Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

donatela
30. jún 2014

@korenka17 jej super!!!! Pekne narastlo🙂 gratulujem!!!!!
Ja uz na dalsi odber nepojdem. Aj moja dr. aj Stelcl mi napisali, ze nie je potrebny dalsi odber. UTZ mam az 11.7. To uz bude koniec 6tt, tak uz by mohlo byt vidiet srdiecko.
Marcovky uz su. Ked si v profile zmenis status "snazi sa" na "cakame babo" a uvedies termin a ulozis to, tak ta to rovno pozve medzi Marculky 2015. Ja som neodolala a uz som si to natukla. Vid dole info🙂🙂🙂 Snad to nie je predcasne... 😉

donatela
30. jún 2014

@ina7 krasny testik, urcite aj hcg bude pekne🙂 inak ta riadne natahuju s tym vysledkom.... Ze az zajtra... Vela trpezlivosti 😉

ingrid0105
30. jún 2014

Ahojte babenky reprofitacky! mam za sebou neuspesne IVF a dnes aj potvrdene neuspesny KET. chcem sa spytat aky je postup pred KET v Brne? ja nemam problem s dorastanim sliznice a aj tak do mna pchali estrofem a vraj v cechcach sa berie aj krv pocas pripravy na KET? date mi nejake info? a je moznost v pripade nespokojnosti previezt este zmrazene embryjka napr. do Brna?

rebeka33
30. jún 2014

@korenka17 tak rodis skoro na moje narodeniny. Stupa to ukazkovo. Nech je na sone kde ma byt. Zajtra drzim palce.
Ostatne baby chcem uz konecne dalsie pekne hcg.dnes som cakapa aspon 2_3 🙂 🙂🙂
ja uz sa neviem dockat stredy a stale mam len zle napady,neviem byt pozitivna aj ked velmi chcem. Dnes zrazanlivost o.k tak snad sa mu nic nestalo.prepacte ,ze tu potim ,ale nemam komu povedat.

donatela
30. jún 2014

@ingrid0105 je mi to luto, ze ti ivf nevyslo:( S Ket v RF ti velmi neporadim, neabsolvovala som, ale viem, ze ho robia aj v prirodzenom cykle bez estrofemu...
A zmrazene embrya sa do brna previezt urcite daju. V rf vsetko vybavia. Len to stoji peniaze a chvilu to trva... Tiez sme sa na to pytali, ale nakoniec sme isli do noveho ivf uz v rf. Kedze v Car, kde som bola predtym , mrazili cokolvek a bola som po MA dvojiciek, bala som sa, ze aj dalsie zmrzlinky mrazene v gynfive nebudu celkom ok...
Dohodni si konzultaciu v rf a dr.ti vsetko vysvetli a poradi. Vela stastia🙂

donatela
30. jún 2014

@rebeka33 pichas fraxik? Ako casto chodis na kontrolu na hematologiu? Ja mam ist zajtra, alebo v stredu...
Urcite bude vseto Ok!!!🙂🙂🙂

ingrid0105
30. jún 2014

@donatela aj chodim do GF a som samoplatca tak preto si myslim ze nie je nad cim vahat. a ak sa smiem spytat na kt. pokus si zostala tehu? ale som akurat rozmyslala ze mam 2 blastocysty ale v jednej pejete, a v Brne vkladaju len 1 embryjko vsak?

ina7
30. jún 2014

Pridavam slubene testiky. Pondelkovy z minuleho tyzdna bol.snehobiely, ten som vyhodila. Zoradene su v poradi stvrtok rapiclear, sobota RF, sobota dr. max a nedela dr. max - 10, 12,12, 13 den. Otocilo mi fotku takze zprava treba ratat.

ivka3901
30. jún 2014

ahojte baby.tak sme uspesne dorazili domov dal mi antikoncepciu ale neviem ci ju mozem zacat uzivat odneska,ked mam uz 4den menzes.

ina7
30. jún 2014

@korenka17 Krasne hcg 😀 Ukazkove. Drzim palce na sono. Nejdes nejako skoro? Ja som myslela ze kontrolne sono az v 6. tt.

donatela
30. jún 2014

@ina7 gratulujeeeem!!!! Jasna tehulka🙂 dalsia marculka do partie 😉

ingrid0105
30. jún 2014

@ina7 pekne to graduje zo dna na den 😀

donatela
30. jún 2014

@ingrid0105 v brne som tehu hned na prvy raz, bolo to moje 2.ivf. V rf vlozia aj 2E, ak chces. Zalezi na tebe. My sme dve E vkladat nechceli...

ingrid0105
30. jún 2014

@donatela dakujem sa naotravujem, kolkokrat ste tam museli ist vratane vkladu? potyrebovali ste papiere z nasho centra alebo si porobia vlastne vysetrenia?

rebeka33
30. jún 2014

@donatela picham claxene 4000 ,ale to je velmi podobne. Picham od zacatku stimulky a teraz az som mala kontrolu, dalsia az 18.8 ,lebo doki bude prec .:-\ ale vacsinou som chodila raz mesacne.

bojhy
30. jún 2014

Ahojte. My sa chystáme tiež do Reprofitu, ešte nemáme termín, cez mail sa kontaktujem s nejakou dr. Kuřecovou. Je celkom fajn, všetko ochotne napíše, len prave čakám na kalkuláciu, totižto chceme to cez poisťovňu.Ak nám poisťovňa nepreplatí, tak budeme nútený to platiť z vlastných, čoho sa aj trošku bojím, pretože nik mi nevie povedať na kolko vlastne vyjde aj s liekmi a vyšetreniami IVF. Mám PCO, teraz NÁHODOU zistené dľa dr. Kuřecovej, pretože podľa môjho gyn. som zdrava...Hmmm. Manžel má probl, tak jediná možnosť mať spolu dieťa je IVF 😢 Poslala som jej výsledky, no hned mi odpísala, že pravdepodobne mam PCO. Som odpadla... Cooo?? Ved ja mam menzes v poriadku, síce mám iné obtiaže, ale gyn. mi povedal, že je to asi familiárneho pôvodu... TAk neviem, ani mame, ani babke nerástli chĺpky na tvari a krku, len mne ☹ 😖 Som zúfalá, a čakám, kým mi nedajú termín do Brna... Chlpkov sa zbavim len HAK- om, no chceme babätko, tak to spolu nesadá... 😔 Poradtee 😒

haimi
30. jún 2014

@ina7 pokial dobre vidim, co vidim, tak mozeme gratulovat 🙂 🙂 🙂 hlavne ziadne negativne myslienky, vsetko je na dobrej ceste 😉

rebeka33
30. jún 2014

@bojhy ja ti poradim ,daj si poradit od rf🙂naozaj su dobry a robia len to co potrebujes. Ako samoplatcu ta to bude stat okolo 1000-1200e z liekmi. Hlavne ak mas vysetrenia na sk.oni povedia co si mas dat urobit. Poistovna preplaca len vseobecna, union po odvolani sem tam a dovera nic ani sa nenamahali reagovat na odvolanie.o_O.

haimi
30. jún 2014

Baby, nechapem co sa to tu deje, ale strasne som z vas stastna 🙂 🙂 🙂 kazdy den niektora pisete dobre spravy. Normalne mi dodavate kopu pozitivnej energie. Uz nech je 20 a zacinam stimulovat.

bojhy
30. jún 2014

@rebeka33 Díky. Som vo všeobecnej, no po podani žiadosti mi vraveli zhruba 3 mesiace čakania, kým mi daju odpoveď, či preplatia... Ak mi daju termín na 29 august vo RF, tak budem len rada. Bohu žial mam malo dovolenky 😒 tak dufam nebudem musieť chodiť do Brna každu chvílu... Ozaj, kolko krát asi treba isť kým ti spravia IVF? Inak asi mi je jedno kde si dám spraviť vyšetrenia, bo i v Ba som samoplatca u gyn. tak saradšej dám tam vyšetriť. Môj gyn. je inak špecializovaný na hormonalne veci, no nezda sa mi 😕

donatela
30. jún 2014

@ingrid0105 v brne sme boli 4x = uvodna konzultacia + folikulometria pocas stimulky, Opu, Et.
Ja som po MA mala 5 mesacnu pauzu, dala som si porobit na Sk sama endokrinologa, hematologa, novy HP od mojej gyn a co som mala papiere z GF, ktore mi davali priebezne oni. Plus som si robila sama priebezne zaznamy o vsetkych davkach, co na ktory den a kolko, plus ako mi rastli foliky, ci este pri inseminaciach, alebo pri 1.ivf. Ja som taky systematik a excel maniak. Stelcl skoro odpadol z mojich super podrobnych zaznamov. Na zaklade toho + vysledkov, co som doniesla stanovil stimulku a ta mi sadla 😉
Ale robia vysetrenia aj oni, ale viac sa ti oplati na sk, lebo ti to hradi poistovna...
A neotravujes🙂 Aj mne tato stranka velmi pomohla a dievcata - reprofitacky;)

donatela
30. jún 2014

@bojhy Vszp ma lehotu zo zakona vyjadrit sa k ziadosti do 15-tich pracovnych dni. Mne to schvalili do 3 prac.dni:) 3 mesiace je velaaaaa....

ina7
30. jún 2014

@bojhy Popisem ti ako to bolo u nas v RF. Isli sme najskor na uvodnu konzultaciu, kde mi brali krv co chcel doktor nejake dodatocne testy na hormony aj na ovarialnu rezervu. Po mesiaci sme sli po vysledky a navrh liecby. Isli sme soft ako samoplatcovia.Najblizsi cyklus sme zacali stimulovat a isli sme tam 3x kontrola, odber a vklad. Brali sme od nich aj jnjekcie, mali sme 4 x isci a predlzenu kultivaciu. Vyslo to asi 35000 kc. Kupovala som si zvlast crinon namiesto utrogestanu, benzin a dialnicnu nalepku neratam. Konzultacie sa dali dohodnut aj na poobedie cize som si nemusela brat dovolenku. Okrem poslednych 3 razov.

donatela
30. jún 2014

@rebeka33 ja picham fraxik od zaciatku stimulky. Pocas stimulky som bola tiez na 1 kontrole a znovu mam prist po pozitivnej krvi, tak sa chystam najblizsie dni... Dufam, ze bude vsetko ok 😉
Aj pri Simi si pichala?

janikajanka
30. jún 2014

Ahojte baby, prosim vas isla ste niektora po vklade hned na dovolenku? Ja som bola vzdy doma v klude a nic, tak rozmyslam co je lepsie. Ci sediet doma alebo ist sa zrelaxovat...... dik za vase rady

korenka17
30. jún 2014

@rebeka33 moja,aj ja som mala škaredý sen,ani ho radšej nejdem popisovať,ráno som mala slzy na líci a no,niet sa čo čudovať,tie čo sme potratili už,sa bojíme,aj vek a všeličo,snažím sa byť v pohode,ale aj tak...neboj sa,isto bude vše o.k.!...si bola na hematologii?ja idem tiež v stredu,pichám si aj fraxík...tak hádam pomáha

korenka17
30. jún 2014

@donatela tak aj ty hematologiu riešiš?...nejak všetky...tiež idem v stredu na hematologiu 🙂 ...aj na endokrinologiu

korenka17
30. jún 2014

@ina7 dakujem tehulka! 😅 ...no,doktor povedal,že ked je hodnota nad 1000 HCG,čo zajtra už asi bude,že uvidí niečo,chceme si byť istí,že nieje mimomaternicové 😕

korenka17
30. jún 2014

@janikajanka ja som veru po vklade ostala pekne domka a prinieslo to pozitívny výsledok,isto sa nekúp vo verejných vodách a ani moc slniečka nieje odporúčané,isto nie turistika a moc namáhavý šport,ja som fakt len relaxovala,šla som ku kaderníčke,na pedikúru,proste som si robila radosť 🙂 ...takže zváž to ešte radšej

evicka46
30. jún 2014

@ingrid0105 Ahoj tak je mi to luto že to nevyšlo ☹ myslela som na teba držala palce teraz som prišla z prace mna vysledok čaka zajtra ale robila som si dnes testik a nič. Rozhodnuta som aj ja pre Brno ked to nevide.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre