Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
11. sep 2014

@kika8259 aha, no lebo ja napr,az o2 tyzdne dostanem knizku az vtedy mi budu robit odbery...v tom linku co som ti pisala je popisane co vsetko ten scening obsahuje a je tam aj odber krvy

ludinka
11. sep 2014

@tlucka no do 7 dna som aj ja mala vsetko ako inokedy, az na ten 8 den sa mi naliali prsia a bola som strasne hladna 🙂
ale testovala som az na 9 den

kika8259
11. sep 2014

@ludinka ďakujem práve to študujem .
tak mne asi neplánoval robiť aj utz ale len zobral krv...

ludinka
11. sep 2014

@kika8259 asi ano

ludinka
11. sep 2014

@kika8259 teraz ato kukam a pisu ze ta krv sa ma brat medzi 10+0-12+0 😕
no a mna objednal az na12+4 tak teraz nechapem
a ty si bola uz 10+0 ked ti robili tie odbery?

kika8259
11. sep 2014

@ludinka áno bolo to nejako 9+5tt ale hádam tie 4 dni by nemali vadiť , či áno ? nevyznám sa v tom .

ludinka
11. sep 2014

@kika8259 ved hadam vedia nasi lekari co robia, radsej sa uz nad tym nejdem zamyslat 😝

zabka1124
11. sep 2014

@malickaberuska hej je to dr.Stelcl:):):)Sympatak ukecanyy🙂

zabka1124
11. sep 2014

@malickaberuska no oslovujem ho krsnym menom len tu na MK!!Inak je to pan doktor,alebo ked ho hladam, tak pn doktor Stelcl

gagirl
11. sep 2014

@jplenka ahoj..🙂tak ja necitim nic take..par dni ma bolelo podbrusko..raz viac inokedy menej..dnes uz skoro vobec necitim..len co ma trocha stve ze mi opadli trocha prsia..uz ich nemam take bolave a naliate ako som mala..tak neviem ci to neznamena zle..pri prvych dvoch vkaldoch som to tiez tak mala..snazim sa verit ze priznaky moze mat kazdy ine a ze to nakoniec dobre dopadne..aj ked pravdupovediac mam trocha strach ze co ked to zasa nevyjde..:(ja som doma na pn takze tie dni idu este pomalsie..uz by som najradsej vedela vysledok..🙂testovat nebudem skor ako na 10 den asi..alebo az tak ako napisali oni..🙂

gagirl
11. sep 2014

@haimi ahoj..nam mrazili nakoniec len jedno embryjko..HB/2..mali sme povodne este dve dalsie ale tie sa asi prestali vyvijat alebo neboli kvalitne tak nakoniec nam mrazli len to jedno..bolo mi dost smutno z toho ale co mam roboi..oni vedia co robia ..

gagirl
11. sep 2014

@tixx
@tlucka ako sa mate moje spolucakatelky?..🙂

tixx
11. sep 2014

@gagirl moja, ja trpiiim ako kon 😒 mam neskutocne nafuknute a bolave brucho, vyzeram fakt,ako keby som zjedla futbalku... :( zle sa mi chodi, zajtra asi ostanem na home office,lebo tu je mi este horsie, doma mozem mat aspon volnejsie oblecko a nebyt taka napratana v rifliach... inak nemam chut nic jest, cele je to take cudne...nech uz je pondelok a tesntem, snad sa dozviem dobre spravy. a ty sa ako mas? citam prispevok vyssie,alet o nic nemusi znamenat,tak nevesaj hlavu a ver dalej, to je asi najviac, co v tejto chvili mozeme urobit 🙂

tlucka
11. sep 2014

@gagirl Tak ja som na tom asi rovnako nervózne ako ty. Podbruško tiež pobolieva, k tomu hlava, aspoň prsia mám dosť citlivé. Ja už by som mohla zajtra aj testovať, ale nemám na to "gule" 😀 😀 😀
Takže musíme iba veriť, že sa nám to podarí 🙂 Držím palčeky 🙂

gagirl
11. sep 2014

@tixx ano?to az tak ..hm..mozno je to dobry znak toho ze sa tam nieco deje..ale ked vies radsje zostan doma ked sa necitis dobre..a keby to bolo moc zle napis mail doktorovi..verim ze test v pondelok ukaze pekne dve ciarky..ja sa snazim verit az do vysledku aj ked sa pripravujem uz aj na to ze to nemusi vyjst..mozno ja som viac negativna ako by som mala..alebo to je strach z predoslych neuspechov..aale nadej je stale..🙂tebe drzim palce nech sa ti ulavi..zostan pekne doma a oddychuj..🙂

gagirl
11. sep 2014

@tlucka tazke su tieto dni cakania..ja to dost na psychiku..ale co ine nam ostava..len vyckat a dufat...)kolkaty vklad mas tento?kedy sa chystas skusit testnut,?

tlucka
11. sep 2014

@gagirl Toto už mám 6 vklad a 8 vložené embryjko. Posledné dva vklady som mala biochemické tehotenstvo, tak už by sa konečne mohlo zadariť.. Neviem, kedy budem testovať. Možno v nedeľu si urobíme s mužíkom pekné ráno 😀 Ale strašne sa bojím sklamania, tak najradšej by som netestovala... U mňa bude úspech, keď do termínu testovania nezačnem špiniť a krvácať, lebo ja som to dostala skôr ako som mala urobiť test. Takže pevne verím, že aspoň testovania sa dočkám 😉
A ty si na tom ako? Koľko sa snažíte? My už 5 rokov.

gagirl
11. sep 2014

@tlucka aha..tak uz mas toho dost za sebou veru..naozaj by sa uz mohlo podarit..na vsetky vklady si bola v reprofite?kolko cyklov ivf si mala?Mi sa snazime necele 3 roky..v decembri budu 3..Chodila som predtym do ferticenta v Ba..tam som mala 1iui a jedno ivf na 2 vklady po jednom embyrjku..takze toto je moj 3 vklad ale uz by mohol byt naozaj posledny..🙂este mame sice 1 mrazacika..Vam este zostalo nieco zamrazene?Ja ti verim ze sa bojis testovat..ja sa tiez budem bat..🙂tiez budem asi az na 10 den ..

jplenka
11. sep 2014

@gagirl veru dlhá je to doba, no ja okrem nafúknutého brucha nič necítim, možno trošku naliate prsia, ale nič ma nepobolieva...na začiatku trošku brucho,ale teraz nie....joooj, má ma niečo bolieť? :(

gagirl
11. sep 2014

@jplenka nemusi ani nic boliet..kazda ma ine priznaky..takze tazko povedat..nezostava nam nic ine len cakat a verit..🙂

tlucka
11. sep 2014

@gagirl Toto bolo moje 4 IVF. Prvé IVF som mala v Iscare v BA, mala som 23 vajíčok, potom hyperstimulák, skončila som v nemocnici a vklad sa ani nekonal. Až neskôr iba dva KETy, lebo z tých 23 vajec boli len 3 embryá. Potom som už išla len do RF, takže toto bol tretí pokus v RF. V decembri bude už 6 rokov, čo sa snažíme. Ale ja som patrila tiež k tým šťastným kočkám, čo otehotneli hneď po vysadeni antikoncepcie. Lenže to nedopadlo dobre, mala som mimomaternicové tehotenstvo a dovtedy sa nedarí...

gagirl
11. sep 2014

@tlucka Tak ty uz cakas naozaj dost na to aby sa aj vam konecne postastilo a vyslo vam to..Velmi ti prajem nech je to uz tentokrat uspesne..zasluzis si to..🙂 a vajcovody ti ponechali?mate nejaku diagnoz s manzelom?

tlucka
11. sep 2014

@gagirl Práveže vajcovody už nemám, takže preto IVF. Žiadne iné diagnózy, a aj tak sa roky nedarí.. Nechápem. Niekde bude zakopaný pes 😒
A zaslúžime si to každá z nás, ktorá sa dala na takýto boj. Každej sa to musí raz podariť. Niektorej skôr, inej neskôr, ale snáď sa každá dočkáme 🙂

gagirl
11. sep 2014

@tlucka zaujimave ze aj napriek tomu ze je vsetko v poriadku sa nedari tak dlho ani po ivf..Tvoj lekar v centre neviem presne komu chodis co na to hovori?na tie neuspechy?robili ti aj nejake vysetrenie?..Ano..urcite sa to kazdej z nas podari..verim tomu..ako si povedala aj ty niektorej skor druhej neskor..ale podari..len to cakanieee..ach jaj.:()kolko mas ty rokov:?

tlucka
11. sep 2014

@gagirl Mali by sme ma mať hematku, AMH aj genetiku OK, manžel má spg prakticky tiež OK (len teraz mal po nejakom zápale dosť zlý, ale snáď sa opäť vráti do normálu). A imunológia mi je robiť asi zbytočná, keďže preventívne beriem Prednison. Tak nechápem, prečo sa nedarí.. Na detičky ešte máme relatívne dosť času, mám iba 30 😀 😀 Takže som ešte mladica 😀 😀 😀 😀

gagirl
11. sep 2014

@tlucka..noo..tak ty si este naozaj mladica.este mate casu...to ja uz skor stara korcula..ako som to tu uz citala ze si baby hovoria..🙂ale verim ze coskoro uz budeme obe tehule..🙂

pbetuskap
11. sep 2014

baby zajtra zacinam stimulku prvykrat, konecne po 40 dnoch cakania dosla mrcha 🙂 drzte palceky nech si zvladnem pichat injkecie aj sama, nakolko mam k nim dost odpor...potom vam dam vediet ako po ultrazvuku a kedy idem konecne na opu....fakt to mnoho bab co len ked uvidia pipika otehotneju, nepochopia, co prezivame a ako sa tesime z kazdeho folikulu, vajicka a zdraveho embrijka 🙂

gagirl
11. sep 2014

@pbetuskap drzim palce..neboj sa..zvladnes to..nie je to az take strasne..a ked si to nebuds vediet sama pichat tak ti to niekot bude...ked nieco nebudes vediet pytaj sa..tu ti kocky poradia..🙂drz sa🙂

evadek
11. sep 2014

@tixx nie je to ohss? Nevolala si si MUDr.?

falin
12. sep 2014

@tlucka - Luci, ale ved to mozu byt aj tehotenske priznaky 😉
Ja som pri prvom tehu nevedela ze som tehotna, vtedy som ani netestovala az krvicka mi prezradila z e som tehu. Pri dalsich 2 tehu (ktore zial nedopadli dobre ☹ ) som citila ze "sa nieco deje" , aj ked som sa bala tesit, ale vedela som cca od 7-8 dna po et, ze to vyslo. Testovala som vzdy 10-ty den. Mne uz vtedy testik pekne ukazal / ci //.
Drz sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre