Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
22. apr 2014

@zoji79 no pekné od teba totálne "trtkáš" na nás a potom to aj tak vyzerá. Cholky cholky máte šťastie, že mám časový sklz v práci inak by tu bola kuca paca 😀 😀 😀. Inak čo nové hm???

ria191
22. apr 2014

@tinkatinulka počítam, že z toľkého "trtkania" ti nezostáva čas na nás. Veď cváľať na mm a na koňovi sa nedá stíhať či? Vy určite pracujete na ďalšom zázraku 😀 😀 😀 .

zoji79
22. apr 2014

@ria191 Caves cica 🙂 Dala som si slub ze dam si pauzu mesiac od kona....ale teraz som uz spat 🙂 Co nove? Hmmm po 3 tyz. zajtra sa ide do prace....hodne sa mi nechce....a total novinka je ze 5-ty ivf je zatial pozitivny 😕
Ty co mas noveho? 🙂 Pochval sa mi...alebo kludne nadavaj 😀 😀 😀

ria191
22. apr 2014

@zoji79 čóóóóóóó ja mám šťastie, že sedím inak za seba neručím. Ty kokso to vážne (inak u teba som absolútne nepochybovala 😀 😀 😀 ) tá tinčina guľa totižto pristála u mňa ale na rozdiel od tinči u mňa funguje 😀 😀 😀 takže u mňa žiadna novinka 😕 😕 😕 😝 😝 😝 😔 😔 😔 . Ja sa tak tešííííííííííííííííííííííííííííííííííím. Nóóó mám pocit, že takýchto správ tu bude oveľa viacej že korčule ??? 😀 😀 😀 . Ja stále len čakám do rici veď vieš, ale mám toľko práce, že to ani nevnímam. Len ešte idem do B.B. v máji a to si myslím, že ma Bielčo už vyhodí von oknom 😀 😀 😀 . Ale v septembri to dám 😀 😀 😀

sarasota
22. apr 2014

@zoji79 tak som to pochopila spravne gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 .Kto je dnes este dalsi na rade?Supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer den dievcata len tak dalej. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tinkatinulka
22. apr 2014

@ria191 moja gula..si mi ju schmatla na R1tkke ked si sla po narkoze 😀

zoji79
22. apr 2014

@ria191 no zatial len test je pozitivny, zajtra sa ide na krv.....este moc nevyskakujem od radosti, lebo u mna je otazny ten prvy trimester..... 😕 😕 😕 ....a ako som pred chvilou citala @belgram.....no dovi ☹ neskutocne 😢 ....keby som bola ako rybka tak som v pohode, lenze z mojej diagnozy je hodne 😝 A brusko mi non stop boli ☹
Takze ides za Bielcom opat? Bude sa tesit 😀 Ale hlavne nech ti pomoze doki zazracny 🙂 September je tvoj 🙂

tinkatinulka
22. apr 2014

@zoji79 gratulujem jejeeej 5te..no u nas tto cislo už bolo takže moooc držim palne o dva tyzdne len potvrdenie srdiečka

tinkatinulka
22. apr 2014

@ria191 chudak praveže je nasucho..frfle tu že ja na konovi a nie v spalni 😝

zoji79
22. apr 2014

@sarasota Hej, zatial teda ano 🙂 Chcela by som take krasne teho brusko, ake som videla u teba na fotecku 🙂 Nadherna si 🙂 Z tej fotky tolko lasky citit 🙂....pomaly kukam udalosti dozadu, ale 500 stran nestiham 🙂

zoji79
22. apr 2014

@tinkatinulka dakujem, ale trosku moc sa stresujem...brusko boli stale ☹ Ale tak stale dufam, lebo take krasne kolajnicky sme este nikdy nemali 🙂

ada274
22. apr 2014

@menopur60 po ivf v heliose v martine som mala cca 10 blastocyst, chodila som na ket ako na klavir a s coraz vacsou depkou, kedze stale hcg 0. Nic ani tuk. Ostavali mi este 3 blastocysty, ale mala som toho heliosackeho pristupu plne zuby, furt ten isty pristup, nezaujem o akukolvek zmenu, umely usmev, podanie ruky a gratulacia k neexistujucemu tehotenstvu. Vedela som, ze potrebujem zmenu tak sme navstivili reprofit, machac ma dokladne vypocul a navrhol v podstate banalitu, urobit ket bez podpory liekov v prirodzenom cykle. Na konzultacii v heliose som to dr. Navrhla, on suhlasil a div sa svete bola som tehotna, bol to tusim osmy alebo deviaty tarnsfer, prestala som To pocitat. Po debakli v iscare a heliose, a po tak jednoduchej rade od machaca som bola po 8. Rokoch tehotna. Presla som si svojim peklom nadeji, viery, sklamania, ale je to prec teraz chcem dat malej surodenca nech nie je sama, tak bojujem zas.

nomxxx
22. apr 2014

@menopur60 ja keď som prišla do RF, tak mi dali soft stimuláciu a mala som aj embryá na mrazenie, tak to vyšlo cca 27tisíc Kč, v SR som mala stimulácie dosť vysokými dávkami dipherelinu a menopur, a platila som cca 700 €. V RF to bol náš tretí pokus, čiže faktúru som zobrala a poslala do poisťovne, mrazenie mi nepreplatili, ale zvyšok áno, takže to vyšlo nakoniec v Kč asi 5000 + cesty, ktoré sme tam merali...problém je, že teraz je to inak, vraj sa to schvaľuje v poisťovni vopred a na 99 % si myslím, že iba do 39 rokov ženy, ale to si zistíš už asi aj na poisťovni...určite RF bola dobrá voľba (prvú konzultáciu a nastavenie stimulácie s Dr. Macháčom, odber mi robila doktorka, neviem meno, vklady potom dr. Otevřel), od začiatku ako som vošla do dverí som to vedela, takže doporučujem 🙂 a držím palce 🙂

nomxxx
22. apr 2014

@tinna13 veľká gratulácia rodičom a veľa, veľa zdravia babuľke prajem 🙂

nomxxx
22. apr 2014

@dafy krásny ako obrázok 🙂 ...všetko dobré rodičom a zdravie drobčekovi prajem 🙂

ada274
22. apr 2014

@nomxxx teba si pamatam ak sa nemylim zacinala si s tak nizkym hcg, ze mi pripadalo ako zazrak ked si dala vediet, ze mas srdiecko. Ako hovori moj chlap, zivot je ako virus, raz na teba urcite sadne. To mi zvykol hovorit ked som ronila slzy do vankusa a marnila cas depresiami. Nech ti to dobre dopadne

nomxxx
22. apr 2014

@ada274 áno, presne tak to bolo, po prvom odbere hcg bolo tuším 8, a vlastne až okolo 15. januára mi to povedali na 100 % ...ďakujem, verím, že tento kopkajúci drobček mi vynahradí tie roky snaženia 🙂

mimi_2
22. apr 2014

@izzie27 Gratulujem 🙂 😵 😵 a kedy si bola na vklade, ja som tiež po KET 7.4. a tiež úspešne 🙂 Ale akosi ešte tomu sama nechcem uveriť, že ten test na ktorý v kuse pozerám je môj a s // 😀. A ideš na kontrolu do Brna, lebo mne doky dnes napísal, že stačí ak pôjdem ku svojmu...tak neviem čo robiť..

ria191
22. apr 2014

@mimi_2 no kočule vy dneska ale "válite" najprv veľké gulové viete čo "h...o" a včul 😀 😀 😀. Super ďalšia tehuľka veľká gratulka 😀 😀 😀

ria191
22. apr 2014

@tinkatinulka no prd uchmatla ty si ju po mne praštila a ja že otapená z narkózy a "h..o" z tinčinej gulôčky 😀 😀 😀 . Tinča vyzerá to tak, že tu budeme erdžať samé dve a to počítam, že ty ma tu čochvíľa necháš samú strašiť 😝 😝 😝 😕 😕 😕

mimi_2
22. apr 2014

@ria191 Ďakujem krásne moja 🙂 no ja tomu ešte sama nechcem uveriť, už som si robila 3 testy , 10d, 12d a 14deň a sú táááám //, ale ako nič mi vôbec neni, ani náznak tehotenstva 😀, som s tým absolútne nerátala, ale tak strašne sa teším 🙂

mimi_2
22. apr 2014

Kočky a aké máte skúsenosti, som písala aj dokymu ako sa to počíta, ktorý deň tt som a ona že klasicky od poslednej mrchy 😕, čo bola 20.3, tak podľa tehu kalkulačky 4tt+4? Ale vklad som mala na 20DC..

ria191
22. apr 2014

@mimi_2 tak to ma teší lebo mne nikdy nič nie je a vždy prd z toho (zatiaľ) a keď čítam že môžu byť aj také bezpríznakové tak to ma veľmo teší a nakopne 😀 😀 😀

lienka_1
22. apr 2014

Baby, dnes je tu tolko krasnych sprav, ze sedim, citam a iba tak sa usmievam. Az sa ma muz spytal, co pekne mi kto napisal 🙂 😉 Tak som mu ukazala babatka, bruskanu @sarasota a ze pozdravuje @ria191 a co hovori jej gula na nas tazkych zufalcov 😀 😀 😀

mimi_2
22. apr 2014

@ria191 no fakt, my sme mali len jedno mrazené embryjko a ja na 10deň, že isto to nič nebude, žiadne chute, zvracanie, bolesti nič, akurát prsia troška citlivejšie, ale oveľa som ich mala xkrát citlivejšie a figa bola z toho, tak ja prsia ani nepovažujem za tehu príznaky 😀 A keď som videla tie // tak som skoro akože odpadla 😀

ria191
22. apr 2014

@mimi_2 no a mňa potešilo, že konečne jedna "normálna" bezpríznaková tehuľka 😀 😀 😀 takže super 😀 😀 😀

tinkatinulka
22. apr 2014

@ria191 neboj sa ja ta stiahnem..ale vies tých X pokusov za niečo hovorí, nas už len zázrak zachrani..

mimika1973
22. apr 2014

@mimi_2 super spravicka! 😵 😵 blastocysta pekna to bola zamrazena akoze? Prve si co mala vtedy na ET, jedno, dve vtedy vlozene, kedze ja uz neviemmmm!!! 😝
Len pekne pokracuje, ano nesnivas, je to realita, tie // su tam! 🙂

ria191
22. apr 2014

@lienka_1 že ďakujem a je vysoký čierny jedlý??? žeby si mi ho ako kámoške na chvíľku požičala ??? Tak to ti nemôžem prezradiť, lebo si to tá sprostá guľa rozmyslí veď vieš ale všetky to dáme to ti je jasné 😀 😀 😀 ovšem ty si zase budeš musieť dať dole "okuláre "

mimika1973
22. apr 2014

@zoji79 no krasa, tesim sa dobrej spravicke! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre