Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

donatela
19. máj 2014

@zibi co su NK bunky prosim ta?

kikaakika
19. máj 2014

Baby, prosim vas, pauza medzi IVF je minimalne 3 mesiace, pocita sa to ako 3x kalendarny mesiac alebo 3x menstruacny cyklus? Cakam na MA, cize ms stale nebola. stimulku som mala v aprili, odber bol okolo 10. aprila, neviem ako mam pocitat tu pauzu medzi stimulkami. .....

bergalm
19. máj 2014

@haimi ahoj ja som mala tsh 4,8 ked som prisla do RF tak mi zobrali krv a Marcelino mi hned povedal,ze idealne pre tehu je do 2!!!!!hned mi nasadil euthyrox a kazal mi ist na SK k endokrinologovi.To bolo cca 3mes.pred otehotnenim a odvtedy stale beriem lieky a uz to bude skoro rok tak bez aj ty myslim,ze to ma vyznam.

skaredekacatko
19. máj 2014

Mam dilemu bola som na sone u mojej ale ta folikuly nevedela pomerat tak ma poslala do nemocnice ale tam az o 12 su. A dnes wom este nepichala lebo mi povedali ak pojdem rano na sono tak mam dokimu napisat potom a on mi povie co ako ak by som sla poobede tak si mam pichnut a ja vcul neviek ze co . Inac si pichavam rano o 7

haimi
19. máj 2014

@skaredekacatko co mala pokazenu masinu ?

haimi
19. máj 2014

@bergalm dakujem. No asi idem tomu Marcelovi napisat.

haimi
19. máj 2014

@jahoda333 ked si mi pisala tvoju hodnotu amh a este aj TSH si mala zvysene, tak to v mojom pripade bude asi fakt len o strese a psychike. Pocas stimulacie som bola dost v strese a vysledok po OPU bol 0 vajok (prazdne folikuly).

skaredekacatko
19. máj 2014

@haimi skor zastaralu a teraz neviem co ako. Ale ide pichnut normalnu davku a uvidim co tam zistia

ina7
19. máj 2014

Baby, prosim vas ktore lieky sa mi oplati kupit v lekarni pri RF? Idem zajtra a mali by mi nastavit liecbu. Teraz neviem ci si mam lieky vybrat radsej rovno tam alebo na sk aby mi objednali. Diky.

nelly3
19. máj 2014

@ina7
urcite pregnyl, utrogestan myslim ze je rovnako cena ako na sk, lenze neviem ci na sk ho maju v lekarni, myslim, ze aj injekcie sa oplati v RF, nie som si ale ista.

haimi
19. máj 2014

@ina7 ja som brala len orgalutran - na SVK 33EUR, v Brne cca 37EUR. Ostatne lieky som kupila na konikovi

janedoe
19. máj 2014

@kako23 u dr. Kozumplika. Nepoznam tam doktorov a vyber som dako neriesila, k tomuto ma dali a hadam to bude OK. Minimalne to bolo super v tom, ze sa so mnou rozpraval a vsetko mi vysvetlil, tak hadam budem spokojnejsia ako tu na SVK. Len mi pride straaaaaaaaaasne mlady.

@haimi ty mas koho? Ja Kozumlika ale v podstate mi povedal to iste. Len s tym rozdielom, ze my sa snazime trosku menej, len 2 roky, ale myslim, ze aj to uz staci :D a hadam sa tento rok uz dopracujeme k stastnemu koncu. Len tiez nerozumiem preco sa nedari, ja som OK, manzel OK a zavideniahodny spermiogram a stale nic. Normalne rozmyslame, ze zmenime robotu, lebo jeden ma väcsi stres ako druhy.

@ludinka kiez by si mala pravdu. Ja som mala prve IUI uplne super a pri druhom som myslela, ze budem kricat od bolesti, za co som bola aj riadne doktorom sprdnuta, ze co robim grimasy. My ideme zatial skusit este jedno IUI (manzel sa tak rozhodol) a potom skocime na IVF, takze zaciname asi setrit  Zatial mam clostil 3x1, lebo ked som mala 2x1, tak som mala vzdy len 1 vajko.

skaredekacatko
19. máj 2014

Ake velke musia byt foliky aby mohol byt odber?

kikappp
19. máj 2014

@skaredekacatko . Zrelý dominantný folikul má veľkosť 18-22mm - pri takejto veľkosti je možné podať aj injekciu Pregnyl na spustenie a načasovanie ovulácie. Tesne pred ovuláciou /pred prasknutím/ má folikul priemerný rozmer 23-24mm.

haimi
19. máj 2014

@skaredekacatko uz mas nejake novinky ?

haimi
19. máj 2014

@janedoe ja chodim Marcelovi Stelclovi. Ja mam znizene amh, ale nie az tak tragicky a endometriozu, ale len mensie lozicka, ktore mi odstranili. Marcel povedal, ze tento typ endometriozy nema velky dopad na neplodnost. Jedine, co mam na 100% je stres. Asi to naozaj ma velky dopad na neplodnost ☹ Co s tym ? Uz som rozmyslala, ze si kupim aspon nejake caje na ukludnenie 🙂

skaredekacatko
19. máj 2014

@kikappp @haimi tak mam dva kusy 19 a 24 som pisala dokimu tak som zvedava ze co ako.

kikappp
19. máj 2014

@skaredekacatko urcite rozhodne spravne,tie mudrosti co som ti pisala som okopcila ,to odpovedala neaka dr . na otazku velkosti folikulov .

skaredekacatko
19. máj 2014

@kikappp to viem len to cakanie ze co ako. Ak do hodiny neodpise tak volam do rf nech mi povefia co dalej.

kikappp
19. máj 2014

@skaredekacatko este si si dnes nepichala nic?

skaredekacatko
19. máj 2014

Ale hej pichala povedali ze ked pojdem na sono poobede tak mam. Tak som pichla bo moja to nevedela kulnut ma poslala do nemocnice a tam robia sono az od 12.

kikappp
19. máj 2014

@skaredekacatko no tak teraz uz len vyckat co ti odpise.

janedoe
19. máj 2014

@haimi tak aj u nas je to asi stres ... ked mam klud ja, manzel nevie kde mu hlava stoji a naopak 🙂 Ja mam tiez dake mensie loziska endometriozy, ale mne to v byvalom centre nechali, aj ked mi robili laparku, takze to asi nie je nic tragicke 🙂

haimi
19. máj 2014

@skaredekacatko tak to podla mna rychlo volaj, lebo 24mm je fakt velky a moze prasknut. Minimalne by si si mala pichnut orgalutran, aby ten jeden nepraskol. Ja som mala na sone 23mm a hned ma poslal za sestrickou, nech mi pichne orgalutran a este ten vecer som pichala aj pregnyl. Kolky DC si dnes ?

haimi
19. máj 2014

Nepisali ste nahodou niektora Marcelovi mail ? Ja som mu pisala este minuly pondelok a nic.. Nechapem.

buba08
19. máj 2014

@haimi napis mu este raz, alebo volaj do RF, ak je to nieco surne

sona_fit
19. máj 2014

@miskanr1 Ahoj Miška, tak ako si na tom? Vyšetrenia už máš všetky? Kedy sa chystáš na KET? JA som chcela ísť budúci týždeň ale som si dala urobiť ešte kultiváciu a sa vyskytol nejaký "bacil" tak sa musím najskôr preliečiť. Už som sa táááák tešila.
Robili Ti na Imunológii aj tie NK bunky v Nitre? Sledujem že máš teraz pauzu na MK 🙂

sona_fit
19. máj 2014

@haimi Ahoj, ja som písala Macháčovi a vraj bol tiež celý týždeň preč, ale dneska mi už odpísal 🙂 Tak sa možno dočkáš aj Ty 🙂

miskanr1
19. máj 2014

@sona_fit Ahoj Soni. No ja stále čakám. Nemám ešte kompletné vyšetrenia z imunológie. Čakáme na posledné vyšetrenie z ejakulátu. Neviem síce čo to môže ovplyvniť, ale nech už to je teda kompletné. Všetky testy čo mi tam robili som mala v norme. Robili mi aj tie NK bunky a tie mám tiež v poriadku. No tak neviem či mám ísť na ket, alebo počkať po tom poslednom vyšetrení. Vôbec neviem ako to môže ovplyvniť oplodnenie. Sem tam sem nazriem ale inak nemám moc času. 🙂

skaredekacatko
19. máj 2014

@haimi som 12 už som tam volala otevrel tam neni dali mi kozumplika k telefónu ten kazal pichnut orgarutlan a pregnyl dnes 23 30 som rada . v stredu vyberáme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre