Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
21. júl 2014

@tixx po návšteve v Brne už na sk centá ani nepomyslíš 🙂 🙂 ku komu si objednaná?tam sú všetci lekári šikovný a snažia sa pomôcť 🙂 🙂

tixx
21. júl 2014

@tinka9075 Dr. Štelcl 🙂 no som naozaj velmi zvedava, strasne dufam,ze tam budem mat lepsi pocit ako v BA 🙂

tinka9075
21. júl 2014

@tixx aj ja som chodila k Štelclovi a spokojnosť veľká 🙂 🙂 budeš spokojná 😉 😉

tixx
21. júl 2014

@tinka9075 juhuuuu normalne sa tesim! 😉 neviem preco mam taky blby pocit z toho Gyn-Fiv...ze ci to neni len tym,ze mi povedali zle spravy, ale stale sa neviem zbavit toho pocitu,ze to robia len pre prachy a doporucia ti aj veci,ktore by si bezne nemusela absolvovat...

tixx
21. júl 2014

@tinka9075 a vy ste mali aky problem ak sa smiem opytat? vidim,ze mas dvojicky, ja by som tiez chcela,keby som si mohla vybrat 🙂 a v GF si ku komu chodila a co ta vlastne presvedcilo,ze to tam nie je OK, a ze skusis Brno? Si sa rozhodla na zakl. referencii tu na konovi, ako ja? 🙂

tinka9075
21. júl 2014

@tixx no my sme taký vážny problém nemali obaja ok len ja vždy keď som aj otehotnela tak som aj potratila a v centrách nik neriešil prečo sa to deje veď načo prachy mali za ivf a hotovo 😖 😖 až keď som začala chodiť do Iscare v MT keď tam bol docent Tomáš tak mi povedal že to sa musí vyšetriť prečo sú tie potraty aj zistili že mám problémy z krvou ale to mám odmalička a kým sme začali niečo riešiť tak docenta odvolali 😒 😒 odišiel do Londýna a cez mail mi radil aké vyšetrenia si mám porobiť a odporučil ma hneď do Brna tak po dohode z mužom sme šli 🙂 🙂 po iui som si pichala fraxiparín brala prednison a anopirín a pomohlo bez toto by som detičky nedonosila 🙂 🙂

tixx
21. júl 2014

@tinka9075 no tiez ste si toho vytrpeli... to ma mrzi, no na druhej strane je super, ze vam v Brne pomohli a ze mas krasne deticky 🙂 u nas ma mm zly spg, a ja vraj PCO /dozvedela som sa to v piatok/, no nechapem,ako je mozne, ze na to do teraz nikto neprisiel, k mojmu lekarovi chodim uz od septembra, dokonca mi nasadil Clostil na 4 mesiace... a teraz mi toto zistili, a vraj je to len na IVF - ale predtym laparka... mne sa tomu nejak nechce verit, preto som zacala hladat, kam by sa dalo ist a na co su dobre referencie, a tak som prisla na toto Brno, a je super, ze je vas tu viac, co ste boli spokojne a pomohli vam, dodava mi to velku nadej 😉

tinka9075
21. júl 2014

@tixx to áno ja som na drobcov čakala 15 rokov ale nebanujem 🙂 🙂 a Reprofitu budem ďakovať stále že mám detičky hlavne Štelclovi som vďačná že ich mám 🙂 🙂

tixx
21. júl 2014

@tinka9075 o to vacsiu radost ti teraz urcite robia, pozerala som si tvoj album a su ozaj nadherne 😉

ivetahe
21. júl 2014

korenka17 este som ti nezablahozelala,ze sa ti to podarilo.Spominala si,ze si mala tiez Ashermana ja som bola teraz na HST v Reprofite,v auguste mam ist na dalsiu,budu mat novy hysteroskop takze ET teraz neprichadza do uvahy,mam rozsiahle zrasty ,ktore sa musia odstranit,takze do sept.to nestihnem cez poistovnu,potom sa uvidi platila som 6000 tisic ces.za vykon a o mesiac dalsi.

tinka9075
21. júl 2014

@tixx ďakujem sú to malé zlatíčka aj keď Zojka je také šidlo malé 🙂 🙂

leontinka27
21. júl 2014

Ahoj baby pls ked sme boli v Brne a brali na krv neviete prosim na ake vysetrenie ju brali?viem ze pohlavne choroby ale neviete ake?dnes sme boli u urologa s mm a chcu mu robit stery na chlamidie ureaplasmy a mykoplazmy?a chcu zato dost penazi,mne sa moj gynos ponukol ze to urobi mne a ze to bude zadara a podotkol ze ked to nebudem mat ja tak ani manzel?je to pravda?alebo niesu zbytocne tie vysetrenia ked nam to nahodou robili v Brne? alebo neviete ako zlespit morfologiu?mame 1%dakujem
PS:tehulky spolubojovnicky blahozelam k tehu......ku krvicke, ku sonu a fazulke a k // ciareckam......a ostatne ideme bojovat dalej.... 😉

gerdusha
21. júl 2014

Baby,

este ziadnej tu nerobili pipelle biopsiu? uvitala by som skusenosti a "zazitky"

crazybabenka
21. júl 2014

ahojte baby....idem prvý krát do RF k Štelclovi.....mám u neho termín na 1.9.....na čo sa mám pripraviť? Ďakujem

diska
21. júl 2014

@gerdusha ahoj,myslis to pipelle?

diska
21. júl 2014

@leontinka27 tvoj gynekolog ma aj nema pravdu,je pravdepodobne ,ze ak spolu pohlavne zijete tak mate rovnake "breberky" ale nemusi to byt pravidlo.

leontinka27
21. júl 2014

@diska hej? no a ja neviem co mam robit teda?a v tom Brne nam to nerobili?

diska
21. júl 2014

@leontinka27 nie to vam urcite nerobili lebo to sa robi zo steru aj u zeny a aj u muza.
V RF Vam brali krv,tam sa robi HIV,zltacku a tie ostatne pohlavne ale chlmydia ,urea a mykoplazma to nerobia.

leontinka27
21. júl 2014

@diska no dakujem ti za radu?no teraz fakt neviem co urobit?lebo vsade co citam tak ak ma jeden partner ma aj druhy a ak nema tak nema.chcem to dat urobit koli morfologii 1% ma to vyznam alebo ani nie?

dalida
21. júl 2014

@rebeka33 🙂 dakujem za skusenost... dufajme, ze to bude tak ako hovoris 😉

diska
21. júl 2014

@leontinka27 tam nejde len o morfologiu ale ak mate nieco z toho tak to treba tak ci tak preliecit aby ste boli obaja fit 😉 Osobne si myslim,ze to velmi neovplivnuje mrfologiu.Moja rada je ,ze si to daj vysetrit aspon ty .

leontinka27
21. júl 2014

@diska hej hej asi to tak urobim...lebo ten doki si mysli ze v tom problem nebude,mame mnozstvo ok ale pohyb je horsi a aj varikokelu ma ale to som povedala ze nechcem aby si dal operovat.takze morfologia je na zvazenie preco je taka zla.a aspon hormonalny profil si da urobit.inak problemy nemame ziadne ani priznaky na niejaku pohlavnu chorobu.chcela som od urologa aby ho poslal aj na imunologiu a k internistovi a ze vraj nevidi dovod.baby to odporucaju koli zlej morfologii s dat vysetrit.
dakujem
zelam Vam dobru nocku

donatela
21. júl 2014

@adulka1981 to si musis zvazit, ci sa ti to oplati... Podla mna sa to oplati. Teraz sme platili nieco cez 2000€ a ratam, ze cca 1000€ by mohla refundovat poistovna. Mozno az 1200... Keby sme isli ako samoplatci, tak by sme platili cca 1700€ a uz by nam nikto nic nerefundoval. Takze uspora cca 700 - 900€ je slusna suma. Ale zalezi, co vsetko chcete a potrebujete vy konkretne. Ake lieky ti daju... Tebe moze vyjst ina suma. Ved ked tam budes, tak nech ti urobia obe kalkulacie a porovnas si a rozhodnes sa. Ja si myslim, ze sa to oplati a vypisat 4 tlaciva zasa nie je taka hrozna zataz... 🙂🙂
Rozhodnutie je na tebe. Drzim palce🙂

donatela
21. júl 2014

@13nika13 super! Tak si skvelym prikladom, ze sa oplatilo ziadat o refundaciu. I ked ty si este bola za starych pravidiel, vtedy to bolo jednoduchsie a ani v rf cennikovu cenu nenavysovali..🙂

gerdusha
22. júl 2014

@diska ano. Pipelle biopsia. Robili ti to?

crazybabenka
22. júl 2014

babule.....koľko cca trvalo "kým ste sa ostali od prvej konzultácie k IVF?"

nelly3
22. júl 2014

@crazybabenka
velmi rychlo, ja som dostala hned aj injekcie a mozes hned stimulovat, takze je to rychlovka 😉

ina7
22. júl 2014

Dievcata, mame srdiecko <3 <3 <3 Videli sme ho aj bit. Malinke ma asi 1,5 cm a vsetko je v poriadku. Pan doktor este poriadne popozeral ci sa niekde neskyva druhe, ale nikde nic, cize cakame jedno babatko. Fakt som neverila ze sa toho niekedy dockam, normalne som dostala tehotensku knizku. 😀

ina7
22. júl 2014

Hups. dala som ho dolu hlavou 😀

katka1710
22. júl 2014

Ahojte, chcela som sa spýtať, či je potrebné v Reprofite mať spravené aj genetické a imunologicné vyšetrenie. U nás je diagnóza jasna a sme objednaní na konzultáciu. Už za sebou máme neúspešné IVF v Gyncare, kde nám robili aj vyšetrenia. Dr. mi tvrdí, že nepotrebujem žiadne ďalšie vyšetrenia, tak neviem. Ďakujem za radu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre