Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
31. okt 2014

@skaredekacatko ahoj aj mne sa to tak zda v poslednej dobe co vklad to 2 ciarky 🙂

skaredekacatko
31. okt 2014

@diska pravda som zvedava o tyzden v piatok ako to bude vtedy maju prist krami a su presne. Som si vcera povedala ze.nenudem na to mysliet a myslim. A ty ako?

rebeka33
31. okt 2014

@mircalla Ano daju sa obe .medrol bezne, na zibor ue vacsi doplatok preto assi radsej pisu claxene mne sa aj zda ze je lepsi od fraxiku. Kedy testujes? tu toho tolko pribudne ,ze nestiham citat. Ale veeeelmi drzim palce🙂

mircalla
31. okt 2014

@rebeka33 urcite budem testovat v nedelu - to sa pytam predbezne, keby som kupovala dalsie lieky...nahodou.....len aby nebolo ze predavam svoje

diska
31. okt 2014

@skaredekacatko verime,ze nepridu,to cakanie je hrozne,viem aj ja stale cakam,teraz na utzv a potom snad zas na nieco budem cakat 🙂 mam kus stresik lebo ja mam IR a uz ma hned vcera nastavili na inzulin,tak som z toho v strese ako to zvladnem a tak ale aj v RF aj moja gyn a este jeden doktor sa zhodli,ze cim skor na inzulin tak asi maju pravdu.

rienok
31. okt 2014

@mircalla silno drzim palceky

skaredekacatko
31. okt 2014

@diska . No tak aj ty.budes pichat . A to ti ako zistili?

diska
31. okt 2014

@skaredekacatko mna na to vysetrenie poslali hned v car koli pco vraj to casto spolu suvisi,to je to vysetrenie co tehotne piju tu sladku vodu okokol 24 tt sa mi zda a mne to robili aj ked som nebola tehu koli tomu pco a mala som velmi vysoke hodnoty.No ja mam toho pichania strasne vela,fraxik,agolutin a teraz este aj inzulin 4x denne ☹

skaredekacatko
31. okt 2014

@diska a agolutin je na co? Ty fakt pichas vela toho.

diska
31. okt 2014

@skaredekacatko to je progesteron ako utrogestan alebo crinone len sa to picha do zadku

skaredekacatko
31. okt 2014

@diska a je to lepsie ako utros? A kto ti to.picha?

diska
31. okt 2014

@skaredekacatko ja neviem ci to je lepsie mne to kazala Mudr.Vitoskova pri kazdom IVF,picha sa to do svalu ,mne to picha muz,ukazali mu v RF ako a v pohode to zvlada.

skaredekacatko
31. okt 2014

@diska aha ja picham len fraxik preventivnee

silvik1
31. okt 2014

ahojte. poraďte prosím - keď je predĺžená kultivácia, znamená to, že embryo sa vkladá piaty deň (ráta sa aj deň punkcie) ? už si to nepamätám. ďakujem.

speranza1
31. okt 2014

@silvik1 PK= embryjko sa vkladá na 5 den (nerataj den OPU) a poprípade mne vkladali embryjko uz aj na 6 den .... prajem vela stastia 🙂

silvik1
31. okt 2014

@speranza1 ďakujem za info. punkciu mám až v stredu, tak uvidíme koľko ich vôbec bude. nevieš či to robia aj v RF tak, že keď sú len dve, tak ich čo najskôr šupnú späť (najskôr myslím tri dni 🙂 ) ?

bergalm
31. okt 2014

tak dievcata,o chvilu pomaly vyrazame pre naseho mrazacika 🙂 tak drzte paluchy jaaaj sa troska bojim...

diska
31. okt 2014

@bergalm drzimeee silno,silno 🙂

speranza1
31. okt 2014

@silvik1 v RF sa dohodnu s tebou ako by ste chceli..ja som si vacsinou stale dala poradit od lekara.. my sme mali doteraz staaale PK.... a aj ked su len dve vajka...tak moj nazor je taky, ze by som pockala ako sa budu vyvijat a potom sla na ET min. na 5 den po OPU.... ale viem, ze vela zien preferuje názor, ze embryjko dat co najskôr do maternice..predsa je to prenho prirodzenejsie prostredie....

speranza1
31. okt 2014

@bergalm o kolkej mas KET?.. drzim paluchy...a som presvedcena, ze tu bude minimalne o 10-12 dni dalsi pozitivny testik skraslovat nasu stranku 🙂 🙂 🙂 🙂

kako23
31. okt 2014

@bergalm drzim velmi silno palce 🙂

silvik1
31. okt 2014

@speranza1 ja som tiež mala vždy PK, resp. v GF to urobili tak, že pár dali zamraziť hneď a niečo nechali na PK - ja som mala totiž vždy cez 13 embryí. ale viem, že babám, ktoré mali len dve neradili PK.
v konečnom dôsledku dám určite na názor lekára - okrem toho ja potrebujem 5 embryí, aby som dve mohla vložiť a tri dať na genetiku 😉

skaredekacatko
31. okt 2014

@berglam drzim palce

lemoni86
31. okt 2014

@lenka54321happy ahoj, ciarocku mas krasnu 🙂 neboj sa 🙂 a ako sa citis? mna stale pobolieva brucho.. to pnutie a aj vajecniky slabo citim, na mrchu zatial nic tak dufam ze ani nedojde 🙂 dnes mam termin ms..

@bergalm drzim silno palceky nech sa bambuliatko zahryzka 🙂
@ingrid0105 ty kedy ides na et? ze kedy mame na teba mysliet ? 😉

@skaredekacatko drzim aj tebe silno palceky aby sa zabyvalo mimi... prve tri dni si daj pohodu klidek a potom uz mozes fungovat... samozrejme uz nedvihaj ziadne tazke veci, ani kvetinace, uz vobec 🙂 ale to isto vies... 😉

no a co sa tyka mna, tak sa nezlostite na mna baby, ja som vecer bola zvedava o 0:41 :D a testla, dafy ma navnadila ..ciarocka krasne silnie, mam aj foto keby ste chceli 😉

diska
31. okt 2014

@lemoni86 chceme fotecku 😀

ingrid0105
31. okt 2014

@bergalm drzime a velmi 😀

skaredekacatko
31. okt 2014

@lemoni86 gratulujem. Ja lezim dnes nic nerobim aj zajtra budem. Tak uvidim nic tazke nedviham nerobim fakt relaxujem.

ingrid0105
31. okt 2014

@lemoni86 dakujem, 5.11. konzultacia a uvidim co povedia, aj sa tesim aj bojim, pomaly tu kazda tehulkuje len mna to stasticko obchadza. ako prajem to kazdej velmi prevelmi 🙂

ingrid0105
31. okt 2014

@lemoni86 no jasne ze chceme fotecku 😀

lemoni86
31. okt 2014

@ingrid0105 vyjde to neboj... tehu vlacik pocka ... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre