Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
8. feb 2014

@ludinka
je mi to luto, casom opat vyjde slniecko, uvidis, co som sa ja naplakala uz, skoda slov, ale ved ty to tiez poznas, ideme do boja, kto nehra nevyhra 😉

zuzi20
8. feb 2014

Dievčatá a vy ktoré ste v RF frčíte všetky na vlastnú päsť? Bez riešenia poisťovne?

denulkl
8. feb 2014

@zuzi20 ja na vlastnu 🙂

patrissia
8. feb 2014

@zuzi20 ja tiež na vlastnú 🙂 mám síce ešte všetky preplácané pokusy, ale vybavovat to v RF to je tazke... komplikovane s tymi potvrdeniami tu na SK...

zuzi20
8. feb 2014

ja mam na SK este 2 pokusy...tak teraz neviem...

kako23
8. feb 2014

@zuzi20 ja tiež len ako samoplátca a pritom na SR by som mohla mať ešte všetky tri pokusy IVF...

denulkl
8. feb 2014

@zuzi20 ja to iste ale som sa rozhodla pre brno.kde si bola na prvom ivf?

zuzi20
8. feb 2014

@denulkl ja v GF a ty?

zuzi20
8. feb 2014

a nelakalo vas radsej vyuzit tu tri pokusy?

jomini
8. feb 2014

@zuzi20 my tiez na vlastne naklady..stalo nas to 1030 eur, pricom mam este jeden pokus cez poistovnu

denulkl
8. feb 2014

@zuzi20 aj ja v gf a nemam z nich dobry pocit takze nelaka..to je moj nazor,kebyze im verim tak nevaham a idem znovu k nim ale momentalne to riesim takto

kako23
8. feb 2014

@zuzi20 Po prvé soft IVF v Brne vyjde toľko ako klasické IVF na SR, takže v podstate platíš rovnako, niekedy ešte aj menej. Po druhé prístup lekárov a ich odbornosť je absolútne neporovnateľná to bez debaty. Po tretie pokiaľ nemá vyslovene žena nejaký problém s vajíčkami, soft IVF je oveľa šetrnejšie pre Tvoje zdravie.

lusipe
8. feb 2014

@ludinka jezis moja,to mi je strasne moc luto...verim,ze to muselo uz byt dost na teba....a hlavne ze toto fakt necaka nikto ze by sa mohlo stat....posielam silne objatie aby ta aspon trosku zahrialo...drzkaj sa zlatko...

zuzi20
8. feb 2014

@denulkl a gf si ako dopadla? Ja akoze nemozem povedat, ze by tam boli nejaki neprijemni alebo co. Len prve co ich zaujimalo, boli peniaze. Popredu zaplatit a az potom cosi urobili a teda obrovske sumy...A hlavne nam to tam nevyslo,, tak chceme skusit inde.

zuzi20
8. feb 2014

@kako23 s vajickami by som hadam problem nemala mat...my mame problem v spg, takze ja by som mala byt ok. V gf som mala dlhy protokol, neurekom injekcii a liekov, kokso, Ten soft ma celkom oslovuje, len ci je pri nom dost vajicok...neviem ako by som zareagovala..

denulkl
8. feb 2014

@zuzi20 po et som sice zostala tehotna ale len do 6 tyzdna.a 2 kety ani tuk negativne.s vaji kami som problem nemala 22 odobranych skor mam problem s dorastanim sliznice a to mi gf povedali no ze to som pripad kvalitne occyti ale ta sliznica...no tak keby nemam problem tak tam asi nechodim...niekedy tie ich odpovede staly za to..a ty ako si tam reagovala ked sa bojis minim.stimulacie?

kako23
8. feb 2014

@zuzi20 Pokiaľ si Ty v poriadku je úplne zbytočné pchať sa toľkými hormónmi, zbytočne riskuješ svoje zdravie. Veď na samotné tehu stačí jedno jediné kvalitné embryo. Okrem toho čím menej je vajíčok, tým sú vraj kvalitnejšie. Neviem mňa na SR tiež tlačili do klasického IVF ale jednoducho som sa bála toľkých hormónov a tiež som nedôverovala lekárom na SR. Objednaj sa na konzultáciu do RF a sama uvidíš, prvá konzultácia je zadarmo.

labocca
8. feb 2014

@tinka9075 velmi vystizne 🙂. Ide to tam dole vodou...skoda veru....

tinka9075
8. feb 2014

@ludinka júj moja zlatá je to zlé keď sa to takto skomplikovalo 😖 😖 ale musíš ísť ďalej ja viem bude to chvíľu ešte bolieť ale potom budeš maminka prajem Ti to z celého srdca 🙂 🙂 mám kamarátku ktorej sa stalo toto isté čo tebe bola na ket a skončila na operácii zobrali jej vaječník a po pol roku bola znovu na ket a teraz má mesačné bábetko 🙂 🙂

jomini
8. feb 2014

Baby, mali ste po et sex..hradky..myslite, ze moze orgaznus uskonit embryjkam? .
Viem ze to je netradicna otazka.

zuzi20
8. feb 2014

@denulkl ja som mala 13 vajicok, 10 zrelych. Ale opllodnili sa len 4. Povedali mi, ze som zareagovala akurat. Ale v porovnani s tebou 🙂 A to si mala tolko aj zrelých? A kolko sa ti oplodnilo?

zuzi20
8. feb 2014

@denulkl a k sliznici mi nikdy nic nepovedali, len ze v poriadku. Je pravda, ze boli skupi na slovo...

denulkl
8. feb 2014

@zuzi20 ja ked sa na to pozeram spatne tak mam na nich tazke srdce aj z toho dovodu ze mna ziadali na darovanie vajicok a pritom nemam sama este dieta..presviecali ma ze sak som mlada a pripadalo mi tok fak sak ked nam to nevyjde sak pojdeme na dalsie ivf..islo im o biznis..a dopadlo to tak ze z 22 nakoniec ich bolo 12 oplodnenych prirodzene ze sak mame dobry spermiogram... ja som chcela par napichat len ma od toho odhovarala embryologicka a na druhy den 10 embryi sa nevyvyjalo.

denulkl
8. feb 2014

@zuzi20 napisala som to ako tatar to ta pokrocila hodina snad si to pochopila 🙂

zuzi20
8. feb 2014

@denulkl fuu, cize z 12 oplodnenych ti kolko zostalo? Ked pises, ze si bola aj na 2 Kety. Mne zas napichavali vsetkych 10, ani nerozmyslali. Len málo sa ich oplodnilo. Ale to je divne, ze ti nechceli dat icsi, ved to je tvoja vola. A u vas je problem u teba?

denulkl
8. feb 2014

@zuzi20 ano u mna, s 22 oplod.prirodzene zostalo na druhy den 12 embryi z toho 6 dali na PK a 6 dali hned dali zmrazit.samozrejme ze po rozmrazeni sa njektore nerozmrazili ako j vacsine bab v GF.

jahoda333
9. feb 2014

@ludinka tak som verila ze to bude uspesne och je mi to strasne luto drzkaj sa a posielam pozitivnu energiu vzchop sa a vela sil do dalsieho boja lahko sa nam radi a rozprava viem je to tazke ale bojovat musis za cenu krasneho babulka 🙂

gagik
9. feb 2014

baby, potrebujem poradit. Mam cystu vramci dost tazkej endometriozy, v druhej polovici cyklu spinim-neviem preco. V reprofite mi ponukli laparku, koli tej cystea ze co najskor potm mam ist na IVF. myslite, že je lepšie tieto gynekologicke problemy riesit v Reprofite, alebo v beznej nemocnici. Mam totiz obavu, ze v reprofite poriesia nevyhnutne veci pred IVF, ale ked sa IVF nepodari, co dalej?Ze mozno v beznej nemocnici by mi problemy poriesili globalnejsie.

lienka_1
9. feb 2014

@gagik V RF poriesia to, na com sa dohodnete. Otazka je, ci v klasickej nemocnici mas moznost dostat sa do ruk skusenemu a hlavne ochotnemu lekarovi. Ak ides na vykon do nemocnice ako obycajna pacientka bez toho, aby sa o teba postaral lekar, ktoremu doverujes, volila by som Brno. Napadlo mi, ze tam si predsa vsimnu detaily, ktore mozu sancu otehotniet zvysit a lekarovi, ktory sa tymto zaobera tak vseobecnejsie mozu tieto detaily uniknut. Ale rozhodnutie je na tebe, toto je iba moj nazor 😉

nelly3
9. feb 2014

@gagik
ahoj, velmo zaujimave nakolko ja mam endometriozu tiez velmi tazku a ked som sa pytala v RF na laparoskopiu, nechceli mi ju urobit nakolko som mala predtym laparotomiu (rez cez brucho) a ze to by neslo, lebo v ramci RF robia laparokopiu asi take ze "lahsie pripady!". a to som sa radila viacej krat s koudelkom o tomto 😕 mozno keby moc nalieham by mi ju urobili, ale asi lepsie je do nemocnice, lebo neviem ci v RF nerobia len jednodnovu chirurgiu, nie som si ista.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre