Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

donatela
15. júl 2014

Dobre ranko dievcata! Mam zlu spravu... Vcera som zakrvacala a odvtedy spinim. Bola som na pohotovosti, vcera este srdiecko bilo, ale mam obavy z najhorsieho... Ma to rovnaky priebeh ako pri MA pred pol rokom...
Som doma, mam prisny pokoj na lozku, ostava iba cakat... Velmi sa bojim:(:(

sasa1983
15. júl 2014

@donatela kočka, to nemusí nič znamenať, ja som takto masívne, doslova masívne krvácala v 7tt, tiež na pohotovosti, tam 1výkrát srdiečko, potom som špinila a aj mierne krvácala asi 3dni..potom ok...potom som mala hematóm, celé to trvalo asi 3 týždne, ale už bolo ok. Držím palce. S.

ludinka
15. júl 2014

@donatela skus mysliet pozitivne, vidis viacero kociek malo takyto problem a skoncilo to dobre ,drzim ti palce. Kazde tehotenstvo je ine tak nemysli nato co bolo 😉

ludinka
15. júl 2014

Inak ja som v noci strasne zle spala, musim priznat ze som celkom sklamana z vyvoja tych nasich embrii 😔
bojim sa zajtrajska a toho ci bude co vlozit.... 😝
Kocky to oni by mi zajtra rano zavolali kebyze nie je co vkladat, ci ako to je?

kako23
15. júl 2014

@ludinka viem, že sa bojíš a chápem Ťa, ale asi s tým nič nenarobíš, musíš veriť a silno pozitívne myslieť, aby bolo všetko v najlepšom poriadku...z celého srdca Ti prajem, aby to nakoniec skončilo malým drobcom 🙂 🙂 🙂
A neboj sa ak by bol nejaký problém, určite Ti budú volať z RF. Ale na to ani nepomysli.

ina7
15. júl 2014

@ludinka To sa neboj ze nebude co vlozit. Ked prisli potialto tak isto uz tu chvilku vydrzia. Nam Koudelka povedal ze vlozenim dvoch sa zvysuje sanca o 5 % na otehotnenie a ze je len asi 15% sanca na dvojicky. Navyse povedal ze ci je vhodne na mrazenie budu vediet az dalsie den. Tak ja by som na tvojom mieste vlozila obidve, aby sa nahodou nestalo ze na druhy den povedia ze to druhe nebolo vhodne na mrazenie. My sme mali 2 EB2 vlozene a druhe trohu horsie dve sme mysleli ze zamrazia a nakonoec povedali ze na to neboli vhodne. Takze ak sa nebojis pripadnych dvojek tak chod.do toho naplno. Ja som hovorila.ze ak budu dvojky mozno budem.rada ze nemame nic zamrazene. 😉

ina7
15. júl 2014

@donatela Uplne ta chapem, ja stale na wc kontrolujem toaletak a pamatam si tu paniku v nemonici ked som zacala spinit. Viem ze tazko ke teraz nemysliet na zle a treba verit.ze vsetko bude v poriadku. Babo je isto ok ked srdiecko stale bije, neboj sa. 🙂

dalida
15. júl 2014

@donatela drzim ti pallce, moja. Klud na lozku, vylozene nozky, pozitivne mysliet... Liecba je nasadena... bude dobre, moja 🙂

ludinka
15. júl 2014

@ina7 tie percenta su pekne 🙂 by ma zaujimalo ako to vypocitali.....ak budu dve tak aj tak asi dam vlozit len jedno lebo po skusenosti s mmt by som mala strach ze jedno niekam ujde zase a tym padom by obe skoncili.....no a ak to druhe neprezije do marazenia tak by asi neprezilo ani u mna 😔

ina7
15. júl 2014

@ludinka Pozri, je to na tebe. Ja som mala mmt po dvoch vlozenych. To zivotaschpne sa zatulalo, to co ostsalo vmaternici sa nevyvijalo. Takze to je proste o stasti. Ja som sla naplno, bude ako bude. Rozhodla som sa nekalkulovat co nabuduce. Prvorady bol pre mna uspech tohto pokusu. Zatial to vyzera nadejne a asi je len jedno. Ja myslim ze pri ket maju lepsiu statistiku lebo vysledky ivf kazia tie baby co sa nedostanu ani po et. Cize to statisticky horsie vychadza pre ivf.

ina7
15. júl 2014

Inak zeny, davam utros 4-4 a som z neho na nervy. Asi na kontrole poziadam gynekologa a recept na crinone, to je uplne ine kafe. Moze.mi to predpisat aj moj doktor alebo len car? A da sa bezne zohnat?

ludinka
15. júl 2014

@ina7 jasne vsetko je o stasti, ved uvidim co mi povie doktor zajtra a pocuvnem ho, ved oni maju najlepsie skusenosti...
Co sa tyka toho ketu tak ja sa ani tak nepozeram na statistiky ale na moju osobnu skusenost, pri ET nebol ani naznak a pri KET som vzdy otehotnela aj ked nie na dlho. Osobne si myslim ze moje telo lepsie reagovalo na tie embria po prirodzenej ovulacii , po opu je to asi sok pre telo 😕

gaga83
15. júl 2014

@ludinka drzim ti palce nech ti to dobre dopadne 😉

ludinka
15. júl 2014

@ina7 urcite ho predpise aj tvoj doktor 😉 ....aj ja mam taku davku teraz ,ale len kym neminiem zasoby co mam doma, recept mi daliv rf uz na crinone

ludinka
15. júl 2014

@gaga83 dakujem 🙂

dianka33
15. júl 2014

Ahojte... ked si citam Vase prispevky, ako vsetko ovladate, tak si pripadam uplne blba ☹ Asi budete povazovat moje otazky za primitivne... manzel ma zly spermiogram, snazime sa vyse dvoch rokov o babatko. Zajtra idem k doktorovi a odporucil nam Brno. Predtym sme nikdy nikde neboli. Prosim Vas, ako dlho trva cely proces? - konzultacia, odber, vlozenie. Mockrat vam dakujem za odpoved... 😵

korenka17
15. júl 2014

@donatela preboha !!!mojaa,to nieee!Ja som dnes bola na sone,srdiečko bije ako zvon!A tiež od pondelka ostávam doma.Bože,opatruj sa,ani utroš nepomáha?Mne Dr. nehal stále 4-0-4...až do 12tt.Strašne držím palce!!! 😵

korenka17
15. júl 2014

@ludinka ano,to by ti dali vedieť,neboj,len nech jedna krásna blastocysta!!!...a budeš s nami tehulkovať! 😎

ludinka
15. júl 2014

@dianka33 ahoj, neboj sa v brne ti isto pomozu... 🙂
no objednanie na prvu konzultaciu trva trosku dlhsie teraz cez prazdniny mozno aj mesiac....zavolaj si tam cim skor aby ti dali termin
potom je este dolezite ci mas urobene vsetky vysetrenia ktore budu chciet k tom aby ti dali liecbu....hlavne hormonalny profil atd....ak budes mat vsetko urobene tak teoreticky hned dalsi cyklus mozes zacat stimulovat, zacina sa 2alebo 3 den cyklu a odber vajicok je potom 11-14 den cyklu ako u koho(urcuje sa to podla folikulometrie, ktoru ti moze urobit aj tvoj doktor a vysledky posles emailom), potom sa 3-5 dni caka kym sa embria vyvijaju a potom je vklad, ak ti ostanu este nejake embria tak tie potom zamrazia na dalsie pokusy. no a potom cakas 2 tyzdne na vysledok... 😉

korenka17
15. júl 2014

@ina7 no,na utroš už recept ani nepotrebuješ,lebo je volne predajný a bez preplácanie poisťovne a je údajne lepší ako crinone,spoľahlivejší,ale poraď sa s lekárom,ten vie najlepšie.Aj mne lezie na nervy 4-0-4,vyteká to,mávam slipovky dve,jednu hore,jednu dole,v lete na prd...ale aj dnes mi Dr.povedal,že do 12tt to nezmení,je to naj liek na udržanie tehu a aj mi potvrdil,že z neho mám nafúknuté brucho a problém s trávením.

korenka17
15. júl 2014

takže babuľky moje,podávam hlásenie...dnešné sono:fazuľka má už 22mm,srdiečko bije jak zvon a pravidelne,som v 7tt,kontrola 24.7. a idem asi do 18.8. na PN-odporúčal lekár,pre istotu-môj vek,teploty von,idem do kritických týždňov,kedy som mala potraty...

ludinka
15. júl 2014

@korenka17 tak super, vsetko je tak ako ma 😵 veru radsej ostan doma a vegetuj 😎

ina7
15. júl 2014

@ludinka Jasne, ty musis najlepsie vediet co ti vyhovuje a z coho mas dobry pocit. Ja dom to myslela ze takto sa na to pozeram ja a tak som to riesila. Ja idem do kazdeho pokusu naplno a nepripustam si neuspech. Aj preto mi vzdy dlhsie trva ist do toho znova. A vazne kebyze mame dvojicky tak by to pre mna znamenalo.ze uz nemusim ist na dalsi pokus.
@korenka17 Ja som mala prvy mesiac crinon a dost mi vyhovoval aplikaciou. Hygienicky komfortny ... kvoli utrogessnu musim mat vo dne vnoci vlozku a to nie je bohvieco. Som myslela ze ako tehotna uz nebudem kupovat vlozky 😉 Co sa tyka ucinnosti, mam pocit ze ak by bol prolem tak je jedno ktory, ked by neudrzal crinone tak asi ani utros. :-\

ina7
15. júl 2014

@korenka17 Vies ze som akurat premyslala vcera vecer ked som doma nebola nic schopna ze asi by som do konca prveho trimestra mohla ostat doma. Nema.zmysel.chodit ako.zombie.cely den a preistotu.

radina
15. júl 2014

Ahojte kocky, kedysi som chodila do RF, tak som si sem zabehla pre radu ,lebo tu ste vsetky skusenejsie. Tie co ste teraz tehu, tak mate priznaky? nestalo sa vam, ze by vam prestali? mna uz dva dni nebolia prsia, ani od zaludka mi uz nie je zle , tak mam obavy, ci embryjko neodislo. som na zaciatku 8tt. diky za radu.

ina7
15. júl 2014

@radina Stalo.sa mi ze na par.dni mi bolo lepsie. Neboj sa. Aj tak bolestivost prs a zle travenie je sposobene viacmenej hormonami ktore berieme a nie samotnym babom. Tak kvoli nepritomnosti netreba mat zly pocit. 🙂

ludinka
15. júl 2014

@ina7 naozaj dakujem za rady, super ze si ma kde clovek takto vymenit nazory a skusenosti 🙂 aj ja idem do toho ze to musi vyjst,prave preto chcem vsetko urobit preto aby to naozaj vyslo a radsej nic nekomplikovat 😉 Inak dvojky by som aj ja brala ,ale bojim sa komplikacii v tehotenstve

radina
15. júl 2014

@ina7 dakujem, niekde som citala, ze bud je to priznak zamlknuteho potratu alebo si telo uz zvyklo na hormony. pisal to dokonca lekar. 😖 kontrolu mam az o 3 tyzdne, tak clovek stresuje. 😕

izzie27
15. júl 2014

@korenka17 tak to su super spravy... 🙂 ja sa tiez teraz trosku vytesujem, lebo prve skriningove testy nedopadli dobre ale tieto druhe su OK ale aj tak kvoli veku musim ist na konzultaciu na genetiku

zabka1124
15. júl 2014

@donatela zlaticko, co to citam:(!!DRZTE SAAAA!!!Neboj chrustik sa bude drzat!!!Mozno ti len nejaka cievka praskla, to sa vraj stava, ked sa roztahuje maternica!!!!!
Bozeeeee, daj na nich pozor, nech sa nic nestane!!!!!!Prosiiim!!!!
Nohy hore, aj na luster si ich vyloz,mm a dcerka nech ta obskakujuuuu, ok?????Zajtra cakam pozitivne spravy-to je rozkazzz 😉 !!!!Drzte sa!!!!!Myslime na vas🙂!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre