Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
27. feb 2014

@kako23 všetko čo si mi písala, už mám našťastie za sebou a teraz si už len "užívam" život 😀 😀 😀 . Aj sťahovanie, aj stavba domčeka (inak najkrajší pocit bývať vo svojom 😀 😀 😀 ) a teraz sa hráme iba s "plodením" 😀 😀 😀 . Krásne plány, ale ufffffffff som rada, že už to je všetko za mnou 😕 😕 😕 takže sa môžem venovať iba jednému 😀 😀 😀, ale tebe veľa šťastia 😀 😀 😀

lucka_220809
27. feb 2014

@ludinka uz ju popíjam 😀

ria191
27. feb 2014

@lucka_220809 dúfam, že bez rumu 😕 😕 😕 😝 😝 😝

lucka_220809
27. feb 2014

@ria191 😀 😀 😀 😀 bez rumu hej... ale vcera mi kolegyne nalievali velice zhurta fernet.. som to tu musela vylievat na tajnasa :D
Ale inak som aj to pocula, ze pohar cerveneho vina je na sliznicu prave dobry, po ET... o tom neviete volaco?

diska
27. feb 2014

@kako23 ahoj a aj vsetky dievcata 🙂 ja sem obcas nakuknem aj ked este som sem neprispela,tiez sa uz par rokov zabavame IVFkami kade tade a teraz dosiel rad na RF 😉 .
Tie vsetky vysetrenia co sa pytas ako NK bunky,D a celiakiu a aj annexin mne vysetril "normalny imunolog"
Ale komunikovala som aj s Dr.v medirexe len bola vtedy na materskej a oni to tiez vsetko robia a ona potom vie aj tie vysledky zhodnotit .
Na celiakiu ale pozor,nie vzdy ak je vysledok pozit naozaj sa aj o celiakiu jedna,tak sa netreba hned vyplasit. 😉

kako23
27. feb 2014

@diska čiže to vedia vyšetriť na normálnej alergologicko-imunologickej ambulancii? lebo ja mám alergiu na peľ a chodím k takejto doktorke, ale neviem či sa myslí taký imunológ alebo nejaký iný?

diska
27. feb 2014

@kako23 ano presne tak na normalnej alergologicko-imunologickej ambulancii,ja som tiez alergik ale mam vacsie stastie ako ty lebo ja mam alergiu skoro na vsetko 😀
Ked tam chodis tak sa ta pyta co vsetko ta trapi ci si casto chora atd,no a ja som jej hovorila aj to, ze nemozme otehu ,ze ci ona vie v niecom pomoct a povysetrovat,tak mi potom porobila toto vsetko,celiakiu preto lebo vraj ta brani otehu co mi aj vyslo pozit .ale po podorobnych vysetreniach na gastro.sa to nepotvrdilo .
o annexine sice nevedela ale to mi vravela dr.v Medirexe,tak som jej ja povedala,nech mi to spravi a spravila. 😉

buba08
27. feb 2014

@kako23 v Podoli ti vit. D a ani celiakiu neurobia, oni sa zameriavaju fakt iba na reprodukcnu imunologiu. Daj si to spravit u nromalneho imunologa tu na SK, ale ta celiakia robena z krvi nie je 100 %, mozu vyjst negat vysledky a pritom ju clovek moze mat, ale pokial nemas nejake tazkosti traviace po muke tak si myslim, ze nie je dovod sa obavat celiakie.

kako23
27. feb 2014

@diska a čo je to ten annexine? prepáč, vôbec neviem čo to znamená...

kako23
27. feb 2014

@buba08 ďakujem za informácie. Už som písala mail mojej alergologičke, tak uvidím či bude ochotná mi to spraviť...

diska
27. feb 2014

@kako23 no ja ti tiez neviem presne co to je ten annexin ale robia to v medirexe v ramci vysetreni reprodukcnej imuno,to mi kazala ta dr z medirexu nech mi to vysetria,ze to ma vpliv na otehu ,tak som si to vyziadala.

ria191
27. feb 2014

@lucka_220809 "jafné" pohárik červeného vínka každý deň, ale potom radšej nesadaj za volant ťažko by si vysvetľovala že zrovna oplodnievaš 😀 😀 😀

lucka_220809
27. feb 2014

@ria191 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si ma zabila teraz ... pan policajt, prepacte, ale ja prave v tomto momente tehotniem 😀 😀

sara1
27. feb 2014

@lucka_220809 tiez si myslim, ze to nezalezi od toho ci si pila kavu. Popravde po stvrtom pokuse si myslim, ze na vonkajsich vplyvoch nezalezi.

diska
27. feb 2014

@kako23 take som ti k tomu vygooglila 😀

Annexinu: Je hojně zastoupen v placentě a je významný při udržování její normální funkce. Protilátky proti annexinu V se vážou na annexin placentárních klků a mohou tak významně přispívat ke vzniku trombóz a k předčasnému ukončení těhotenství při antifosfolipidovém syndromu. Jedinou možnou léčbou u podobných imunologických nálezů je "potlačení" imunity

tinkatinulka
27. feb 2014

@ria191 ty už perlíš za rána?

lucka_220809
27. feb 2014

@sara1 no jo... ved to, clovek sa moze aj na hlavu stavat, a fakt je to niekde medzi nebom a zemou... ja aj nad tym uvazujem, ako pri celom ivf sa snazia optimalizovat vsetko, co je aj pochopitelne...tj. sleduju embryjka, maju tabulky na vsetko, co sa vklada, co prezije, co nie, co sa mrazi, co nie... ale ani srnka netusi, ako to v realnej situacii prirodzeneho oplodnenia je.. mozno ktoviekolko slabsich embryjok sa nakoniec uchyti, hocikolko slabych spermiogramov oplodni vajko... proste nieco tam je take, co sa skratka nicim nezoptimalizuje, mozu vybrat spickove vsetko a okolnosti mozu byt dokonale ale proste nic z toho...a inokedy uplne mizerne sance ale zrovna v tom prostredi nieco zafunguje a podari sa...

sara1
27. feb 2014

@diska ahoj moja, uz som chcela po tebe dat vyhlasit patranie, ze sa mi neozyvas 😎 . Zajtra drzkam palce.

diska
27. feb 2014

@sara1 ahoj 🙂 akoze sa neozyvam? ved to ty sa neozyvas 😀
dik,som zvedava co zas ta moja suska 😀 drahy hovori,ze mam pekne pripravit prerinky v brusku 🙂

sara1
27. feb 2014

@diska dobre hovori. Joj, na mna dnes nejako vsetko dolahlo......prepada ma pocit ze je vsetko take nedosiahnutelne.... ☹

kako23
27. feb 2014

Tak teraz ma prvý krát, že ozaj nasr....v RF 😠 Volám, že máme neúspešné IVF a chceli by sme v krátkosti skonzultovať čo ďalej. A oni, že najskôr o mesiac až mesiac a pol...chápem, že majú kopec ľudí. Ale mám z nich pocit, že zhrabnú prachy a to je celé, viac ich už človek nezaujíma 😠
Som zvedavá či bude doktor ochotný aspoň telefonicky to skonzultovať. nemá slov na nich....

ria191
27. feb 2014

@tinkatinulka nóóóó snažím sa, ale nikto sa nechytá 😠 😠 😠 a sperča už vôbec nie 😝 😝 😝 😕 😕 😕

ludinka
27. feb 2014

@kako23 skus sa priamo spojit s tvojim lekarom-napis mu mail mozno sa bude dat s nim dohodnut..

ria191
27. feb 2014

@kako23 tak to by si musela byť taká "osobnosť" ako ja 😀 😀 😀 . Ja vždy dostanem termín hneď, ale musíš mať "status" KORČUĽA 😀 😀 😀. Neboj sa všetko má svoj čas majú toho veľa a určo si im není ľahostajná to mi ver 😀 😀 😀

buba08
27. feb 2014

@kako23 ku komu chodis?

kako23
27. feb 2014

@ludinka fakt som to do teraz brala športovo...ale teraz ma strašne sklamali a je mi z nich do plaču... ☹ Čakala som iný prístup od nich keď už si ich pacientka a nie, že Ťa takto odbijú.

tinkatinulka
27. feb 2014

@ria191 sperča asi pracuje..ja dneska pohodicka vcerajsi 17 hod maraton mi dal zabrat..

ludinka
27. feb 2014

@kako23 🙄 napis tomu doktorovi este a uvidis...
ozaj a tu ziadost v poistovni ti uz schvalili? alebo si to tam nakoniec ani neposlala?

lienka_1
27. feb 2014

@ria191 Pocuvaj,soudruzko z NDR, uz viem, kde ty robis chybu! Postavila si dom a hned ides splodit syna. Ale tak to nefunguje,moja. Este strom musis zasadit a potom to pojde jedna radost 😀

lienka_1
27. feb 2014

Zeny, hojne mi pribudaju srdcia. Dakujem Vam, ze pri mne stojite a tahate ma spravnym smerom! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre