Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

donatela
19. mar 2014

@argenti no ved toto... Teoriu mame zvladnutu, len ci hlava vtedy nebude niekde inde ako pri takychto praktickych veciach. A hlavne, aby to VSZP schvalila...! Nech to nie je zbytocne vynalozena energia🙂
A ty ako, nahodou nieco nove?
@annavi ano v tomto je konik super! Vieme si tu pomoct a poradit. Mne tiez veeelmi pomohli niektore kocky odtialto! Oni vedia ktore🙂🙂🙂
A nezabudni, aj ked budes platit cez POS terminal v RF, odlozit si doklad z terminalu. Lebo FA nie je doklad o zaplateni. Potom ku ziadosti o refundaciu to vsetko (kopie) prilozis. Inak aj na stranke VSZP som nasla vela info k tomu, aj vsetky tlaciva.

donatela
19. mar 2014

Baby a poradite mi niektora, co vsetko obnasa SOFT a aky je rozdiel oproti normalnemu IVF? Ake lieky ste pri softe mali a ako dlho ste pichali a kolko folikov a nasledne vajicok ste z toho mali? Pripadne, ak ste tento soft cyklus absolvola nejaka kocka so syndromom PCO... (moja dg - my tych folikov zvykneme mat viac, len ci tam boli aj zrele vajka a ake mnozstvo?)

argenti
19. mar 2014

@donatela Chcem podat ziadost na schvalenie, ale mala som problém s gynekologom, kt. mi to nechcel podpisat, ale nakoniec som to vybavila, len potřebuje výpis z karty z centra do ktorého som chodila tu na SK. Dnes mi ho mm bol zobrat tak zajtra idem gynekologovi s papiermi. Dúfam že to podpise:-[:-[:-[ aj ked vraj na pockanie to nebude. Vraj nějaký 1-2 dni. A ty ako?

donatela
19. mar 2014

@argenti jéj super, tak už máte papiere z GF v rukách. teraz to už určite tvoja gynekologička podpíše. neboj! veď sa s ňou dohodni, nech si to spoplatní. veď určite má v cenníku nejakú položku, že potvrdenie tlačiva, hocijakého. nech si vypýta 10-20€, myslím, že sa to stále oplatí. ja idem k mojej gyn v piatok, tak som zvedavá, čo mi povie... či bude kooperatívna? aj by som chcela, aby mi urobila HP, lebo ten mi robili naposledy v GF v 11/2012. a to od nich pýtať veru nebudem, takú starinu... daj mi potom vedieť, ako si dopadla. som zvedavá 😉

haimi
19. mar 2014

Dnes som zaniesla ziadost do dovery a uz len cakat. Zajtra smer Brno na hysteroskopiu.

skaredekacatko
19. mar 2014

Caute je tu niekto co bol na imunologii na slovensku? Absolvova som uz vsetky vysetrenia okrem tohto. Otevrel mi zobral este raz krv na ahm. A nasadil vsetko do liecby co sa da.len mne vrta v hlave ci predsa len nemam ist na imunologiu.

lienka_1
19. mar 2014

@speranza1
@tinka9075 Zienky, dakujem Vam! Speri, co tak roztocit to tu spolu? 😉 Ked zacneme my stare korcule rodit, tak az vtedy tu bude rosambo 😀

lienka_1
19. mar 2014

@nelly3
@vanushka Zajtra si idem pre vysledky AMH. Ak slo rapidne dole, tak budem mat pauzu na 2-3 mesiace a budem brat DHEA a az tak stimulka. Ak je AMH zhruba narovnako ako naposledy, ideme do dalsej stimulky. Najradsej az po Velkej noci.

tinka9075
19. mar 2014

@lienka_1 ale kde ste staré korčule ja som tiež rodila som 39 ročná tak ešte som stihla porodiť v júli a v auguste som mala 40 ale veru sa na ten vek necítim vôbec 😀 😀 😀

lienka_1
19. mar 2014

@tinka9075 No ja uz budem rodit ako 40-rocna...mi do karty napisu , ze velmi stara prvorodicka 😀 😀 😀 😀 😀

tinka9075
19. mar 2014

@lienka_1 mne primár nechcel veriť že mám toľko rokov 🙂 🙂 povedal že čo rodil 40tničky to sú už také tety 😀 😀 že ja som iná no pekne prirovnanie pre nás mladé žienky 😀 😀

lienka_1
19. mar 2014

@tinka9075 Aj ja som minuly tyzden dostala krasny kompliment, ze nevyzeram na 40 😀 😀 😀 Som si v duchu dodala, ze na 39 uz ano 😀 😀 😀

tinka9075
19. mar 2014

@lienka_1 aké komplimenty dostávame no pekne sa to počúva 🙂 🙂

ludinka
20. mar 2014

@donatela ja mam pco amh 4,1 a mala som stimulku iba clostylbegyt 1-0-1 ziadne inekcie a mala som 5 zrelych vajicok

falin
20. mar 2014

@speranza1 - speruska vsak to, ako sa tazko zarabaju a ako sa lahko minaju ze? Ale dufam ze sa vam ich podari nasetrit cim skor, aby ste mohli ist do dalsieho boja, ked uz ste psychicky na to pripraveni 😉

@lienka_1 - lienocka, ty si nezmar 🙂, paci sa mi ze sa len tak lahko nevzdas a ze sa pripravujes do dalsieho boja, verim ze konecne bude uspesny. Budem drzat palce. 😉 A som rada ze sa nasiel nikto, kto ti vedel povedat ohladom menopuru 600, lebo ja ked som zhanala lieky, tiez som videla tu 600 v ponuke, len so nevedela ako sa aplikuje, ci je k tomu pero

nelly3
20. mar 2014

@ludinka
to na zaklade AMH ti zistili PCO? lebo ja mam AMH tiez okolo 4 a nic nehovorili o PCO 😕

denulkl
20. mar 2014

@patrissia ahoj ako pokracujes v tehu?aj ti zobral krv?ja sa chystam zajtra ist k lekarovi...

speranza1
20. mar 2014

@falin
@lienka_1 ach zienky, uvidim ako mi pride menzes tento mesiac a podla toho sa zariadim ci ist na KET v aprili, alebo az v maji... Dr. vravel, ze bez akychkolvek liekov, tak neviem, ci mam posluchnut, alebo co mam robit..... (nemam brat ziadny fraxik, ziadny prednison...nic.... kedze na to nemam DG a davali mi to len ako "pre pripad")..... neviem...co by ste robili na mojom mieste???

speranza1
20. mar 2014

a mimochodom...prekrasny prvy jarny dnik prajem vsetkym snazilkam, nesnazilkam, tehulkam, maminkam a vsetkym ludom dobrej vole 😵 😵 😵 😵 😵

diska
20. mar 2014

@nelly3 ja mam PCO a pritom AMH je len nieco okolo 2,ak mas vyoke AMH asi nemusi ist hned aj o PCO,
ja pri PCO nemam Ms ani ovulku,u mna je viditelne aj na Utzv,teda tak mi to popisala dr.ze okolo vajecnikov mam akoby perlovy nahrdelnik,pekne prirovnanie 😀
A pri stimulkach u mna neplati ze male davky hormonu lebo by som nenastimulovala ani jedno vajko .

ludinka
20. mar 2014

@nelly3 nie mne to povedali na zaklade sona a to amh to iba potvrdzuje
ale mne inak pco neesposobuje ziadne problemy(ovulaciu mam pravidelnu), aj lekar mi povedal ze u niektorych zien je pco prirodzeny stav, ale ze si mam davat pozor na stimulku!

ludinka
20. mar 2014

@nelly3 a tak ako aj diska tiez som mala ten perlovy nahrdelnik na sone-podla toho mi to povedali ale az 5 lekar pri ktorom som bola! ostatni boli asi slepi alebo neviem co...pri diagnostickej laparke mi robili aj ten driling ale nepomohlo to, u mna je nejaky iny skryty problem toho ze neviem otehu

patrissia
20. mar 2014

@denulkl ahoj moja, nebral mi krv... videl na utz taku mini dutinku, povedal, ze mam prist v stredu a uz by mohlo byt aj srdiecko 😉 daj vediet moja potom ako si dopadla, budem cakat na dobre spravy od teba 😉

denulkl
20. mar 2014

@patrissia tak to je super,zaklad tam je...ja si na ultrazvuk este asi pockam aj tak bude este skoro na srdiecko,dufam ze tento krat tam bude vtedy kedy ma,hrozne sa bojim MA ☹
uz mas aj nejake priznaky ci vsetko prebieha hladko?

patrissia
20. mar 2014

@denulkl neboj vsetko bude v poriadku, nicoho sa netreba bat 😉 no moja prsia ma hrozne bolia a zacinaju sa mi nalievat 😀 vcera mi bolo zle som zvracala, lebo som sa nesla hned najest a nechuti mi skadke vobec... a dost ma pobolieva podbrusko 😉

kuchi
20. mar 2014

@haimi ahojky a kde si si dala nakoniec potvrdiť to klinicke pracovisko?

lienka_1
20. mar 2014

@falin No asi som zmar. AMH skoro na nule, takze pravdepodobne koncime. Idem pisat Koudelkovi. Ach jo! 😔

mimika1973
20. mar 2014

@tinka9075 Mudra rec Tinka! Vsak my sme este mladice! 😀

mimika1973
20. mar 2014

@lienka_1 ale aok to?! vsak este nedavno si mala krasne HB, nie? Zeby to odrazu len tak kleslo? hmmm... 😖
Jasne, treba vyckat odpoved od Koudyho! Inac, vyskusala si uz aj Inofolic????

lienka_1
20. mar 2014

@mimika1973 Pravdepodobne pojdem skor do DHEA. Ono to AMH klesa uz dlhsi cas, len posledny rok velmi rapidne 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre