Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
12. aug 2014

@luga o musi 😉 som optimistka 😀
@ludinka ja veim len clovek nekradne..u nas je to momentalne o financiach vsetko ..keby ze mam aj ja aspon mrazene bola by som stastna
musim sa s otevrelom dohodnut nech ma nastimuluje tak ze mam vaic vajok .... nech mi da aj vyssiu davku hormonov ..davali sme to do poistovne tak mi teraz dal menopur tak uvidime doma mam hlavne ze merional ale dufam ez bude dobry.. prve ivf som sice mala dlhy protokol a ten mi nesadol a stmimulovala som menopurom tak ale si myslim ze to nezaviselo od menopuru ale od dlheho protokolu 😔 tak dufam ze bude dobre a aspon daco preplatia nech mame na dalsie ivf

ludinka
12. aug 2014

@zibi ja to chapem 😔
ano je lepsie ked ma clovek nieco aj na mrazenie, ale zase docent mi hovoril ze cim je vajok viac tym su menej kvalitne.......ideal je tak 5-6. Vidis a ja som napr teraz mala tiez 5 vajec ako pri prvom ivf a na mrazenie nam neostalo nic
a ake si mala naposledy amh?

zabka1124
12. aug 2014

@ludinka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmm🙂🙂🙂🙂🙂Krasne tehulkovanieee🙂

zibi
12. aug 2014

@ludinka no mne sa zvysilo na nejake 2,5 cize to je ok..len stimulovala som s clostylom a merionalom a asi to bolo slabe ..otevrel hovoril ze asi vyskuame clostyl od 2 dna cyklu ze vtedy je predpoklad na viac vajok ..... ako od 3 dna ..tak uvidim
ja som mala 3 oocyty zrele len sa neoplodnili dve a jedno bolo krasne ackove 8 bunkove mi vlozili takze inak keby ze sa oplodnia mam este 2 zvysne

zibi
12. aug 2014

baby pre vsestky ktore stimulujete alebo sa chystate a neveite ake doplnky su dobre a naco .tu ej to dobre napisane
Vitamíny a ženskú plodnosť
V poslednej dobe sa vedci z prírodnej liečby sa čoraz viac zaujímajú o to, ako konkrétne živiny a vitamíny vo folikulárnej tekutiny a - pri ktorej vajíčko dozrieva - vplyv na kvalitu vajec a tehotenstvo ceny. IVF ponúka ideálne situácie pre analýzu účinkov živín na plodnosť, pretože tekutiny vnútri folikulov môže byť analyzovaný v vajíčok a počítal s mierami IVF úspešnosti. Tento druh výskumu bol vykonaný s melatonínom, vitamín D, myo-inozitolu a ďalších živín, a ukazuje, že nízke hladiny rôznych živín často koreluje s nižšou mierou úspešnosti IVF.
original link je tu http://www.bellaonline.com/articles/art32665.asp

Vitamín D bolo preukázané, že majú silný účinok na zvýšenie šance na úspech IVF a bolo preukázané, že sú dôležité pre zdravé tehotenstvo príliš. Krvné testy pre 5-hydroxy-vitamínu D môže ľahko kontrolovať hladiny, takže môžete efektívne doplniť. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára pred doplnením nových potravinárskych výrobkov. (Http://www.bellaonline.com/articles/art61663.asp)

* Zinok bolo preukázané, že je rozhodujúce pre rýchly vývoj vajíčka vo folikule, najmä s IVF, kde sú vajcia mnoho rozvíjajúce naraz. Zinok je obvykle prítomný vo vyšších koncentráciách v prenatálnej vitamíny v porovnaní s multivitamíny, ktoré možno ďalší dôvod, prečo nájsť dobré prenatálnej vitamín skôr ako multi-vitamín. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára predtým, než sa dopĺňa nové potravinárske výrobky. (Http://www.bellaonline.com/articles/art8956.asp)

* L-Arginín bol uvedený v niektorých štúdiách sa zvýšiť mieru úspešnosti IVF v "chudobných reagujúcich pacientov", ale ďalšie štúdie ukázali, zlé výsledky pri vysokých dávkach (16 g denne). L-arginín a má zvláštne miesto v pre-IVF živín protokolov na niektorých klinikách IVF - pri nižších dávkach (2000 mg denne) - a bolo preukázané, že zvyšuje krvný prietok maternicou. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára predtým, než sa dopĺňa nové potravinárske výrobky. (Http://www.bellaonline.com/articles/art61104.asp)

* Rybí olej obsahuje DHA, ktorá je považovaná za dôležitú pre veľmi skoré neurologický vývoj. Užívanie rybieho oleja pre-koncepčne, môže vám umožní vybudovať dobré úrovne DHA pred otehotnieť. Naviac rybí olej je silný protizápalový, ktoré môžu pomôcť pohotovostný podmienok, ako je endometrióza, a bolo preukázané, že zvýšenie maternicovej prietok krvi. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára pred doplnením nových potravinárskych výrobkov.

Vitamín C - v malých dávkach 750 mg denne aa - Bolo preukázané, že na odstránenie luteálnej-fáza-defekt, ktorý sa vyznačuje nízkou progesterónu v druhej polovici menštruačného cyklu. Táto liečba posilnila estrogénu a progesterónu úrovne a vyústila v tehotenstve sadzby 25% počas šiestich mesiacov v štúdii zverejnenej v plodnosti a neplodnosti. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára pred doplnením nových potravinárskych výrobkov.

* Melatonín bol preukázaný v niekoľkých štúdiách s cieľom zlepšiť kvalitu vajec a takmer dvojnásobok ceny IVF úspešnosti pri užívaní po dobu 1-3 mesiacov v dávke 3 mg v noci pred IVF. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára predtým, než sa dopĺňa nové potravinárske výrobky. (Http://www.bellaonline.com/articles/art29772.asp).

* DHEA je ODPORÚČANÉ mnohých plodnosti lekári pre zlepšenie IVF úspešnosti a vajcia kvalitu, ak sú užívané pri relatívne vysokej dávke 75 mg denne. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára predtým, než sa dopĺňa novým potravinárskych výrobkov najmä hormón, ako je DHEA. (Http://www.bellaonline.com/articles/art17793.asp)

* CO Enzyme Q10 - aj keď nestojí štúdiách u človeka - sa predpokladá, že majú osobitné miesto v oblasti zvyšovania kvality vajec, pretože je to silný vplyv na regeneráciu mitochondrie - drobné energetické továrne každej bunky - o ktorých je známe, že je kľúčovým faktorom s vekom súvisiace neplodnosť. Tento doplnok je odporúčaná niektorými z najlepších neplodnosti kliniky v relatívne vysokých dávkach, tenká 200 mg trikrát denne! Vždy by ste mali požiadať svojho lekára pred doplnením nových potravinárskych výrobkov.

* Myo-inositol bol predmetom mnohých štúdií, pretože je to schopnosť pomáhať ženám s PCOS obnoviť ich plodnosť. Myo-inozitolu je tiež známe, že zlepšenie kvality vajec, ktoré môžu byť obzvlášť cenné pre viac ako 35 rokov. Väčšina štúdií boli použité dávky 2 g dvakrát denne. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára predtým, než sa dopĺňa nové potravinárske výrobky. (Http://www.bellaonline.com/articles/art11781.asp)

* N-acetyl cysteín ukázala sľub pre pomoc ženám s PCOS, keď sa podáva v dávke 1,2 g denne po boku v clomid clomid odolnej žien. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára predtým, než sa dopĺňa nové potravinárske výrobky. (Http://www.bellaonline.com/articles/art17645.asp)

* Kyselina alfa-Lipolic je ďalšie živiny, ktoré bolo preukázané, že je užitočný pre ženy s PCOS, ak sú užívané ako dvakrát denne s riadeným uvoľňovaním 600 mg tablety. Vždy by ste mali požiadať svojho lekára predtým, než sa dopĺňa nové potravinárske výrobky (J Diabetes Sci technol 2010 1 marec, 4 (2): .. 359-64 Účinky riadeným uvoľňovaním kyseliny alfa-lipoovej vo štíhlych, non-diabetických pacientov s syndrómom polycystických ovárií. Masharani U, et al.)

* Železo bolo preukázané, že znižuje výskyt ovulačné neplodnosti o 50% a je veľmi častým nedostatkom. Opýtajte vám lekár kontrolovať vás feritínu a železa úrovne pre kontrolu, že nie ste bezkrevný.

ingrid0105
12. aug 2014

Babenky co konkretne vysetruju z krvi na hematologii? viete mi poradit?

ludinka
12. aug 2014

@zibi no tak to mas naozaj dobre amh...ono asi aj ked su tie vajicka dozrete nie kazde sa vie oplodnit....a este ked je k tomu horsi spermio 😒
a tiez ti povedali ze ked pojdes cez poistovnu budes mat iny cennik? kolko ti vysla predbezna cena?

ludinka
12. aug 2014

@ingrid0105 mne tie vysetrenia robili priamo v is care a vysetrili mi len Faktor V leiden a protrombin G20210A, ale inak na normalnej hematologii asi vysetruju viac parametreov. Ten leiden je vraj najhorsi

haimi
12. aug 2014

@zibi a nechces skusit stimulku bez clostilu? Mne napriklad urobil dost zle. Dalsi pokus som dala 225 j gonal 7 dni a merionalom posledne 2 dni, lebo som uz gonal nemala a mala som 5 zrelych vajok. Ci skusila si uz aj bez clostilu a stale to iste?

zibi
12. aug 2014

@haimi no neviem mne nepovedal otevrel ze bez clostylu ..ne mi dal menopur a clostyl k tomu..im sa to asi zdalo ze tri vajka dost.... tak co ja viem ... 😖
kolko ta vysiel gonal na 7 dni?
@ludinka a kolko to bude stat cez poistovnu? soft myslim? este uvidime ci to schvalia ..ale o cene nehovoril otevrel nic len som chcela preplatit kedze nepojdem uz na sk na ivf a skoda aby mi to prepadlo

ludinka
12. aug 2014

@zibi no mne dali cenu cez 2600 eur na tej kalkulacii co som potom mala dat do poistovne...
kolko z toho by preplatili veru neviem, a ty este nemas papiere z reprofitu vypisane?

darinas2
12. aug 2014
Používateľ darinas2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od darinas2.

kamoska tam bola a vravela ze vsetko OK

zibi
12. aug 2014

@ludinka aha tak si to myslela ..hej cena je taka vysoka ze vraj kvoli ceskym pacientkam aby to bolo spravodlive a je to normalne ivf nie soft ... ja nebudem tolko platit ..mne daju fakturu na klasicky soft to len kvoli poistovni 😉

zibi
12. aug 2014

@haimi a ty s z clostylu mala aky problem? ja neviem ja mam z neho dost navaly a tak ... a plus sliznica nic moc

ludinka
12. aug 2014

@zibi aha tak ty to mas takto dohodnute......to som nevedela mne to teda dr vysvetlil tak ze budem musiet zaplatiti tu sumu 2600 a potom si to mam dat refundovat, ano bolo to ako klasicke ivf ale dali tam pre poistovnu nazov ze soft
a to nebude v poistovni vadit ze ti schvalia taku velku sumu a nakoniec budes refundovat iba tak malo?

@kako23 aj ty to mas takto dohodnute ako zibi?

haimi
12. aug 2014

@zibi mne sa z toho clostilu urobili len cysty a po opu mi neodobrali ani jedno vajko. Marcel nechapal, ze som dopadla az tak zle. Ze mozno tych roznych hormonov bolo uz vela a sa to prekombinovalo. Tak sme clostil vyhodili. Kupila som gonal cez kona, vysiel ma na nejakych 180 eur. Keby sa mi podarilo zohnat vyhodne gonal alebo puregon,tak by som bola najradsej

zibi
12. aug 2014

@ludinka no nevem ale tak ja isto nemam na to aby som zaplatila 2600 e to radsej necham prepadnut .. 😝
ale nechapem ved potom si mohla ist ako ze na klasice ivf .. ked to je taka sujma...ako ze zaplatis 2600 eicek a preplata ti 800?? to budes velmi stratova sa to neoplati.ked to je tak ako hovoris ty tak si to radsej zaplatim cele...saama bez poistovne ved za 2600 eciek by som mala 3 softy sa zblaznli ci co 😕

haimi
12. aug 2014

@ludinka 2600eur? To je aka brutalita. Som zvedava kolko by z toho poistovna preplatila. Aby to cele nedopadlo tak, ze ten rozdiel, co nepreplatia je ako cena pre samoplatcu. By ma drblo

zibi
12. aug 2014

@haimi tak vies co ja som reagovala na puregon tak isto skoro ako na clostyl ..pri puregone max davkach sommala 7 folikov z toho 4 embryjka a dve prezili
a pri softe som mala 3 foliky jedno embryjko tak mne stacia pri softe aj lacnejsie hormony ...lebo som na tom skoro tak isto slabo reagujem na vysoke davky a na nizske lepsie... keby ze sa mi oplodnia aj tei dve tak mam tri embryjka a ani pri klasickej stimulke s naj hormanmi neviem ci sa mi oplodnia ..cize mne je to jedno
ale je ine ked si ty bola prestimulovana ... ja ten problem nemam lebo mam menej vajok 😝 cez net sa oplati ja mam tak merional odlozeny

haimi
12. aug 2014

@zibi sila, ze tak slabo reagujes, ked sa ti tak zlepsilo amh. Ja mam o polovicu horsie a reagovala som skoro ako ty. Aku si mala tu davku puregonu? Ja som mala 225j, viac by som uz asi nechcela, podla mna by som dopadla tak isto. Takto som mala aspon ako tak relativnu kvalitu. 6 folikov, z toho 5 zrelych, 4 oplodnene, 3 vhodne 5 den na vklad.

ludinka
12. aug 2014

@haimi
@zibi no neviem ako to teda je stym preplacanim ale mne to dr. vysvetlil takto ☹

azzura
12. aug 2014

@fantinka dr chcel aby prvy pokus odkontroval on, ale to zavisi od dr., ja mam Machaca. Doniesli sme na konzultaciu vsetky papiere co sme mali, on si ich precital, natukal do PC, daval otazky a potom sme sa dohodli že ideme na soft, este ma skontroloval na utz, napisal recept a uz som cakala na mrchanu. V pondelok na 9DC som bola na kontrole, este mi dali nejake injekcie a v piatok idem na vyber....je to jednoduche, az moc, ani predoperacne si netreba vybavovat, dostala som papier ktory teba podpisat ohladom anestezie, akurat den vyberu vezmu obom krv na pohlavne choroby a dalej uvidim co bude .....

zibi
12. aug 2014

@haimi no puregon som mala v iscare a tom som mala 7 oocytov zrelych a oplodnili sa 4
teraz som mala len clostyl a merional tak tri oocyty ale ze ked sa berie od 2 dna tak ich je podstatne viac myslim clostyl ja som brala od 3 dna to sa nevytvori az tolko

zibi
12. aug 2014

@ludinka no tak to som napisala otevrelovi lebo ja som to asi nepochopila..inak nemam ani tolko penazi naraz a muz by dostal infarkt ze 2600 eciek dat ked nemam istotu ze mi tolko preplatia..ved co ked mi preplatia ako na soft 900 e sak by ma porazilo uplne ..to si nemozem dovolit to fakt radsej zavolam na poistovnu a stornujem tu ziadost kedze ta suma je strasne vysoka a radsej pojdem ako samoplatca nech usetrim pokus ...sila to je fakt 😝 a ty si zaplatila tolko penazi 😕 som zvedava kolko ti vratia

ludinka
12. aug 2014

@zibi ono je to asi individualne ja som brala len clostyl od 3. dna a mala som 5 vajicok obe ivf--ka, ale ja mam zase mierne PCO amh 4,1 tak asi preto 😒

ludinka
12. aug 2014

@zibi ja som sa nato nakoniec vykaslala a isla som ako samoplatca, tie papiere mi mal vyplnit aj doc.ale on mi povedal ze mi to vyplni az po KET ked sa nepodari, no a ten sa nepodaril lenze mne sa uz nechcelo tolko cakat...
a tiez som zvedava koklo nakoniec bude poistovna vracat

zibi
12. aug 2014

@ludinka otevrel mi teraz napisal ze zaplatim ako soft.. cize nie plnu sumu ale ze podla neho je to strata jedneho cyklu zbytocne... ze sa mi neoplati davat preplacat soft ...cize aj ty nebudes platit celu sumu len soft...a poistovna ti preplati nieco z toho

zibi
12. aug 2014

@ludinka cize ides cez poistovnu alebo nie? mam chaos 😀

ludinka
12. aug 2014

@zibi aha tak to je potom o inom....

ludinka
12. aug 2014

@zibi ja uz som na ivf bola ako samoplatca - nestihla som vybavit to schvalenie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre