Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
27. feb 2010

no ved uvidime aky termin da dr a ci nam da na vyber alebo nam urcii nejaky pekny datum ale urcite sa to v stredu dozviezte 😀

zuzik musis nieco na tu mykozu vymysliet nech ta to tolko nestrasi, aby si nemusela stale brat ATB

dnes bolo krasne

bola som u segry a doniesli sme si uz kocik, sedacku, vanicku, elektricku odsavacku tak uz mozem ist do nemocky, vsetko je pripravene 😵

tanitta
27. feb 2010

leni... sa tu sulam na tom kupani 😀 😀 😀 ...moja predstavivost je bezhranic 😀

maciatko31
27. feb 2010

Mirinda, 1x citam o elektrickej odsavacke. /to bude tym, ze este nemam deti/. To musi byt mliecko odsate sup sup. Mam kamosku co este pred 4 rokmi odsavala mliecko pumpickovou aj 40 minut. Hod nejaky link, ako taketo cudo vyzera.

tanitta
27. feb 2010

maviatko.. trosku ta vyvediem z omylu ak smiem;).. el.odsavackou je to sice fajne ale len v tom ze ta tolko neboli ruka ako pri pumpovani 😉 ... casovo je cca skoro to iste....odsavala som mliecko skoro 11mes 😝

mirinda10
28. feb 2010

maciatko ja som tu elektricku zdedila po segre co kojila rok, takze ja som nic nekupovala ale je podobna ako rucna len ma adapter do elektriky a ma 3 rychlosti ale segra rodila v Ruzinove a tam v nemocke poziciavali elektricke uz v maji

no ja som prvorodicka a poslucham moju mladsiu segru co vsetko si mam zobrat do nemocky aj oblecko pre malu zmenila co som si pripravila ale dam si poradit ma 2 deti a ja jedno v brusku 😀

avaka
28. feb 2010

Caute babeny 🙂
Anty,Zuzli,veru ma Vitouskova zlate rucicky 🙂 Tiez sa pripajam do klubu dr.Vitouskovej 😵
Shandy,dufam,ze pojdes v Anty slapajach.. 😵
Lahhel,skoda toho zazraku,ale ako vravi Lenka,ani taka ovulka nieje na zahodenie.. 😉
Zuzlik,no to Ti teda nezavidim tie mykozy,ale naozaj su v tehu caste a hlavne sa robia po antibiotikach,takze u Teba je to potom jeden kolotoc.. 😒 Ale ved urcite beries antibiotika take,co mozu aj tehule...ale aj tak.Dufam,ze Ta toho uz coskoro zbavia.
Miri,takze v stredu sa dozvieme dolezitu spravu 😵 Ved Emuska je tu-co by dub 🙂 Uz sa na nu tesime a vidim,ze uz si aj plne vybavena.. 😉
Tani,aj mna kupaci pribeh dost pobavil...aj ked my tiez zatial byvame pri kupani dvaja.. 😅 ,ale to len preto,ze mame tak riesenu kupelnu,ze nemam dobre vsetko poruke a bojim sa,ze mi mala zleti z pultu,,kym pojdem zobrat veci.. 😅 ,ale uz som to zopar krat zvladla aj sama 🙂 🙂 No Leni,neviem si predstavit ten ceremonial,ked pojdu napr.na kupalisko.. 😀 😀
ja sa aj tak bojim,aby som tiez nebola prehnane uzkostliva...dufam,ze to nejako ukocirujeme.. 😅 😵
Ja som myslela,ze to je tym dlhym cakanim na mimi,ale ked Lenku citam.neviem,neviem.. 😀
Taky,takze na 3 tyzdne este mame tajomstvo.. 😕 🙂 ale nas natahujes 😉
My pojdeme hadam na prechadzku,peknu nedelu vsetkym 🙂

julietka
28. feb 2010

ahojte babulky, ja len na skok aby ste vedeli ze na vas stale myslim, len naozaj nemam vela casu byt na PC..drobci daju zabrat..dnesna noc bola naozaj divoka, ale manzelik dnes povaroval a aspon na dve hodky som si zdriemla, bol zlaty aj ked za tie dve hodky som ho nasla v stave KO 😉
avka vidim ze vy ste uz celkom pekne zabehani, je dobre ak su muzici zainteresovani do celeho diania 😵
mirindik mas krasne tt, ozaj kraasne

pridala som zatial iba par fotos, ale skoro na vsetkych sme aj my, takze take nedavam..ked bude cas pridam niekedy dalsie

vsetky vas moc pozdravujem...tehulky vydrzte co najdlhsie!!

maciatko31
28. feb 2010

Ahojte, no tak som sa potesila, ze technika setri cas kojacim matkam a takto ste ma sklamali. Tak Mirinda hlavne prajem, aby sa babeno dobre pricuclo a nepotrebovala si ziadnu odsavacku. 😵

avaka
28. feb 2010

Juli,som rada,ze si sa ozvala a ze na nas myslis 😵 My uz sme sice nejako zabehnuti,ale ani zdaleka este nie tak ako by som si predstavovala..Ja som aj tuzila po dvojkach,ale veru,neviem si predstavit,ako to zvladate...Tusim toho teda vela nepospis...Ja celkom cez noc ano.Mala,ked bola este zlta spala aj 4-6 hodin v noci,teraz sa to ustaliloo na 3 hodinach,ale veru ju medzitym niekedy aj hodinu po jedle nosim po izbe,co nechce zaspat,ale to len vynimocne klop-klop..Ale mate prenadherne deticky 😵 a tie ociska
Tak si to uzivajte a pisni sem tam ako sa mate a co nove 😉

mircalla
1. mar 2010

Ahojte.....hlasim sa po dlhsom case

Avaka, Julietka, mate to pekny zaberak....super fotocky inak

Taky - no tak ta zahada bruska to je asi zamer, ze ta/nas doktori tolko natahuju🙂))

Lenka - pobavilo ma kupanie...osoba c. 1 a osoba c.2...a drzim palceky na hysterke

Mirindi - som zvedava na datum

Lahhel - nemam skusenosti....a mas uz naplanovanu tu laparku?

Inak my uz kopkame...🙂 Dufam, ze 16.3. na UZV sa dozvieme uz konecne pohlavie

mirinda10
1. mar 2010

juli nadhera drobci su na zjedenie, cely monitor je vybozkavany, asi mi uz hrabe na karbit ale co mam robit uz aj prazdny kocik vozim po dome a trenujem 😀

niekto ma popordony syndrom ja ho mam predporodny a este ani neviem do coho idem 😀

viem , ze to mas tazke ale urcite sa to nejak zrovna a super, ze muzik pomaha aj ked viem, ze aj pre neho je to tazke ale moc ho pozdravujem, ze je super tatino 😵 😵

inak tt cka moje skacu, no moc sa tesim na stredu, ked uz nam dr prezradi den D

avi inak pekne zvladas Elku, super uz asi ste si na seba zvykli

mircalla, no gratulujem k pohybom, teraz to bude kazdym dnom silnejsie a castejsie, krasne zazitky prajem pri pozorovani bruska 😵

dnes je vonku nadherne len fuka ale asi pojdem trosku, von nech budeme mat cerstvy vzduch

lenka20
1. mar 2010

caute kocky, mircalka gratulujem k prvym pohybom, uzivaj si tie krasne kopanceky a uz nech vies, co to je 😉 😵
mirindik tak uz si aj vybavena 😵 😵 vsetko doma pripravene, tak uz nech je aj malicka s vami v tom kociku 😵 😵
julinka, avuska - no, ked obcas aj manzelia pomozu tak to je super, urcite sa to bude len zlepsovat 😵 😵
baby tak ja mam zajtra tu hysterku, rano o osmej mam nabehnut, tak drzte palce - aj ked tazko povedat ci chceme nejaky nalez alebo nie 😝 - poobede poreferujem, alebo mozno aj skor smskou..

lenka20
1. mar 2010

julietka len teraz som kukla nove fotosky, deticky su nadherne, tie pusinky maju take krasne 😵 😵 😵 😵 no skratka tie umelinkove deticky su naozaj naaadherne, tanickin veduci to je uz hotovy fesacisko - esteze je uz zadany, inak by mala nevesta velky problem v konkurencii, avuskina elka aj julinkini drobcekovia - no krasne babuliatka, mala emka to este vylepsi, diorkini chalani to budu lamaci srdc, zuzlinkina malicka bude super kocka a mircalka a takynka nas este prekvapia ci skraslia zensku alebo muzsku polku ludstva 😉 no, vlastne je to super, ze sa nemusime bat, ze ake budu nase detvaky, je dopredu jasne ze krasne najkrajsie 😵 😵 😵 😵

mirinda10
1. mar 2010

lenik urcite to zajtra dobre dopadne a hned v stredu podas info co a ako ale ja si myslim, ze maternicu budes mat ok, drzkaj sa zajtra budeme na teba mysliet 🙂

tanitta
1. mar 2010

ahojky kocky...
leni... budem na teba upenlivo mysliet...aj s veducim aj s tatinom 😉 ...drzime palce...mozno keby sa nieco mini naslo ale liecitelne chapes 😉 ...daj vediet aj mne sms ak budes "pojazdna" 😉... drzkaj sa mi...
mircala--- uzivaj si kopanceky coskoro to bude tornado 😉
julie... sladky su ti vasi chrusti maly 😉 ....
baby pametate betianku s nadej ivf?....je tehulka... z repraku 😉 .... tymto ju pozdravujem 🙂 a aj ostatne tehulky a snazilky a maminy a vsetkych tajomnych 🙂 drzte sa....

mircalla
1. mar 2010

leni - je to super ze to mas v heliose, robi to krajko...ziadny prijem, nemocnica...ja som bola tiez, ale saskovala som v nemocke den vopred ved standard....takto to mas super vybavene....v pohode a bez vacsich stresov....

takyna
1. mar 2010

Ahojte kočky 🙂

Ja zase tak narýchlo, lebo krátia sa nám dane 😒

Leni drž sa nám, verím, že všetko bude super a dobre dopadnete, 🙂 , Juli nádherné deti, skutočne tie naše Reprofiťácke detúrence sú najkrajšie 😉 🙂 , Tanitka pozdrav Betliarku , že jej z celého srdca gratulujem 😵 😵 😵

Mircala gratulujem k pohybom 🙂 , a teším sa , že o chvílku nám prezradíš čo to bude

pozdravujem všetky ozvem sa neskôr 😵

mirinda10
1. mar 2010

tanitka jasne, ze si pamatame na Betianku, takze so odhodlala ist do Brna, no moc jej to prajem nech pride medzi nas, rychlejsie jej to ujde

betianka
1. mar 2010

ahojte babule všetky vás pozdravujem aj staré známe aj čakateľky a snažilky aj maminy. Krásne detičky robia v Brne, fakt. Ďakujem veľmi za gratulácie. Áno Miri odhodlolala som sa, ale poviem pravdu dokopala ma k tomu Hava, ináč ani by mi už nenapadlo. A obava a strach mi nedovolil sa nejako zvyditeľniť skorej, tak mi prepáčte, ale keď ste ma už odhalili 🙂 Ale pravdu povediac chcela som, keď Mircalla spomenula, že je tehula s najmenším počtom tt, čo svedčí o tom, že čítam vás pravidelne 😀
V Brne som bola prvý krát v decembri, a ešte tri krát, a to bolo všetko. Ale stačilo mi to na to aby som zistila, že sú tam zlatí všetci, dokonale profesionální, a hlavne že sú to ľudia. Nešla som tam s tým, že sa to podarí na 1. krát, ale s tým, že tam budem chodiť dovtedy, kým sa to nepodarí. Lieky som mala nakúpené na tri pokusy, tak to je dôkaz toho. Ale som len na začiatku, tak stále nie som si nejako istá, a tešenie tak to vôbec, musím byť pri zemi. Šak poznáte asi všetky.
A ešte otázočku, keď som vás už navštívila, tie ktoré beriete heparínové injekcie a ja to mám doporučené z hemato vyš. vysydzujú sa v 12 tt? alebo môžem požiadať dr. nech mi ich predpisuje ďalej? Prednison mám tiež, ten viem že 13 tt končí, ale toto som bola zvedavá?
Ďakujem vám a sem tam nakuknem

mirinda10
1. mar 2010

tak vitaj v klube na to ti presne odpovedia zuzik aj juli aj ked juli je mamina dvojok a ma toho dost ale pichala az do porodu a zuzik picha stale a uz je 23tt a bude az do porodu pichat

uz to bude len dobre nebojkaj, musis verit bude to krasne tehulkovanie len sa setri a davaj na seba pozor

dakujeme Have, ze ta presvedcila na Brno dobre urobila, vidis sama ten vysledok a gratulujem, ze sa ti to podarilo na 1vy pokus mne az na 2hy ale nelutujem ani jednu cestu do Brna nasa Ema za to stoji😵

betianka
1. mar 2010

ahoj miri, ďakujem, šak sa objaví spýtam sa
áno máš to za pár, a malinkú onedlho už uvidíš, to je úžasné, prajem ti aby to čakanie rýchlo ušlo, aby sme videli aj my čoskoro emku 🙂, držím ti moc palce, aj keď na druhý pokus, oplatilo sa máš pravdu.

anty
1. mar 2010

Ahojte holky jdu vás pozdravit. Juli máš krásné dětičky jsou nádherní bobánci.Betianko gratuluji k těhu fakt úspěch 1 ivf, super. A u mně furt při starém je mi špatně, ale ještě jsem neblila, tak doufám, že se mně toto vyhne. Sranda je, že jsem vždycky milovala sladké a teď ho nemůžu ani vidět, jo a taky už jsem zhubla kilo a půl, což je mazec za takovou krátkou dobu.

takyna
1. mar 2010

Ahoj Betianka 🙂 ešte raz gratulujem 🙂 , teším sa veľmi 🙂 , aj ja pichám fraxiparín a budem asi aj po pôrode, a nemám zlú zrážanlivosť krvy, okrem toho beriem 100 Anopirin, budem rada, keď sem nakukneš aj častejšie, ja už od apríla sa zapájam viacej ako doteraz slubujem 🙂

mircalla
1. mar 2010

ahojte

betliarka...no uplne to chapem, ze si nechcela zverejnovat, ja som tiez prve tyzdne nepovedala, dokonca ai rodicom...a gratulacia samozrejme

tie injekciee - individualne....

ja som brala clexane do 16tt, mala som na hemato nejaky problem, ale malo zavazny...mam to skor preventivne, ale tiez 2 spontanne za sebou....a pricinou mohlo byt prave toto, lebo ostatne vysetrenia nic nezistili

je najlepsie konzulatovat s hematologom, co odporucaju, pripadne aj v repraku - dat im vysledky hemato

ja som mala hemato robenu v auguste, v sprave bolo, ze odporucany heparin (clexane je oddoba) v pripade buduceho tehu, doniesla som im to do brna este pred ET, a tam mi dali do konca 16tt. takisto to mozes odkonzultovat so svojim gyndosom, kedze uz do repro asi nechodis, vzhladom na 8tt

tak by som asi zvolila postup najprv hematolog, potom gyndos...kazdopadne urcite bez dohody s lekarom nevysadzovat

mircalla
1. mar 2010

anty, mne byvalo spatne dost casto (3-4 dni v tyzdni), ale blila som len 2 krat, skor len napinanie a nechutenstvo, pripadne podrazdeny zaludok ako na vode....obcas som mavala aj desnu migrenu, co predtym nikdy

ja som praveze bola vysadena na sladke...jedine co mi chutilo bolo rozky s dzemom, musli, jogurt, keksikyy...maso, sunku a salamy som nemohla ani vidiet...uz to je v normale

kanhwa
1. mar 2010

Ahojte 😉
Avaka, Julinka - deticky su nadherne, prenadhere 🙂 🙂 🙂 ani vypovedat sa to neda 🙂 🙂 🙂
Pozdravujem vsetky babulky a drzim palce.

anty
1. mar 2010

To ti závidím, mircalla já jsem na začátku, ale špatně mi je už od druhého dne po et.

mircalla
1. mar 2010

to mne bolo spatne presne druhy den po ET tiez...a este ako....bolo mi to cudne a myslela som, ze to je zle znamenie....migrena na 2 dni a vracala som...(vracanie jeden z dvoch ci troch razov za cele tehu) no a vidis....

anty
1. mar 2010

To je zvláštní že? A dobře ti je od kdy asi? Abych věděla, jak dlouho to asi bude trvat.

mircalla
1. mar 2010

no uplne dobre asi od 14tt....medzi 12tt a 14tt to zacalo ustupovat....ale posledny zachvat migreny - fakt som to nikdy nemala predtym (uz bez zaludocnej nevolnosti) som mala minuly pondelok a predtym v 14tt....ono sa to bude lepsit neboj

mne prvy trimerster plynul strasne pomaly, chcela som to mat za sebou...ale ked som uz bola tak okolo 11tt, uz mi to slo rychlejsie...teraz sa mi to zda, ze ako to rychlo uteka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre