nejako bude dat vybavit 😒

miskanr1
22. jan 2014

@ludinka veru ešte sa mi neozvali 🙂 Som aj ja zvedavá

ludinka
22. jan 2014

@miskanr1 to je divne mne uz volali zo vseobecnej a to som posielala az 23. decembra tu ziadost-si davaju nacas v tej dovere

miskanr1
22. jan 2014

@ludinka No vidíš, ja som posielala 5.12. hned po ET.

nelly3
22. jan 2014

@miskanr1
ano ja som to bola, lenze to bolo 2 roky dozadu a ze tam volala a nikto to tam nebral 😕

nelly3
22. jan 2014

@ludinka
ano, ved idem pozriet kto tam je a komu sa mam ohlasit, mna tam gynekolog jeden operoval doc. Krizko 10 rokov dozadu, mozno aj od neho by to stacilo mat potvrdene hmmmm 😕

nelly3
22. jan 2014

takze co ma operoval, tak tam stale pracuje, tak pojdem za nim, snad to potvrdenie od neho bude stacit 😝

mimika1973
22. jan 2014

@melisska ahoj mojka, muzi nie su az taki trpezlivi a vytrvali ako my zenske! ale mali by sa trosku viac prisposobit za to to urcite a sem tam podat aj pomocnu ruku! Neviem ako to u nas bude, ale uz sa chystam do vedlajsej izbicky kde bude babulko! 🙂

melisska
22. jan 2014

@mimika1973
@rienok
@speranza1
@falin
@stastenka
Ok 🙂 som z toho sklamaná ....juj chlapi 😉

ludinka
22. jan 2014

@nelly3 podla mna to budes stacit lebo ked mne pisali zo vseobecnej v novembri tak chceli podpis primara alebo prednostu kliniky-tak staci ak tam uvedie primara..

nelly3
22. jan 2014

@ludinka
ale on nie je primar ani prednosta, no ved uvidim, najskor mi musia prist papier z RF 😉

tinka9075
22. jan 2014

@melisska ahoj neboj on sa zmení môj muž mal také reči keď som bola tehulka že bude spávať v obývačke keď prídem domov z pôrodnice a prišla som domov a večer som mu povedala že obývačka čaká tak pozrel na mňa že on zostane s nami a pomáhal mi veľmi aj keď plakali v noci a Zojka tá chodila spávať nad ránom niekedy sa nevyspal ale do obývačky nešiel 🙂 🙂

hencidlo
22. jan 2014

@amali ahojky no to su ale nadherne deticky, aj ja chcem take pomoooooooc, kedy to uz bude 😀 😀 😀
prajem vam aby ste krasne rastli a boli zdravucky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 🙂 😵

amali
22. jan 2014

@falin to máš pravdu....niekedy mám toho dosť,ale ak sa zasmejú tak ma prejde zlosť 😉

amali
22. jan 2014

@hencidlo neboj aj to príde....držím palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre