Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
19. okt 2014

v RF bezne odporucaju pichanie do brucha ...v centrach na SVK do svalu zadku , ale podla mna je to jedno

zibi
19. okt 2014

@kukulik30 ok diky ..clovek ma take stresy ze stale len do zadku 😀 sa to picha tak sa bojim aby som daco zle nespravila..

skaredekacatko
19. okt 2014

@zibi ja tiez som dnes dobrala clostil. A picham si gonal som zohnala tak uvudim .doky mi ho dal ze je presnejsi a lepsi ze bue viac vajok. A pregnyl som pichala doteraz do brucha a vzdy bolo vsetko oka.

zibi
19. okt 2014

@skaredekacatko asi zalezi od toho ake mas vajka...mne otevrel povedal ez nechame merional lebo ze je lepsi ked mas nizsie amh ze obsahuje nejaku taku latku pre zeny s nizsim AMH tak som si dala poradit..tiez som chcela gonal alebo puregon aj ked je to drahsie.. ale treba verit ze sme aspon par vajok vyprodukovali 😅

skaredekacatko
19. okt 2014

@zibi aj ty chodis k nemu aj ja. No ja mam vraj ahm v norme. V Martine somba vydolovali az 12 vajec dlhy protokol a stimulovala som.fostimonom. tak doky myslel ze bude dobra uroda a vobec nebola dva krat po dva kusy. A naposledy aj tie dve praskly tak sa bojim

zibi
19. okt 2014

@skaredekacatko ja mam otevrela ..som myslela ze ty mas stecla ci ako sa vola?
ked mas amh v norme tak potom super 🙂 ja mam relativne trochu nizsie ale este v hranici normy 😖 a nedali ti orgalutran proti prasknutiu? ja mam dva ze je dobre si pichnut ich
ja som pred rokom teiz nemala orgalutran a teiz som ho spomenula otevrelovi tak povedal ze si ho mam zohnat..inak by mi ho aj zabudol dat
a vtedy som mala tri vajka a jedno embryjko ..takze mozno mi aj vajka praskli 😖 vtedy som si nepichala orgalutran a na ultrazvuku som mala 7 folikov

zibi
19. okt 2014

@diska ako sa mas moja? 🙂

skaredekacatko
19. okt 2014

@zibi naposledy som dala neskoro cez vikend tak narastli ze az. Pred opu urobil utz a ukazal ze uz je to tam volne som mala stastie ze ma neuspali.

zibi
19. okt 2014

@skaredekacatko hm tak to je smola fakt ze ti tak praskli
a co mas skor ovulku alebo co ?
skoda ze oni nemaju ten pristroj co ti odoberu oocyty a nechaju ich dozriet mimo tela zeny .to by bolo fajn..som citala ze iscare to uz ma 🙂

skaredekacatko
19. okt 2014

@zibi praveze ani nie? Bola som vo stvrtok na utz tam boli male ze mam este v pondelok ku mojej. Ale moja nevedela merat tak stresy ze kto pomera tak mozno preto. A ked som sa dostala ba utz tak uz boli velke .

zibi
19. okt 2014

@skaredekacatko no teraz treba mysliet pozitivne .teiz mam stres z mojho gyndosa ale tak hadam daco pomera..to ako nevedela odmerat ? ved ja som to tolko krat videla ako to robi ze by som si aj sama pomerala 😀 😀 😀 😅 😝

haimi
19. okt 2014

@zibi mne pichala sestricka v rf pregnyl do brucha 😉

zibi
19. okt 2014

@haimi a s akou ihlou tou orandzovou? lebo do svalu by mala ist ta siva ..ale tak asi to je jedno ..

skaredekacatko
19. okt 2014

@zibi no poprve nasla len jeden a to tak pomerala zen no asi ma tolko a tolko. Mna trafil slak. Poslala ma na meranie do nemocky ale tam meraju len po pol 12. Tak som nevedela ci pichnut ci nie davku a ked pomerali tak doki neodpovedal na mail. To uz boli dve hodiny . Tak som volala do rf a ze ma volno dala mi kozumplika k telefonu a ten mi povedal ze co ako ze hned mam pichnut cetrocide ale nepomhlo to.

zibi
19. okt 2014

@skaredekacatko a to otevrel mal volno?

cmudlo
19. okt 2014

@ivka3901 tak ho pekne popros, aby ti jeden dal 😉 Veď my ženy máme perfektné presvedčacie metódy. 😝

skaredekacatko
19. okt 2014

@zibi hej jeden den to som nevedela. Ale ked uz dlho nepisal som volala do rf.

ivka3901
19. okt 2014

@cmudlo no šak mi dovolil v stredu o deň skor,ale už viac nechce je ozaj nainfikovaný 😒 no tie metody som už dneska použila a nič ☹

beni23
20. okt 2014

Včera som si čítala čo ste tu popísali posledné dni že budú nejaké zmeny v RF od januára (ked som dobre porozumela)tak teraz rozmýšlam či nezačnem teraz v novembri so stimulkou nakoľko mi to v oktobri nevyšlo (meškal mi 15 dní)

evadek
20. okt 2014

@beni23 ake zmeny od januara????

lenka54321happy
20. okt 2014

@beni23
Ake zmeny prosim ta?

kako23
20. okt 2014

@beni23
@lenka54321happy
@evadek su to len dohady na zaklade toho, ze RF kupil Babis a takisto kupil aj ICSARy na SR v BA a v MT a od noveho roka pravdepodobne aj na SR sa kliniky premenuju na RF a asi to bude po nejakou garanciou Brna.... a je mozne, ze sa budu snazit slovenky posielat na SR, ako to spravia netusim ale taketo nieco naznacuju uz aj samotni lekari v RF...ako to ale bude naozaj je vo hviezdach. Tak o tychto zmenach sme tu hovorili ale ja osobne dufam, ze su to len dohady.

buba08
20. okt 2014

@kako23 bez vetra sa ani listok nepohne ☹, obavam sa, ze sa fakt budu snazit nas presmerovat na SK a môzu to urobit veeeelmi lahko, zvysia nam ceny a uz nebudu uctovat normalne ivf ako soft, tolko moj skromny nazor ☹

evadek
20. okt 2014

@kako23 nieeeeeeeeeeeee..ja som odisla z bratislavskeho Iscare...nebola som spokojna :( :( :( je mi do placu:(

kako23
20. okt 2014

@buba08 presne tak, mam rovnaky nazor. Samotni ludia okolo Babisa sa tak vyjadruju. Na sme.sk bol rozhovor s jednym z nich a hovoril o tom, ze v RF sa za rok spravi tolko zakrokov IVF ako na celom SR a chcu tie cisla zvysit aj na SR. Chcu spravit kvalitne kliniky ako je RF aj na SR...aby ludia nechodili do Brna....a tym, ze aj lekari v RF nieco naznacuju tak sa obavam, ze nieco ozaj chystaju.

kako23
20. okt 2014

@evadek musime byt uspesne v novembri a potom nam to uz bude jedno 🙂

evadek
20. okt 2014

@kako23 tak tak...do keluuuu....takto ma vystresovat....toto je zodpovednost..budem si musiet pohovorit s mojim telom..ze nam to musi vyjst 🙂

ingrid0105
20. okt 2014

@haimi ako ?

zibi
20. okt 2014

@kako23 tak to by bolo aj fajn keby ze nieco spravia aj na slovensku .nemysim si ze by to bolo zle 🙂
ja som bola v iscare martine 2x a ja nemozem povedat ze by som bola nejako neskopokojna.. mne nevyhovovali tie stimulky preto som presla na soft .. ale oni - v iscare mt boli velmi dobry odobrnici ja som bola celkovo spokojna ..no boh vie ako to bude 😝

zibi
20. okt 2014

@evadek zasa ja som bola v maritne spokojna.a kym tam bol docent tomas to bola ina kava .potom prisiel galo tiez nebol zly ale nedal sa k docentovi porovnat ..ale iscare mt bolo a mysim aj je take malicke rodinne centrum . porobili kopec vysetreni, neskutocne mily personal fakt prijemne tam bolo ... a snazili sa chceli aby sa to ujalo len zial za to oni nemozu ked to nevyjde..oni napr. sami povedali dajte si PK lebo uvidite co s tym embryjkom bude bez toho sa budete tesit a mozno to nevyjde...ako ja by som bola rada keby ze sa mt transformuje 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre